7A kleuterjasje slechts 3 dagen halve prijs eurotax 15.11.22 DEZE WEEK IN SCHIEDAM Zeekadetten naar België „Open Huis" in „De Rank' Afscheidsavond jeugduitwisseling P V. SCHIEDAM Zij waren een gouden paar DAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U voor vader en zoon HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1972 Weest sportief! Daarmee beginnen we vandaag de sportrubriek en we zouden het nog wel honderd keer willen schrijven en zeggen: weest sportief, weest sportief, weest spor tief! We leggen daar zo de nadruk op, omdat a.s. zondag de voetbal kompetitie 1972/1973 een aanvang neemt- Eerst komen de betaalde voetballers drie weken lang aan bod en op zaterdag 2 en zondag 3 september treden ook de amateurs binnen de lijnen. Vandaar dat we bij de aanvang van het kersverse voetbalseizoen u allemaal op het hart willen drukken in alle opzichten sportief te zijn. Dat geldt voor iedereen die met de sport te maken heeft. Dus niet alleen voor de spelers, maar ook voor grensrech ters, bestuursleden, trainers, re serves, toeschouwers, iedereen. Weest sportief! Weest sportief. We schrijven het ook, omdat we zeker weten dat tal van klubbladen er weer de nodige artikelen aan zullen wijden. Laten we er met z'n allen voor zorgen dat de strafkommissies niets te doen krijgen. Dan kunnen die heren die er momenteel helaas beslist nog moeten zijn in hun funktie ander werk voor de voetballerij doen. Er is genoeg werk te doen, ook buiten de strafkommissie. Dus: weest spor tief! Goed, na deze „zedepreek" die kompetitie, die meteen al met een derby van start gaat voor onze jongens. SVV is namelijk gastheer van het Vlaardingse Fortuna en dat wordt meteen al een „topper". Ook een topper in sportief opzicht? Scheidsrechter voor deze openings wedstrijd is de heer H. A. Geurens uit Den Haag. We melden meteen maar dat woensdag 16 augustus Willem II—SVV wordt gespeeld. We durven een kleine zege voor SVV te voorspellen, gezien de oefenwedstrij den die SVV achter de rug heeft. Een 1-0 zege op Excelsior en een 2-0 zege op DHC moeten voldoende vertrouwen geven. In ieder geval is het bewezen dat defensief de zaak goed dicht zit bij de rood-groenen. En wanneer spelers als Dutina maar ook de anderen! in vorm blijven dan moeten er leuke resul taten te wachten zijn. Laat dat zondag dan maar beginnen met winst op Fortuna, al zal het wel uiterste inspanning kosten van de spelers. Het zaterdagamateur-voetbal gaat ook weer bekervoetbal spelen en de data daarvan zijn deels bekend. De voorronde wordt op zaterdag 28 oktober gespeeld, de eerste ronde op zaterdag 9 december, de tweede ronde begin 1973 en de overige ronden na afloop van de kompetitie. Bij DHS is de training ook al begonnen en iedere donderdagavond vanaf kwart voor zeven kunnen de heren voetballers terecht. Dan nu eerst publikatie van een „Open brief aan de gemeente Schiedam", geschreven door Bert Rotmans in het klubblad van Ursus en Bert ondertekent met zijn naam en daarbij ook nog: „Namens verontruste sportvrienden". Welnu, leest u eerst even wat Bert Rotmans schrijft, dan willen we daar graag enig kommentaar op geven. We lezen: „In deze brief wordt een beroep gedaan op het plichtsbesef van de gemeenteraadsleden in de gemeente Schiedam, i.v.m. het sportbeleid in deze gemeente. Jarenlang wordt de sport in onze gemeente maar karig bedeeld. Dat er desondanks nog een flink aantal verenigingen het hoofd boven water kunnen houden, is alleen maar een gevolg van het enthousiasme en de 4 zelfwerkzaamheid van de leden en bestuursleden van die verenigingen. Geld voor verbeteringen van accom modaties die eigendom zijn van de gemeente is er nauwelijks en moet dan ook in de meeste gevallen door de verenigingen zelf beschikbaar worden gesteld. Dit kan echter niet lang meer duren. De financiële toestand van veel verenigingen laat dit soort zaken niet meer toe. Contributieverho gingen en het verwaarlozen van de opstallen heeft een averechts effekt op het ledental en zullen dan ook niet graag door de clubs worden toegepast. Wat dan? In de meeste gevallen betalen de bestuursleden of een aantal leden uit eigen zak de onkosten. Als dit niet mogelijk is, zal de vereniging de strijd om het bestaan niet lang meer volhouden Wat daarvan de gevolgen zijn is niet moeilijk te raden. In onze door milieuvervuiling geteisterde Rijn mond is de sport een belangrijke schakel in het levenspatroon. Valt deze schakel