en wat zei die witte bruid - wat hebben we genoten - VIA HILTON EN DE FEMINA TERUG NAAR DE PRIJZENTAFEL zelden heb ik zoveel geluk bijelkaar gezien" RANDSTAD ROLLS ROMANTIEK OF: Trouwen met Hein en Hans FEMINAS DIREKTEUR J. HOFFMAN: PRIJZENREGEN „SCHOON"... ONGEDWONGEN STEMMING STIJGT ZOEK MAAR UIT Eerlijk is braaf: er is op die Femina-beurs meer te zien dan die Randstad-stand met de trouwe Rolls Royce, maar een blikvanger vormt-ie er wel. Zoals trouwens al die bruiden ook. De een heeft een groentezaak aan de Rijswijkse Kerklaande ander is Han de Vaal en die heeft o.m. als plaatwerker niet weinig verstand van auto 's. Samen zijn ze autogekken, zo durfden ze zich zelf best te noemen. Toen ze dan ook een paar jaar geleden ergens in een schuurtje zo maar tegen een oude Rolls Royce aanbotsten, stonden ze met hun ogen te knipperen. Zo'n slee, daar zo maar ergens neergezet, omdat de eigenaar in feite niet wist, wat hij er nou precies mee aan zou moeten. Een ,,deal was gauw gemaakt en zo kwamen deze nog twee jonge enthousiastelingen in het bezit van een wagen... om te zoenen. Ten minste, als u dit pronkstuk op onze „Femina "-stand (no. 44) ziet staan. Maar voor die prachtige, donker rode wagen met z'n zilveren front (op zichzelf al kapitalen waard) er uitzag, zoals'ie er nu op onze stand uitziet... daar zijn uren, dagen, maanden, zelfs een paar jaar overheen gegaan. Want toen z'm kochten was die uit 1934 date rende slee al knap door de tand des tijds aangetast en onderdelen er voor koop je ook niet zo maar overal. Dus wat die twee Rolls- bezitters hebben gesleuteld en opgeknapt... we zullen het u allemaal maar onthouden, maar nu staat er een puntgave ,,old timer" van zo'n acht meter lang op de Rotterdamse consumentenbeurs. In de stand van Randstad Edities. Ze zijn er zo zuinig op, Hein en Han, dat ze de wagen zelf een paar keer per week in hun schaarse vrije avonduren komen oppoetsen, want of er s.v.p. niemand met z'n belangstellende vingeren aan wil zitten... En gelijk hebben ze: er zitten niet voor niets zoveel uren werk in en aan. Wat ze met die auto doen als'ie niet op een beurs staat, zoals in dit geval? Dan rijden ze er bruids paren mee naar het Stadhuis en als zo'n paar dan nog een stoet wil hebben met auto's in dezelfde tijd: dan zijn er andere „autogekken" die met hun eigen antieke, maar betrouwbare wagens die stoet vormen. Geïnteresseerden kunnen tussen haakjes hier meer over aan dé weet komen bij de al genoemde heer Den Hollander, die aan de Kerklaan 25 woont in de ook al genoemde plaats. Welk een blikvanger de wagen op „Femina" wel is, kwam vrijdag bij de opening gelijk al uit, toen de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, de openaarvan „Femina", speciaal bij onze stand de pas even inhield om die auto eens te bekijken. Hij zag daarbij tevens een bruid en bruidegom staan, net echt, op een afstand, maar dichtbij zie je dat het poppen zijn. Gestoken in een bruidstoilet van de op dit gebied gespecialiseerde „De Ster", terwijl „de gomeen costuum draagt, zoals kleermaker M. J. v.d. Veloe uit Rotterdam die verhuurt. En dat u natuurlijk het nodige over onze bladen in de stand ziet... dat laat zich raden. U kunt het (en waarom zou u dat niet doen) zelf gaan bekijken op een zilveren „Fe mina", die klinkt als een jubila- resse maar klinken kan! Een speciale Randstad-editie-beurs- krant met twee aantrekkelijke prijsvragen voor jong en oud (een zgn. win-krant) ligt voor u klaar. De spanning in de zaal stijgt. Wie zal het zijn, wat zal 't wezen. Kijkje in de Gouden Balzaal van het gastvrije Hilton, waar de bruidsparendag zich grotendeels afspeelde. Pm een lang verhaal toch nog wat in te korten: het Hiltonhotel wacht ons weer om deze