BOEKEN-SCHRIJVERS EN KUNSTMARKT fatale 1 november datum voor veel winkeliers... Zaterdag in Triangel: Conrector Pijnacker neemt afscheid Zaterdag opening trimpareours ZANGERS EN ZANGERESSEN GEVRAAGD VOOR RADIO- PROGRAMMA HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 20 - WOENSDAG 11 OKTOBER 1972 In het kader van de viering van het honderdjarig jubileum van de „Toneel- en letterlievende vereniging VARIA" en tegen de achtergrond van de komende viering van de stadsfeesten ter gelegenheid van het zevenhonderdjarig bestaan van Vlaardingen wordt zaterdag a.s. in zaal Triangel aan de Franssenstraat tussen elf uur 's ochtends en vijf uur 's middags een boeken-, schrijvers- en kunstmarkt gehouden. De boekendag is de tweede aktiviteit waarmee VARIA haar honderdjarig jubileum luister bijzet. De eerste aktiviteit viel op zaterdag 0 sep tember toen VARIA de Vlaardingse jeugd tussen zes en twaalf jaar in staat stelde op een zogenaamde „Doe-Dag" creatief bezig te zijn. De organisatie van de komende Boeken- en Schrijversmarkt ligt in handen van de boekverkopers Den Draak en Pontier. Dit tweetal is er in geslaagd ruime medewerking te verkrijgen van een vijftiental uit gevers, die met elkaar een flink aantal auteurs naar zaal Triangel zullen afvaardigen. De volgende auteurs worden ver wacht: Tony Vos, M. van der Veer en P. Moerman (allen Vlaardingers), de internationale schaakgrootmees ter J. G. T. Donk, Michel van der Plas, Olaf de Landell, dra. M. Schenk, Anthony van Kampen, C. Borstlap, Toon Kortooms en zijn dochter Ingrid, de (Vlaardingse) dichter Cor Don en Frank Dhaen, Sipke van der Land en de Vlaamse auteur Jos Vandeloo. De boekenmarkt in de grote zaal van Triangel begint om elf uur. Tijdens de opening zal het opzienbarende boek van de beide Vlaardingers M. van der Veer en P. Moerman „Nieuwe sporen naar het verleden" ten doop worden gehouden. Dit boek verschijnt in de serie (R)Evo- lutinaire Wetenschappen van Uitge- verij Ankh Hermes (v/h N. Kluwer). In „Nieuwe sporen naar net ver leden" weerleggen de auteurs enkele als historisch vaststaand aange nomen „feiten". Zo bewijzen zij ondermeer dat Europese kartografen ten tijde van Columbus bekend waren met het bestaan van Amerika en dat de kustlijnen van zowel Noord- als Zuid-Amerika verkend waren. Columbus zal, althans vol gens Van der Veer en Moerman, van deze gegevens op de hoogte geweest zijn, waaruit het Vlaardingse duo concludeert dat Columbus aan boord van zijn Santa Maria een kaart van Amerika had! Het boek van Van der Veer en Moerman, het eerste boekwerk van dit Vlaardingse duo, heeft niet alleen in Nederland, maar ook elders in de wereld enig opzien gebaard. Het ziet er dan ook nu reeds naar uit dat „Nieuwe sporen naar het ver leden" mogelijk wel eens een inter nationale bestseller kan gaan wor den. Bij de onlangs gehouden Frankfurter Buchmesse bleken in ieder geval een Franse, een Duitse en een Engelse uitgever al interesse te hebben in de vertaling van „Nieuwe sporen naar het verleden". Het boek van Van der Veer en Moerland zal zaterdag in ieder geval in Triangel ten doop worden ge houden. Het is niet uitgesloten dat een camera-ploeg van de KRO- aktualiteitenrubriek van Brandpunt daarbij aanwezig zal zijn. Tevens zal tijdens de opening, die overigens geheel toevallig samenvalt met de eerste dag van de Kinder boekenweek ruime aandacht worden besteed aan de Vlaardingse schrijf ster Tony Vos, die onlangs voor haar laatste jeugdboek „De Wiking van Walacra" de jeugdprijs van Den Haag kreeg. Behalve dit boek zullen ook andere werken van haar, zoals Divico en de jeugddetectives in de Tweeling-mysterie-reeks, op de boe kenmarkt aanwezig zijn. Naast een boeken- en schrijvers- markt bestaat er in Triangel, om precies te zijn in de foyer, gelegen heid kennis te maken met enkele Vlaardingse kunstenaars. Het ligt in de bedoeling dat Jan de Winter, Joop