BALLY U De Brandweer meldt Belabberd gevoel CONSTANT C. KOK INKTLINTEN Mercurius S3 Schoolse musical werd groot succes Muziek examen in Schiedamse Muziekschool Aktie Bangla Desh bracht 2500 gulden op Direkteur T.S. neemt afscheid Exclusieve baby en kindermode Schoenen ke-t kenmerk, wn ku/nliteti. wDdtn AFSCHEIDSWOORD... VERLOVINGSRINGEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - VRIJDAG 23 JUNI 1972 Cl I' 1 I i iüw ">'r T W o De koningin, de koning en niet te vergeten „Mijnheer van Dalen met zijn koffertje...' Koning Frederik had soms een schorre stem van pure zenuwen. Zijn gemalin Koningin Mina hielp hem hier echter overheen. En toen ging alles vanzelf, daar in de aula van de scholengemeenschap „Spierings- hoek", waar de jongens en meisjes van de „St. Bemardus" met veel elan de musical „Het koffertje van Van Dalen" brachten. Een, eigentijdse musical, want ko ning Frederik heeft zijn land groot gemaakt door er een welvarende spuitbussenindustrie van te maken. Waarvoor echter alle bloemen opge offerd moesten worden. Zijn volk heeft alles wat het hartje begeert. Maar leven in een land zónder bloemen? Is het wonder dat er een aktiegroep van de grond komt genaamd „De laatste bloem"? Met als leider, zoals later zou blijken kroonprins Rudolf! We gaan geen namen noemen. Iedere rol had een uitstekende bezetting. Er waren twee echte cameramannen, nou ja, échte? Maar het publiek, in dit geval de ouders, de familieleden, het onderwijzend personeel van deze school heeft intens genoten van dit geheel. Soms werd er heerlijk „tegenaan" gezongen. Dat hoorde er allemaal bij! Geen mens die hier voor zijn hoofd schudde. Alleen: graag een uitzondering voor de heren gebroeders Jaspers die voor een uitstekend decor zorgden. Een compliment aan het adres van alle medespelenden, de aktiegroep en de lagere ambtenaren. De fraaie kostuums. De liedjes. De pinnige moeder van mijnheer Van Dalen. De kostelijke „vergeters". Waarvan het liedje wel de tophit op school zal worden! Het was echt ouderwets en toch geheel modern een gezellig avondje uit. Gepresenteerd door school kinderen. Heel veel werk is hiervoor verzet. Mevrouw C. P. M. Bannenberg- Cantrijn, voorzitster van de Ouder commissie getuigde hiervan tijdens haar sluitingswoord. Dank brengend aan al diegenen die zich hiervoor hebben ingezet. Niet het minst de jongens en meisjes zelf. Het was een „kwaaie generale" maar het werd een groot succes. Vandaar dat zij als dank hiervoor een „open doekje" kregen. Mevrouw Bannenberg verzocht het hoofd van de school, de heer Schenkelaars en zijn vrouw op het toneel te komen. Omdat de heer Schenkelaars de school gaat ver laten, bracht spreekster hem namens alle ouders en kinderen dank voor alles wat hij voor de „St. Bemardus" gedaan had en wenste hem het allerbeste voor de toekomst. Vier kinderen boden namens alle kin deren en ouders geschenken aan, bestaande uit een campingset, hoe zen en een plaid voor de auto. En een fraai boeket bloemen voor mevrouw. Toen was het tijd om huiswaarts te keren. Nog naneuriënd of Puitend het lied van „De Vergelcrs"! Willem O'Dillem bij zijn visglas en de man met het koffertje waar alles om draait. Een cameraman heeft hem goed „in beeld"... In de Schiedamse Muziekschool zijn weer de jaarlijkse muziekexamens gehouden voor leden van Harmonie en fanfare orkesten, georganiseerd door het Harmonie Orkest O.B.K. en de Koninklijke Nederlandse Federatie. In samenwerking met de Muziek Verenigingen „Harpe Davids" en „Ambrosius". Voor diploma A slaagden: Janny Vrijland, Kees Vrijland, Hans Rit man, Hans Bakker, Anneke