S 45 exposeert in Bloemendaal Het Jezus-festival krijgt gestalte Cognac Reaktie op Milieuvervuiling Baggeren Riolering Oostsingel „ORANJE" Vergunningen Hinderwet Wat u moet weten over Irma.... "ÏÏÏÏ2Ü3Ï1 K WERKEN rr De wiekslag van „De Vrijheid'' Wilhelminahaven „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' We zijn weer terug, u ook? HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 4 - WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 Temidden van metershoge, naar groen riekende bomen, fraaie villa's en, hoe kan het ook anders, schijnbaar eindeloze duinpartijen vond verleden week zaterdagmiddag in het gemeentehuis van Bloemen daal de opening plaats van de tentoonstelling die de leden der S 45 aldaar van 5 t/m 26 augustus van hun kunstzinnig werk houden. De heer G. van Eek, voorzitter van het Comité Tentoonstellingen Bloemen daal, deed, tijdens het plechtig openstellen van deze expositie voor de aandachtig luisterende genodig den uit de doeken, hoe het zo kwam, dat een aantal Schiedamse kunstenaars thans doodleuk in Bloe mendaal aanwezig waren, of liever gezegd, hoe Schiedam in dit opzicht met Bloemendaal in aanraking was gekomen, dat uit dit wederzijds contact een tentoonstelling gebaard kon worden? De heer Van Eek zei hierover, dat een gelukkig toeval de oorzaak er van was, dat hij verleden jaar in Zwitserland een noest schetsende G. Batelaan tegen het lijf liep, met wie hij terstond in vriendschap geraakte en van wie hij ook het nodige vernam over de in die stad nog steeds op waarde onderschatten, Schiedamse kunstenaarsgroep S 45. Wel, van het een komt het ander. Na eerst nog de toentertijd door S 45 gehouden tentoonstelling te Maas sluis met eigen ogen gezien te hebben, stelt de heer Van Eek aan de leden der S 45 voor om bij hem, in het schone Bloemendaal, óók een expositie te houden, in het gemeen tehuis aldaar nog wel. Dat was natuurlijk niet tegen dovemansoren gezegd, dientengevolge we ruim een jaar naderhand enkelê glunderende S 45-leden tussen eerbiedig terug- deizende Bloemendalers, hun eigen werk zien bekijken, de uiteindelijke voldoening na behoorlijk lang wach ten. De heer Van Eek merkte op, dat de leden der S 45 zich onder scheiden, door geen platgelopen paden te bewandelen, ergo dat zij hun kunst op originele wijze bedrij ven. De werken, die de leden der S 45 hebben ingezonden, zijn onderling zeer verschillend van aard. Schilde rijen, keramiek en gedichten, voor waar een mooie combinatie voor een tentoonstelling zoals deze in Bloe mendaal. De gedichten zijn van de hand van de in juli van dit jaar plotseling op 71-jarige leeftijd over leden poet, de Schiedammer J. van IJperen. Voor hem werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Zoals reeds gezegd is duurt deze tentoonstelling t/m 26 augustus en is deze dagelijks geopend van 15 tot 17 uur (ook 's zondags). De ingang van de expositieruimte is gelegen aan de achterzijde van het gemeente huis te Bloemendaal, Bloemendaal- seweg 158 te Overveen. De toegangsprijzen zijn: voor vol wassenen 50 cent, voor kinderen beneden de 16 jaar 10 cent en als u in schoolverband gaat, dan kunt u er voor niks in. Tot ziens in Bloemen daal! Men schrijft ons: „Geachte mevrouw Agnes, Gaarne wil ik u nog suggesties aan de hand doen, betreffende milieu vervuiling. Een tijdje lang bewaar ik kranten artikeltjes, die ik hierbij aan u geef. Ze hoeven niet terug, ik heb ze reeds bestudeerd. Nu is 't zo, dat zo'n plastic zak met Komo-keur niet zo veel schadelijke stoffen geeft bij verbranding en 't scheelt