DISCO- NIEUWS Cotffi ures tot 13 juli Permanent extra f 22,01 ALLEEN OP MAANDAG EN WOENSDAG MGR. NOLENSLAAN 337 SCHIEDAM Beh. bij voorkeur volg. afspr. TfMoon 70 93 30 GEMEENTEPOLITIE Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: blauw nylon dekentje. Te bevragen bij de vinders: verzekeringsplaatje, GXS-258, Noor- dermeer, Schimmelpenninckstraat 43; ring met 4 sleutels, R. Pil, Van Marumstraat 17b; kinderarmbandje goudkleurig met naam, H. van der Enden, St. Liduinastraat 5a; dames sjaal, Kortland, Mgr. Nolenslaan 175; dames-tas met inhoud, Post kantoor, Lange Nieuwstraat. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 14 - VRIJDAG 7 JULI 1972 Wat deze serie betrefttot slot nog een woord van lof voor de hoesontwerper. Alle zes de platen zijn in kleurige hoezen gestoken. De voorkant wordt opgesierd door een antieke stoel, waarvan de stof in de kleuren van de Engelse vlag is. In de stoel staat een grote kleurenfoto van de betreffende popgroep7 Het geheel is smaakvol en keurig afgewerkt en juist omdat mijn collega's recensenten meestal totaal geen aandacht besteden aan de algehele verzorging, zoals het hoesontwerp, de technische af werking van de plaat enz., lijkt het mij op z'n plaats om hier maar eens even iets over te zeggen. Over, naar meer nieuws. O ja, er staan waarschijnlijk nog wat foto's bij dit stukje van The Dave Clark Five, The Animals en een foto van Cliff Richard, uit hun glorietijd. duizenden fans van André, waar ik mezelf ook onder reken. Het is een langspeelplaat geworden die alle verwachtingen ver heeft overtrof fen. Enige tijd geleden was deze L.P. nog de langspeelplaat van de week en als je plaat dat predikaat eenmaal heeft verdiend, dan zit je toch niet gek. Alle bekende en minder bekende grollen van André zijn in ruime mate op deze elpee vertegenwoordigd. Het is jammer, dat de gekke bekken niet zichtbaar zijn, tijdens het draaien van deze plaat, al hoewel men met enige fantasie toch wel een end weg komt. De plaat blinkt werkelijk uit van originaliteit en de grappen en grollen en de meest uiteenlopende geluidseffekten. Het zal iedereen best bevallen zijn, tijdens de opnamen, want reken maar dat als er zo'n plopper flink gek staat te doen dat het moeilijk is, om je lachen in te houden. Ik zou André niet direkt een cabaretier willen noemen, maar het is toch in ieder geval wel een entertainer van de allerbeste soort, waar Nederland er niet veel van heeft, en waar we dus erg trots op moeten zijn. We zullen het de lieve lezers maar weer eens naar de zin maken. Er valt weer een plaat te winnen. Laten we maar weer hopen dat de briefkaarten met hopen tegelijk uit m 'n postbus rollen. Welke plaat er te winnen valt? 'ns Eventjes kijken... het singletje: Rolling in the railroad van de groep Think Tank. Binnen kort gaan we misschien de lang- speler van André verloten. Niet alles tegelijkWie belangstelling heeft voor bovengenoemde single, schrijft zéér snel even naar Jim Collins, Postbus 8545, Den Haag-2040. Tot de volgende keer! Platenmaatschappij Dureco stuur de mij o.a. de langspeler „Ajax" met allerlei liedjes over Neerlands grootste, sterkste, beste club: Ajax (alleen vergeten ze F.C. Den Haag, die minstens zo goed is! Op deze plaat horen we de muzikale ca priolen van Vader Abraham (Pierre Kartner) en z 'n goede zonen. Duo X, en de Kermisklanten. En de Specials. Vader Abraham brengt met zijn goede zonen o.a. het geweldige: Ajax is de naam, ten gehore, dat reeds grijs gedraaid is door de gerenommeerde radiostations, en volkomen terecht, want Pierre Kartner is voor mij wel de beste Nederlandse liedjesschrijver, arran geur enz. enz. De goede man wordt hier te lande nogal minachtend behandeld, door mensen, die zich „collega's in 't vak" noemen, maar het publiek denkt daar gelukkig anders over. Haast alle platenprodukties waar Pierre zich mee bemoeit, worden hits van de allerbovenste plank en z 'n