word dooilt van uw voor hem het veerse Wie stuurt Sjaak Meijer een kaart? Zeekadetten nemen deel aan Zomerkamp 72 DEZE WEEK IN SCHIEDAM Als gast van de marine te Vlissingen Van het Excelsior '20 cricketfront SPECIALE HOOGMISSEN DE KOSTEN A. C J. SCHEFFERS DAM 35 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 20 - VRIJDAG 30 JUNI 1972 *<4 'AJ PT j U-.JNSPI.AaJ WiSSENKERKE KORTGt NE 1 1 2 ANDK REEK DAM O jachthoven (port de pla>saiKe) [ZJ zwembad (pi kampeerterrein (terrain de camping) M I WOI Em ree reatiebebouwing (cornfructioni detlinéet 6 1 r"~-i naluurreter vaat (réserve naturelle) E3 bebossing) bon; M'1'1 'k'M openbaar oe ver terrein (rive gebied voor motorboten (meer dan 16 km/uur) (zone réservée au» vedettes (plus de 16 km/h) PHA ARTSO'JK récréalion) Zilveren Schor MIDDELBURG Een ingetekend overzicht van het Veerse Meer... De Zeekadetten van Schiedam ne men deel aan het twintigste zomer kamp van het Zeekadetkorps Neder land 1972, dat aan het Veerse Meer zal worden gehouden. Hetgeen hier op neerkomt, dat na een jaar IJsselmeer en achttien jaar Loos- drechtse plassen het kamp nu in een volkomen onbekende omgeving met veel ruimte en schoon water zal worden gehouden. Met de gelegen heid tot goed zwemmen in dit nog zoute water. Een heel fijn bericht: voor logies, maaltijden, transport, varend mate rieel zullen de Zeekadetten de gast zijn van de Koninklijke Marine te Vlissingen. Waar in deze zo goed als nieuwe kazerne een behoorlijke ruimte voor de Schiedammers wordt ingeruimd. Het kan zijn dat er misschien eens een langdurig buitje regen valt. En de Zeekadet drijfnat wordt. Bijv. bij een onweersbui. Dan wordt het uniform gedroogd en dient het burgerpak als tenue. Regenjassen bij de bagage voegen... Als je zo het keurig uitgevoerde programma doorleest, dan wordt dit zomerkamp een geweldig kamp. Wel een waslijst van spulletjes. Leest u maar eens: KLEDING: uniform compleet met donkerblau we sokken en zwarte schoenen; jekker; sportbroekje en sportwitje(s); sportschoenen (gym.schoenen); zwembroek; werkpak burgerpak burgerregenjas. ONDERKLEDING: voldoende schoon ondergoed (mini maal drie stel). TOILETBENODIGDHEDEN: handdoeken, zeep, kam, nagelbor stel, tandenborstel, tandpasta, even tueel scheergerei, schoensmeer en schoen borstel(s), naaigerei. En natuurlijk lakens en dekens of slaapzak, lepel, vork, mes, twee metalen borden, drinkkroes, drink fles. Een hangslot voor eigen kastje. Een zaklantaarn (er komen nachte lijke droppings), een zeilpak en een warme trui. Zakgeld naar behoeften. Postpapier niet vergeten, want thuis zijn ze natuurlijk erg benieuwd hoe of je het maakt. Als je weieens aan de vissen „offert", schrijf dat er gerust maar bij... Het zomerkadetkorpskamp begint op 5 juli a.s. en eindigt op vrijdag 14 juli. De kosten daaraan bedragen f40,— p.p. plus nog wat andere gelden voor vervoer, algemene ver strekkingen e.d. Heel veel van deze „plaatjes" worden er natuurlijk dit jaar weer geschoten. U mag ze opsturen met uw kampverslag! De „Krukas" uit Schiedam gaat ook naar Zeeland om de zeilslopen op het Veerse Meer te assisteren