enorm in gewicht voor de vuilnismannen. Wist u dat er te veel wasmiddelen gebruikt worden n.l. 3x te veel afwasmiddelen en 6x'te veel was middelen. Men moet niet meer gebruiken dan op de verpakking aangegeven staat. Men zou kleine tussentijdse afwasjes met soda kun nen doen. Toilet schoonmaken met zachte zeep, want die toiletreinigers zijn ook schadelijk. Wist u dat vaatwasmachines enorme watervervuilers zijn (veel fosfaten). Laten huisvrouwen niet zeuren over de was die witter moet zijn dan die van de buurvrouw. Bestrijd insecten met zeep en spiritus. Onbespoten fruit is minder gaaf, maar veel beter. Gooi geen afval uit auto, dieren die erop af komen worden dood ge reden en plastic zakjes verteren niet. Wie een tuin heeft kan compost maken van tuin- en groente-afval. In Noord Nederland vergaarden huisvrouwen glas, daaruit kan weer glas gemaakt worden. Kan dat hier ook niet? Het is wel waar, dat één en ander moeite kost, is 't niet zo? Ik persoonlijk vind overbevolking ook milieuvervuiling, maar daar zal iedereen he{ wel niet mee eens zijn. Ik vind: hoe meer mensen, hoe meer huizen (dus verlies aan ruimte en natuur), hoe meer afval etc. etc. Bij kleine plaatsen (bijv. Harderwijk) zie je tegenwoordig flatgebouwen. Lelijk is 't ook nog. Trouwens, kijk naar onze hoogbouw hier in Schie dam (en Vlaardingen er tegenaan). Verder om te stoken is aardgas beter dan olie. Maar ja, zelfs met gas moeten we al zuiniger doen, we schijnen te veel te gebruiken. Mevrouw, misschien hebt u iets aan P.V. De Vrijheid vloog met 360 duiven vanuit St. Quentin 240 km., ZW-wind. De eerste 25 prijzen zijn: Comb. W. W. Poort 1. H. Triel 2, 15, 18. P. Pols 3, 4, 5, 10, 22. J. Metaal 6. M. Putters 7. P. Verlinde 8, 16, 20, 23. E. Sebrechts 9. I. v.d. Tuyn 11, 12, 14, 17. J. Bakker 13. A. v.d. Berg 19, 21, 24, 25. Gelost 7 uur. Eerste duif 9.54. Winnaar koffiezetapparaat Comb. W. Poort. Zaterdag a.s. vormt een prachtig strijkijzer de inzet. de punten die ik u geef". Noot van de redaktie De betreffende knipseltjes van deze mevrouw (naam en adres bij de redaktie bekend) kunnen op ons kantoor aan de Broersvest 125 afgehaald worden. Over milieu vervuiling is nog steeds het laatste woord niet gesproken. Het zou een eindeloos verhdal worden met di verse ingezonden stukken. Laten we de discussie hierover sluiten met de gedachte er allemaal aan mee te werken dat de milieu vervuiling tot het uiterste beperkt wordt. Ieder op z 'n eigen manier. Te beginnen met de jeugd vooral hierop te wijzen... Uit onlangs verrichte peilingen is gebleken dat in de Wilhelminahaven als gevolg van aanslibbing niet meer voldoende diepte aanwezig is. Het is daarom noodzakelijk dat de Wil helminahaven wordt uitgebaggerd. DS^frtoe is onlangs besloten. Het baggerwerk wordt uitgevoerd door de N.V. Aannemings Maat schappij v/h J. Prins van Wijngaar den voor de aannemingssom van f 1.035.000 plus f 144.900 omzet belasting. De gebaggerde specie zal met elevatorbakken worden afge voerd. Met het baggerwerk zal medio augustus 1972 worden aangevangen en ongeveer 15 weken in beslag nemen. Donderdag 10 augustus zal door de dienst van Gemeentewerken een begin gemaakt worden met het op peil brengen van de verzakte riole ring in de Oostsingel. Dit sluit dan aan op soortgelijke werkzaamheden in de Marconistraat, waar men nog mee bezig Het werk zal in totaal ongeveer vijf weken duren. Begonnen zal worden aan de kant van de Van Swinden- singel, waarbij het werk bij voort gang zich door de straat verplaatst. In die periode zal de Oostsingel voor het doorgaande