Toneel en cabaret in het Passage P.V. SCHIEDAM DIT SEIZOEN UITGEVLOGEN INSTUIF LANDVREUGD GR0EN00RD Bridgers op boerderij „Landvreugd" gevraagd Hurly Burly in Zoldertje Chris Hinze in Arcade voor leden van Martin Green DE POLITIE MELDT BOEKJE VOL altijd f5.- contant voor U „Trekvogels" met gezwinde Plus reduktie bij boeking drie voorstellingen „TWEE OP DE WIP" „DE OOIEVAARS" WEER IN DE PRIJZEN geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 12 - WOENSDAG 27 SEPTEMBER 197? De Postduiven Vereniging „Schie dam" sloot het vliegseizoen met een wedvlucht in R.P.B.-verband vanuit Sint Chrislain, 170 km. Uitslag: 1, 4, 6, 7 W. v.d. Hoeven; 2, 10, 18, 19 J. Westerholt; 3, 5 J. van Triel; 8, 11, 16 mevrouw Doejaaren; 9, 13, 14, 15, 17 Jan Doejaaren; 12 A. Suttorp; 20, 21, 22, 23, 25 Jac. Doejaaren. Gelost 7.10.00; eerste duif 9.38.00, laatste 10.03.00. Doos bonbons uitgeloofd door A. Suttorp werd gewonnen door W. v.tf. Hoeven. 5 kg. duivenvoer gewonnen door J. Westerholt. Bloemenbak gewonnen door J. t Triel. Kist appelen gewonnen door me vrouw Doejaaren. Nu het seizoen afgelopen is, gaat de vereniging een duiven tentoonstelling voorbereiden, die gehouden zal worden 27 november en 4 de cember. Noot van de redaktie: Mogelijk zit er iets voor de Stichting „Lentefeest" aan vast..? S.V.D.P.W gaf een goed voorbeeld. Er volgen er deze en volgende week nog meer! Men schrijft ons: „Ja meisjes en jongens tussen 5 en 12 jaar, het is weer zover. Wij willen zaterdag 30 september a.s. weer starten met onze Instuif en rekenen op jullie komst om 10.00 uur v.m. We willen er om te beginnen een g dolle boel van maken en dat kan met: ballen gooien, rad van avon- tuur, pijlwerpen, poppenkast, sjoe- len, enz. Er zijn prijzen mee te winnen en om s het begin extra feestelijk te maken is de toegang gratis. Geef het door aan s jullie vriendjes en vriendinnetjes. Fijn zou het zijn als nog enkele van s jullie ouders één keer in de 4 a 5 s weken een paar uurtjes vrij zouden kunnen maken om jullie, samen met g ons, een paar fijne uurtjes te g bezorgen Onze kontaktadressen zijn: de heer g C. Hertog, Joh. Wagenaarstraat 86, g tel. 703906, mevrouw B. Delahaye, T. Verheystraat 173, tel. 709079. Tot ziens in Boerderij Landvreugd". g Medewerkers Instuif. De bridge-club van de Wijkvereni- ging Groenoord e.o. (Schiedam- Noord) doet dringend een beroep op dames en heren die dit mooie bridge-spel machtig zijn en er voor voelen om in club-verband te komen spelen Na een voorgaande oproep hebben zich al enkele nieuwe leden aan gemeld, maar om het spelen nog aantrekkelijker te maken zouden wij gaarne meerdere leden er bij hebben Komt u naar de Boerderij „Land vreugd", Sweelincksingel 1 en u zult daar vinden wat u zoekt: een gezellige bridge-club. Iedere maan dagavond 8 uur bent u daar van harte welkom. Na het succes van het optreden tijdens de totaalmanifestatie, enkele weken geleden in Sporthal Margriet gehouden, komt CHRIS HINZE weer terug naar Schiedam en wél op zaterdag 30 september a.s. Plaats van het jazz-rock-concert is uiter aard gebouw Arcade, Lange Haven 71Schiedam. Op Chris Hinze, door critici van het Europese jazz-blad „Jazz Forum" verkozen tot de „beste jazz-fluitist van West-Europa", wordt met vaste regelmaat de schijnwerper van de Nederlandse en internationale pers-, radio-en televisiemedia gericht. The Chris Hinze Combination, de Nederlands-Amerikaanse groep, die op 16 juni vorig jaar door Hinze aan een internationaal publiek op het Montreux Jazz Festival werd voor gesteld, treedt met éven vaste regelmaat op in binnen- en buiten land. Recente voorbeelden daarvan zijn de succesvolle tournee door Zwitser land (12 t/m 17 april), de Han- nover-concerten van The