-jfö „The Flails" sluit seizoen Bibliotheek Lange Haven tijdelijk dicht DEZE WEEK IK SCHIEDAM Successen in het Sportfondsebad HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 22 - VRIJDAG 23 JUNI 1972 jyijf i;i' ii rr nAO,loV ES Q»9 f!A|fl?OAl tWUJIH T3H Je kunt vandaag de dag geen krant of weekblad doorbladeren, of je vindt altijd wel een voetbalbericht. We leven dan zogenaamd in het gesloten voetbalseizoen, maar daar merken we bitter weinig van. Neemt u maar eens een steekproef. Pak maar een krant en u vindt daarin iets over voetbal. Of een verhaal over Jan Mulder, of iets over een nieuw kontrakt van Theo Laseroms, of Cees Kist jr., die bij Heerenveen weggaat, of over Johan Cruyff, of over Coen Moulijn, die zou stoppen met voetballen maar een week na zijn afscheid alweer beloofde ergens als gastspeler te willen optreden, of over... ja, waarover eigenlijk niet. En dat heet dan „gesloten seizoen". En dan te weten dat de nieuwe kompetitie half augustus al weer begint en dat de nieuwe indelingen daarvan natuurlijk vol gende week wel weer voor ons neus komen te liggen. Dan gaan we weer plannen maken, prognoses geven en stuk voor stuk de voor- en nadelen overwegen van „onze klub". Halen we het wel, halen we het niet? Worden we kampioen, of krijgen we het moeilijk? Allemaal vragen die we al heel gauw weer gaan stellen en waarop we liefst zo gauw mogelijk antwoord willen hebben. Met andere woorden: hoe eerder het nieuwe seizoen van start gaat, hoe liever we dat eigenüjk willen. In feite is er dus van een gesloten voetbalseizoen nauwelijks sprake ge weest. Vanwege al die berichten, die "de kranten en tijdschriften moesten vullen. We weten het wel: zelf hebben we daaraan ook meegewerkt en daardoor u allemaal ook. Zo'n voetbalbericht werd verder verteld en zo bleven de „praatjes over voetbal" in de wereld en maakten we het er zelf naar dat we Koning Voetbal niet konden vergeten. Uit dit alles blijkt ook, dat Koning Voetbal nog steeds een belangrijke plaats inneemt. En wat ons betreft mag die plaats zo blijven, want de voetbalsport is en blijft een prach tige sport. Mits uiteraard sportief bedreven en daaraan zullen we tot in lengte van jaren trachten mee te werken. We beloven het u! Bij Hermes DVS zal in het nieuwe seizoen de Jeugdtrainer van het afgelopen seizoen, de heer H. L. Nebbeling, belast worden met de training van het naar de le klas gepromoveerde le elftal. Hij blijft daarnaast zijn gewaardeerde krach ten wijden aan de geselecteerde jeugdgroepen. Rond 1 augustus gaat de training daarvan van start. Het jeugdcricket krijgt a.s. zon dag bij Hermes DVS de nodige aandacht. Om 13.30 uur spelen de junioren in Den Haag tegen de junioren van Quick. Om 10.00 uur gaan de adspiranten van Hermes DVS naar die van Sparta. Woensdag middag om 14.00 uur: Hermes DVS-b—VOC en eveneens om 14.00 uur: Excelsior-A-Hermes DVS-A. De training van de cricketjeugd zal vanaf heden worden geleid door mr. Cook. Zaterdag spelen de veteranen van Hermes DVS uit tegen CCG (13.30 uur) en zondag gaat Hermes DVS 1 proberen om bij U.D. tot winst te komen. De wandelsportvereniging DST organiseert op 2 en 3 september a.s. een wandelmars in Schiedam. Ieder een mag meedoen, van jong tot oud, klein en groot. Er wordt gelopen over de afstanden 5, 10, 15 en 20 km. Inlichtingen verkrijgbaar bij: J. H. Huiskens, J. A. Alb. Thijmstraat 84b, tel. 266675. Eerst nu hebben we het jubileum nummer van het zilveren UVG helemaal gelezen. De festiviteiten zijn inmiddels achter de rug (we hebben die destijds natuurlijk wel aangekondigd), maar het blad be vatte meer dan de aankondiging daarvan. Voorzitter G. Rens (nu intussen opgevolgd door de heer L. H. van Gerven) schrijft in het artikel „UVG - 25 jaar" één en ander over het verleden van deze handbalvereni ging, die ontsproten is uit Excelsior. We kunnen moeilijk het hele artikel van Ge Rens overnemen, maar bemerkten toch wel dat hij een prettige tijd bij UVG meemaakte, dat er bij UVG een prettige sfeer heerste en nog heerst en dat er bij UVG de nodige harde werkers zijn, die zorgen dat alles bij deze vereniging goed reilt en zeilt. Vandaar dat Ge Rens met recht zijn artikel aldus kan besluiten: „We kunnen met recht trots