BEZOEK ONZE GROTE CASH AND CARRY PÏÏiJZEN 5]>. Brief van onze stadsbladfietsers TAANSTRAAT 6 WESTDIJK 9 59.50 79. 465. Spaanse meubelboetiek t voor REIZEN U. yy HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 21 - VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1972 MAAR I>E 3500 M steeds weet \ol nieuwe modellen ft A ju. L 1 I f\ I I I Bal 1 lAf de reeds ja, onlange lil LU M HF IJ I O II U II Alléén Maassluis (centrurjij Westmaas bij Mijnsherenland Elke dag van 9.30 17.30 uur, vrijdag 20.30 uur. Maandag gesloten. Volop parkeren. 4 Financiering mogelijk. Een greep uit on/.e 400 soorten tapijt: BONAPARTE KWALITEIT, diverse kleuten, 390 breed, per meter Een greep uil on/.e serie: MARMEREN TAFELS, vanaf' Een greep uit on/e 700 modellen BANKSTELLEN 3-zits, skayleer met stóffen kussens, op draaivpel Met een pracht sortering puur Spaanse meubelen Verlichting en/, op on/.e 1ste etage! Te Maassluis Kom dat zien Kom dat zien En natuurlijk bij de enig echte CASH AND CARRY boven 6C0."gekocht eén LEUK KADO KAD0! Te koop: Beklede ro- tanwieg incl. gedeeltelijke babvuitzet 25,kinder- wagencomb. wandelwa gen, reiswieg 30,ron de eethoek tafel 10, Te bevragen Fabristr. 69a Te koop: Fiat 1100 R Stationcar 1966. Donker rood, i.pr.st. ƒ700, Tel. 25 99 30, 's avonds 70 52 39 Gevraagd: Schooljon gen die 's morgens voor 9 uur en 's middags een hond voor een klein hall uurtje uit kan laten. Goe de beloning. Telefoon 70 67 23. Dames grijp de w inst De grpotstc en goedkoop ste bonizaak v. Nederland geeft alléén de maand augustus 20% zomerpi ij zen kort i ngDu ize nden korte en lange Bontman tels en bonthoeden. Nu kopen en in de winter betalen. Gratis bewaren. 3 jaar waarborggaranlic. Desgewenst zeer soepele kredietservice. De Bontkoning, Hoogslr. nr. 97, Rotterdam-Cenlr. Groot parkeerterrein voor de zaak, Tel. 010—117.117. Vrijdagavond lot 9 uur geopend. Bij koop wordt reisgeld voer bus, trein of eigen auto terugbetaald Ie en 2e net antenne, compleet geplaatst vanal 130,Combi antenne rompleet geplaatst vanaJ 100,—. Alleen bij: Veroson, Snelliussingel 18 Telefoon 26 54 83. BIJVERDIENSTE voor heren, die nog energie over hebben om 3 avon den per week meisjes te adviseren bij de aanschal van haar linnen-uitzet. I moet goed kunnen om gaan met mensen en mi- imaal 30 jaar oud zijn. Auto noodzakelijk. Schrijf een kort briefje met pas foto aan Walra, Molen straat 5, Waalre (N.Br.). Hoge inruilprijs voor Uw oude keukengeiser bij aankoop van een moderne en veilige Faslo geiser. Verder op badgeisers en gasboilers hoge korting. Van Woerkom .Broers- veld 137—139. Tel. 26 77 36. Schiedam. Huwelijk Wij zoeken contact voor onze goede relatie: een bijzonder aar dige, sportieve, moderne Heer, 36 jaar, die dooi'zijn werkkring moeilijk tot kennismaking kan komen, in bezit van auto en wo ning. Middenstand. Wij denken aan een lieve, flin ke Dame, tot ca. 35 jaar. Event, ook Indonesische. Brieven liefst met foto, gaarne aan A.P.A.B. nr.965 Postbus 1830, Den Haag. Te koop: l-pers. opklap bed. 25,—. Rotterdamsedijk 220b. j Uw plaatselijke agent: REISBURO Rottcrdamsedijk 401 Telefoon 26 90 60 Duton boekt, wat u zoekt Zelf doen sanitair Zonder solderen gas-, wa ter en afvoerbuizen mon teren Douchebak 56, mengkraan ƒ31,ligbad 99,wastafel 45, eompl. douche-cabine nu 367,stortbak 35,— Loodgieters- en C.V. hulp materialen. ETEB, showroom Eras- musstraat 64, telef. 01(1— 243598. Ook zaterdags van 9-17 uur. Zoekt U trompet, sa* of clarinet v Krogten heeft het Rotterdamsedijk 148, Telefoon 267026. van onze correspondentievriendin nen, waarmee we de prachtige kathedraal en het kasteel bezochten. Het interieur van deze kerk maakte een geweldige indruk. Na 's middags nog wat rondgekeken te hebben, nuttigden we een echte Tsjechische maaltijd, wat inhield: kneudels dat zijn een soort aardappels alleen verschrikkelijk voedzaam) en vlees. Na afscheid te hebben genomen van onze correspondentievriendin na men we ook afscheid van Praag, alleen op een andere manier. Dit betekende dat ook onze rustdagen voorbij waren en op maandag 24 juli vertrokken we uit ons basis-kamp met nu als doel Boedapest. Door het nog steeds