informatie DEELPLAN „SCHOTSE POORT" \i Vernieuwing leidingen in de Groenelaan Vergunningen Hinderwet ZAALSPORT Opname van bejaaiden in tehuizen 8 CtLLLLLLLLLLLLLLLLLUiLLL llllllllllll11!11111"11111 wmmÊÊêÊm Mogelijkheden voor mm mêmmmmi m r Vuilniszak verplicht igjijÉk HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 15 - WOENSDAG 28 JUNI 1972 parke parkeergjraQ® erdekt showrooms In het voorontwerp bestemmingsplan voor de sanering en reconstructie van de binnenstad van Schiedam wordt het op bovenstaande plattegrond aangegeven deel van de stadskern aangeduid met „deelplan Schotse Poort". Het wordt omgrensd door de Schie, Ooievaarssteeg, Grote Markt, Lange Nieuwstraat en Broersvest. Als funktie voor dit gebied is gedacht aan bedrijven, kantoren en praktijkruimten, al dan niet gecombineerd met woningen (aangegeven met de geblokte rand) en een winkelfunktie langs de Lange Kerkstraat (met de getande rand). Een bijzondere accentuering van de handels- en bedrijfsfunktie vormt daarbij het z.g. „zakencentrum", gelegen in de noord-oostelijke hoek langs de Broersvest, tegenover het toekomstige nieuwe stadhuis en het Proveniershuis. Ook een (bescheiden) bestuursfunktie, n.l. in het oude stadhuis aan de Grote Markt dat zeker in de eerstkomende tien jaar een representatieve rol zal spelen. Voor het motorverkeer wordt het gebied ontsloten door een klein circuit in één richting over Boterstraat en Herenstraat, met toegangen vanaf Ooievaarssteeg (in twee richtingen), van de Broersvest over de Boterstraat (eenrichting) en verder een nieuwe weg ter hoogte van de Schotse Poort (eenrichting), welke laatste weg met een bocht over de Lange Kerkstraat op het Broersveld aansluit. De Lange Kerkstraat zelf zal echter voetgangersgebied zijn, vrij van motorverkeer, afgezien van de winkelbevoorrading. In dit concept krijgt de Lange Kerkstraat ook geen verbinding meer met de Broersvest, omdat even zuidelijker de grote toegangsweg tot de stadkern is gedacht op het tracé van de metro. Twee „gaten" in de wand van de Broersvest is niet wenselijk. Over de toegang tot de Lange Kerkstraat kan een gebouw komen, echter met onderin een poort voor de voetgangers. In de Herenstraat is een parkeergarage gedacht met plaats voor 400 auto's, terwijl in het zakencentrum een overdekte parkeerruimte zou moeten komen voor 100 auto's met daarbij showrooms. Volledigheidshalve zij opgemerkt, dat dit slechts een voorontwerp is en niet het definitieve bestemmingsplan, zodat wijziging nog mogelijk is. Direct na de bouwvak-vakantie, dat is dus half juli, gaan de Technische Bedrijven van de gemeente Schiedam diverse leidingen voor water en gas vernieuwen in de Groenelaan (uitgezonderd het laatste stuk van Wilhel- minalaan tot Hoofdstraat), het gehele Wilhelminaplein en verder een klein deel van de Westerkade, tussen Groenelaan en de brug. Het is van belang dat de bewoners hier rekening mee houden, vooral wanneer zij in juli of augustus met vakantie zijn of gaan. Is dit het geval, dan wordt men verzocht contact op te nemen met de op het werk aanwezige opzichter voor het maken van afspraken. Bij het vernieuwen van de dienstleidingen kan men een dag zonder gas of een halve dag zonder water komen te zitten. Gedurende het werk zal enkele malen de druk van het gas en het water worden afgenomen, wat maakt dat bijv. de waakvlammetjes uit gaan. Wordt de gasdruk hersteld, dan stroomt het onverbrande gas uit de toestellen, de meeste gaskachels zijn hiertegen beveiligd, fornuizen en geisers veelal niet. Het is dus zaak bij afwezigheid de hoofdkraan af te sluiten. Aangezien het werk niet overal gelijktijdig geschiedt, kan de opzichter rekening houden met de vakantie-gangers. Maar dan moet hij het wel weten. Een ander punt is dat bij de aanleg en controle van de nieuwe leidingen buiten de deur tevens de binnenleidingen in de woningen worden gecontroleerd. Zijn daar lekken in, dan wordt de bewoners aangezegd de leidingen te vernieuwen of te repareren. Bij ernstige lekkage