wan neer dit nodig mocht zijn. De algemene hoofdprijs bestaat uit de pokhouten pul, de eerste prijs de Blauwe Wimpel, tweede de Groene en derde de kleine. Verder zijn er nog speciale prijzen te veroveren bij het vaantje zeilen, roeien, nautische estafette, voetbal, volleybal, zeskamp en zwemmen. Vorig jaar waren de Schiedamse Zeekadetten zo gelukkig beslag te leggen op de Groene Wimpel. Dit jaar? Gewoon de Blauwe even meepikken! Veel plezier en een heel goed kamp. Soms heeft men ineens schoon genoeg van postzegels verza melen. Dan belanden die met album en al ergens in een kast. Jarenlang. Beter is het die collectie te schenken aan de Medische Mis sie Actie. De gift van uw hobby... och leest u het zelf maar. Adres: Eendrachtsweg 49, Rotterdam. Zoek vanavond al die zegels nog uit en stuur ze morgen naar dat adres. Hoe krijgt hij dat allemaal mee woensdag a.s.? Maar een goede zeekadet weet van „stouwen"... De Hermes D.V.S.-pupil Sjaak Meijer v?n E 5 heeft bij een auto-ongeluk een hersenschudding opgelopen. Sjaak mag nog geen bezoek, maar nu vraagt het bestuur: wie stuurt Sjaak een kaart? Laat het kaarten daar régenen op de kinderafdeling van het Gemeente Ziekenhuis. Hieronder de opstellingen van de uit- en thuiswedstrijden. Wie gaat er a.s. zaterdagmorgen om 10.IS uur mee met de veteranen? Die uit spelen tegen Quick in Nijmegen. En een aanmoediging wel kunnen ge bruiken als ze gebrek aan adem hebben! Vanaf maandag 3 juli IEDERE MIDDAG training om 2 uur. Beslist niet op vrijdag. A.s. zondag 2 juli speelt het eerste elftal uit tegen Bloemendaal. Ver trek 9.00 uur vanaf clubhuis. Het tweede elftal speelt thuis tegen H.C.C. IV. Aanwezig om 10.15 uur. De Junioren spelen a.s. zaterdag 1 juli uit tegen V.O.C. Vertrek om één uur uit het clubhuis. De Aspiranten spelen uit tegen Hermes D.V.S. Aanwezig om half twee op Hermes D.V.S. De pupillen krijgen nog een aan schrijving voor de wedstrijd op woensdag 5 juli. Geef zo snel mogelijk op wanneer je op vakantie bent bij de heer W. Kleyzen, Klaas Katerstraat 84. Mededelingen Afschrijven vóór vrijdagavond 18.00 uur bij C. A. Vollebregt jr. tel. 010-266318. Jeugdcricket Hermes D.V.S. Natuurlijk wordt er dit weekend ook bij Hermes D.V.S. gecricket. Hier leest u het programma voor de jeugd: Zaterdag 1 juli 1972, 13.00 uur: Hermes D.V.S. Adsp.-Excelsior Adsp. Leider: de heer J. de Roos. Opstelling: D. Schaap; M. van Ootmerssen; P. de Roos; R. Baris; E. ter Braak; M. Braat; P. ter Braak; R. Burger; G. v.d. Haagen; G. Rosman; H. de Roos. Flamingo jeugdtoernooi Aan dit jeugdtoernooi wordt ook deelgenomen door het junioren- team. Maandag 3 juli, aanv. 11.00 uur: Hermes D.V.S.—V.O.C. Dinsdag 4 juli, aanv. 11.00 uur: Hercules—Hermes D.V.S. Mochten deze jongens er in slagen door te dringen tot de le of 2e plaats in hun poule, dan spelen zij de finale-wedstrijden op donderdag 6 en vrijdag 7 juli op de terreinen van H.B.S. in Den Haag. Deelnemende verenigingen: V.O.C.; H.C.C.Hercules; De Krekels; H.B.S.; Quick Hg. en Hermes D.V.S. En dit voor de ouderen: Zaterdag 1 juli: Knock Out compe titie: Hermes D.V.S.