zijn op ons 25-jarig bestaan, omdat we erin geslaagd zijn van onze vereniging een bloeiende vereniging te maken met een zeer grote jeugdafdeling en een gezamenlijk ledental van 320. UVG, proficiat en nog vele jaren". Woorden van de oud-voorzitter, die we wel kunnen onderstrepen en waarbij we de wens uitspreken dat UVG inderdaad nog vele jaren moge leven en het nodige plezier zal geven aan de liefhebbers van de handbal sport. Henk van der Veer gaf de redakteur van Excelsior onlangs een interview weg en daaruit zouden we vandaag één antwoord willen halen. Op de vraag: „Op welke leeftijd kun je het best als scheidsrechter begin nen? geeft Henk van der Veer het volgende antwoord: „Je kunt eigen lijk nooit te vroeg beginnen. Ik begon toen ik 28 was en dat is eigenlijk te oud. De beste leeftijd om te beginnen is 22, 23 jaar. Je moet wel 16 jaar zijn om senior wedstrijden te mogen fluiten". Henk, die 20 jaar de scheidsrech- tersfluit heeft gehanteerd en die het daarbij heel ver heeft geschopt, weet er wel het één en ander van. We zullen zijn woorden dan ook niet bestrijden, al moeten we nog zien, dat een knaap van 16 jaar een seniorenwedstrijd goed in handen houdt. Zo gemakkelijk zijn die knapen tegenwoordig ook weer niet. Maar daar ging het ons niet om. We wilden de scheidsrechterij wat akti- veren en iedere jongen van 20 jaar en ouder aansporen zich aan te melden bij het bestuur van de afdeling Rotterdam van de KNVB en wel voor het volgen van een scheidsrechterskursus. Die gaan in het nieuwe seizoen onherroepelijk weer van start en zorgt dan dat je er bij bent. Ja jij, die misschien al menigmaal kritiek leverde op die z.. van een scheidsrechter, die er volgens jou niets van kon. Die partijdig was, die z'n fluit beter aan de wilgen kon hangen, die nodig een spelregelboekje moest kopen en die... die nog veel meer. Maar ook jij, die misschien nooit kritiek had, want je besefte wel dat het niet gemakkelijk is om 22 knapen „onder de knie" te houden. Jij, die bent gaan voetballen, maar daar toch niet dat plezier bij vindt wat je had gedacht. Kortom: ieder een die iets voor de voetbalsport voelt (en dat zijn er wat! die kan zich straks aanmelden om de kursus voor kandidaat-scheidsrechter te vol gen. Vraag desnoods alvast een spelregelboekje aan of zoek eens kontakt met de binnenkort 40 jaar bestaande SSV, zijnde de Schie- damse Scheidsrechters Vereniging. Sekretaris L. C. Webers (je mag ook Cor zeggen), Mackaaystraat 46 weet er alles van. Penningmeester B. Sabel (zeg maar gewoon Bas), Burg. Honnerlage Gretelaan 229, zal u ook graag willen inlichten. Mogelijk dat deze aansporingen ertoe mogen leiden dat Schiedam in het nieuwe seizoen weer een aantal goede arbiters „de wei instuurt" en waarbij onze stad een goede beurt maakt bij... ja, eigenüjk bij iedere liefhebber van de voetbalsport. Want die is er uiteindelijk mee gediend. Men schrijft ons: „Ter afsluiting van het seizoen '71/'72 organiseert Fanclub „The Flails" een dansavond op zaterdag 24 juni a.s. in het ver. gebouw aan de Kerk weg. Aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs f 2,- p.p. De levende muziek van Popgroep „The Flails" wordt afgewisseld met plaatjes en praatjes van „DJ. Johnnie". De leden die hun pasfoto's nog niet hebben ingeleverd verzoeken wij dit alsnog zo spoedig mogelijk te willen doen. Zonder pasfoto's is het lidmaatschap niet geldig. Inmiddels zijn we de 100 dicht genaderd. Voor hen die zich bij onze fanclub willen aansluiten laten wij nog even wat gegevens volgen Kosten lid maatschap '72/'73: f 2,50 en 2 pasfoto's. Het lidmaatschap geeft recht op een avond gratis toegang op een nader te bepalen dansavond en reduktie op elke andere door onze fanclub te organiseren dansavond. Wij wijzen er met nadruk op dat ingevolge de plaatselijke bepalingen de dansavonden in het volgende seizoen alleen toegankelijk zullen zijn voor leden en enkele introd- ucé's. Wie er het volgende seizoen bij wil zijn dient zich dus op te geven als lid van onze fanclub. Tot ziens allemaal op de 24e waar we voor de laatste maal van dit seizoen de remmen losgooien. Secr. Fanclub „The Flails": K. Scheijbeler, Kerklaan 97, Schiedam. Tel.: 704363. Steeds minder klubbladen rollen onze