wordt de gastoevoer direct gestaakt en pas weer aangesloten wanneer de lekken zijn gerepareerd of de leiding vernieuwd. Het is dus zaak dat men er bij is, wanneer het gebeurt. De kosten van het vernieuwen van de dienstleidingen komen (voor het water tot een halve meter en bij gas tot twee meter binnen de eigendomsgrens) voor rekening van de G.T.B., doch de rest van de dienstleiding voor rekening van de huurder of eigenaar. Ook daar moet men op verdacht zijn. Evenals het feit, dat er aardpennen geslagen moeten worden voor de aarding van de elektriciteit (de nieuwe buizen en pijpen zijn van kunststof, die geen stroom gelei den), wat eveneens voor rekening komt van huurder of eigenaar van het pand. De bewoners zijn per brief op de hoogte gesteld. De G.T.B. streven er naar om gedurende het werk, dat enige maanden zal duren, zo min mogelijk last te bezorgen aan de bewoners en de winkeliers aan de Groenelaan. Het is onvermijdelijk dat er bij gedeelten een sleuf in de straat gegraven wordt, maar zoveel als mogelijk is zal men deze sleuf 's avonds en zeker gedurende het weekend weer dichten. Een afsluiting van de Groenelaan voor het verkeer zal niet nodig zijn (wel van een enkele zijstraat), maar enige hinder zal het graafwerk toch wel geven. Bij het gemeente bestuur zijn de volgen de aanvragen voor een vergunning volgens de Hinderwet binnen gekomen. Voor na dere bijzonderheden, ook voor wat betreft de procedure bij be zwaarschriften en be roep, wordt verwezen naar de officiële af kondiging aan het Stadhuis. De directie van Intern. Transportbedrijf H.*van Rijswijk en Zonen N.V., Middelharnissestraat 3-5 te Schiedam heeft een vergunning involge de Hinderwet aangevraagd tot het oprichten van een herstel- en wasinrichting voor motorvoertui gen annex brandstofpompinstallatie met 15 elektromotoren van gezamenlijk 41,2 pk. op het perceel 's Gravelandseweg nr. 395-397 te Schiedam, kadastraal bekend sectie I nr. 4736 (ged.). De directie van Schellekens Staalbouw Schiedam N.V., Ant. Fokkerstraat 573 te Schiedam heeft een vergunning involge de Hinderwet aangevraagd tot het oprichten van een constructiewerkplaats met 24 elektro motoren van gezamenlijk 58,9 pk. op het perceel Ant. Fokkerstraat 573 te Schiedam, kadastraal bekend tectie I nr. 4817. De directie van N.V. „De Papaver", Tuinlaan 6 te Schiedam vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het uitbreiden van de opslag van chemicaliën, drogisterij-artikelen e.d. op het perceel Korte Dam 3 te Schiedam, kadastraal bekend sectie C nr. 1034. Het Automobielbedrijf Garage Unique, Sta tionsplein 2, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het uitbreiden van een automobielbedrijf met een bromfiets- en rijwielherstelplaats met 3 elektromotoren van gezamenlijk 1 1/4 pk. op het perceel Burg. Knappertlaan 2-4-6 te Schiedam, kadastraal bekend sectie M nr. 317-318-319. De firma P. v.d. Hoeven, Emmastraat 12, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot oprichting van een kistenfabriek met 3 elektromotoren van gezamenlijk 7 pk., op het perceel Emmastraat 12 te Schiedam, kadastraal bekend sectie I nr. 2297 (ged.). Het gebruik van de plastic vuilniszak zal met ingang van 1 september a.s. verplicht worden gesteld. Al jaren maken vele huisvrouwen gebruik van deze handige zak, die per 1 mei vorig jaar ook officieel is toegelaten naast de metalen standaard-vuilnisemmer. Over twee maanden mag alléén de vuilniszak worden gebruikt, die dan bovendien voorzien moet zijn van het KOMO-keur. Ook mogen de zakken niet langer dan 12 uur voordat de vuilnisauto normaal langs komt, buiten worden gezet, dit om ontsiering en vervuiling van de straten te voorkomen. Het verplichte gebruik van de zak geldt alleen voor het huisvuil, bedrijven kunnen het afval op andere wijze meegeven; zoals laadkisten zijn toegestaan voor de flatgebouwen met een vuilstortkoker. Na de aandacht in het vorige nummer van Gemeente informatie voor de zomersport- verenigingen, nu de zaal-sporten. Goed, eind