verkeer zijn afge sloten, doch de woningen zullen bereikbaar blijven. Er wordt naar gestreefd de in de straat gegraven sleuf, nadat het eigenlijke werk aan de rioolbuizen gereed is, weer dicht te gooien en voorlopig te bestraten. In een later stadium, nadat de grond weer is ingeklonken, kan eventueel een herbestrating volgen. De bewoners zijn van een en ander op de hoogte gebracht; zij worden verzocht hun auto's niet in de straat te parkeren, zolang daar gewerkt wordt. Een koele duik in de Haven als het broeierig weer is in Schiedam. Jonge mensen, bekend geworden door hun vaste rubriek de „Koffiebarkrabbel" hebben het allemaal voor elkaar. Donderdag- en vrijdagmiddag rijdt er van 2 tot 5 uur een geluidswagen door de stad om u er attent op te maken dat u des avonds om 8 uur in de Koffiebar" van harte welkom bent. De Koffiebar" is met het wegvallen van de Goede Havenkerk nu voortaan gevestigd in de Magnolia Deikerk aan de Albardastraat. De zijstraat aan de Mgr. Nolenslaan ter hoogte van Huize Brabant. Op deze avond, dus morgenavond wordt het speciale programma ingeluid dat de jongelui dit weekend willen presteren. Een programma in het teken Just for Christus". Met als hoogtepunt zaterdagmiddag het Jezus-festival in de Schelp in de Plantage. Toegang gratis. Donderdagavond, doch ook vrijdag- en zaterdagavond brengen ,,The Advocates" eigentijdse muziek. Iedereen is hierbij van harte welkom. Wat of de plannen voor zaterdag en zondag zijn hoor je nog wel. Hoofdzaak is dat je nu weet dat morgenavond een bijzondere avond voor jóu, jongere van vandaag, is. Stap die kerk eens binnen. Maak eens een praatje met die of gene. Luister naar de muziek. Schiedam telefoon 26 47 81 Hebt u een goede vakantie gehad en bent u fijn uitgerust om weer aan het werk van alle dag te beginnen? 't Is altijd heerlijk, om na een vakantie weer thuis te komen, in je oude vertrouwde omgeving. Het huis staat dan echt weer op je te wachten en u bent klaar om weer aan uw gezinsleven te beginnen. De kinderen gaan weer naar school, uw man gaat weer naar zijn werk en u bent weer thuis. En u wilt ook graag wat anders, dan alleen maar uw huishouden. U wilt er lx in de week ook graag eens uit, eens praten met andere dames, dingen leren die in uw huishouden van pas komen. Daarvoor hebt u nu uw Huishou delijke Voorlichting. Komt u dan vooral bij ons en komt u bij ons de dingen leren en doen, die u graag weten wilt en wilt gaan doen. Allereerst de naaicursussen, die hebben we op alle dagen en wel: maandagmiddag en maandagavond; dinsdagmorgen, dinsdagmiddag en dinsdagavond; woensdagmorgen en woensdag avond; donderdagmiddag en donderdag avond. De kosten voor 8 lessen van 2 1/2 uur zijn f 27,50. Wandkleden maken, voor de crea tieven onder u. Deze cursus wordt gegeven door een kunstenares op dit gebied en is alleszins de moeite waard. Op dinsdagavond en don derdagmorgen, f 30, voor 8 les sen. Karweitjes in huis, spaart u kapi talen uit aan arbeidsloon plus het wachten op de mensen die u moeten komen helpen. Op woensdagavond, f 30, voor 8 lessen. Creatief handwerken, een enige cursus, waar u geweldig veel leert Op dinsdagmorgen en donderdag morgen, f 30, voor 8 lessen. Gast en gastvrouw/heer. Goed uw gasten ontvangen, fondue klaar maken mét de daarbij behorende sausjes. Alles over wijnen, kazen, enz. enz. Dingen, die het leven veraangenamen, 4 lessen f 15, plus f 7,50 ingr. geld. Op donderdagmiddag (en even tueel op een avond). Bloemschikken. Een fijne cursus om véél met uw bloemen te doen. Op maandagavond en dinsdag