slechts 3 dagen halve prijs MEDEDELING HEBT U DIE ZUCHT GEHOORD Mercurius SCHOOL- BENODIGD- HEDEN Vaarwel, Varela- sherry.... Goud voor verdienstelijke stadgenoot Grote wens van gemeenschappelijke openbare bibl iofheek: Voor alle HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1972 v\ I .Hl «,1- '11' Lange Haven 77-79 - Schiedam Van de familie Feijen ontvingen we vanuit „Mestreech" de volgende „afscheidskaart" met een voorwaar originele tekst, die we de lezer niet willen onthouden. Bij de opening van zaken plegen we veelal uitvoerig van de start te vernemen, bij een afscheid zelden. Dit is dus toch weer eens wat anders dan anders, zeg maar met een tikje zuidelijke zwier geschreven „In Schiedam, stad van molens en vesten, bekend als de jeneverstad in het westen, kwamen wij 4 jaar geleden met de wil en 't vertrouwen, om hier een nieuw bestaan op te bouwen. Maar door fusies, sluiten van bedrijven, milieuverontreiniging kunnen wij niet blijven. Vaarwel lezer en Schiedam, het gaat u goed, maar dit is nog wat u weten moet: wij verhuizen naar het gezellige vrolijke zuiden, waar elk jaar de karnavals- klokken nog luiden. Wij zenden u als afscheid en ten groet dit gedicht, ons adres: Minervahof 32 Daal- hof, Maastricht". J. W. H. M. Feijen, G. Feijen-Engelen, Tineke, Hans, Robby. Mestreech, 21 aug. 1972. Kleuren: beige, marine en zand Maten 116 167. 1 normale prijs 69.=° L Nu. als augustusprijs maat 116 kl.st.p.maat voor vader en zoon SCHIEDAM Hoogstraat Aan de heer J(ohannes) H(enricus) M(aria) Blom, geboren op 24 mei 1909 te Schiedam en wonende in Schiedam aan de Esdoornlaan 3 is toegekend de ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in goud. De heer Blom is procuratiehouder en chef van de afdelingen inkoop en verkoop bij de Schiedamse Melk- zuurfabriek (sinds 1969 ingebracht bij de N.V. Chemie Combinatie Amsterdam C.C.A. te Gorinchem. Op 14 augustus vierde hij zijn vijftig jarig jubileum bij genoemd bedrijf. Op die dag, des namiddags om half vier werd de genoemde Koninklijke onderscheiding aan hem uitgereikt ten kantore van de vennootschap, Zijlstraat 2, door de loco-burge meester mevrouw G. D. Verweij-de Graaff. De trekking van de loterij der s.s.v. „D.R.Z." te Schiedam zal niet zoals op de loten staat aangegeven plaatsvinden op donderdag 31 augustus a.s.. maar is uitgesteld tot zater dag 30 september 1972 in het clubgebouw van D.R.Z. Bestuur D.R.Z. Een directeur ener bibliotheek die graag ziet dat ook Schie- dam-West een open boek voor u is, als u weet wat hij bedoelt. En wat hij precies bedoelt, leest u in bijgaand artikel. Hebt u de bevrijdende zucht gehoord van dl de moeders die maandag weer rustig achter hun wasmachine stonden zonder op al die kinderen te hoeven letten Ik geef het je te doen zes volle weken jongens en meisjes tussen zeven en twaalf zoet houden omdat ze vakantie hebben en eigenlijk nog te klein om zichzelf een hele dag te amuseren. Fn daar zaten noga! wat regendagen bij! Het Sterrenbos is ook niet zo'n enorme attractie en Groenoord is niet goedkoop. Dan maar weer een Donald Duck gekocht of een klappertjespistool. (Vindt u dat niet pedagogisch... zou het gezonder zijn om je agressies kwijt te raken, later met een écht machinegeweer Gelukkig hebben we nog een flink stuk Poldervaart, waar de jeugd een beetje rond kan dobberen in een rubberboot of eens een hengeltje kan uitwerpen. (Astublieft, Vroede Vaderen van Schiedam SPAAR DE POLDERVAART! Wat zijn ze vroeg op, die apekoppies en wat kost het een moeite om ze "s avonds weer in bed te krijgen, als er geen school is. ...en je zult er maar mee op een flat wonen! Zwarte Pieten, Halma, de autootjes, de Cowboys en Indianen, bundels stripverhalen, emmers friet, scheppen ijs, een gevulde koek, een reep chocola, appels, limonade, het fietsje en de tientallen ruzietjes met vriendjes uit de buurt. Bij de slager kregen ze een ijslollie, de sigarenman gaf ze stickers, de bakker schoof wat van die schuimpjes over de toonbank. Leuke mensen, de middenstanders, die voelen hoe moeilijk moeders-met- kinderen het hebben' Dagje Hoek van Holland, dagje Madurodam, dagje Diergaarde Blijdorp, dagje tan tie Mien in Haarlem... er waren twee en veertig dagjes te vullen! Ik ga niet voor u uitrekenen wat het allemaal gekost heeft, met de Kermis als sluitstuk van de begroting' Ik zou alleen wel eens willen weten welke ellendeling ,,de grote vakantie heeft uitgevonden. (Zal wel een rooie schoolmeester zijn geweest' SE BAS Tl AAN EEN FILIAAL IN SCHIEDAM-WEST Een van de grote wensen van de gemeenschappelijke openbare biblio theek is een filiaal in Schiedam-West te openen. Wanneer deze wens werkelijkheid zal worden is echter nog niet bekend. Er is een rapport samengesteld, dat handelt over de spreiding van de bibliotheekvoorzie ningen in Schiedam. Het