weg, doordat de mogelijkheid tot beoefenen van sport wegvalt, dan zal dat invloed krijgen op de gezondheid van de mensen. Het ziekteverzuim zal toe nemen, waardoor de economie slechter wordt, de behoefte aan artsen en ziekenhuizen zal groter worden. De kosten van die gevolgen zijn duidelijk veel hoger dan de kosten die nu gevraagd worden. Daarom is het van het grootste belang, dat er zo spoedig mogelijk een efficiënt funktionerend sport beleid komt in de gemeente Schie dam. Naar mijn mening wil dat zeggen, dat er meer en deskundig geld in de sport en sportaccommo daties van Schiedam moet worden gestoken. Zoveel mogelijk mensen moeten aktief van de sport profiteren. Er zijn op het ogenblik besprekingen gaande, om tot een nieuwe opzet van de sportraad te komen. Hopelijk veranderingen ten goede. Die nieuwe commissie krijgt een zware taak; zij moeten een achterstand van jaren inhalen, wij hopen van harte dat zij daarin slagen en wensen hen alle succes. Een goed beleid nu, is beter dan het constateren van gemaakte fouten over tien jaar". Zo, daar kan ons gemeentebestuur het dan mee doen! Althans, zo zou je kunnen reageren op deze open brief. En wat is ons kommentaar hierop? Het is een klein kunstje om de inzender gelijk te geven, al zijn woorden te onderschrijven en ons gemeentebestuur dus in feite ook aan te vallen. Een even klein kunstje is het om lijnrecht tegen de klachten en opmerkingen van de schrijver van deze open brief in te gaan, het dus oneens met hem te zijn en een „goed woordje" voor de gemeente Schiedam te doen. We willen eerlijk gezegd geen van beide wegen bewandelen en min of meer de gulden middenweg kiezen. Zogezegd de kerk in het midden laten! Er is veel waar in de brief van de heer Rotmans, vooral wanneer hij het heeft over de grote belangen van de beoefening van de sport in onze stad. Maar om de sportraad, de gemeente Schiedam of welke funk- tionarissen dan ook te beschuldigen dat zij in de voorbije jaren een verkeerd beleid gevoerd hebben (want daar komt het toch op neer) dat zouden we niet graag willen beweren. Goed, dat er mogeüjk fouten zijn gemaakt, akkoord. Maar laten we niet vergeten dat de heren van de sportraad ook hebben moe ten roeien met de riemen die zij hadden. Als er geen geld is, waar moeten zij het dan vandaan halen? Als er geld genoeg in kas was geweest, dan hadden we vast niet zo lang op het nieuwe zwembad in Schiedam-Zuid moeten wachten. Als er geld genoeg geweest was, dan zouden stellig de nodige verbete ringen allang zijn aangebracht; dan zouden de verenigingen niet alles zelf hebben moeten doen; dan had je maar een subsidie-aanvraag be hoeven in te dienen en het geld zou er geweest zijn. We mogen dit o.i. niet uit het oog verliezen. Om nu te stellen dat de „beleids mensen" de schuldigen zijn van de tekortkomingen op onze velden, neen, dat wil er bij ons niet in. Dat zou een klap in het gezicht (of een trap na! betekenen voor mensen als J. C. Bronnemann (die nu van zijn pensioen geniet en vele jaren lang hard werkte voor de sportraad en voor alles wat in ons Schiedam op sportgebied tot stand werd gebracht) en voor vele anderen, ook de mensen die nog in die sector werkzaam zijn. Neen, dat zouden we niet durven en willen verantwoor den. Wel willen we met de briefschrij ver hopen dat de nieuwe kommissie genoeg geld krijgt om behulpzaam te zijn waar dat nodig is, dat die kommissie veel medewerking krijgt van allerlei instanties en dat ze voor al te felle kritiek gespaard zal blijven. En mochten deze verwach tingen te optimistisch gesteld zijn, wel, dan is er later nog gelegenheid genoeg daar wat van te zeggen. Maar laten we de mensen eerst een kans geven (vergeef ons deze uitdrukking maar, want we bedoelen er alleen maar goede dingen mee) en er zelf aan meewerken.' Laten we ons kommentaar voorlopig tot zover beperken. Mogelijk komen er nog reakties op en dan willen we er best weer op terugkomen. In ieder geval kan het helemaal geen kwaad dat Rotmans deze bal aan het rollen heeft gebracht, ook al hebben we nu wel duidelijk gesteld het lang niet helemaal eens met hem te zijn. Nog gauw even wat restantjes wegwerken, want we hebben voor vandaag al weer genoeg gebabbeld. Eerst de toto, formulier nr. 1. Onze voorspellingen voor de eerste toto zondag luiden: 2-1-3-3-2-3-2-2-1-3-1-1-1. Dan nog iets rechtzetten inzake de ziekte van dhr. Van Geene van Schiedamse Boys. We schreven vrij dag dat