middag, 4 lessen voor f 15,-. Buitenlandse keuken. IJ hebt lek ker Italiaans, Spaans, Frans, Zweeds of Noors gesmuld en u wilt dit zélf ook wel eens klaarmaken. Een reuze cursus, óók speciaal voor de mannen, die vaak veel meer feeling voor koken hebben dan de dames! Op dinsdagavond, 4 lessen f 15,-. Ingr. geld wordt per avond verre kend, ong. f 2,50 a f 3,- per keer. Indisch koken. Hoeft geen verdere aanbeveling, is enig om te doen en fantastisch lekker Op donderdagavond, 4 lessen f 15, Ingr. geld wordt per avond verrekend (plm. f 2,50 per keer). Hoe verzorg ik mijn uiterlijk? We gaan de winter weer in, mét alle feestjes, schouwburg, concerten en wat dies meer zij. Steeds meer wordt op een goed verzorgd uiterlijk gelet. Wie zou deze cursus dan niet graag meemaken? Op dinsdagmiddag en woensdag avond, 6 lessen f 22,50 plus preparatengeld f 5, U ziet het, keus in overvloed; alle cursussen even leerzaam, even plezierig en „Uit... goed voor u" geldt óók op deze plaats. We hopen dat de telefoon rood gloeiend zal staan, want we kun nen alleen doorwerken met uw hulp U kunt terecht donderdag 17 augustus en vrijdag 18 augustus en daarna weer van dinsdag t/m vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Ons telefoonnummer is 264 781 en onze giro 716115. Voor opgave kunt u ook nog bellen 263633. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5 of tot horens onder no. 264781. Hennessy, Martell te duur Dan Franse brandy RANCOURT, NU 9.40 SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 Bij het gemeentebestuur van Schie dam zijn de volgende aanvragen voor een vergunning volgens de Hinder wet binnengekomen. Nadere bij zonderheden, ook voor wat betreft de procedure bij bezwaarschriften en beroep, zijn te lezen op de officiële afkondiging aan het Stad huis, Grote Markt 1 De directie van de N.V. Mavo Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen, Zwaansvliet 5 te Amster dam heeft een vergunning involge de Hinderwet aangevraagd voor het oprichten van een technische instal latie t.b.v. een warenhuis, met 57 elektromotoren van gezamenlijk 22,3 pk., op het perceel Broersvest 145 te Schiedam, kadastraal bekend sectie B nr. 3458 (ged.). De heer A. M. Hersbach, Noord- vest 111-113 heeft een vergunning involge de Hinderwet aangevraagd voor het uitbreiden van een auto- herstelplaats en pompstation, waar na aanwezig 10 elektromotoren van gezamenlijk 13 pk., op het perceel Noord vest 111-113 te Schiedam, kadastraal bekend sectie A nr. 1878 (ged.). De Metaalslijperij NEAL, Nijver heidsstraat 20-22 te Schiedam heeft een vergunning involge de Hinder wet aangevraagd voor het oprichten van een metaalslijperij, met 8 elektromotoren van gezamenlijk 90,7 pk., op het perceel De Nijverheidsstraat 20-22 te Schiedam, kadastraal bekend sectie 1 nr. 4450-4451. „Irma la Douce" in het, u raadt het al: Passage Theater! Elke avond om 8 uur (behalve maandag). Voor de kinderen komt Charlie Chaplin „op avontuur" even over wippen. Om precies te zijn op woensdagmiddag 16 augustus om 2 uur. Een film voor de gehele familie! Als afsluiting van de Kermisweek (vroeger Vakantieweek) wordt een grandioos vuurwerk afgestoken op het terrein aan de West Frankeland- sedijk. Op zaterdag 12 augustus a.s. om 9 uur. Wie interesse heeft voor Stockcar Races met deelnemers uit o.a. Schiedam, Rotterdam, Vlaardingen en omstreken kan zijn hart ophalen aan het crossterrein aan de Koe koekslaan bij Kethel. Toegang gra tis... Start met plm. 40 wagens, j aanvang half één.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 4