Veel Ie veel kinderen krijgen straks geen leven, Geboortenbeperking is noodzaak. Bouwdoos op wielen Een groot gezindaar kom ik uit,dat had ik zelf, daar houd ik van,daar stond ik achter, ook als christen. Maar nu lopen wij daarmee vast! Misschien kan uw gezinnetje op zichzelf nog goed enige uitbreiding verdragen, maar het Nederlandse gezin en het wereldgezin kunnen dat niet. Nog meer mensen betekent nog minder ruimte,nog minder natuur, nog meer asfalt en beton, nog meer' uitputting van beperkte bodemschatten. Daarom moeten we overbevolking tegengaan. Wie dat niet inziet is al.te beperkt van blik. Wie nog een groot gezin gaat vormen maakt gigantische problemen onoplosbaar. Zelfs als van nu af aan 10 bruidsparen gemiddeld niet meer dan 21 kinderen zouden krijgen, groeit onze bevolking nog tijden lang flink door. In deze situatie is ieder -de christen natuurlijk niet uitgezonderd - geroepen het eigen gezinnetje klein te houden. Het is nu eenmaal niet anders. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 30 - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1972 Pubfikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SiRE Prof. Dr: P.). Roscam Abbing hoogleraar in de christelijke ethiek Een recent onderzoek beeft aangetoond dat 77% van allé Nederlanders maatregelen wenst tegen overbevolking. (NIPO 71) General Motors heeft op de Transpo 72 Tentoonstelling te Washington een constructie concept getoond dat het probleem van het bouwen van aantrekkelijke nieuwe openbare vervoermiddelen flexibel in toepassingen en binnen de mogelijkheden van de huidige techniek, kan vereenvoudigen. Tot op heden was het gebruikelijk dat een autobus of spoorwagon stuk voor stuk vanaf de grond werd opgebouwd. De GMC Truck - Coach division van General Motors heeft geëxperimenteerd met een constructie-formule die geheel van de gebruikelijke afwijkt. Volgens de techniek der serie productie worden gestandaardi seerde secties, of basis-kernen van meter gebouwd. Deze secties worden vervolgens aan elkaar ge last tot een autobus carrosserie of spoorwagon. De lengte van de voertuigen kan bepaald worden door meer of minder secties te gebruiken. Doordat men over een hele serie basis-secties van verschillende af metingen kan beschikken, die pet als bouw-elementen uit voorraad leverbaar zijn, zouden de stede bouwkundigen en openbare ver voer specialisten die afmetingen voor hun publieke vervoermid delen kunnen kiezen aan de hand van de speciale eisen die hun agglomeratie hieraan stelt, en zo doende de extra kosten, verbonden aan het speciaal ontwerpen van de voor hun gemeente benodigde voertuigen, vermijden. Omdat de secties onderling verwis selbaar zijn, om het even of zij bestemd zijn voor autobussen, spoorwagons, wachtkamers of tun nels voor rollende trottoirs, zou den de gemeentelijke diensten aanmerkelijk kunnen besparen op de onderhouds- en reparatiekosten en op de aanschaf van het aantal onderdelen dat normaal in voor raad wordt gehouden. General Motors heeft de nieuwe formule reeds toegepast bij de constructie van twee experimen tele autobussen voor stads-verkeer. Men is verder bezig met de bouw van een experimenteel voertuig op rails met een meervoudige aandrij ving (gasturbo-electrisch en elec- trisch) en een voertuig voor indivi dueel transport. De president van General Motors, de heer E. M. Cole verklaarde dat deze sectie-bouw nog in het experimentele stadium is. De pro ductie zou pas kunnen worden aangevangen na een diepgaand onderzoek van de reacties der overheidsdiensten die voor de urbanisatie en het openbaar ver voer verantwoordelijk zijn. Ook de publieke opinie mag niet over het hoofd gezien worden. Tenslotte zal het in productie nemen van deze secties eveneens afhankelijk zijn van de vraag naar volgens deze methode gebouwde voertuigen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 30