de heer Van Geene in het ziekenhuis ligt, maar dat is onjuist. Althans, zo stond het niet in de weekbrief. Er stond dat hij thuis moest rusten en dat willen we natuurlijk graag rechtzetten. En we voegen er meteen de allerbeste wensen aan toe en hopen dat Van Geene weer spoedig van de partij mag zijn, zij het dan als de man die alleen nog maar de lakens behoeft uit te delen bij de werkzaamheden rond het sportveld van de boys. Want we nemen aan dat intussen talrijke medewerkers zich hebben gemeld en dat het werk aan de bouw van de kantine en kleedlokalen geweldige vorderingen maakt! JAN SP OR TIE F In het afgelopen weekeinde is een groep Schiedamse zeekadetten op bezoek geweest bij het zeekadetten- korps België dat haar 50-jarig bestaan viert. Zij brachten in Oostende een bezoek aan het oorlogsmuseum waar een expositie gewijd is aan het gebeuren tijdens de le Wereldoorlog. Daarna vertrokken de kadetten naar het oude handelsstadje Brugge waar zij een rondrit maakten. 's Avonds keerde de groep weer terug naar de gezellige havenstad Oostende waar gepassagierd werd. Behalve de Hollandse bezoekers waren er ook nog 20 Engelsen en 6 Canadezen vertegenwoordigd. Deze laatsten maken momenteel in het kader van een internationaal zeekadet-uit wisselingsprogramma een drie weken durende trip door België. Zondagmorgen werd onder grote publieke belangstelling een parade gehouden waarna een kranslegging plaatsvond bij het graf van „De Gevallen Zeeman". Na de middagmaaltijd ging men naar een kazerne in de buurt van de Franse grens. Hier kregen de ka detten een interessante rondleiding. Tegen half zeven in de avond vertrokken de Schiedammers weer naar huis. In het komende weekeinde zal een groep Belgische kadetten een tegen bezoek brengen aan het zeekadet- korps Schiedam. De Belgen zullen dan met hun eigen korpsschip in de Voorhaven langszij de Jan van Gelder afmeren. Op zaterdag 12 augustus a.s. heeft iedereen die „De Rank* een goed hart toedraagt de gelegenheid de modernisering van dit gezellige ge bouw te aanschouwen. Van 3 tot 6 uur. Omdat de vloer hersteld moest worden wilde de beheerscommissie met toestemming uiteraard van de Kerkvoogdij het hier niet bij laten, zodat ook het interieur werd ver beterd. Meer aangepast aan deze tijd, zoals men het altijd uitdrukt. Deskundigen op dit gebied de heren Rosinga, Van Pelt en Scheibeler hebben er iets goeds van gemaakt. Hoe het allemaal geworden is? Met een feestje mogelijk in het vooruitzicht moet u er beslist a.s. zaterdagmiddag eens langs gaan. U bent van harte welkom! Op vrijdagavond 11 augustus a.s. is et voor de buitenlandse jongelui in het kader van de Internationale Jeugduitwisseling een afscheids avond in zaal „Irene" aan de Nieuwe Haven 121. Aanvang: 8 uur. Een spelmoment uit de oefen wedstrijd die Hermes D.V.S. dit weekend gespeeld heeft. ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties Aan de wedvlucht voor jonge duiven vanuit Sint Quentin (246 km.) namen 216 duiven deel, die om 7 uur in vrijheid werden gesteld. Eerste duif 9.58 uur, laatste 10.18 uur. I, 1 2 C. van Leeuwen; 2, 4, 5, 10, II, 21, 22 C. Middendorp en Zn.; 3, 6 J Paulussen; 7, 15, 24 M. Potter; 8, 17, 18 Jack Doejaaren; 9. C. Verhaeren; 13 J. Triel; 14, 20 A. Suttorp; 16, 23 Jan Doejaaren; 19, 25 Jo Westerholt. Porce lijn vogelset, uitgeloofd door de heer C. Zantboer, werd gewonnen door Middendorp en Zn. Nü koopt U dat fijne sportieve jasje U in een pracht kwaliteit wollen mohair, met origineel acrylborg bontkraag en plaid gevoerd... in de maten 92-122 (2 tot 6 jaar), kleuren: qriis. marine en cognac, normale prijs 59^® 1 1 Nü, als augustus-prijs jf 1 gld. stijgin I' p. maat nieuw modeüen augustus Coster SCHIEDAM Hoogstraat Het bruidspaar Scheper van de Rozenburgsestraat 28 dat op 27 juli een gouden bruidspaar was. Tussen de post in mijn woonhuis vond ik na de vakantie de aankon diging van de viering van het gouden bruidspaar R. Scheper aan de Rozenburgsestraat 28. Die feestdag was op 27 juli. Maar omdat er twee pasfoto's bijgevoegd waren krijgen ze vandaag alsnog een plaatsje in ons blad. Met uiteraard nog onze hartelijke gelukwensen en nog vele goede jaren. Even terzijde: we doen alleen iets aan „diamantjes" en super-dia mantjes. Anders zou ik elke week plaats tekort komen. Hetgeen toch het geval al is en met de zetters blijf ik graag dikke vrienden!

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8