Chris Hinze Combination met het Han nover Symfonie Orkest (24, 25 en 26 april), de daaropvolgende con certen in Hamburg (28, 29 en 30 april) en de reeks van uitstekende optredens tijdens jazz-festivals in Neurenberg, Wiesbaden, Heidelberg en Moers. De onlangs verschenen elpee „Who Can See The Shadow Of The Sun", nu al de zesde langspeler van Chris Hinze, bevat zeven nieuwe stukken, gekomponeerd en gearrangeerd door Chris Hinze. Naast de viermans bezetting van The Chris Hinze Combination werkten in de studio als sessie-musici Wim van der Beek en Cees See (perkussie) mee. Op de achterkant van de zorgvuldig ont worpen klaphoes staan treffende teksten van Herbie Hancock. Het is een eerbewijs van een groot jazz muzikant aan The Chris Hinze Combination, een uniek muzikaal viertal, dat velen zal blijven ple zieren met hun uiterst opvallend progressief jazz-geluid. De bezetting van The Chris Hinze Combination is als volgt: Chris Hinze: fluit, alt-fluit, bas-fluit, bamboe-fluit, piccolo en Fender- Rhodes piano; Wim Stolwijk: Fender-Rhodes piano; en piano; John Lee: bas; Gerry Brown: drums. Het concert begint om half negen, zaal geopend om half acht. Nieuwe leden zijn van harte welkom (lid maatschap bedraagt slechts f 2,- per jaar). Zij, die (nog) geen lid willen worden, kunnen het concert bij wonen tegen betaling van één gulden extra. Slooppandjes in brand Waarschijnlijk helpt de jeugd mee aan het verdwijnen van die oude onbewoonbaar verklaarde pandjes aan het Willemshofje 17 en 11. Door er een „fikkie" te stoken. Waarvoor de brandweer driemaal uit moest rukken. Met een nevelstraal werd het vuur gedoofd. „Plaatje" ging niet door Mesta -controle De Horvathweg heeft zijn beperkte snelheid. Als men zich daar niet aan houdt dan noteert de Mesta wel hoe hard u rijdt. Hetgeen bij 23 automobilisten het geval was. Snel heid tussen de 65 en 78 km. De curvometer testte 24 bromfiets- berijders op de Vlaardingerdijk. Zes daarvan konden 52-78 km. per uur rijden. Zo'n meisje om in je binnenzak te steken; ook dat kan, in het Passage Theater, Er komen toneelvoorstellingen en een cabaret-revue in het Passage Theater. Eenmaal in de maand iets anders dan een film, want men wil toch ook weieens een „avondje uit". U kunt keus maken uit vijf voorstel lingen. Boekt of maakt u keus voor drie voorstellingen, dan krijgt u een gulden reduktie. Een C.J.P.-paspoort is natuurlijk ook geldig, maar personeelsvereni gingen, is dit geen kansje voor u om het personeel eens een extra gezel lige avond te bezorgen? De heer H. Berg wil iedereen in de gelegenheid stellen hiervan gebruik te maken. De 65-plussers krijgen een gulden korting. Volkstoneel zoals „Op Hoop van Zegen", doch ook Virginia Wolf. De cabaret-revue „Blij zijn" maar ook „Zo'n meisje om in je binnenzak te steken"... Plus de nodige filmvoorstellingen. Met daar tussendoor de speciale middagen voor onze bejaarden. Reden genoeg om het programma na de heropening verwachtingsvol tege moet te zien. Goede films hebben immers bewezen te kunnen rekenen op een goed bezette zaal. Reeds op 20 oktober kunt u Willeke Alberti en Jeroen Krabbé zien in „Twee op de Wip". Op vrijdag 10 november „Zo'n meisje om in je binnenzak te steken". In verband met het afscheid van Bep Nooy sr. „Op Hoop van Zegen", waarin Andrea Domburg een goede rol heeft en dan in de Kerstweek „Wie is er bang voor Virginia Wolf", nl. op vrijdag 22 december. De heer Berg heeft contacten met Seth Gaaikema, Fons Jansen, Her man van Veen en Showtime. Maar dan schrijven we al 1973 als die onderhandelingen lukken. Films als „A girl in my soup", „The Goldfather", „Summer of '42" e.a. staan op het lijstje. De moeder van de zesjarige Rob van Rijn wilde graag een foto van