heuvelachtig bergland, met hellingen van 8-15 pet., en het nog steeds aanhoudende tropische zomerweer bereikten we zonder incidenten Trebic. De volgende dag bleken de weergoden tegen ons te zijn. Onder hevige stortbuien en met 3 lekke banden haalden we toch Brno. Door de sluiers van regen konden we weinig van deze stad zien, maar de bestrating voelden we maar al te goed. Met kermende wielen en door van kei naar kei te rijden, zagen we de camping voor ons opdoemen. Na deze slopende natte dag bracht de volgende dag ons weer zonneschijn. Met een naar aandoend vlak landschap en de wind in de rug bereikten we om elf uur s morgens de plaats, waar we nu dit verslag maken. Morgen, vrijdag 28 juli, hopen we Bratislava te berei ken. Op' 30 juli moeten we Tsjecho- slowakije verlaten en zullen dan plm. I of 2 augustus Boedapest bezoeken en vervolgens 4 of 5 augustus Wenen met een bezoek vereren. U ziet het, we vorderen langzaam maar gestaag en we hopen dus volgende week onze verdere belevenissen op papier te kunnen zetten. Munnik Dries de Wit, Ben Sc hol ten, Jan Poot, Cees Munnik. Breclav, 27 juli 1972. Na onze laatste stop in Waidhaus in West-Duitsland zijn we naar de West-Duits/Tsjechische grens ge reden. Na de Duitse douane zonder moeilijkheden gepasseerd te hebben, vonden we 100 m. verder de Tsjechische grenscontrole. Angst aanjagende schildwachten met sten- guns op hun rug hielden ons aan om de nodige formaliteiten te verrich ten. Na een half uur heen en weer geloop van het ene kantoor naar het andere kregen we dan toch het sein om onze tocht voort te zetten en trokken we Tsjechoslo wakije binnen richting Stribo, waar we zouden overnachten. Onder een onbewolkte hemel, plm. 40 graden C. en door het prachtige landschap waren onze eerste indrukken niet om over te gillen. De huizen en alles wat daarbij hoort maakt een wat droefgeestige indruk. De mensen zelf zijn ont zettend vriendelijk, maar staan meestal heel verbaasd te kijken, alsof ze nog nooit een fiets gezien hebben. Het gemotoriseerde verkeer is om van te genieten. Van motoren, driewielers, T-Fords van voor de oorlog tot de hedendaagse Skoda's, Wartburgs en Trabants ziet men hier niet veel anders. En dan de prijzen. Voor een Trabant betaalt men hier plm. f 10.000,-. Wat de prijzen voor eten en drinken betreft zitten we hier op rozen. Als koningen gelijk eten we in de duurste en meest luxueuze restaurants, die echt niet onder doen voor Hilton. Voor plm. f 7,50 per persoon heb je een diner met alles erop en eraan. Nog enigszins verbaasd over al deze dingen bereikten we onze camping. Met alle aanwezige Tsjechen en Oost-Duitsers was het hier een gezellige boel. Vooral 's avonds. Dan maakt men grote kampvuren, pakt een gitaar en speelt, soms begeleid door zang van een Tsjechische schone, het een of ander lied. De taal is voor ons niet te verstaan, maar we wisten al snel dat nazdrawi hetzelfde betekende als proost bij ons. Na deze eerste indrukken te hebben verwerkt en een goede nachtrust vertrokken we na een ontbijt van gebakken eieren en ham richting Praag. Door het heuvelachtige, met bossen bedekte gebied bereikten we zonder moeilijkheden Pilzen, een behoorlijk grote stad. Hier konden we pas onze cheques inwisselen en nu, voorzien van een enorme hoe veelheid kronen en een onbewolkte hemel met temperaturen van plm. 35-40 graden C. kwamen we op plm. 20 km. afstand van Praag tot stilstand. Na zo'n 120 km. klimmen en dalen en wegen soms niet veel beter dart het Marconiplein in Rotterdam besloten we om hier ons basiskamp op te slaan. Na een ge weldadige nachtrust vertrokken we zaterdag 22 juli om 7 uur met een bus (volgens Ben een hard gekookt ei) naar Praag. Daar het de Tsjechen niet vreemd is om vroeg op te staan, kwamen we in een door mensen overbevolkte straat aan. Voor de groenten- en kruideniers winkels staat men soms gewoon in de rij. Door deze met 1,7 miljoen inwoners bevolkte stad wandelend, kregen we de indruk dat de monumentenzorg hier zijn slag had geslagen. Haast alle openbare gebouwen of wat er maar op leek stonden in de steigers. Dit doet dan ook een geweldige afbreuk aan deze toch werkelijk mooie stad. Om