platen vliegen werkelijk als zakken patat de deur uit. Ik neem mijn petje heel diep af voor deze man, die het Nederlandse lied continue weet hoog te houden en die ook voor deze plaat weer de nodige steentjes heeft bijgedragen. Verder horen we op deze L.P. nog een vreselijk goeie polka, de Ajax Polka, van de Kermisklanten, het Ajaxlied van de Specials, Heerlijke Dromen van Duo X en nog veel meer steengoed werk. Deze elpee dient vooraan in elk platenrek te staan om gekocht te worden door iedere passant, opdat zelfs de harde koppen er eindelijk eens achter komen, dat Neerlands pla ten echt niet onder hoeven te doen voor het buitenland, ook al wil men dat vaak niet weten. Allemaal flauwekul. Koop deze plaat maar heel gauw en ontdek zelf maar, dat het verfrissender kan zijn om deze plaat te horen, dan de hele veertig bij mekaarAjax Elf Provincieën Label Du Reco ELF 55.18. -G. - Platenmaatschappij C.N.R uit Lei den stuurde me twee langspelers. De nieuwste (en eerste) langspeel plaat van' Aiidri van Duin 'eh 'e'eft The Animals. O ja zeker. Ze zijn fantastisch. Maar waarom geen imitatie? Het is geen nep-imitatie met allerlei ver keerde toonaarden, valse noten en meer van die troep. Nee, de vijfmansformatie Exceptional, die de bekendste Ekseptionnummers op deze langspeler ten gehore brengt, zoals The 5th., Air, Peace' Planet, Talking Turkey en het Ave Maria brengt werkelijk vakwerk. Toen ik Liesbeth van platenmaat schappij C.N.R. onlangs aan de telefoon had, vertelde ze me al, dat het een erg goeie plaat is en dat ze 'm me zou sturen. Nou, Liesbeth, je hebt gelijk gehadBij sommige- nummers moet je je oren zelfs even goed spitsen om erachter te komen of je nou naar Exceptional luistert of naar Ekseption. Het is echter wel te hopen, dat de leden van Exceptional zich binnenkort ook gaan toeleggen op het schrijven van eigen songs of om arrangementen te schrijven want de capaciteiten hebben ze er zeker voor! Gewoon een aanbevelenswaardige L.P. voor iedereen, die wel van de muziek van Ekseption houdt, maar het niet als een must ziet, om persé een L.P. van ze te bezitten. Voor die mensen (en dat zijn er ongetwijfeld een heleboel! is deze langspeelplaat een uitkomst. Hier volgen de gegevens om deze plaat bij je platenboer te kunnen bestellen, als de sufferd 'm niet eens in voorraad heeft. Kan ge beuren, maar 't is niet leuk. Platenlabel: C.N.R Nr.: 241.369. André van Duin Het heeft een tijdje geduurd. Veel te huig,, naar Fé zip. vat] alle Dat blind zijn een vreselijk iets moet zijn drong pas goed tot mij door M toen ik lasogen had. De hele dag had ik een donkere bril op, want al het licht deed pijn in mijn ogen. Het liefst deed ik mijn ogen dicht. Ja, M blindheid moet een vreselijk iets zijn, maar toch... al die mensen met gezonde ogen; die al het mooie van de wereld kunnen zien; de bomen, s het gras en de zee bijvoorbeeld. Ook daarbij zijn blinden (al dan niet met hun ogen) maar zij zijn blind voor de waarheid, blind voor het s werk van God. Zij willen niet onder ogen zien dat heel deze wereld geschapen is door God. Ben jij ook zo iemand die zegt: geloof daar moet ik niets van hebben? M Realiseer je dan wel dat je pas ergens over kan oordelen als je zelf goed s weet wat het is? Open je ogen eens en oordeel dan pas. Misschien heb H je wel eens in de bijbel gelezen; zo ja, dan weet je ook dat daarin veel M wonderen gebeuren. Lammen konden weer lopen, blinden weer zien j en doven weer horen. En nu denk je misschien wel, waarom gebeurt er M dan nu niets meer... Nou, er gebeuren nog dagelijks wonderen, hoor. Maar men wil ze niet zien; men houdt zich er blind voor. Als iemand g van zes meter hoogte valt en geen schrammetje heeft of ingedeerd uit s een totaal verwrongen auto stapt, dan zeggen ze nog: „Die kerel heeft M geluk gehad, zeg! Het is natuurlijk niet zo dat je nu maar in 't wilde weg op je brommer M kan gaan rijden en zeggen dat er