Kom „Dienstencentrum" financieel tegemoet Wat de stichting S.C.A. voor Schiedam betekenen kan „Jong bloed" gev raagd voor werelddierenda g-collecte CENTRAAL „Open praatje" met directies van bedrijven Handreiking om „gezelligheid' in huis te halen DEZE WEEK Avondje dammen en schaken in „De Kreek" SLECHTS F 25.000- OOK VOOR ANDEREN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 10 - VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1972 f\<" h OAOliS'V - h *0M -ïSVU'jVi 's V Omdat ik weet, heren directeuren van machtige scheepswerven en grote bedrijven, dat u het razend druk heeft. Dat u geen kwartiertje voor me over heeft, probeer ik het op déze manier. Ik piep zomaar uw werkkamer binnen en ga even, heel even maar aan de overkant van uw bureau zitten. Die paperassen legt u maar even opzij. U geeft uw secretaresse een wenk niet gestoord te worden. Schudt u astublieft niet ontstemd uw hoofd. In dat éne kwartiertje kan u mogelijk even relaxen. Echter onder één voorwaarde, dat u naar me luistert. Er is al heel veel geschreven over het Dienstencentrum ,,De 4 Mo lens" aan de Nieuwe Damlaan hoek Burg. Honnerlage Gretelaan. Vaag'herinnert u zich iets daarvan. Maar tja, u heeft het altijd ook zo druk... Hó, even die drukte van u afgooien! Gewoon gezellig luis teren. Vooral nu ik meteen op de „bedeltoer" overschakel. Want daarvoor ben ik onuitgenodigd bij u binnengewipt. Iets, vragen voor een ander is heerlijk. Nu voor een tienduizend man, die straks het Diensten centrum „De 4 Molens" gaan bevolken. Er gaat een lichtje bij u branden. Misschien heeft u de brief al ontvangen van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk. Anders krijgt u 'm nog wel dezer dagen. Als u 'm direct in de prullemand gemikt heeft, dan is dat jammer. Maar geen onoverkomelijke ramp... Schraal berekend en nogeens be rekend heeft het bestuur nog een bedrag van f25.000,- nodig. Om het Dienstencentrum, de vervulling van de grote wens van mevrouw J. Poll-Schut, gezéllig te maken. Toen zij als voorzitster van de Stichting Raad voor het Bejaarden- werk, w.o. dit Dienstencentrum valt, in november 1971 de eerste paal voor dit gebouw sloeg, toen wist zij, dat er nog veel wensen mogelijk onvervuld zouden blijven. Die zijn er inderdaad. Maar als u, directeuren van onze Schiedamse scheepswerven en bedrijven de handen ineen slaat, dan is dat tekort van f25.000, voor uit- zendtableaus voor warme maal tijden (een uitkomst straks in dit Dienstencentrum), enkele gezellige zithoeken, biljartklokken, bloem bakken en wandklokken snel weg te werken. Ik denk aan boeken schappen, een diaprojector met standaard en andere kleine stuk ken. Het MOET in ons eigen Schiedam toch mogelijk zijn dat de directies van scheepswerven en bedrijven deze zorg van mevrouw Poll, van het gehele bestuur wegnemen Mevrouw Poll was het tenslotte die met haar man en de huismeester van de Emma- en Nieuwlandflat hier haar schouders onder gezet heeft. Nu staat dat gebouw er. Onoffi cieel gaat het a.s. maandag open. Niet alleen voor de bejaarden, doch voor iedereen die wat gezel ligheid zoekt. Die verschrikkelijk eenzaam is en graag met anderen een kopje koffie drinkt. Straks daar zelfs de warme maaltijden kan |SP©RTk.«, „Topclub Feyenoord" jaaruitgave no. 4 is verschenen en bij ons blad te koop. Het is een bijzonder interessant boek, dat niet alleen een jaarboek van Feyenoord is (en dus alle gegevens over de Rotterdammers naar voren brengt) maar er staan diverse artikelen in die het lezen waard zijn. Manager Guus Brox vertelt over de transferperiode, over de verjonging van de selectiegroep, over de nieuwe aanpak bij Feyenoord en over nog veel meer. Het afgelopen seizoen wordt in dit boekwerk op de voet gevolgd, over Feyenoords nieuwe aanwinsten wordt veel verteld, er staat een brief aan Coen Moulijn in en natuurlijk tal van foto's. Nogmaals: het is de moeite waard dit fraaie boekwerk van liefst 127 pagina's te bezitten. Als kado zal het 't ook best doen. Te koop dus bij ons blad, waarvan het adres nog steeds is: Broersvest 125. Ook voor klubbladredakteuren die hun klubnieuws willen doorgeven. Men schrijft ons: „De Stichting Sociaal Culturele Arbeid