Schiedamse kermis draait op volle toeren Huifvroüh'e/i/ke. oyerpe/fiz/Mje* a Gemeente maakt ernst én haast met herstel breuk in riolering KOK Mercurius klein, maar toch wel fijn SCHOOL- BENODIGD- HEDEN Bond Nieuws van de Kath. Bejaarden Weer helemaal terug van „weggeweest" WATER OVERLAST AAN BROERSVEST; LANVIN 6in6«l 1896 ?V'. A 1 «.vevmov.' - t '3V3 - OAJMQAT2 JWl'Jltf ilE, ■Jf, Voor alle J. H. Dalstra afwezig GEEN POFFERTJES KREUGER aank. verkoopster tJUWEUgR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 Bij de rups klinkt elke dag knetterharde muziek. Zeer tot plezier van de jeugd, doch ook wel van de ouderen. Voordat je de kermis verkent loop je natuurlijk eerst even langs bij goede „Tante Bets Kockx" van de Kon. E.H.B.O. Er is deze keer géén koffie maar wel een vers gezet potje thee:_Wat wil een mens dan nog meer? Ik verklap dat ik eerst even een kansje gewaagd heb bij het rotarie- spel. Hup kwartje erin, hup kwartje eruit? Tja, niet bepaald bij dat eerste kwartje. Dat moet er eerlijkheidshalve wel bij. Maar de wekker loopt als een kievit. In het holst van de nacht heb ik dat notabene gecontroleerd..! Ik moet waar hebben voor mijn geld. Ik mis heel erg mr. Janvier. Och, hij is altijd de man die de pers ontvangt en dan rondleidt. Dit jaar niet... Een enorme regenbui verjaagt de jongelui bij de rups met de knetterharde beatmuziek naar bin nen. Nee dit is geen gewóón buitje meer! Het wordt ineens allemaal donker buiten. Ook in de directie keet. Zonder koffie! De heer P. W. Fe te ris (een Schiedammer) kijkt al even donker als het weer. Er is te weinig reklame voor de kermis gemaakt. Nog eventjes en we vergeten Schiedam. Hij merkt er niets van, die goede man, maar mijn hart maakt een vreemde duikeling. Want wat is de laatste week van de schoolvakantie zónder kermis? Vroeger, ja, vroeger toen was de kermis wat. Nu wordt hij steeds kleiner en duurder. Er was een hele Vakantieweek. Niets meer van over. Ik hoor dat klokje van „zijn kermis tenslotte tikken en laat het 'm met een enthousiast gebaar zien. Gelukkig, al die zórgen- rimpels verdwijnen. Buiten wordt het tenslotte ook lichter. Een mens is afhankelijk van heerlijk zonnig weer. En daar mankeert het deze zomer wel aan. Op de kermis kan je van alles beleven. Dus ook in Schiedam...! Lange Haven 77-79» Schledam- Tandarts van vrijdag II augustus t/m vrijdag 18 augustus Voor waarneming.' Telefoon 268303 Behalve mr. Janvier mis ik ook weer de geweldige poffertjeskraam. Die wil hier niet meer komen, zegt de heer B. Donks. Nauw verweven met de BOVAK, de bond van kermisbedrijven in Nederland. Geen poffertjes dus in die gewel dige kraam. Maar op zijn plaats staat onze gloednieuwe HEMA. Die kan je toch moeilijk een eindje opzij schuiven. We zijn tenslotte veel te blij dat we 'm hebben! De regen is opgehouden. Een klein beetje voelt de heer Feteris aan hoe ik me voel bij al dat negatieve. Het is een fijne kermis zeg ik blijmoedig. Een heleboel gezellig heid. Fijn voor de kinderen, voor iedereen die ervan houdt. En dat zijn er heel wat. Die vrouw met die vier borsten... Och ik heb ze niet gezien. Ik heb wel de waarzegster gemist. Die zou me misschien verteld hebben dat de heren Feteris en Donks (ook al een Schiedammer) een beetje dówn zijn op deze maandagmiddag. Heeft iedereen weieens zo 'n bui. Het terrein! is ineens boordevol muziek en vrolijk klingelende bel len. Ik dwaal weer rond. Ik proef hier en ik proef daar. Jansjc met de paling? Nee niet zeuren. Volgend jaar een andere plaats voor de kermis? hen grotere? Maar waar? Het liefst in het hartje van de stad. Een puzzle om diep over na te denken. Want die kermis moeten we behouden. Tante Bets krijgt deze week nog wel een oliebol. Nu belanden ze op onze redaktie waar Wilma voor de koffie zorgt. Koffie... Dat is het wat de heren Feteris en Donks op deze middag gemist hebben. Overigens: een kleine maar fijne kermis. Ballen gooien door een trechtertje en meer dan 13 punten halen. Het is mij niet gelukt. Waagt u maar een kansjei En... er zijn nog klokjes genoeg1 Als de fotograaf naar je kijkt dan probeer je 'm niet te zien. De gedachte kennelijk van het meisje links op de foto. Men schrijft ons „Om teleurstelling te voorkomen, maken wij de leden er nogmaals op attent, dat wij 2 busreizen hebben georganiseerd, en wel op 14 en 21 september. De bussen voor 14 september zijn geheel volgeboekt, terwijl voor de 21ste nog slechts enkele plaatsen beschikbaar zijn. Aanmelden tot uiterlijk 31 augustus bij: P. den Brinker, Van Oldenbarne- veltstr. 