nu toch niets gebeurt, „want God M redt mij wel". Wij staan allemaal dagelijks aan allerlei gevaren bloot; M zowel jij als ik. We kunnen allemaal een ongeluk krijgen. En da 's maar goed ookWant dan zou het wel erg makkelijk worden om Gods weg te volgen Dat kan je dan toch geen vrije wil meer noemen. We hébben immers een vrije wil gekregen. We mogen kiezen, maar ik g weet zeker, dat er maar één goede weg is en heb daarom voor God gekozen. Het is misschien niet altijd aan de mensen te zien, maar inwendig wordt je dan ook gelukkiger; want er wacht een beter leven. M Open je ogen maar eens! Koffiebar „De Goede Haven Schiedam. AAD W: Dave Clarke Five. Zié zo zomerzon; ik heb m'n loodzware, super-ouderwetse maar uitstekend functionerende typ- apparaat weer tevoorschijn gehaald om de lieve lezers van dit beste blad weer wat platennieuws te melden. Allereerst is er het gran dioze nieuws, dat Bovema een serie Van zes grammofoonplaten heeft uitgebracht met hits van groepen uit de jaren zestig. Zes aparte L.P. 's van achtereenvolgens: Cliff Richard The Shadows, The Dave Clark Five, Manfred Mann, Georgie Fame, Eric Burdon, The Animals en tenslotte nog een L.P. met allerlei groepen en hun hits, zoals Gerry The Pacemakers, Billy J. Kramer The Dakota's en nog veel meer fraais. Alle bovenge noemde platen kosten slechts f 14,50 per stuk en het heeft eigenlijk weinig zin om één plaat uit deze serie te kopen. Om een kompleet dokument van de pop historie uit de jaren zestig in je discotheek te hebben, zou je ze eigenlijk alle zes moeten kopen. Maar... wacht daar maar eventjes mee, want er schijnt nog meer in deze serie te verschijnen. Persoon lijk ben ik ook erg gebrand op een L.P. met gouwe ouwe van The Searchers, want ik heb die luitjes altijd al vreselijk goed gevonden. Op elke hoes aan de achterkant hebben mijn kollega's Peter Schro der en Jan Donkers voor de nodige waardevolle informatie gezorgd, wat elk album weer een extra dimensie geeft. Ik zal eens een paar groepen en hun bekendste num mers noemen, zodat je tenminste weet, wat je koopt: Cliff Richard. The Animals: House of the rising sun, Roadrunner, Bring it on home to me, Don't let me be misunder stood, We've gotta get out of this place. The Dave Clark Five: Do you love me. Glad all over, Bits and Pieces, Can't you see that she's mine. Over and over, Catch us if you can, I like it like that, The red balloon. Manfred Mann: Do wah diddy diddy, Sha la la, With God on our side. The one in the middle. Pretty flaminco, Hi lili. Hi lo. Cliff Richard: Move it. Living Doll, Dynamite, Please don't tease. Nine times out of ten. The young ones, Do you wanna dance it'll be me, Bachelor boy, On the beach. Zo, dit zijn er dan vier van de zes, om je alvast een idee te geven van het fantastische initiatief van Bo vema. Ik vind het ongelofelijk goed, dat al deze platen opnieuw uitgebracht zijn, zodat iedereen nu de hits van vroeger kan kopen van z'n favoriete groep, omdat ie ze vroeger verzuimd heeft te kopen of omdat de singletjes kwijt zijn geraakt. Enne, veertien-en-een- halve-piek voor zo'n elpee is werkelijk niet veel, vooral niet, omdat het niet slechts om waarde vol historisch materiaal gaat, maar ook, omdat de technische kwaliteit echt erg meevalt. Neem dat maar gerust van me aan, want als die kwaliteit slecht zou zijn, dan zou ik dat er gewoon bij schrijven. Maar dat hoeft nu niet. langspeler met de naam Exceptio nal. Waar zal ik het eerste mee beginnen? Wie 't laatst lacht, lacht 't best, dus dat is in dit geval André van Duin. Ik begin dus met Exceptional, hetgeen een bizonder goede imitatie bleek te zijn van de muzikale meesterwerken van ons aller bekende en gevierde Eksep tion. Een imitatie dus. Ik hoor diverse mensen (steeds dezelfde overigens...) weer verzuchten; MOET dat nou? Is de echte groep Ekseption niet goed genoeg?

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 14