Gun- neweg, Yvonne Butter, Mieke Son- dermeyer, Pim Vree, Annemarie Parels, C. Merwijk, C. Stuy, H. Mikhout, L. Lutjens, H. Lutjens, Marja Klepke, J. de Groot, Peter Frederik, T. Collignon, C. Verver, Astrid Haack, E. Planque. De heer Kop Janse, van „Harpe Davids", trombone, slaagde voor A met lof. Voor diploma B slaagden: C. Roedoe, Lydia Bakker, Corry Groeneweg, Marja Klessens, C. van Vliet, E. Wiegel, J. Clarijs, Annie Kortland, F. Grootenboer, Maddie Hoogenboom, A. Verkade, Brigitte Dingenouts. George Wiegel, van O.B.K., op trombone, slaagde voor B met lof. Vijf kandidaten zijn niet geslaagd, maar mogen het binnenkort over doen. De examinator was de be kende musicus en componist de heer Piet van Mever. Donderdag 22 juni: 10.20 uur: kleine binnenbrand; Willemshofje 1; slooppand; smeu lende matras en deurpost geblust met 1 straal middeldruk, schade nihil; directe leiding brandwacht le klasse Chr. Bieze; oorzaak vermoe delijk brandend rookgerei. Tableau de la troupe. Met nog juist rechts een der „vergelers" en links de beide cameramannen. Het regende niet zo zachtjes en de bus bleef ellendig lang weg. Ken blik op mijn horloge zei me echter •dat ik vijf minuten te vroeg van huis gegaan was. R.E.T.: schrijf dus geen bóze brieven Naast me stond een bejaarde vrouw. Niet zo manend met haar „sjuut" als ik. „Heerlijk straks een maandje er tussenuit" zei ik zomaar hardop. Waarschijnlijk or. dat ik helemaal niet tegen dat mistroostige weer kan. De mevrouw nam me eens op. Mijn regenjas was schoon, mijn haar een beetje verwaaid en mijn neus gepoederd. Als je mensen hebt waar je welkom bent is dat natuurlijk pjn. Ik heb niemand en ik ben nergens welkom Bunt uit. Nérgens welkom 7 Hel bleef in me drenzen. Ik probeerde neutraal te kijken. Richting buswaarts, die aan kwam zoeven. En zweeg. Samen stapten we in. Heimelijk hoopte ik dat ze niet naast me zou komen zitten. Maar toen ze het tóch deed was ik heimelijk een beetje blij. Ik probeerde vergeefs erachter te komen waarom ze nergens welkom was. Helemaal geen kinderen. Geen schotjes van kleinkinderen 7 Weer keek ze me aan. „Op je kinderen moet je nooit in je leven bouwen. Die hebben hun eigen huis. Daar sta je buiten Ik was ineens vol protest, want het kan immers anders. Ik heb vergeefs gepraat als de befaamde Brugman. Toen zij bij de l'lantage uitstapte kreeg ik een belabberd gevoel over me. Misschien egoist geweest om zo blij te zeggen... Jammer dat ik niet gevraagd heb. Och, er zijn altijd zoveel vraag tekens. waarop je het antwoord niet kan vinden. Jammer, leder mens heeft recht op een ietepietsje geluk. Ook als 't hem of haar ontglipt is... MIEKE (vanaf ƒ70,per paar) Haal de gratis kleuren-folder. Bij aankoop ontvangt U een mooie herinnering JUWELIER -.11 I Broersvest 93 Telefoon 267937 Lange Haven 77-79 Schiedam Men schrijft ons: „We vinden het fijn u te kunnen mededelen dat op zondagavond 18 juni door u bij de kerk aan de Mgr. Nolenslaan 99 f 2500,— werd ge schonken voor de opbouw van Bangla Desh". Pastoor drs. G. Goes, Paters Dominicanen, Mgr. Nolenslaan 99. Donderdagmiddag 29 juni a.s. tussen 16.00 en 18.00 uur neemt de directeur van de Technische school voor Schiedam Omstreken, de heer P. H. Sneek tijdens een receptie afscheid van deze school. Dit in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Iedere oud-leerling en belangstellende van harte welkom in het schoolgebouw aan de Mgr. Nolenslaan 3. VAN 0 TOT 10 JAAR merken o_a.: Dombo, Le Bour- quet, Bambino, Petit Bateau. Hoogstraat 34 Schiedam Telefoon 26 35G7 I

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3