183, tel. 703935; P. Oomen, Van Leeuwenhoekstr. 50, tel' 264049 en dagelijks aan de Soos Lange Nieuwstr." Mat vakantie gaan is heerlijk. Alle troep bom in de koffer. Er bovenop zitten, anders gaat ie niet dicht en dan alles en iedereen achter je laten. Maak er maar wat van denk je en in het vliegtuig vallen alle krantezo'rgen van je af. Lekker onbekommerd pitten zon der die of die afspraak in je hoofd. Onbekommerd aan het strand bakken. Een eind de zee in. Excursies maken. Het leven is góed. Stiekem, heel stiekem de dagen tellen. Want Schiedam mag op papier dan een „dooie stad" zijn. Hij leeft! Met schrik lees je in een Arnhemse krant van alle watersnoodellende bij de winkeliers op de Broersvest. Dan tel je helemaal de dagen. En je slaakt een diepe zucht als je die koffer omkiept en weer thuis bent. Weer helemaal terug van een maand weggeweest. Bar lang deze keer. Maar ik was er doodgewoon aan toe en dan moet je gaan. Het is heerlijk weer in je eigen stad rond te dwalen. Te horen dat er verschillende nieuwe zaken binnen kort geopend worden. Dat ieder een het oog gericht houdt op C. A. Die draaideur zit er nog helemaal in. Net als bij de oude HEMA. Mensen wat is het leven goed. Wat zit het vol verrassingen! Ik voel duistere blikken op me gericht. Winkeliers van de Broers- vest: ik heb met al uw narigheid meegeleefd. Ik ben blij dat er eindelijk land in zicht komt loor u. Gewoon weer verder gaan. Met gezellige aanbiedingen als al deze narigheid helemaal achter de rug is. Dat gebéurt... De feestdagen staan zó voor de winkeldeur. We gaan er allemaal weer iets heel gezelligs van maken. O, even wachten. Mijn badstof slipper kiept bijna van de waslijn af. Laatste herinnering aan de vakantie 1972. Keurig afgeboend gaan ze de kast in. Tot volgend jaar. Nu weer gezellige dingen gaan doen. Ik zit boordevol plannen. U belt maar als u me nodig heeft. Ik kan de hele wereld weer aan! MIEKE P.S. Hartelijk dank voor al uw kaarten. Voor sommige brieven. De receptie snapte er weer niets van! De oorzaak van de waterover last in de kelders van een aantal panden aan de Broersvest, tus sen Korte Singelstraat en Em- maplein, is thans bekend. Een breuk is geconstateerd in de zeer diep gelegen (3,5 a 4 meter beneden N.A.P.) gemeentelijke rioleringsbuis onder het voet pad langs de Broersvest. Met deze buis wordt in hoofdzaak de hele waterafvoer van Schie- dam-Noord en Nieuwland ver zorgd, waarbij het water via het rioolgemaal Marconistraat op de Nieuwe Maas wordt geloosd. Deze leiding lag er reeds voor de bebouwing werd gereali seerd. Na constatering van deze breuk is de leiding onmiddellijk vol ledig buiten gebruik gesteld, waardoor aan de overlast-situ atie, voor wat betreft het toestromen van water, een einde is gekomen. Er is reeds begonnen met het maken van een noodleiding om de afvoer van water van Schiedam-Noord en Nieuwland op zeer korte termijn veilig te stellen. Dit is mede noodzakelijk om de ver ontreiniging van alle havens en grachten in Schiedam te voor komen. In de loop van vrijdag hoopt men gereed te zijn met de noodvoorziening. Daarvoor wordt in de buurt van het kruispunt van de Broersvest met de Lange Kerkstraat een verbinding gemaakt tussen de rioolleiding waarin de breuk is geconstateerd met andere rio leringsbuizen. Een voortduren van de wateroverlast is echter niet uitgesloten, namelijk wan neer eenzelfde regenval zich voordoet als in de afgelopen dagen. Aan een definitieve oplossing van het probleem wordt reeds gewerkt. Een voorstel daartoe is reeds opgesteld en zal vrijdag besproken worden bij de be trokken gemeentelijke diensten. Zodra met het definitieve werk kan worden begonnen, zal dit worden bekend gemaakt. Het staat echter nu reeds vast dat de kosten van de te treffen voorzieningen hoog zullen zijn. Na het constateren van de breuk heeft de Brandweer don derdagavond wederom assisten tie verleend voor het leeg pompen van de kelders. Aan gezien de gebroken rioolleiding buiten gebruik is gesteld, is de ergste overlast opgeheven. Te vens zijn de verontreinigde trottoirs schoongespoeld. Het werk is door de dienst van Gemeentewerken gedeeltelijk met eigen personeel en gedeel telijk met personeel van aan nemers uitgevoerd. De Heren-modezaak van Schiedam vraagt Broersvest 6 Telefoon 26 82 06 Collection 185,— 1165,— Horloges van het beroemde huis Lanvin BROERSVEST 93 TEL. 2679 37

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3