Voor u gelezen in de clubbladen eurotax 15.11.22 ,The Great Race' in het Passage Curvometer contra opgevoerde brommers DRIE A.B.C. (ONGESLAGEN) KAMPIOENEN Groots „Doedans feest" in Vierhouten modieuze 5 positie- Meding 5 lining ^r/nn 5 MODEHUIS H rpftpflNci* Een film om met uw gehele gezin eens heerlijk onbekommerd te lachen. Dat kunt u bij „The Great Race" met in de hoofdrollen o.a. Jack Lemmon, Tony Curtis, Natalie Wood e.a. Jack Lemmon zegt bijv. van deze film: „Een taart in je gezicht mag dan verschrikkelijk leuk lijken, maar na enkele honderden kom je adem tekort. Je ogen, oren, neus en haren zitten onder slagroom. Je bent geen mens meer, je bent taart..." Om die taartensmijterij... Daar gaat het allemaal om in deze film. Vanaf morgenavond in uw Passage Theater. Let op de advertentie. Voor de jeugd op woensdag 1 2 juli a.s. een speciale kindermiddag. „Donald Duck"... Welk kind zal 'm niet willen zien. Vanaf 2 uur. Een klein apparaat dat maar 26 kilo weegt. Maar de brommer op zijn juiste snelheid kan corrigeren... Vanaf morgen (donderdag) zij iedere bromfietsmaniak gewaarschuwd. Door de invoering van een curvo meter, 26 kilogram zwaar en dus gemakkelijk verplaatsbaar, kan de Schiedamse politie de snelheid van de bromfiets controleren. Zoals u weet: 40 km per uur mag de snelheid zijn. Alles wat daarboven is is in overtreding. Oogluikend houdt de politie een marge aan tot 50 km. Maar alles daarboven geeft aan dat men aan het vervoermiddel heeft zitten „sleutelen". En wel zo dat de snelheid drastisch opgevoerd kan worden. Hetgeen nu eenmaal ver boden is... Het is een heel eenvoudig apparaat, een rollentestband, die bij vol gas precies de snelheid aangeeft, waarop de bromfiets listig is „omgebouwd". Het nadeel echter is dat als die bromfiets op die snelheidsmeter belandt, men het voertuig dan als afgeschreven kan beschouwen. Een bromfiets nl. met een te hoog opgevoerde snelheid duldt men niet op de weg en is dus verbeurd verklaard. Twee jaar lang heeft men dit apparaat uitgetest bij de verkeers dienst van de Rijkspolitie. Schiedam is de eerste van het gemeentelijke politiekorps, die dit apparaat van Nederlands fabrikaat in het Rijnmondgebied gaat toepassen. Kosten hiervan: f 700,—. Tijdens een persconferentie op het hoofdbureau van politie gaf de heer P. Bijl hier toelichting bij. Waarna de curvometer op de reparatieplaats in aktie kwam. Ónder het toeziend oog van commissaris C. van der Haagen... Hier ziet u duidelijker hoe alles tewerk gaat... J'J BROEHSVt ST III SCHiEDAM 5" tEL ?t> 74 1E De drie kampioenen t.w. Hoek, onze onvolprezen P.T..T.-mannen en die van Helios II zijn de ongeslagen kampioenen in de Algemene Be drijfsvoetbal Competitie '72. Waar van u hieronder de eindstand leest. Een compliment aan deze stoere mannen. Een compliment niettemin aan de organisatie hiervan. En laten we zeggen: tot volgende zomer! Want aan belangstelling heeft het hun toch niet ontbroken... G.Z.V.—Meatboys 1-0. Helios-Schiecarton 4-1. Hoek-Scheffers 1-0. Schiecarton-Ter Braak 3-2. Salari N.W.W. 4-2. P.T.T.-Eurotax 8-3. G.P.S.-Coebergh 5-4. Vivo-Vlug 3-5. v.d. Hoeven-Eurotax 4-7. P.T.T.-Kreuger 5-0. Vivo-Bek 1-2. Tevopharm- S.W.M. 0-3. Helios II-Meatboys II 4-2. Slaven burg-Tugboys 2-2. S.W.M.-Meatboys II 1-2. De stand op l-7-'72 A: Hoek 8-16. Helios 8-13. G.Z.V. 9-13. N.W.W. 9-12. Meatboys 9-10. Schicarton 8-7. Salari 8-6. Simplex 9-4. Scheffers 8-2. Ter Braak 8-1 B: P T T. 9-18. Vlug 8-13. G.P.S. 8-11. Vegla 8-10. Coebergh 8-8. Bek 8-6. Kreuger 8-6. Eurotax 9-5. Vivo 8-3. v.d. Hoeven 9-0. C: Helios II 8-16. S.W.M. 8-13. Meatboys II 8-11. v.d. Water 7-10. Tevopharm 7-9. Hoek II 8-6. Slavenburg 9-6. Tugboys 7-2. P.T.T. II 8-2. Niva 7-1. In het clubblad van Jo v.d. Touw, nou ja de S.V. H.V. „Schiedam" lezen we dat het vierde elftal tweemaal kampioen geworden is! Wie het niet gelooft, loopt maar eens bij het bestuur langs. De koffie is er altijd bruin, het pilsje heerlijk gekoeld... O, ja, het achtste werd ook kam pioen en ook nog het tweede. Nou, nou... De uitslagen van het tweede negen tal honkballen? Hier komen ze al aan gehuppeld: Gouda 2—Schiedam 2 9-6; Schiedam 2—SCR 2 14-5; St. Lodewijk 2-Schiedam 2 6-5; Holy 2—Schie dam 2 6-9; Schiedam 2—Eurostars 4 6-7. In vijf wedstrijden maar vier punten behaald. Terecht dat de coach zegt: veel te weinig... Doen ze natuurlijk over en béter! Een maand geleden hebben de pupillen een onvergetelijk reisje naar Vlissingen gemaakt. Dat weet ik heel toevallig van mijn buurjongentje Richard van Pelt. Die