Groen, Dick Brouwer, Leen Droppert, Leen Stolk en Betty Binders „betaalbaar werk" aan de man zullen proberen te brengen. Die werken zijn dan: tekeningen, etsen, gouaches, zeefdrukken, lino- drukken, gravures en applikaties. Naast deze aktiviteiten zal in de bovenzaal een kinderpoppenkast- voorstelling gegeven worden. Dit om de ouders in de gelegenheid te stellen rustig op de markt rond te lopen, terwijl de kinderen bezig gehouden worden. Dit is tevens het enige onderdeel van de Boekendag waarvoor een kleine tegemoet koming (twee kwartjes) gevraagd zal worden. De voorstellingen, om twee en om half vier, worden verzorgd door een aantal aktieve leden van Varia onder leiding van en met medewerking van Ineke Pol, Charles de Methon Bake, Kees Verhulst, Carolien Goudriaan-Vermeer. De de cors zijn van Boelie Hardeman. Elke voorstelling duurt een uur (onder broken door een pauze). ROB HARTOG lllllllllllllllllllllllllllllll In verband met zijn benoeming tot rector van de Rijksscholengemeen schap te Leeuwarden zal drs. J. C. Pijnacker, de le conrector van de Schiedamse Rijksscholengemeen schap per 1 november deze school, en daarmee Schiedam verlaten. In de bijna 20 jaar dat hij als wiskunde-leraar hier werkzaam is geweest, heeft hij hele Schiedamse schoolgeneraties ingewijd in de ge heimen van de mathematica en vele oud-leerlingen die hij veilig door de klippen van het eindexamen heeft geloodst, zullen met waardering terugdenken aan de rustige en heldere wijze, waarop hij hen de moeilijkste problemen wist duide lijk te maken. Zijn inzet voor de belangen van de leerlingen kwam ook tot uiting in het vele werk dat hij jarenlang verricht heeft bij de organisatie en de leiding van schoolkampen en werkweken, gelegenheden waarbij de leerlingen hem weer op een heel andere wijze leerden kennen. Sinds zijn benoeming tot conrector, nu 4 jaar geleden, heeft hij deze funktie (bij de huidige onderwijs vernieuwingen allerminst eenvoudig) vervuld met een plichtsbetrachting en gevoel voor rechtvaardigheid dat hem de grootste waardering op leverde, zowel van collega's als van leerlingen. Op vrijdag 13 oktober gaat de Rijksscholengemeenschap afscheid nemen van de heer Pijnacker, 's middags op school eerst een officieel afscheid van autoriteiten en docenten, daarna een open receptie, waarbij alle ouders van leerlingen, alsmede oud-leerlingen van harte welkom zijn. Iedereen die in de loop der jaren met de heer Pijnacker contact heeft gehad, heeft dan (vrijdagmiddag 13 oktober van 16.30 tot 18.00 uur, in de kantine van de Rijksscholengemeenschap, Hugo de Grootstraat 4) gelegenheid afscheid van hem te nemen voor zijn vertrek naar Leeuwarden. Het afscheid van de leerlingen volgt 's avonds tijdens een feestavond, waaraan Maarten Jan Komter met zijn programma „Liedjes om de Muiderkring" medewerking verleent. Zoals bekend dient een groot aantal winkeliers (ook exploitanten van een rijdende winkel) zich voor 1 november 1972 met hun Kamer van Koophandel in verbinding te stellen om een vergunning (ontheffing) voor de Vestigingswet detailhandel aan te vragen. In de zomermaanden heeft het Ministerie van Econo mische Zaken alle detailhandelaren door toezending van een brochure hierop gewezen. Desondanks bestaat bij de Kamers van Koophandel de indruk, dat vele detailhandelaren deze duidelijke waarschuwing in de wind slaan; het aantal aanmeldingen blijft beneden de verwachting. Velen van degenen, die niet op tijd reageren, zullen niet meer aan een vergunning of ontheffing voor de uitoefening van de detailhandel geholpen kunnen worden en zullen dus hun bedrijf moeten staken! De Wet is in dit opzicht streng. Alleen zij, die een nog geldige en niet in tijdsduur beperkte vergun- De vereniging Zieken- en bejaarden- omroep Vlaardingen zoekt voor een radiouitzending op zaterdagmiddag 18 november a.s. een aantal mensen die voor de bewoners en patiënten van „De Meerpaal", „Vaartland" en het Holy-Ziekenhuis willen optre den. We denken aan zangers en zangeres sen en mensen die een of ander instrument bespelen. De mikrofoon staat open voor ieder die gezellige liedjes kan kwelen of spelen. Graag even een briefkaartje aan Jan Barendregt, Anna van Burenstraat 64, Vlaardingen; of een telefoontje aan dit adres: telefoon 353376. l11,,1l,1|1lllll1lllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllll«llllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllll'll'l'""""ln,,",,n,,H",,,,,n,IUi,,,,,",U,in,,lninll,l,,,"ll,,,,""lllllllllnn,,,n,U,",H,,,,UHI,IM,,,nl ning of ontheffing voor een klein- handelsbedrijf, afgegeven op grond van de Vestigingswet Bedrijven 1954 hebben, behoeven niets te doen. Dit geldt trouwens nog niet eens voor allen: de houders van een ver gunning of ontheffing voor een beperkt bedrijf (het beperkt ge bruiksartikelen-, beperkt levens- middelèn- of beperkt textielbedrijf), de kleinhandel in schrijfwaren of in tabaksartikelen moeten wel naar de Kamer gaan! Een vergunning voor de detailhandel moet voorts voor 1 november door ieder die zonder vergunning of ontheffing de detail handel uitoefende, öf omdat daar voor geen papieren nodig waren, óf omdat het in strijd met de wet geschiedde, worden aangevraagd. Degenen, die twijfelen of zij een vergunning of ontheffing moeten aanvragen, kunnen zich ook beter voor 1 november tot de Kamer wenden. MAASSLUIS - Op zaterdag 14 oktober a.s. zal in het buurtpark aan de Bilderdijklaan in de Sluispolder- West het onlangs gereedgekomen trimpareours officieel in gebruik worden genomen. Wethouder J. Smit (sport en recreatie c.a.) ver richt om 10.00 uur de officiële opening, waarna de drumband „Het wapen van Maassluis medewerking zal verlenen. De feestelijke gebeurtenis wordt uitgevoerd in samenwerking met de Trimcommissie Maassluis, die de initiatiefneemster voor de tot stand- koming van de trimbaan is geweest. De leden van de plaatselijke trim- clubs „De Staelduinklitters" en „De Waterweg", welke clubs samen deze commissie hebben gevormd, zullen na de opening als eersten de zestien stations van het parcours „nemen" Een groot aantal leerlingen van de Sportschool Henneveld zal on- RAM 21 maart - 20 april Kans op een ietwat rommelige week. omdat u zin heeft een paar dingen erdoor te drukken, die niet iedereen leuk vindt. Doe dus vooral veel diplomatie in uw recept en strijk niemand tegen de haren in Trou wens, zijn uw eigen ideeën werkelijk beter dan die van anderen STIER 21 april - 20 mei Deze week heeft u over weinig te klagen, behalve over gebrek aan beweging. In theorie loopt u heel wat kilo meters af, maar in de praktijk bepaald niet Ondanks het feit dat u uw handen vol heeft met uw werk, leeft U onverstandig, op dat gebied. Kans op een bericht, dat U voor een raadsel stelt. Neem dan met voetstoots maatregelen, maar luister naar goede raad. TWEELINGEN 21 mei - 20 juni Kans op enige emotie nu en dan, doordat u zelf nogal nerveus bent, en zonder het te willen, telkens iets on handigs dreigt te zeggen. Weeg uw woorden goed en begeef u in geen geval in een discussie, die u toch met aangaat. V heeft in uw eigen omgeving genoeg te re gelen. Prettig bericht te wachten op gevoelsterrein. KREEFT 21 juni -20 juli In uw naaste omgeving is er iemand, die nu eindelijk eens een duwtje mpet hebben en dat zit deze week goed. Zorg, dat het tot een verstandig gesprek komt en maak de persoon in kwestie duidelijk, dat iedereen aan zijn eigen toekomst behoort te denken. Interes sante werkjes doen betekent nog niet, dat je een be roep goed leert Zelf heeft u een paar heel plezierige ogenblikken, dank zij een plan, dal u heeft uitgewerkt. LEEUW 21 juli - 20 augustus Uw neiging, om alles netjes in te delen en te regelen wordt deze week wat op de proef gesteld. Het lukt met allemaal zo, u heeft de indruk, dat u maar met opschiet