rapport is inmiddels bij het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam en de verwach ting dat één en ander binnen niet al te lange tijd openbaar zal worden gemaakt. De financierings- en bud gettaire mogelijkheden zullen echter in sterke mate medebepalend zijn voor de wijze waarop voor de huisvestingsproblemen oplossingen kunnen worden gevonden. Al deze zaken worden aangeroerd in het rapport weizijnsvraag, het ver slag over het jaar 1971 van de gemeenschappelijke openbare biblio theek in Schiedam en werden maandagmiddag bekend gemaakt. De Gemeenschappelijke openbare bibliotheek, aan de zeer pittoreske Lange Haven, is namelijk precies zeven weken gesloten geweest. Men wilde namelijk het boekenbezit in de centrale bibliotheek reorgani seren en wat overzichtelijker maken. Daarom moest de leeszuchtige Schiedammer voor zeven weken uitwijken naar de vier filialen die in alle windstreken, behalve Schiedam- West, zijn gevestigd. De sanering bestond uit drie fasen. In de eerste plaats werd het hele boekenbezit opnieuw bekeken en kwam er een herindeling aan te pas die er niet om liegt. Zo is de hoofdruimte, dit is de ruimte waar de uitlening plaatsvindt, geheel gere serveerd voor Nederlandse romans, de buitenlandse romans kwamen nu terecht op de vroegere studiezaal die op de eerste verdieping is gevestigd. Daar staan nu ook tal van naslag werken en gespecialiseerde studie boeken. Verder werd het hele boekenbezit gesaneerd. De minder actuele en minder gevraagde werken verhuisden naar ruimten elders. Dat wil niet zeggen dat deze boeken niet meer voor uitlening beschikbaar zijn, maar uitsluitend op aanvraag. Dit betekent dat zo'n 6 a 8000 banden werden verwijderd. Het derde punt wat onmiddellijk in het oog springt is een totaal andere opstelling van het boekenbezit. Er zijn nu in totaal vijf ruimtes beschikbaar. De eerste ruimte direkt links na binnenkomst is het centrale zenuwstelsel, zoals men het uit drukt. Hierin kwam men op over zichtelijke wijze kennis nemen van het hele boekenbezit van de Schie damse bibliotheek. Ruimte nummer twee is de uitlening en het complete bezit van Nederlandse romans. Doordat de buitenlandse romans naar boven zijn verhuisd kan de bezoeker zich heel wat ruimer bewegen en heeft men ook tijd om op zijn gemak eens wat te gaan grasduinen in de werkelijke unieke collectie. Ruimte nummer drie is de leeszaal. Hierin staan nu ook de woordenboeken en een gedeelte van de andere naslagwerken. Ruimte Profiteer nu van deze aanbieding' m Een zware kwaliteit polyester katoen jongensjas, met acryl bontkraag. Bin nenzijde geheel gevoerd met heerlijk warm acryl-bont Een bibliotheek wil nader tot de mensen komen. Wijk Zuid: Leliestraat 10 (volwas senen en jeugd). Wijk Nieuwland: Dr. Wibautplein 129 (volwassenen en jeugd), tel. 708001; Parkweg 218-220 (volwas senen en jeugd), tel. 704498, Wijk Kethel-Groenoord: Jacques Urlusplein (volwassenen en jeugd), tel. 708320. Ruud van Houwelingen nummer vier is dan de zaal direkt achter de uitlening, waar weten schappelijke, zowel populaire als wat gespecialiseerde werken op bijzonder overzichtelijke wijze staan opgesteld. Deze ruimte zal onge twijfeld net als in het verleden één van de ruimtes worden, die erg in de belangstelling zullen staan Men kan er uren lang rondsnuffelen in een collectie die zijn weerga niet heeft. Boeken voor liefhebbers van diverse pluimage zijn daar te vinden: De meest deftige ruimte is die op de eerste verdieping, daarin staan naast alle buitenlandse romans de wat meer gespecialiseerde werken. Nu is het opzetten van een biblio theek een dure zaak. De overheids bijdrage bedroeg in 1971 zo'n f998.000, -, hiervan kwam f708.000, ten laste van de ge meente Schiedam. De lezer betaalt hiervoor per jaar niet meer dan vijj gulden en kan hiervoor om de andere dag twee romans en net zoveel studieboeken meenemen als hij zelf wil. In het verleden had de gemeenschap pelijke openbare bibliotheek de naam aan „bevoogding" te doen. Bepaalde boeken wilde men niet in de collectie hebben. Directeur W. F. van der Blij wijst dit echter met klem af. „Wij laten ons leiden", aldus de heer Van der Blij, „door de ordeningen die de gemeenschap heeft gesteld, maar wij sluiten niet onze ogen voor de eventuele proble matiek en critische benaderings mogelijkheden van één en ander". Naast de centrale bilbiotheek kan men uiteraard ook terecht in de filialen en natuurlijk in de centrale bibliotheek voor de jeugd, die is gevestigd op de Dam 8, het gebouw van de voormalige R K. bibliotheek, die nu is samengegaan met de gemeenschappelijke openbare biblio theek De filialen zijn gevestigd op de volgende adressen: Wijk Oost: Lorentzlaan 6 (volwas senen), tel. 1.S3674; Lange Singel straat 53 (jeugd)

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3