-Rood Wit. Aanv. 13.00 uur. Veteranenwedstrijd afgelast/uitge steld. Zondag 2 juli: Hermes D.V.S. 3-Sparta 3; H.B.S. 4-Hermes D.V.S. 4. Station 9.30 uur. S.F.C.'ers: opgelet Deelnemers aan de bustocht naar Halsteren op 30 juli a.s. gelieven contact op te nemen met de wedstrijdsecretaris de heer A. v.d. Sluis, Swammerdamsingel 7, tel. 264351. Op woensdagavond 19 juli hervat trainer W. Paulus de training. De woensdagavond wordt in het nieuwe seizoen meteen de clubavond. Op vrijdag 21 juli wordt ook de training voor de selectiegroep her vat. Bestuur en trainer stellen er prijs op dat de spelers zowel van het eerste als van het tweede elftal op die woensdagavond aanwezig zullen zijn. Op vrijdagavond 18 augustus wordt een selectie-bespreking gehouden, waarvan degenen, die hiervoor in aanmerking komen, t.z.t. nader bericht ontvangen. Verlotingsaktie De le prijs is gewonnen door M. Schell, de vouwfiets; 2e prijs ge wonnen door Th. Mastenbroek, een koffiezetapparaat; 3e prijs ge wonnen door P. Kerssen, delica- tessenmand; 5e prijs gewonnen door J. Noordijk sr., een paar rolschaat sen; 6e prijs gewonnen door C. Kuyl, polshorloge; 8e prijs ge wonnen door A. v.d. Sluis, een gasaan steker. De volgende prijzen zijn nog af te halen bij de voorzitter H. F. van Unnik, Burg. Honnerlage Gretelaan 339, Schiedam na 21 juli: de broodrooster op no. 813; een lederen aktetas op no. 526; een tafellaken op no. 270 en een fles Vieux op no. 444. Mededeling van de penningmeester aangaande de contributiebetalin gen! Het eerste kwartaal van seizoen 72/73 kunt u voldoen in de eerste week van juli, en wel als volgt: senior-leden f 15,— per 3 mnd.; A-junioren f 11,50 per 3 mnd.; B-junioren f 6,75 per 3 mnd.; C-junioren f 5,25 per 3 mnd.; pupillen f 4,50 per 3 mnd.; rustende leden f 12,— per jaar plus f6,10 bondscontributie. U wordt verzocht na deze medede ling te storten op giro no. 194843 t.n.v. „S.F.C.", Petuniastraat 46b, Vlaardingen. Allemaal een prettig maar bovenal een zeer sportief weekend. En... stralend weer. JEANETTE SPOR TIEF BANKETBAKKERIJ Hot juiste adresV Geen filialen - Tel. 267823 Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de martelaren van Gorkum heeft op zondag 2 juli in de parochiekerk van Gorkum om 10 uur een pontificale hoogmis plaats. Die door mgr. Simonis zal worden opgedra gen. Op 9 juli a.s. om 11 uur een pontificale hoogmis in de Bede vaartskerk te Den Brielle, celebrant mgr. Alfrink. Op yrijdag 7 juli om 19.15 uur een H. Mis in de H. Hartkerk te Schiedam. Celebrant: mgr. Simonis. Gisteravond om 23.50 uur ontdekte een voorbijganger, een inwoner uit Vlaardingen, dat even tevoren een auto ter hoogte van de Nieuwe Haven- Westfrankelandsestraat te water was geraakt. De politie en brandweer o.l.v. hoofdbrandwacht de heer Nesse verschenen ter plaatse met een drietal brandweerwagens. Een duikploeg o.l.v. de heer C. Duivenboden deed zijn werk, waarbij gelukkig bleek dat de auto geen inzittenden bevatte. Een takelbedrijf bracht de wa gen, een sloopauto zonder ken tekenbewijs, aan de kant.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20