brievenbus binnen, maar dat komt niet doordat men ons vergeet, maar eenvoudig komt dat omdat de vakantietij d bezig is. Diverse redak- ties zetten de zaak een paar weken stop (en gelijk hebben ze! om straks weer met frisse moed verder te gaan. Zo ook het weekblad van HBSS, dat eerst in augustus weer zal verschijnen. Voorzitter H. Breevoort jr. bedankt al zijn medewerkers voor wat ze in het voorbije seizoen voor de vereniging hebben gedaan. Wij van onze kant willen een dergelijk dankwoord uitspreken tot allen, die ons iedere week weer hun klub- nieuws hebben laten lezen en voor de diverse berichten zorgden. We hebben alles graag voor u (en voor ons ook! gedaan en zullen het graag blijven doen. Dus allemaal veel dank voor uw spontane medewer king. Zo spontaan was de PTT ook, want publiceerden we woensdag dat de maandagavond op het terrein van UVG te spelen wedstrijd PTT-UVG nog niet een kampioenschap voor PTT kon opleveren, vlug werden we erop attent gemaakt dat onze ABC-medewerker in de stand een foutje had gemaakt, want PTT kan maandagavond wel kampioen wor den. Het elftal van Vlug zou geen 13, maar elf punten vergaard hebben en dan is de voorsprong van PTT momenteel inderdaad van dien aard, dat maandag bij minstens een gelijkspel de vlag in top kan. Dus maandagavond zeven uur naar het UVG-terrein op Harga, om daar het kampioensfeest van PTT mee in te zetten! We hebben zo het idee, dat Mieke in eigen persoon aanwezig zal zijn, want dan zit er voor haar weer een kus van Arie Verlinde in. Of is het net andersom! JAN SPOR TIEF In verband met administratieve reorganisatie van het boekenbezit zal de bibliotheek aan de Lange Haven 131 gesloten zijn van: 26 junit/m 12 augustus 1972. De krantenzaal zal WEL geopend zijn, nl. van maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur. Het terugbrengen van de geleende boeken van de Centrale biblio theek kan op bovenvermelde tijden geschieden op de Lange Haven 131. Gedurende deze sluitingsperiode kunt u voor het lenen van boeken gebruik maken van de faciliteiten der filiaalbibliotheken, die geo pend zijn: Gewijzigde openingstijden filiaal bibliotheken Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8, tel. 266566: maandag 1 5.30- 1 7.00; woensdag 14.00-17.00; vrijdag 18.30-20.30. Jeugdfiliaal Archimedesstraat: maandag 15.30-17.00; dinsdag 1 8.30-20.30; woensdag 14.00-17.00; vrijdag 15.30-17.00. Filiaal De Biestraat 4, tel. 708320 (volwassenen en jeugd): maandag 14.00-17.00; dinsdag 14.00-17.00; 1 8.30-21.00; woensdag 14.00-17.00; vrijdag 14.00-17.00. Filiaal Lorentzlaan 6, tel. 153674: maandag 14.00-17.00; woensdag 19.00-21.00; vrijdag 14.00-17.00; 19.00-21.00. Filiaal Parkweg 218, tel. 704498 (volwassenen en jeugd): maandag 14.00-17.00; dinsdag 14.00-17.00; 1 8.30-2 1.00; woensdag 14.00-17.00; vrijdag 14.00-17.00; 18.30-21.00. Filiaal Dr. Wibautpiein 129, tel. 708001: maandag 19.00-21.00; dinsdag 14.00-17.00 (volw. en jeugd); woensdag 14.00-17.00 (volw. en jeugd); vrijdag 18.30-21.00 (volw.); 18.30-20.30 (jeugd). Filiaal Leliestraat 10: maandag 18.30-20.30 (volw.); dinsdag 14.00-15.30 (volw 15.30-17.00 (jeugd); woensdag 14.00-17.00 (volw. en jeugd); vrijdag 18.30-20.30 (jeugd). Er zijn in het Sportfondsenbad deze week weer examens afgenomen. Voor het diploma A slaagden er 291, voor B 254 en voor alle drie de diploma's 176, voor vier 57. De afsluiting van het school zwemmen in 25 jaar houdt in, dat er gedurende die jaren in totaal 31.177 diploma's werden uitgereikt. Denkt u aan de afscheidsreceptie van Jan Garnaat a.s. dinsdagavond om half acht? RAM 21 maart - 20 april Geen week voor onnodige risico's. U kunt beter even alles even kalm zijn gangetje laten gaan. U krijgt een mededeling, die u veel genoegen doet. Aan de andere kant vecht u met een gevoel van eenzaamheid. Geef daaraan niet toe, want men stelt u meer op prijs dan u wel eens vermoedt. Oppassen voor struikelen ten gevolge van uw eigen haast en onbesuisdheid. STIER (21 april - 20 mei) U doet er goed aan deze week eens de balans op te maken van uw gevoelens, want nu kunt u een misver stand in het reine brengen, dat tot veel verwijdering aanleiding heeft gegeven. Uw eigen koppigheid is er de oorzaak van geweest en dat weet u innerlijk ook M wel. Maak ook schoon schip met achterstallig werk, want er wil veel lukken. Kans op belangrijke mede deling. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Laat u deze week niet van de wijs brengen door om standigheden die u letterlijk benauwen. Dat is hele maal niet nodig, want door een verstandig besluit te nemen kunt u de situatie verbeteren. U lost een moei lijke kwestie op, doordat uw intuitie u de juiste weg wijst en u de juiste woorden op het juiste moment weet te spreken. Oppassen voor kou op armen en handen. KREEFT (21 juni - 20 juli) Laat U deze week niet beïnvloeden door een neiging tot overgevoeligheid, die aanleiding kan geven tot ver wijdering. Probeer de dingen te zien in een meer nuch ter daglicht, hoewel dat niet uw aanleg is, maar het is nodig om misverstanden te voorkomen. De door u zelf opgewekte spanningen maken u wat moe en u doet er goed aan, eens kalm met een boekje in een hoekje bij te komen. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Een vervelende kwestie kan uit de wereld geholpen worden, als u deze week afstand weet te nemen van uw trots. Het gelijk is in veel opzichten aan uw kant, maar u heeft zelf, door dwingend te willen optreden, onnodige weerstanden opgeroepen. Kans op een pret tig bericht. Laat U niet van de wijs brengen door iemand die met succes de stroopkan hanteert MAAGD (21 augustus - 20 september) Wat uw werk betreft, loopt alles deze week op rolle tjes, maar op gevoelsgebied voelt u zich te kort ge daan. U doet er echter goed aan, eens oprecht na te gaan, hoe dat komt. Uw eigen geslotenheid belet u de gevoelens van anderen te stimuleren of te begrijpen. Kans op een ontmoeting, die van groot belang kan zijn, als uw kritische houding weet te laten varen. Houdt u goed aan uw dieet. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Geef deze week niet toe aan stemmingen a la Jantje lacht, Jantje huilt. Gun uzelf liever wat ontspanning en trek uw aandacht eens af van de netelige kwestie die uw denken dreigt te overheersen. Uw gezin heeft recht op een deel van uw energie en toewijding. Zoek daar liever de nodige afleiding. Oppassen voor te grote royaliteit bij aankopen1 SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Ook deze week blijven enkele belangrijke dingen in uw leven onopgelost en u doet er goed aan, niets te willen forceren. Probeer eens de zaken op een zacht pitje te zetten en uw gedachten te verstrooien met dat, wat wel wil lukken. U heeft heus wel genoeg geeste lijke reserves om de tegenwoordige teleurstellingen te boven te komen. Zorg wel voor wat ontspanning, want u werkt te hard BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Kans op een mededeling van prettige aard, waardoor u meteen een besluit kunt nemen, ten aanzien van een hangende kwestie. Deze week wil er veel lukken en u ziet ook kans een bevriende relatie te helpen. Geef niet toe aan 'n neiging tot piekeren, die vrijwel vruch teloos is. Beter kunt u uzelf eens verwennen en de boel de boel laten STEENBOK (21 december - 20 januari) U heeft in alle stilte veel nagedacht en kunt daar deze week de vruchten van plukken. Door uw scherpe in zicht in bepaalde verhoudingen kunt u nu 'n verve lend vraagstuk oplossen tot tevredenheid van alle par tijen. 'n Onverwachte tijding doet u veel genoegen en. er is kans, dat u een oude relatie tegen het lijf loopt. WATERMAN (21 januari - 20 februari) Laat u deze week niet in de luren leggen door iemand, die handig gebruik weet te maken van uw neiging tot trouwe vriendschap. U bent kritisch genoeg inge steld om de boot af te houden, maar ditmaal kan uw goed vertrouwen u parten spelen. Een onverwachte ontmoeting opent prettige perspectieven. U probeert een groepje mensen bijelkaar te krijgen voor een goed doel. VISSEN (21 februari - 20 maart) Deze week doet u veel mensen een genoegen met de wetenswaardigheden, die u van een reis hebt meege bracht. Temeer, daar u tengevolge van uw neiging tot diepgaande studie het betreffende onderwerp goed beheerst. Op praktisch gebied bent u nog steeds een beetje aan het aarzelen Toch zou u juist deze week goed kunnen doorzetten en een besluit nemen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 22