hem maken in Indianenpak. Hij had van stenen een fortje gemaakt en wilde daarop gaan staan. Hetgeen het bouwwerk niet kon verwerken, zodat Rob door de G.G. G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis werd vervoerd en aldaar opgenomen. Macht over stuur kwijt Op de Churchillweg tussen de Nieuwe Damlaan en het viaduct van de Rijksweg 20 kwam een personen auto aanrijden bestuurd door de 29-jarige F. van D. uit Vlaardingen. Door waarschijnlijk net een glaasje teveel op raakte hij de macht over het stuur kwijt en sloeg met zijn auto over de kop. Met zijn mede passagier kwam hij er goed van af. Al kwam hij dan wel op het hoofdbureau van politie terecht. Dag transistortje De 44-jarige monteur B.M. deed aangifte van diefstal van een transis tor-radio uit zijn bestelwagen. Neer gezet op de Portugaalsestraat. Men had het tochtraampje van de auto verbroken. Diefstallen Tijdens afwezigheid van de bewo ners heeft men in de Joh. Wagenaar straat ingebroken. Met een breek- voorwerp had men de voordeur geforceerd. Alles ondersteboven ge haald. Bij een voorlopig onderzoek bleek dat hier twee kettingen en een gouden Zeeuwse knop werden vermist. Complete ravage Nog erger maakte men het in het pand Elzensteeg 1waar het kantoor van wasserij Edelweiss is gevestigd. Hier forceerde men een raam en verschafte zich op deze manier toegang tot het pand. Hier heeft men alles doorzocht. Alle kantoor- laden uitgehaald en omgekeerd. Er zullen enkele weken mee ge moeid zijn voordat dit allemaal uitgezocht is. Zaterdag 30 september a.s. organi seert sociëteit ,,'t Zoldertje" weer een disco-avond in samenwerking met de Hurly-Burly drive-in disco theek. Het belooft een gezellige avond te worden, temeer, omdat er nog een paar dingen op het pro gramma staan... Voor de entree hoef je het niet te laten, die is gratis. Neem plaats aan onze mammoetbar en relax eens een avondje in sociëteit ,,'t Zoldertje"," Lange Haven 92, Schiedam (gebouw Cen trum „De Kreek"). Tot zaterdag dan maar! Aanvang 8 uur. JlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinMIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Op zaterdag 23 september j.l. heeft de wandelsportvereniging „De Trek vogels" deelgenomen aan een wan delmars in Ulvenhout. Waarbij geen uitvallers(sters) werden genoteerd. De parcoursen waren zo fraai uitgezet, dat het met dit stralende herfstweer een zuiver genoegen was om te wandelen. Al het mooie van de natuur onderweg ontdekken en... meteen in één moeite door helemaal fit blijven. Noteert u alvast dat deze „Trek vogels" er weer op uit vliegen (in looppas) op zaterdag4 oktober, richting Amerongen. Om traditie getrouw het seizoen af te sluiten met de éigen St. Nicolaasmars op zaterdag 18 november. Startgebouw „De Rank" in Kethel. Maar dat hoort u nog wel. Wilt u meer van deze wandelvereni ging weten, neemt u dan contact op met het secretariaat, de heer F. van Veen, Vriendschapstraat 6b. Voor de tweede maal hebben 11 spelers van de Schiedamse Invaliden Vereniging „De Ooievaars", deel genomen aan een tafeltennis toernooi. Nu in de Philipskantine in Eindhoven, waar 15 verenigingen overal vandaan de namen van hun stad verdedigden. De heren C. Kroone, F. Florijn en P. Groeneweg werden allemaal tweede in dezelfde poule. Aan de prijswinnaresse Marijke Vis ser werd door de wethouder van Sportzaken de heer Van Haaften de prijzen uitgereikt. Zoals u weet gaan „De Ooievaars" op maandagavond 2 oktober trainen in de Sporthal „Margriet". Waar men zich ook meer op het basketbal wil gaan toeleggen. Maar dan moe ten er meer leden zijn. Komt u eens een kijkje nemen maandagavond, waar zij van 8 tot 11 uur te vinden zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 12