Schiedam werkt vanuit de centra: „de Kreek", de Ducdalf, de Reling en haar secretariaat is Wattstraat 74b. Tel. 269905. In de laatste dagen zijn de deuren van de huizen weer opengegaan voor het nieuwe clubjaar. Door de leiding is weer een programma voorbereid waarin zoveel als mogelijk rekening is gehouden met de wensen en ervaringen van vorige jaren. Cul tuur is iets van de mensen zelf, iets levends dat steeds verandert en de veranderingen gaan ook hier door. De Stichting maakt deel uit van het overleg tussen stichting Jeugd- haven Nieuwland en de stichting ongeorganiseerde jeugd (clubhuis de Doelen). Aan dit overleg om tot een federatie in Schiedam te komen wordt ook zijdelings deel- Men schrijft ons: „Beoefenaars van het dam- en schaakspel zijn welkom in centrum De Kreek. Daar start men a.s. dinsdag 19 septémber met een dam-schaakgroep. Deze avond is toegankelijk voor alle geïnteresseerden van 14 jaar af. Heb je interesse kom dan dinsdagavond eens kijken; neem gerust je dam- of schaakspel mee, anders komen we misschien tekort. We spelen van 20.00-22.30 uur. Dames, wist u dat er in ons centrum elke dinsdagmorgen van 1 1.00-12.00 uur gelegenheid is om een uurtje fijn te gymmen o.l.v. een lerares. De kosten bedragen f 5,- per maand Doe mee, kom eens langs. Inlicntingen bij centrum De Kreek, Lange Haven 92 te Schiedam, telefoon 267767". genomen door de stichting Samen levingsopbouw Schiedam Noord i.o. Wat wil deze Stichting S.C.A.? Zij wil heel ruim genomen iedereen in Schiedam in de gelegenheid stellen deel te hebben aan het culturele leven, speciaal uitgaande van de buurten en wijken, en zij probeert met iedereen in contact te komen die dat ook wil. Het staat hier zeer kort en bondig. Er zal nog wel wat overleg nodig zijn voordat dit waargemaakt is. Want de Stichting Sociaal Cultu rele Arbeid wil en kan dit niet alleen doen. Wat reeds gebeurt door anderen hoeft zij niet te doen en ook niet wat anderen willen gaan doen. Maar misschien kan zij behulpzaam zijn bij het verwezenlijken van plannen. Ook de Stichting S.C.A. In de week van 2 tot en met 7 oktober zal de afdeling Schiedam van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren de traditionele geldinzameling houden. Bij een nieuw opgezet collecte-plan is onze stad verdeeld in plm. 75 wijken. Een twintigtal van deze wijken is reeds bezet door oude getrouwen, die elk jaar hun beste beentje voorzetten voor de vereni ging. Tot onze spijt moet de propaganda- commissie echter ook dit jaar weer constateren, dat een aantal van onze collectanten van de vorige jaren verstek moet laten gaan, wegens gevorderde leeftijd waardoor het afstanden- en trappenlopen bezwaar lijk gaat worden, wegens verhuizing of wegens ziekte etc. We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat het corps collectanten en collec- trices aan het „vergrijzen" is, waar door de noodzaak „jong bloed" in te pompen zich duidelijk manifes teert. Het is dan ook onze grootste wens in de stad Schiedam met zijn 82.000 inwoners, een 50-tal enthousiaste gebruiken. De Schiedamse invaliden vinden hier een gastvrij onthaal. Er zullen gastvrouwen en gastheren zijn. Het gaat straks allemaal lekker draaien". Maar het is er nog een beetje kaal, heren. Mannen achter die indrukwek kende bureaus? Laat u me maar in de ruimte kletsen of bedenkt u ineens dat uw vader of moeder hier van dit Dienstencentrum veel ge zelligheid hebben? Bedenkt u in een flits dat u óók bejaard hoopt te worden. Dan is dit symbolische ongewenste bezoekje bij u op kantoor niet voor niets geweest. Het allerfijnste zou nog zijn als u nu meteen de telefoon pakt en mevrouw Poll zegt wat u van plan bent over te maken op giro nummer 1376284 t.n.v. de Stich ting Raad voor het Bejaardenwerk. Of op giro 4444 van bank Mees Hope N. V., rekening nummer 258390.654 t.n.v. het Dienstencentrum „De 4 Molens" te Schiedam. Het zou toch wel verschrikkelijk leuk zijn als op de officiële openingsdag 6 oktober a.s. aan het oud-kamerlid de heer Egas verteld kon worden, dat het gehele Schie damse bedrijfsleven hierachter stond. Het mag gerust méér dan f25.000,- worden, heren. Des te gezelliger wordt dit nieuwe Dien stencentrum „De 