juni is niet de I meest geschikte tijd U om te praten over H zaalsporten, maar het 1 volgende nummer van I Gemeente informatie verschijnt eerst half september en de veld- sporten moeten óók nog aan de beurt komen. Daarom toch maar nu de volgende lijst van verenigingen. BASKETBALL. Juventus, secretaresse mevr. V. Cordemans-Franzen, Singel 95, Schiedam. BADMINTON. T.S.F., secr. mevr. M. Signes, J. Israelstraat 11, Krimpen a.d. IJssel. GYMNASTIEK. Chr.g.v. Animo, secr. mevr. L. Kegel, Albatrosstraat 16, Vlaardingen; Arma, secr. mevr. M. J. Poot, Prof. Kamerlingh Onneslaan 90b, Schiedam; Chr.g.v. D.O.K., secr. J. F. Veraart, Loeff- straat 101, Schiedam; R.K. Excelsior, secr. H. Hölscher, Frans Halsplein 6b, Schiedam; Chr.g.v. Juliana, secr. mevr. P. Schaap, Veenlantstraat 2a, Schiedam; Chr.g.v. O.D.O., secr. mevr. N. Pilookis, D. A. de Jongstraat 12c, Schiedam; T.H.O.R., secr. J. v.d. Touw, Jan van Zutphenstraat 17, Schiedam. MICRO-KORFBAL. Chr.k.c. O.D.I., secr.A. Spruijt, Wattstraat 25a, Schiedam; K.c. Schiedam, secr, W. Ouwerkerk, Joh. Strauss- plein 277, Schiedam; K.c. Succes, secr. A. Luijten, Bachplein 52, Schiedam. TAFELTENNIS. N.O.A.D., secr. A. v.d. Harg, Rembrandtlaan 103a, Schiedam; T.S.F., secr. J. Clazing, P. J. Troelstralaan 21, Schiedam. VOLLEYBAL. Juliana, secr. A. Bremer, Potgieterstraat 15, Ridderkerk. ZAALHANDBAL. D.W.S., secr. mevr. R. Könemann, Delflandseweg 328, Schiedam; U.V.G., secr. mevr. C. Schlarmann, Reamur- straat 15b, Schiedam; Scylla, secr. mevr. M. Guichelaar, Londenweg 241, Vlaardingen; Wilton-Fijenoord, secr. C. Zonneveld, Buys Ballotsingel 13a, Schiedam. De Machinehandel J. Eerland, Havenstraat 17, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het oprichten van een machinehandel met 12 elektromotoren van gezamenlijk 34 3/4 pk. op het perceel Havenstraat 17 te Schiedam, kadastrA- bekend sectie M nr. 252. De heer P. M. Tettero, P. Potterstraat 57-59, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot de oprichting van een snackbar met 6 elektromotoren van gezamenlijk 4,3 pk., op het perceel P. Potterstraat 57-59 te Schie dam, kadastraal bekend sectie M nr. 5063. De Freroba Fabriek, Overschiesestraat 65, 67, 69, 71, 73 vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot uitbreiding van een fabriek voor het vervaardigen van bakkerijgrondstof fen, waarna aanwezig 34 elektromotoren van gezamenlijk 120 pk. op het perceel Over schiesestraat 65, 67, 69, 71, 73 te Schiedam, kadastraal bekend sectie I nr. 3439, 3440, 3485 en 3486. De directie van het Technisch Installatie bureau Van der Moesel N.V., Schie 50/52, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het oprichten van een loodgieterswerk- plaats met 8 elektromotoren van gezamenlijk 8,8 pk. op het perceel Schie 50/52 te Schiedam, kadastraal bekend sectie A nr. 1596 en 1888 (ged.). Voor de opname van bejaarden in de Schiedamse verzorgingstehuizen is enkele maanden geleden een nieuwe regeling inge voerd, waarbij alle tehuizen samenwerken. De bedoeling is te bereiken dat de bejaarden, die in aanmerking komen voor een verzor gingstehuis, ook inderdaad binnen een redelijke tijd opgenomen kunnen worden, wanneer het noodzakelijk is. Om de noodzaak vast te stellen worden de bejaar den thuis bezocht door deskundigen als wijkverpleegsters, maatschappelijk werksters en leidsters van de bejaardenzorg. Zij steML* vragen en geven dan een advies aan de tehuizen over de wenselijkheid van de opname. Daarvan krijgen de bejaarden dan weer bericht via de tehuizen. Deze regeling is bekend gemaakt via de kranten, maar gebleken is dat dit enige onrust heeft veroorzaakt. Wat niet de bedoeling is en ook helemaal niet nodig. Er zijn bejaarden geweest die zich opnieuw hebben gemeld en anderen zijn zich wezen opgeven. Maar het is juist persé niet de bedoeling dat men zich uit voorzorg voor een plaatsje in een tehuis laat noteren. Volgens de nieuwe opzet heeft dat geen zin meer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3