BALLY \0 Nieuws van de Vijf Sluizen ESSZS- MêmSR Voel je jong voel je vrij! De snelle rugslag van Tony Monster Gehoord op de Club De „Koffiebar" heeft zijn eigen plaat De getrouwen van W.F. Dancing De Appel i /tl A V WILLEBRAND Exclusieve baby en kindermode Schoenen kei, kenmerk, wi vnDaten SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U CORSETTEN DROGISTERIJ Ff /F INMAAKPOTTEN I00 - RE -Mf-FA ~SoL APPELMARKT 2 SCHIEDAM (v.h. Monopole-theater). Ge0pend: en Zondag v.a.t?uurn Uw gast- il heren zijn: L. v. Hal J. Rijke W. Verschoor /a HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - VRIJDAG 30 JUNI 1972 THEIR MASTER'S VOICE 's. Hier in ons eigen Schiedam kan alles... Daar laten jongelui zomaar een plaat opnemen. Een plaat van het evangelisatie-combo „Their Master's Voice". Bekend van de koffiebar „De Goede Haven Een elpeetje, waarop vijf nummers zijn opgenomen en die u slechts f 6,50 kost. Nu reageert u meteen met de opmerking: veel te goedkoop en dat is natuurlijk een plaat van niets. Had u maar gedacht. Die plaat hoort toevallig ook in uw collectie thuis. Bovendien... u steunt jonge men sen die op 12 augustus a.s. een groot JESUS-FESTIVAL organi seren in de Plantage. In ons eigen Schiedam waar meerdere binnen- en buitenlandse muziekgroepen op zullen treden. Bovendien zijn er op zondag 13 hugustus twee kerk diensten, waar in beide diensten één van deze groepen op zal treden. Dit kost geld. Balen geld. Vandaar het aanbieden van deze elpee voor slechts f 6,50. Belt u vanavond of morgenochtend de muzikale leider van deze combo, Michel Buitendijk en de plaat wordt bij u thuisbe zorgd. Service van de bovenste plank... O, ja het telefoonnummer is 262199. Voorlopig zal u het heel eventjes zonder die gezellige Koffiebar Koffiebar dicht. Iedereen vrij. Iedereen weg. Dag huis, dag buis, dag baas, dag stank, dag soos, dag mensen... Effe mezelf zijn; effe op vakantie! Rustig tot mezelf komen? of de pure blitz uithangen? Zalle we wel zien, nietwaar? Als we eerst maar weg zijn! Weg uit het gewone, het gareel, de dagelijkse tred; ik zeg al: effe mezelf zijn! Mezelf zijn? Ben ik dan alleen in vakantietijd mezelf? Als ik in de Alpen lig te zonnen? Als ik aan de Rivièra aan 't skieën ben, of aan 't zeilen in de Sahara? Kom nou! Of... Tsja, de mensen maken 't je wel vaak moeilijk, natuurlijk. Structuur zus vraagt dit van je; maatschappij zo wil dat van je; etiquette, je best doen, hogerop komen, je buurjongen die staat te schateren van de lach als-t-ie je ziet rijden op die Puch uit de jaren dertig. Probeer maar nuchter te blijven; daar sta je dan met je (idealistische) ideeën over wereldverbetering, lief zijn voor elkaar en jezelf zijn. Want we laten ons niet kennen; we zullen wel eens even laten zien wie wi zijn. Tenslotte moeten we altijd hogerop, nietwaar? Wie zich verhoogt zal vernederd worden! Vele eersten zullen de laatsten zijn! Staat in de Bijbel... Wat? Staat dat in de Bijbel? In dat oude boek? Jazeker, in dat oude boek, dat tegelijkertijd ook het meest eigentijdse boek is. Probeer 't maar eens te aanvaarden; dan hebben we het sprekend voorbeeld voor ogen! In het evangelie van de vrienden van Jezus zien we hoe we alles moeten aanpakken. Gewoon Jezus volgen. Hij liet toen, in Zijn menselijke tijd, zien hoe het moest. Hij laat nu, in Zijn goddelijke tijd, door de Bijbel zien hoe het moet. Inderdaad, ga d'r maar eens aan staan. Probeer nou maar gerust eens jezelf te zijn. Niet alleen in vakantie, maar ook in je dagelijkse werk. Laat ook dit eens een uitdaging voor je zijn. Waarom niet? Probeer d'r maar eens over na te denken als je 's nachts in je tentje de slaap niet kan vatten, of wanneer de vliegtuigen over je hotelkamer scheren. Kom tot jezelf en derhalve... kom tot Jezus! Hij leed en leidt, Hij leefde en leeft, Hij gaf en geeft... kracht, en Hij wacht... op jou... op u... op ons! Een gezegende vakantie allemaal, van harte toegewenst door alle koffiebarmedewerkers, FRANK Koffiebar „De Goede Haven Schiedam. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Burg. van Haarenlaan 788 moeten doen. Ook deze jongens hebben recht op vakantie. Maar op 10 augustus bent u weer van harte welkom. Dan starten ze nl. met een grootscheepse aktie en is er van 10 tot en met 13 augustus, elke avond Koffiebar. Op zaterdag 12 augustus dat Jesus-Festival. We komen er tegen die tijd nog wel even op terug. Eerst allemaal lekker met vakantie. Toch wel vanavond nog even 262199 bellen. Die plaat is zijn f 6,50 waard. Ze zijn duur, klein maar heel lekker: de groene haringen. „Groene" (dat is „zoutloze") haringen zijn eigenlijk voornamelijk een lekkernij voor Schiedammers en Rotterdammers. In alle andere steden van ons land prefereert men „Nieuwe"haring, die een tikje gepekeld is. Zo ook in Amsterdam. Daar staat op één van