4 Molens", een primeur voor Schiedam. P.S. Sorry, dat ik weer op de bedeltoer ben. Maar onze Schie damse bejaarden, die het vroeger vaak heel moeilijk gehad hebben, komt een fijn „Praathuis" toe. Het is een druppel op een gloeiende plaat, ik wéét het: maar de eerste f 100,- hiervoor heb ik alvast overgemaakt. Wie volgt? MIEKE beschikt niet altijd over de mid delen die zij zou willen hebben, en hierbij moet U niet direct denken aan geld en goederen. Want veel kan gebeuren met een juiste inzet van personen en beperkte mid delen als de bereidheid er is om het doel te bereiken. Nu na de vakantie beginnen we weer opnieuw. De centra hebben hun programma's die hierna vol gen, voor peuters, kleuters, jeugd, jongeren en ouderen. Misschien wilt U heel iets anders. Ga dan eens praten op de centra of op het secretariaat. Of wilt U ons werk door eigen inzet ondersteu nen, ook dan bent U welkom. Al wil dit niet zeggen, dat wij voor iedereen pasklaar werk hebben. Wij hopen dit jaar weer een stukje dichter bij ons ideaal te komen en dit kan in Schiedam". jonge mensen te kunnen vinden, die ons met de lijst-collecte willen helpen. Wij dachten dat dit toch mogelijk moest zijn. Voorwaarde voor het zijn van collectant is, dat men de leeftijd van 16 jaar moet hebben bereikt. Op zaterdag 7 oktober 1972 wordt de traditionele bussen-collecte ge houden. Voor deze collecte zoeken wij jongelui die de leeftijd van 14 jaar hebben bereikt. Opgave van collectanten kan ge schieden bij de heer A. J. Drenkel- ford, Eduard van Beinumlaan 41, Schiedam-Groenoord, telefoon 700850 en de heer C. A. Zuidwijk, Paulus Potterstraat 35a, Schiedam, telefoon 266043 of aan bet asiel, Sint, Annazusterstraat 47 te Schie dam, telefoon 266266 doch uitslui tend op kantooruren. Als men niet in staat is ons bij de collecte te helpen, kan men ons werk steunen door onze collec tanten niet teleur te stellen maar tot 15 oktober 1972 ook nog op een andere manier. Bezitters of bezitsters van een hond of een kat die deze dieren voeden met FLORA (hondevoedsel) of Hermes DVS wijst erop, dat het nog steeds niet is toegestaan om zich tijdens een wedstrijd binnen de afrastering te bevinden. Alleen de spelers, grensrechters en de scheids rechter mogen daar komen, maar de toeschouwers ook de kleinere jongens moeten buiten de afras tering blijven en dus niet tegen de hekken en borden aanleunen. Hermes DVS zoekt nog enkele medewerkers die bereid zijn achter de bar te helpen wanneer het bijzonder druk is. Ook ouders van de leden mogen een handje helpen, zodat we erop rekenen dat de vakatures bij Hermes DVS weldra vervuld zullen zijn. Vrijdag 22 september houdt Hermes DVS de najaarsvergadering, die om half negen zal beginnen in het klubgebouw op Harga. Voor de cricketafdeling zal een nieuwe voor zitter gekozen moeten worden van wege het tussentijds aftreden van de heer A. v.d. Ende. In de weekbrief van Hermes DVS waaruit we bovenstaande berich ten ook haalden - lezen we ook, dat de keuringsregeling nog niet van kracht is en dat de scheidsrechters de velden nog keuren. Wij wisten dat natuurlijk al, maar mogelijk vele anderen nog niet. Het blijkt immers dat er nog steeds gebeld wordt naar het klubhuis of een wedstrijd al dan niet doorgaat. De keuringsregeling gaat meestal half oktober van start en eerst dan is het mogelijk het klubhuis te bellen of de wedstrijd is afgelast of niet. Dus jongens: even naar het veld komen - ook al regent het pijpestelen en dan merk je wel of er gevoetbald kan worden of niet. WF deelt mee, dat de training op woensdagavond gehouden wordt en wel van 7.30 tot 21.00 uur en op vrijdag alleen voor de geselekteerden van 8.00 tot 9.15 uur. De UVG-dames spelen zondag om 12.00 uur thuis tegen MOK en de heren om 15.00 uur thuis tegen Meeuwen 3. Het Lentefeest ten bate van de minder validen (De Ooievaars) wordt in het UVG-klubblad beschre ven en we kunnen u alleen maar opwekken daar in de sporthal Margriet een kijkje te gaan nemen. Woensdag hebt u al iets kunnen Grote sortering: BONTMANTELS, BONTHOEDEN, enz. Laatste dagen zómerprijzen MAISON WOUTERS Walenburgerweg 110, Rotter dam, Telefoon 010 24.60.66 CATTY (kattevoedsel) kunnen op een