niets van een weekkamp wil weten. Maar het „uitje" van „Schiedam" zó vond. Duim stijf tegen het plafond! Misschien ook wel leuk te weten dat het doelgemiddelde van het eerste elftal 27 voor en 14 tegen was. In 1 2 wedstrijden kreeg dit team geen enkel doelpunt tégen. Hetgeen een klein beetje teniet gaat door het feit dat men doodgewoon vergat in 7 wedstrijden te scoren. Goalgetters waren o.a. J. de Brinker (6x), W. Kiers (6x), Nico van Huet (4x), J. Krommenhoek (4x), J. van Naamen en J. Jongman (2x), Z. van Huet, L. v.d. Ploeg, A. Holster en B. v.d. Touw (lx). Zo, dat weet u dan ook weer. Waarom of „Schiedam" op de tweede plaats geëindigd is? Geen geluk gehad. Maar er is wel driftig getraind, nl. door 1243 spelers per 74 selectietrainingen. Piet Valster stond nummer 1 op de standenlijst. De ongekroonde koning van de training. Volgend jaar krijgt hij écht een kroon. We krijgen nog nadere berichten over de Haarlem-Honkbal week. Daar hoort u dus nog van. U weet dat er bij „Schiedam" ook aan softbal gedaan wordt? Moet u beslist eens gaan kijken. Want het wordt straks eindelijk het stralende weer waarop we al weken zitten te wachten. Oud papier bewaren voor Renners club „Schiedam" behoeft niet meer. Hét wordt nog één keer opgehaald, dan stopt men er (node) mee. Omdat het zo verschrikkelijk moei lijk is om telkens beslag te leggen op een auto. Mogelijk dat een enthousiaste „pedaalridder" nu zegt: „Móet dat nou? En hij zich in de toekomst beschikbaar stelt. Waardoor de Wielerbaan toch nog die bron van inkomsten behoudt. RIZLA-omslagen voor deze „fiets- jongens" bewaren. Voor tien om slagen krijgen ze van de fabriek een gratis raambiljet... Mocht u het niet weten: club kampioenen bij de amateurs werden bij de R.C. „Schiedam": 1. Jan Breur, 2. Jan Brinkman en 3. Manus Brinkman. Bij de nieuwelingen werd Pieter Dijkshoorn kampioen en veroverde Herman Brinkman de kampioens trui. In het „URSUS"-maandblad laat men u nog even genieten van het grote feest dat gevierd is t.g.v. het veroverde kampioenschap. Op zon dag 18 juli? Kan niet heren, een klein tikfoutje! Maar het succes onder leiding van trainer Paulus is er niet minder om. Vanaf deze plaats ook keeper Joop Kuiters nog van harte beterschap toegewenst. De redaktie van het maandblad krijgt in het nieuwe seizoen een iets andere aanpak, maar trekpleister wordt beslist de karikatuur van een bekende eredivisie-speler. Zou dat „Vruyffie" worden? De weekbrief verdwijnt, maar daar voor in de plaats komt het „Ursus Weekbericht". Met een vreselijk leuke kaft en acht binnenpagina's. Tot slot: een heel gezellige brief van de heer A. Scheepmaker, Zwaluwen laan 229 te Vlaardingen. Die bij terugkomst van vakantie een extra verrassing in zijn brievenbus vond: hij heeft nl. de eerste prijs, een bedrag van f 50,- gewonnen t.g.v. onze prijsvraag: „Hoe wordt de stand? Deze heer Scheepmaker verklapt dat hij nu in Vlaardingen woont. Doch een geboren Schiedammer is en het gouden insigne draagt van 40 jaar Hermes D.V S.-trouw. Wat zal die mijnheer Scheepmaker meegefeest hebben toen Hermes D.V.S. éinde lijk kampioen werd! Hieronder een klein gedichtje van hem: „Hoe wordt de stand? Behoort nu tot het verleden De clubs in ons Schiedam Gaan nieuwe wapens smeden Vraagt u mij: „Hoe is de stand? Dan treedt u toch weer in het heden Dan zeg ik, met vijf tientjes in de hand Vijftig nul, en verder... dik te vreden! Een waardig besluit tot vrijdag, lijkt me zo... JEANETTE SPOR TIEF De Nederlandse Volksdansvereniging organiseert van vrijdagavond 25 augustus tot en met zondagmiddag 27 augustus a.s. een groots DOEDANS-feest op de Paasheuvel te Vierhouten. Programma; Vrijdagavond: kabaret Ivo de Wijs, volksdansbal. Zaterdag: café-chantant met Crac- kerhash, 't Kliekske en vele anderen, volksdanslessen verschillende landen, optreden Poolse en Roemeense dansgroep, disk-jockey film. Zondag: volksdanslessen, community-singing, spelen, volksdansbal. Overnachting: in eigen tent, in NEVO-tent of in een jeugdgebouw. Kosten: variërend van f20,- tot f 40,—, afhankelijk van overnach- tingsvorm en maaltijden. Inlichtingen: Doedans-Kommissie, de heer M. Korpel, Vivaldilaan 133, Schiedam. Tel. 010-702406. Stockcarraces zijn op het ogenblik helemaal „in". Het zijn vaak zelfgemaakte wagens, waaraan de jongens veel liefhebberij aan beleven... Hier een beeld van de zondag in Groenoord gehouden wedstrijden. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 6 - WOENSDAG 5 JULI 1972

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 6