zoveel mogelijk te zien namen we een taxi, waarvan de bestuurder echter dacht dat hij op Zandvoort was, maar zonder ongelukken be reikten we het centrum weer. Na de lunch in een Bulgaars restaurant liepen we wat door enkele drukke straten, maar moesten dit algauw opgeven, omdat de voor ons eerste Tsjechische onweersbui begon los te barsten. Bij onze thuiskomst bleek ook de tent een stootje te kunnen hebben, zodat we deze ook de volgende dag met een gerust hart achter ons lieten om voor de 2e keer Praag te bezoeken Na onze bekende ham and eggs ontmoetten we een Vervolg van pagina 6 WK gaat oefenen en wel mor genmiddag om vier uur thuis tegen het Rotterdamse DOS'32 en zondag 13 aug. gaat WK naar Boezem kwartier, om daar deel te nemen aan een toernooi. Voor zaterdag 19 augustus zoekt WK nog een tegen stander. Van het naburige Zwaluwen (Vlaardingen dus) ontvingen we bericht over het Harry v.d. Berg toernooi, dat zaterdag om 9.15 uur begint en waaraan wordt deelge nomen door A-, B- en C-junioren en pupillen. Sparta, Excelsior M., Feye- noord, Maasdijk en Zwaluwen zijn de deelnemende verenigingen en de namen daarvan spreken voor zich zelf. SVV won dit toernooi reeds tweemaal, daarna Quick Boys, Spar ta, Zwaluwen en wederom Sparta. Wordt Feyenoord morgenmiddag de winnaar? U kunt het zelf gaan bekijken! tMog een berichtje over de morgen te verrijden 22ste wielerronde van Schiedam. Niet minder dan 82 renners verschijnen aan de start en het ziet er naar uit, dat Jan Breur in eigen stad kan bewijzen dat hij bij de amateurs momenteel in onze omgeving de sterkste is. Nog meer stadgenoten zijn van de partij en u moedigt hen toch zeker flink aan? De aspiranten stgrten om 13.00 uur, de nieuwelingen drie kwartier later en de amateurs beginnen om 15.00 uur. Zondag om 14.00 uur speelt SVDPW thuis tegen een DHS-kom- binatie. Excelsior'20 speelt morgen uit tegen Woudrichem (distrikt Zuid, zaterdagvoetbal) en woensdagavond uit tegen De Zwervers. Zondag 13 augustus: SCR-Excelsior en 3 sep tember: Excelsior RIOS. De sportdag van Schiedam wordt met op 19 september, maar op 19 augustus gehouden. Schiedam speelt woensdag om 1 9.00 uur thuis tegen PPSC. Ursus brengt zaterdag een bezoek aan Excelsior-b dat haar 70-jarig bestaan viert. Woensdagavond 18.45 uur: SW-jeugd-Ursus. Op de inhoud van een artikel van Bert Rotmans inzake de „Open brief aan de gemeente Schiedam" komen we nog wel terug. SEC zoekt medewerkers voor de bouwkommissie. Nu ja, natuurlijk niet voor de bouwkommissie, maar voor SFC zelf. Er moeten diverse werkzaamheden gebeuren en zater dag worden vele SFC'ers op Thur- lede verwacht om de hafiden uit de mouwen te steken. En SFC'ers, even opgelet u vindt dit bericht niet in uw weekbrief, maar het is juist daarom dat we u via onze krant op de hoogte willen stellen van be doelde werkzaamheden voor uw eigen SEC Ook bij Schiedamse Boys moét er veel werk worden verricht en kennelijk verloopt die medewerking niet zoals men had gehoopt, in ieder geval ligt voorzitter Van Geene overspannen in het ziekenhuis en is men bang dat de onvoldoende medewerking zich ook op de andere „enkelingen" gaat wreken. Met z'n allen doe je natuurlijk veel meer aan zo'n klubhuis en bij deze roepen we ook de leden en donateurs van Schied. Boys op zich vooral nu te laten zien op en rond de nieuwe klublokalen. En dan de handen uit de mouwen natuurlijk, dat begrijpt u! DWS speelt zondag 13 augustus oefenwedstrijden op Laag Zestien hoven en organiseert op 19 augustus een sportdag voor aspiranten en pupillen. Op 26 augustus volgt het Zilverenbal-toernooi en intussen zal er wel een ouderavond gepland zijn, waarvan de datum nu nog niet vaststaat. De Damklub Schiedam start van avond de strijd om de kampioens titel van Schiedam. Het bericht daarover zullen we trachten ergert^ elders in dit blad te publiceren. Leest u het ook? Dat gebeurt ook met het duiven- nieuws en met een persbericht van de Stichting Wielerbaan Schiedam, betreffende de zondag te organi seren wedstrijden voor de catago- rieën Jeugd A-aspiranten, dames nieuwelingen en amateurs. JAN SPOR TIFF

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 21