Het Nieuwe Argus' „DUTON BOEKT WAT U ZOEKTrel 269060 VAN DER VLERK ^stacV2^ Gun jonge vogels vrijheid Een brief van de stadsbladfietsers TANK NU VRIJE BENZINE H. van RIJSWIJK ZN. n.v. Pontiac is een gelukkig bezit Kontaktlenzen ooievaar Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320.900 ex MAAGDENBERG-VERLICHTING Erkend centrum REISBUREAU ?3e JAARGANG VRIJDAG 21 JULI 1972 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 3939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01524646 Centrale ad ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01523627* OPLAGE 35 800 Lief Stadsblad, Om precies 9 voor half zes werden wij Schiedam uitgewuifd door enke le wakkere familieleden, om aan de eerste etappe van onze reis te beginnen. Het weer: zwaar bewolkt. Het doel van de eerste dag was Someren bij Eindhoven, wat wel te halen leek gezien de wind die we schuin mee hadden. In Rotterdam aangehouden door een agent die dacht dat wij de weg kwijt waren, dit i.v.m. de alom bekende Tour de France. (Ie keer). Rijdend door een dampig en verla ten land hoorden we bij Oosterhout onze le band leeglopen, gecomple teerd met de eerste bui regen. Na deze natuurlijke gebeurtenissen, die zich beide op deze dag nog zouden herhalen, door de langzaam herrij zende Brabanders naar Oisterwijk gepeddeld om aldaar het nodige te nuttigen. Na alle rommel netjes te hebben opgeruimd (want dat hoort zo) zijn we onder een dreigende lucht langs mopperende en naar zon snakkende vakantiegangers tot Oir- schot gekomen, waar dan de bui weer eens losbarstte en we 2 uur moesten schuilen. Daardoor hoorden we ook dat er in Someren geen camping was en we besloten als vier wijzen uit het Westen in Mierle te overnachten. Aldaar op een mooie, maar een ietwat troosteloze camping aange komen, konden we onze 3e lekke band noteren, wat dus gelijk het einde betekende van de le enerve rende dag. Als we geweten hadden wat de 2e dag zou brengen, zouden we niet zo vrolijk aan deze dag, onder een licht bewolkte hemel met zo nu en dan zon, begonnen zijn. Met Zülpich in Duitsland als doel, waren we voor het eerst goed de weg kwijt. Dankzij de altijd vriendelijke en hulpvaardige VVV-mensen, weer op het goede pad geholpen. Door de prachtige Peel zijn we via België en Limburg, de Duitse grens overgesto ken, waar we toen de eerste tegenslag kregen te incasseren. Met één oorverdovende knal brak tot onze aller verbazing de achteras van Ben zijn achterwiel. Nou, daar sta je dan, 200 km. van huis en in de eindelijk zo lang aanbeden zon. Gelukkig zaten we maar twee km. van Sittard. Daar dus een nieuwe as gehaald en voor de 5e keer de grens over en dankzij een vakkundige rijwielhersteller was deze (nog) gauw gemonteerd. Ter plaatse midden in het dorp, gegeten, tot grote hilariteit van de bewoners aldaar. Dit was in een gedeelte van Duitsland dat 14 jaar onder Nederlands bestuur gestaan heeft, zodat de ongelukkige achter blijvers, die de bagage en de half afgetuigde fiets in de gaten moesten houden, lange verhalen moesten aanhoren van de bewoners, dit ging in vloeiend Nederlands en hier hoorden we dat wij Nederlanders toch nog niet zo slecht zijn. De dag verliep verder zo beroerd als een ongeluksdag maar kan lopen, de klok tikte de uren weg, terwijl wij niets anders deden dan banden plakken en kleine stukjes fietsen, maar we moesten op ons schema blijven, zodat wij 's avonds tegen het vallen van de avond om 9 uur pas in Zülpich aankwamen. Hier hoorde een camping te zijn, maar die was opgeheven, dus zouden we in de Jeugdherberg overnachten, maar he laas, deze was ook gesloten zodat er niets anders opzat dan de tent in een bietenveld te poten en slapen. Dinsdag zou dan eens een dag worden zonder lekke banden e.d. Het landschap vertoonde echter wel steeds meer heuvels, hoe dichter we bij Koblenz kwamen, het einddoel van deze dag. Door pittoreske dorpjes met hun vakwerkhuizen en met de wijngaarden tegen de bergen, bereikten we de Rijn. Deze drukst bevaren rivier ter wereld met zijn Rijnaken en rondvaartboten was voor ons aanleiding om hiervan even te genieten en tegelijk wat te eten. Na deze indrukken te hebben verwerkt togen we stroomopwaarts. De laatste kilometers begon Jan zijn Vergezicht op de wijnbergen vlakbij de Rijn. knie raar te piepen en te kraken. Ondanks deze handicap bereikte we KoElenz, waar we ons kampement opsloegen tegenover die Deutsche Ecke, waar