en telkens komt er wat tussen ook Nou is dat zo erg Ga er eens bij zitten, en bedenk eens goed wat het belangrijkste is: een goede opgewekte stemming of alles netjes voor elkaar en iedereen een tikje ontstemd MAAGD 21 augustus - 20 september Deze week kunt u heel wat voor elkaar krijgen, als u goed oplet en niet in een bepaalde stemming doof wilt zijn voor de dingen die u moet horen. U weet niet he- lemaal zeker of u uit uw hum zult zijn of met en de mensen ergeren u al, nog voor zij hun mond hebben opengedaan. Dat is niet de manier om iets klaar te krijgen. Let ook op uw post, er kan iets belangrijks bij zitten. WEEGSCHAAL 21 september - 20 oktober De-e week komt er een en ander op u af, omdat u nog al hulpvaardig bent en omdat men de dingen graag aan u overlaat. Zie er wel op toe, dat u daardoor niet teveel hooi op uw vork laadt, want u heeft uw handen vol aan uw eigen werk I Bovendien stelt uw gezin ook rechtvaardige eisen en die gaan voor. Oppassen voor kouvatten. SCHORPIOEN 21 oktober - 20 november Beetje rommelige week, maar u ziet kans om ir g ac jes door te komen. U heeft een paar nogal uiteenlo- vende taken te vervullen, maar dat soort afwisseling ligt u'wel. Komt u eens tot zitten, dan met gaan pie keren, want daar voelt u enige neiging toe. U bent da in staat een oude grief op te rakelen en u daar nog- eens goed kwaad over te maken. Waarom. Dat heeft weinig zin. Bovendien heef, u vele redenen tol tevre denheid. BOOGSCHUTTER 21 november - 20 december Op gevoelsgebied nogal wat onzekerheden deze week, doordat u zelf weifelachtig ben,. U heeft neiging, over alles na te denken, en de boel om en om te draaien en dan maar nie, te besluiten. Da, maak, anderenook in de war Eigenlijk niets voor u, want meestal schiet u recht op uw doel af. Voorkom, dat er ongenoegen ontstaat, dat u zelf in het leven roept. STEENBOK 21 december - 20 januari Kans op een gezellige week met veel onverwachte sites en ontmoetingen. U heef, goede en prettige g» svrekken en een bepaalde kwestie wordt u nu ook duidelijk Daardoor kunt U nu ook een duit m het -ukje doen en het zit erin, dat de hele aangelegenheid zijn beslag vindt. U heeft de sterreu mee. Wees met te goed van vertrouwen ten opzichte van een nieuwe relatie, die nogal gladjes praal. WATERMAN 21 januari - 20 februari I et deze week goed op, dat er geen misverstand ont staat tussen u en iemand ui, uw naaste omgeving- U heel, de neiging, nogal fel ,e reageren °P den, omdat u u ergert aan grote gebeurterns.sen. Da kan precies fou, zijn bij een goeierd die »'e' die in zijn woordkeus is, maar die een goede relatie van u is. Goed bericht te wachten inzake een van plannen. VISSEN 21 februari - 20 maart Kalme week le wachten, waarin u veel naar uw Zin kun, afwerken U ondervindt veel vriendschap en me- dZ'erkmg en u kun, tevreden zijn. Hand op de zak, want u neiging over te gaan tot uitgaven, die u eigen 'lijk niet helemaal schikken. Maak liever een lijstje van de noodzakelijke dingen en kijk dan, ^tjr even- Zeel overschiet. Iemand bewijs, een grote dienst, vergeet niet, daar even hartelijk op in te gaan. middellijk daarna dit voorbeeld volgen, waarna de leden van tal van plaatselijke jeugd- en sportvereni gingen de rij zullen sluiten. De Nederlandse Sport Federatie, die bij de aanleg van het parcours nauw betrokken is geweest, is uitgenodigd zich bij de officiële ingebruikneming van de baan te laten vertegenwoor digen. Het parcours betekent een waardevolle aanwinst van het pakket van Maassluise recreatiemogelijk heden. Sinds de gereedkoming van de baan op 19 september j .1. hebben al vele honderden de hindernissen genomen. Daarbij zijn zelfs verschei dene bejaarden gesignaleerd. Het mooie herfstweer heeft, naast de gunstige ligging van het trimpareours in het fraaie buurtpark, dit gebruik ongetwijfeld bei'nvloed.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20