bruidsparendag verder gastvrij af te ronden. Een blij feest. Dat was het, die Randstad-Femina-bruidsparenmiddag. Met die 173 prille paartjes, die het witte huwelijksbrood nog op de plank hebben staan, sommigen hunner hebben het eerste plakje nog nauwelijks achter de kiezen. Bijzonder fijn te ervaren hoe die tweemaal 173 bruidjes resp. gommen de Randstad-reprise van hun huwelijksdag ondergingen. Deden we u op een andere pagina al verslag van de gebeurtenissen in Hilton-Rotterdam, hier willen we even verwijlen bij de Feminatocht en het verdere verloop van deze feestelijke middag, welke werd gekenmerkt door zo'n goede sfeer. twf zoveel geluk btj elkaar gezien", zei Femina-direkteur J Hoffman in zijn welkomstwoord. En de drie Randstad-toppers achter de regietafel waren het daarmee roerend eens: v.l.n.r. Randstad Rotterdam aif, ü- \a" »J^\ algemeen direkteur Van der Drift en algemeen adjunkt-direkteur Bakker. «"gemeen Na het nemen van de groepsfoto, alle paren namens onze bladen aangeboden („leuk voor later") reden de acht bussen voor, om onze gasten naar het nieuwe Ahoy- complex in zuid te brengen, waar de Femina riant onder dak is. Het liep uit op zoiets als een „Randstad- Zege-tocht", door een verrast op kijkend Rotterdam. Die Rotterdammers mogen dan de naam hebben nuchter te zijn, het beeld van al die „bruidenbussen met op de „snuit" de wakkere R was toch wel even iets om de pas voor in te houden, verrast op te kijken. Eén bruid in 't wit pleegt al een blik van vertedering op te roepen, maar zoveel ingeblikte brui den bij elkaar, enfin dat zie je niet dagelijks. Wij ook niet, nee. •Maar ook op „Femina 25" zelf trekt deze massale bruidsstoet sterk de aandacht. Wat dat allemaal te betekenen heeft, vraagt ons een van die „normale" Femina-bezoeksters. In een paar woorden maken we het haar duidelijk. En haar reactie, in sappig Brabants gegeven is: „Wat is dat allemaal schoon"... Die jeactie, al dan niet uitgesproken, dekt eigenlijk de hele lading. Men is hevig gei'nteresseerd, niet alleen vanwege de „stunt", maar het Femina- publiek inclusief de standhouders zijn er aangenaam door getroffen. Anderhalf uur is er voor die rondgang uitgetrokken. En zoals deze hele middag met z'n vele onderdelen, verloopt ook dit precies volgens tijdschema. De welvoorziene beurs slokt onze bruidskaravaan gastvrij op en groepsgewijs, onder begeleiding van Randstad-voor mannen en vrouwen lost het grote geheel zich al snel op in het grote beursgeheel. ^Eén bruidegom, die zijn pas ver worven bruidje stevig bij de hand houdt, vraagt minzaam of ze samen in „los verband" de beurswandeling mogen maken. Ook dat mag, want al is de organisatie perfect, er is ook genoeg ruimte om op eigen gelegen heid de beurs te verkennen. Dat was trouwens de charme van het geheel, het ongedwongen samenzijn. Nie mand behoefde zich tot kuddedier gedegradeerd te voelen, lekker relaxed en zich toch in het grote geheel opgenomen wetend kon een ieder al dan niet in groepsverband de Femina in zich opnemen. Overal zag je ze toch weer opduiken, met als trefzeker herkenningspunt het fleurige handboeket van droog bloemen, waarmee ook de paartjes in „civiel" direct te onderkennen waren als „een der onzen". De indruk die bij allen overheerste was wel die, dat de Femina 25 een bijzonder gezellige en goede beurs is, echt wel waard om er nog eens terug te keren, waartoe overigens nog tot 17 oktober de gelegenheid is. De stand van de Randstad-Edities zelf, met die rood glanzende Rolls Royce werd natuurlijk een echt trefpunt. En de speciale nummer van de Randstad-Edities, met z'n waardevolle prijsvragen voor jong en 'oud vinden ook bij de gewone beursgangers grif aftrek, zo merk je meteen op. Echt een aardig „mee- nemertje". Een