simpele manier geld verdienen voor onze afdeling. Tegen inlevering van de papieren wikkels van de blikjes waarin het voedsel is verpakt, krijgt onze afdeling per ingeleverde wikkel 10 cent van de fabrikant voor de afdelingskas! De wikkels kunnen slechts door de afdeling worden ingeleverd, zodat wij verzoeken de wikkels even tueel per brief in te leveren aan het asiel, Sint Annazusterstraat 47 te Schiedam. Indien de inlevering moeilijkheden met zich brengt, kan men het asiel bellen onder nummer 266266. Ook is het mogelijk de wikkels mee te geven aan de collectanten die in de week rond Werelddierendag 4 oktober - aan de deur komen. Wij hopen dat deze aktie, waaraan door 15.000 winkeliers aandacht wordt geschonken door middel van raambiljetten etc., zal slagen, zodat de verenigingskas een welkome aan vulling zal krijgen om de nood van het dier te lenigen. Ned. Ver. tot Besch. van Dieren, afd. Schiedam. lezen in ons blad, maar morgen is het al zover. Er is genoeg te doen om er enkele uren van vrolijkheid en leuke ontspanning door te brengen. Op 3 maart houdt UVG een karnaval in De Rank. Op 29 september een kontaktavond in Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven 73. DWS heeft natuurlijk ook weer wat te vertellen in de weekbrief. Er gaat geen week voorbij of er valt wel het één en ander uit dit fraaie blaadje te halen. Dit keer bijvoor beeld dat er vanavond in de kantine geklaverjast wordt, dat morgen om 19.45 uur een discotheekavond wordt gehouden (ook in de kantine natuurlijk), dat de dames zondag om 12.00 uur op Thurlede'tegen Sport Vereent spelen en de heren een uur later tegen Westlandia, ook op eigen veld. Al vanaf 1952 is het klubhuis van DWS naamloos, zo lezen we. Gevraagd wordt wie een zinvolle naam weet voor het klub gebouw of voor het gehele complex. Wel, DWS'ers, denk eens goed na en stuur eens een naam in. „Ons eigen huis" vinden wij een goede naam (eigenlijk „Ons home", maar dat is weer geen Nederlands), maar er zijn nog volop namen te bedenken. We laten het maar aan de DWS'ers over, want die zijn vindingrijk genoeg. DHS ziet in het verlies tegen CKC in de eerste kompetitiewed strijd toch nog positieve punten, waardoor de geel-zwarten het ver volg van het nieuwe seizoen met veel vertrouwen tegemoet zien. Mooi zo, dat is het: verliezen, maar toch met een positief geluid voor de dag komen. Succes DHS'ers ih de volgende wedstrijden. DRZ houdt de jaarlijkse leden vergadering op vrijdag 29 september a.s. In de HBSS-weekbrief wordt door Rien Klink het punt „Toto" weer aangeroerd. We schrijven „weer", want jaren geleden werd hierover bij HBSS ook gesproken en geschreven en toen moest „de totopot" de doofpot in, want er waren teveel bezwaren tegen deelname aan de voetbaltoto. Intussen is er nagenoeg geen vereniging meer te noemen waar men niet aan de toto deel neemt, dus zo stelt Klink -r- waarom ook HBSS niet. Veel is daar niet tegenin te brengen, want je zal de HBSS'ers de kost moeten geven die nu bij andere verenigingen hun geld brengen, mid dels de toto. En dat geld heeft HBSS veel te hard nodig, zodat we de Harga-bewoners alleen maar kunnen adviseren: neem deel aan de toto, hoe eerder, hoe beter. Het scheelt u duizenden guldens per jaar aan inkomsten. Inkomsten, waardoor niet alleen schuld afbetaald kan worden, maar straks ook iets nieuws mee gebouwd kan worden. Want er is nog genoeg nodig, ook bij HBSS. Feyenoord heeft de eerste wed strijd tegen Rumelange met liefst 9-0 gewonnen. Duidelijke cijfers en een goede oefenpartij voor de wedstrijd van a.s. zondag tegen Ajax. Maar wanneer u het ons vraagt, dan zit daar toch wederom verlies in voor de Rotterdammers. Ajax is nu eenmaal sterker... JAN SPOR TIEF CHEMIST Hé WASSER) REINIGT UVV KLEDING BETER LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM - TEL. 268392 WIJ HALEN EN BEZORGEN DOOR DE GEHELE STAD S.Z.C. IN BALZAAL Nee, hier wordt geen zwemwedstrijd gehouden, maar wel krijgt men in de de balzaal van Kees Sitton morgen middag de gelegenheid het bestuur van S.Z.C. geluk te wensen met het 60-jarig bestaan. Aanvang: 3 uur aan de Lange Haven 121 tot 5 uur... 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 10