de bevlagde karretjes: „Uitzoeken maar, één gulden per stuk". Dat „uitzoeken"is om vooral de schijn te vermijden dat de één een grotere zou krijgen dan de andere (en dat is, zoals wij langzamerhand kunnen weten, het grote wereldverdriet: dat we niet allemaal hetzelfde hebben! Goed, daar staat dan die grote ton op dat kleine wagentje en de klanten kiezen gewoon-de eerste die boven ligt... behalve die éne heer. Hij wachtte zeer geduldig zijn tijd af en vroeg toen: „Mag ik echt uitzoeken? Verrekt", antwoordde de haringman... „Je kent toch leze? „Welnu dan", sprak de heer, trok zijn jasje uit, stroopte de rechtermouw van zijn overhemd tot aan de oksel op, stootte zijn hele arm tot onder in het haringvat, roerde daar wat rond en kwam eindelijk weer boven met een visje, niet groter en niet kleiner dan de visjes van zijn voorgangers. Zovéél verschil zit er n.l. niet in. De handelaar had deze vertoning met groeiende verbazing aanschouwd. „Als u mij permitteert", sprak hij... Waarom doet u dat eigenlijk op deze manier? De heer lachte fijntjes: „Ik zal het u zeggen, beste man, mijn huisarts beweert dat het zo uitstekend is tegen mijn eczeem! Kom, mannen, laten we er nog eentje nemen SEBASTIAAN VAN 0 TOT 10 JAAR merken o.a.: Dombo, Le Bour- quet, Bambino, Petit Bateau. Hoogstraat 34 Schiedam Telefoon 26 35 07 Vanmorgen zijn in de Kantine Hoofdkantoor van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. weer jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het lid der directie, de heer ir. O. J. van der Vorm, die aan de heer Pors de Koninklijke Onderscheiding (ere medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau) uitreikte. De heer Van der Vorm hield een toespraak tot de jubilarissen, waarna hij de gebruikelijke geschenken onder couvert, alsmede de vererende getuigschriften met de daarbij be horende insignes overhandigde. 15 jaar in dienst: Mej. M. W. van Zanten, beambte/- archief-correspond., Vlaardingen. 40 jaar in dienst: H. Pors, tekenaar tekenkamer 1:10, Rotterdam, ere-medaille in brons. 25 jaar in dienst: S. W. van Brenkelen, kraanrijder, Rotterdam. N. Droppert, ijzerwerker, Vlaar dingen. J. Florusse, constructeur, Rotter dam. J. Goth, bankwerker, Rotterdam. H. Gouka, toetser, Schiedam. P. Hanse, vlakslijper, Schiedam. I. Kap, bankwerker/takelaar, Maas sluis. F. J. Pauw, el. lasser, Vlaardingen. P. A. Rotteveel, fitter, Schiedam. P. J. Stam, voorman/machinist vaar tuigen, Vlaardingen. R. Visser, onderbaas el. lassers, Schiedam. Leden van de volkstuindersvereni- ging „De Vijf Sluizen" hebben op zaterdag 10 juni een bustocht gemaakt. Met als doel de „Floriade" te bezoeken. Waarvan zij intens genoten hebben. Iets voor u als u die richting heen rijdt? Er is van alles te beleven en u kan er best een dagje zoek brengen. Wat u van de „Vijf Sluizen" beslist niet mag vergeten: morgenochtend, 1 juli, vindt er onder leiding van de heer Kapel een rondgang plaats op de heerrftuin in het Pr. Beatrixpark. De heemtuin is te bereiken via Bijdorp in Kethel, viaduct onder door en dan rechtsaf naar het park. In het park onmiddellijk het eerste pad rechts. Er is bij de inkoopwinkel weer van alles te koop, zoals aglukon-mest voor groenblijvende planten, aglu- kon tegen luis, Asef slakkenrood, wieder en rozenmest. U krijgt in het maandblad waarde volle tips voor het onderhoud van uw gazons en nog veel meer. U heeft dat boekje niet? Maar dan bent u (nog) geen lid! Heeft u misschien nog geen tuin? Praat eens met de ijverige secretaris van dit complex, de heer A. C. Fredriks, Diepenbrockstraat 92, tuinnummer 182. Er wordt niets meer ingemaakt. Hoogstens voetbalelftallen. Maar toch bestaan er nog degelijke in- maakpotten, compleet met deksels, ringen en klemmen. Af te halen bij de heer Lokker, tuinnummer 39. Of gewoon bij hem thuis: B.K.-laan 290. Vanavond worden de kaarten ge schud tegen de volkstuinders van „Thurlede". Iedere tuinder van harte welkom in het eigen complex. Aanvang: 8 uur. Kom eens dansen op de nieuwste platen, een biertje drinken, een babbeltje maken, dansje doen. Je weet welnatuurlijk in die STEENGOEIE "APPEL". KOM OOK I woensdagVRIJ ENTREE René v.d. Kuil en Rudi Pijperop boekten successen tijdens de Kring- kampioenschappen, in het fraaie Combibad in Dordrecht gehouden. Maar vermeldenswaardig is toch zeker dat de jonge Schiedammer Tonny Monster, lid van de Vlaar- dingse zwemvereniging „De Viking-60" de titel op de 100 meter rugslag jongens onder de 14 jaar wist te bereiken. In een tijd, 1.15.3, ruimschoots onder de door de K.N.Z.B. gestelde limiet voor deel name aan de nationale kampioen schappen. We zullen in de toekomst nog wel meer van deze Tonny horen. In elk geval: van harte proficiat. Kampioen van de Kring Rotterdam op de 100 meter rugslag.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8