de Moezel in de Rijn stroomt. Met nog enkele zware etappes voor de boeg, besloten we om eerst Jan zijn knie na te laten kijken bij een dokter. Deze was zo vrij om reumatiek te constateren en hem 3 dagen rust voor te schrijven, zodat we verplicht waren, om een goed einde aan onze tocht te maken, en in Koblenz te blijven. Ons vermaak bestaat nu uit een beetje luieren, tochten maken over de Rijn en hier en daar een praatje met een campingbewoner, waaronder veel Nederlanders, Engelsen en Denen. Toch hopen we zaterdag 15 juli weer gezond en wel op de fiets te stappen en het volgende weekend in Praag door te brengen. Dus hier uit het zonovergoten Koblenz, pl.m. 30 gr. C., alle bekenden gegroet. Uw scribenten Ben Scholten, Jan Poot, Dries de Wit en Cees Munnik. Uw auto gewassen in enkele minuten Ook vrachtwagens tot 15 meter. Dag en nacht geopend 's-Gravelandseweg, naast Coca-Cola Telefoon 374144 SCHIEDAMSE NOTITIES Excelsior'20 nieuws betreffende oefenprogramma. 30 juli hervatting van de training. 5 augustus Woudrichem Excelsior. 9 augustus Zwervers—Excelsior 13 augustus S.C.R. Excelsior. 20 augustus Tournooi D.H.L.—Ex celsior. 23 augustus Oranje/Wit—Excelsior 2 elftallen. 27 augustus Wippolder-Excelsior 4 elftallen. 3 september Rios-Excelsior. Verplicht rusten in Koblenz met op de achtergrond die Deutsche Ecke. Namens hel bestuur van onze vereniging wend ik mij gaarnt tot ouders, onderwijzend personeel en jeugdleiders met het verzoek het volgende onder de aandacht van de jeugd te brengen. leder jaar worden wij geconfron teerd met het feit, dat vele kinderen zich ontfermen over jonge ,,gevon- denn dieren. Vaak komen zij met een nest, waarin de jonge vogels of de eieren nog aanwezig zijn. Wij begrijpen best, dat het kind impul sief handelt en onwetend is omtrent de gevolgen. Daarom willen wij u de volgende richtlijnen verstrekken, ter voorkoming van veel dierenleed. De natuur is soms wreed: wanneer het ouderdier merkt, dat één der jongen geen levensvatbaarheid meer heeft, wordt dit dier veelal door de ouder gedood of verstoten. Hierin kan de mens geen verandering brengen. Vogels gooien vaak hun jongen uit het nest. Maar ook kunnen de jongen per ongeluk uit het nest vallen. Jonge vogels, die de eerste vlieg lessen krijgen, kunnen vaak in de eerste dagen het nest niet meer bereiken. Een algemene gedragsregel nu is: laat de dieren waar zij zijn, de ouder is in de buurt en verzorgt het dier ter plaatse. Wanneer de dieren worden weggehaald, kijkt de ouder er veelal niet meer naar om als de dieren later worden teruggebracht. Oudere vogels in een andere om geving zorgen niet voor deze jongen Ook bij de eenden constateren wij een soortgelijke gedragslijn. Vele dieren kijken niet meer naar hun jongen om, wanneer zij door de mensen zijn aangeraakt. Blijf dus van jonge dieren af, tenzij men ervan overtuigd is, dat zij gewond zijn. Bij hazen merkt men, dat zij de jongen veelal alleen in het leger achterlaten. Het moederdier ver zorgt de jongen meestal 's avonds of in de nacht en verder zoekt zij voedsel om de melk-voorziening op peil te houden. Indien mogelijk zal het moederdier de jongen trachten te beschutten tegen natuurlijke vijanden en tegen de mens. Ontfermd u dus niet te snel over een dier: er moet veel werk verzet worden om jonge dieren in het leven te hóuden en het aantal slachtoffers is in verhouding erg groot. Er sneuvelen meer dieren tengevolge van het transport en ondeskundige behandeling dan door het z.g. UW VERLICHTING SPECIAALZAAK MGR. NOLENSLAAN 458 SCHIEDAM TEL. Tl.14.7» DONDERDAGAVOND KOOPAVOND „verdwalen". Indien u jonge dieren aantreft, controleer hen dan met ruime tussenpozen, liefst op grote afstand, dan kunt u vaak sterke staaltjes van moederliefde waarnemen. Wanneer men dus, met deze kennis rijker, in het vervolg wat minder impulsief te werk gaat, zal veel dierenleed worden voorkomen en bespaart u onze vereniging veel onnodig werk. Indien, ondanks deze richtlijnen, voor u nog vragen overblijven, is onze vereniging ten alle tijde bereid u van advies te dienen". Namens het bestuur, C. Spermon inspecteur Pontiac Simpatico v.a. f 59.50 JUWELIERS Rotterdamsedijk naast voormalige HEMA-flat Vrijblijvend inlichtingen Korneale kontaktlenzen Oranjestraat S Schiedam Telefoon 266431 Uw bebie en Kleuterwarenhuis Groot in kleine kleuterkleding tot 5 jr

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1