in die Rolls hevig geïnteres seerde bruidegom lanceert zowaar een goede grap: Jullie hebben vandaag al zoveel onkosten voor ons gemaakt. Kan die Rolls Royce ook niet even worden verloot? Gelijk heeft-ie. We doen veel, maar dit pronkstuk van de stand blijft waar-ie is, de hele beurs langf De heer H. A. J. v.d. Drift, algemeen direkteur van de Randstad Edities staat al klaar om de prijzen te trekken uit de champagnekoeler. Met voor elk een aparte gelukwens overhandigt hij een lange reeks van prijzen die zijn gevallen uit de „bruidsparen van de maand"-actie die verschillende van onze edities voeren. Waardebonnen van 200 gulden en van 75 gulden zijn uitgeloot en worden bekendge maakt. Ditmaal dus de september- bruidsparen. En kwismaster-presentator Hans van Willigenhurg staat direkteur Van der Drift vlot ter zijde om met een kwinkslag hier en een gevatte reactie daar de stemming er in te houden. Zoals hij ook de bruidsparenkwis, waarvoor een jury van zes ambte naren van de burgerlijke stand in actie kwamen, met de nodige bon-mots op te luisteren. Hij heeft er kennelijk aardigheid in, net zoals alle deelnemers/sters, zijnde al die 173 septemberpaartjes inclusief de heel prille „eerste week van oktober bruidjes en gompies". De stemming stijgt naar gelang de prijzentafel wordt aangesproken. De massale kwis met als kern „In hoeverre kent u elkaar eigenlijk al" werpt vruchten af en tussen de geserveerde drankjes en snacks door wordt dus de welvoorziene prijzen tafel aangesproken. Hans van Wil- ligenburg, de hele middag al niet om een gevat woord verlegen, heeft bovendien die troostrijke woorden voor de weinige niet-prijswinnaars bij de hand met een: „Maar u heeft uw echtgenoot toch". Weinig minder hilariteit verwekt die gil in de gouden balzaal van Hilton: geslaakt door het echtpaar Van der Mast uit Delft. Zij hebben de eerste prijs uit de kwis gesleept en dus de eerste keus. Ik kijk naar die prachtige korte nertsmantel, waarde ruim duizend gulden. Geschonken door bont handel Van As, van de Nieuwe Binnenweg 112 te Rotterdam. Maar nee hoor, ze kiezen liever een koelkast met een comfoor. En het bruidspaar Veenvliet, ook uit Delft, kiest een andere koelkast, beschik baar gesteld door de firma Knell, Wm Buitenwechstraat 99 te Rotter dam. De derde kwisprijs ging naar het echtpaar Doorschot uit Leid- schendam en jahoor, weg was die prachtige korte nertsjas. Het bruids paar Meyer uit Lekkerkerk zag alles in het aquarium van de firma Achterberg uit de Pupillenstraat 87 te Rotterdam. Twee vouwfietsen van de firma De Favoriet Rotterdam-Schiedam gin gen naar het echtpaar Koppenburg uit Capelle a.d. IJssel en het bruidspaar Verheugen uit Vlaar- dingen. De andere prijzen, welke u elders vindt afgedrukt vonden ook grif hun bestemming. Teleurgestelde gezichten zagen we nergens, want aan het slot van dit Randstad Bruidsparengebeuren wer den alle paren verrast met een welvoorziene tas met inhoud, varië rend van grammofoonplaten tot cosmetica-artikelen en niet te ver geten de mooie groepsfoto. Het zat er op. Het was mooi geweest, deze hele lange maar in wezen toch omgevlogen Randstad- Femina-bruidsparenmiddag. Wat blijft is de herinnering van die tweemaal 1 73 jonge mensen die echt plezier beleefden aan deze originele manier van „hun tweede huwelijks dag"... Het succes ervan werd heel treffend onder woorden gebracht door dat ene anonieme witte bruidje onder de tientallen „witte bruiden": „dank, dank hartelijk dank voor deze fijne dag, we hebben allemaal genoten". En die dank was voor ons wellicht nog het meest treffend. M1EKE WO ER DEN BA G CH Onze bruidsparen keurden op de beurs ook allerhande lekkere dingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 26