Nieuwland heeft zijn 2e eethuisje' Algemene Missiekalender NZR-kalender klaar is a rr KOEL EN LUCHTINSTALLATIES DERDE ZAAK HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 10 - WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 Een overzicht in de brandschone keuken waar de heerlijkste uiteraard Chinese gerechten in het algemeen vandaan komen. De kleine man in het goed gesneden grijze pak is de eigenaar van het nieuwe Chinees-Indische restaurant aan het Nieuwlandplein 18. Sinds 27 juli jj. geopend. De heer Choy meet zich geen „bazenallures"aan. Hij beweegt zich gewoon tussen zijn mensen. Twee kelners, die de bestellingen ook aannemen en die doorgeven aan de keuken. Bami of nassi rames. Al of niet speciaal. De veel gevraagde bestellingen om mee te nemen. Plus de porties saté... In zeer korte tijd twee Chinees- Indische eethuisjes erbij. Ik heb „Peking" als proef uitgekozen om dat het in mijn wijk ligt. Omdat ik de opbouw ervan via de bustocht erlangs dagelijks gevolgd heb. Ik probeer me door een portie nassi rames heen te happen. Hetgeen slechts ten halve gelukt. Ik ben nu eenmaal een slechte eetster. Oké, ik had een plastic zakje mee kunnen nemen! Maar u weet net als ik, dat je rijst of bami elke dag vers klaar gemaakt moet eten. Ik kan u verzekeren dat „Peking" een uitstekende keuken heeft. Met koel- en luchtinstallaties. En mensen die hun vak daar achter de schermen goed verstaan. Dat mag toch wel even gezegd worden. Na de maaltijd drink ik een kopje koffie met de heer Choy. Gelukkig met zijn nieuwe zaak op een gunstig punt. Het interieur, uiterst beschei den maar zeer verzorgd. Groene heugafelttegels op de vloer. De eethoeken bekleed met donkergroen skai. De lampionlampen, die u ook elders ontmoet. Toch een tikkeltje anders dan anders. Let u vooral op de schemerlampen. De fraai beschil derde tegelverlichtingen aan het plafond aangebracht. Betimmerde glanzende wanden. Het is mijn derde zaak, zegt de heer Choy. Echter als antwoord op de vraag die ik hem stel. Misschien had hij het zelf niet eens gezegd. Een in Rotterdam, een in Den Haag en dan nu een in Schiedam. Bestellingen worden aan tafeltjes of bij het buffet opgenomen. Correcte bediening en kleding. Daar stel ik prijs op, zegt de heer Choy. Het is moeilijk om goed personeel te krijgen. Deze mensen verstaan hun vak. Dat is erg belangrijk. En ze zijn jong. Als vader van tien kinderen, woon achtig in Voorburg, kan hij op het ogenblik nog niet zeggen of straks de familienaam in deze sector gewaarborgd blijft. Latere zorg... Nu er alleen voor zorgen dat de klant tevreden is en büjft. Hier graag terugkomt. Voor een bestelling om mee te nemen of gezellig hier te „tafelen". Het is ondoenlijk alles op te noemen wat of hier verkrijgbaar is. Keus genoeg. Zalige hapjes, groot en klein. Uitgebreide Chinese rijsttafels voor een, twee of vier personen. Unieke specialiteiten zoals bijv. Koe Low Ha (garnalen in zoetzuursaus), Chap Choy garnalen, garnalen met Chinese champignons, Chinese champignons met kip, enz. Kip geleverd door poelier Sluis uit Schiedam Er is plaats voor 60 a 70 personen. Leuk voor een jubileumpje of een verjaardag. Wél even van tevoren contact opnemen met de heer Choy, tele foon 707542. Dan wordt een gedeelte van deze moderne ruimte voor u gereserveerd. .Peking" van de man uit Kanton zal het in Nieuwland wel klaren. K t Hier komt het gehele restaurant volkomen tot zijn recht. Plaats voor 60 a 70 personen. Een nieuwe editie is gereed gekomen van het kalenderprojekt dat in de vorm van een co-produktie door de Nederlandse Zendingsraad en het Centraal Missie Commissariaat wordt uitgevoerd. De opzet van de voor 1973 bestem de kalender: Op het thema „Samen spel" werden illustratieve kleuren foto's bijeengebracht en korte tek sten dankzij gegevens van vele missionarissen en zendingsarbeiders. De inleidende tekst op de achter zijde van het schutblad geeft in grote lijnen het motief weer voor de keuze van het onderwerp: „Samen spel, een mooi woord samen spelen, samen werken, samen spe lenderwijs werken, samen iets onder nemen omdat het alleen niet lukt en omdat het met anderen plezieriger is. Er is veel wat mensen samen doen, terwille van elkaar vooral, en dat is goed..." Ruim twintig kleurenfoto's waar van hierbij een paar voorbeelden in zwart/wit zijn in de kalender opgenomen van serieuze of luchtige samenwerkingstaferelen in Afgha nistan, Bhoetan, Bolivia, China, Ghana, India, Indonesië, Iran, Mali (Afrika), Pakistan, Peru en Soedan. Evenals voorgaande edities is de jaargang 1973 in offsetdruk uitge voerd. De kalender meet 35 cm. hoog en 24 1/2 cm. breed. Het is een maandkalender. Op de achter zijde van de maandpagina's staat een bij belrooster. Het heeft de uitgevende organisaties deze keer veel hoofdbrekens gekost om de verkoopprijs te handhaven op f 3,50 zonder afbreuk te doen aan kwaliteit en inhoud. De prijs is nu al enige jaren dezelfde, terwille van met name de minder draagkrach- tigen, onder wie eveneens vele trouwe gebruikers van de kalender zijn. Niettemin heeft ook de samenstel ling van een missie- en zendings kalender te lijden onder kostenver hogingen. De uitgevers hebben het ook deze keer in elk geval weer verborgen weten te houden. Wie het als een stil protest tegen de inflatie beschouwt, wordt niet tegengespro ken. Centraal Missie Commissariaat, Van Alkemadelaan 1, Den Haag, tel 070-244594. Nederlandse Zendingsraad, Prins Hendriklaan 37, Amsterdam-Z, tel. 020-717654.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 10