Maaskoerier Invalide mist wandelstok Droom van Damclub „Schiedam" vervlogen De politie ineldl w Wm Dag Femina, tot volgend jaar SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" 't Leven gaat door; ook in de herfstvakantie HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 20 - WOENSDAG 18 OKTOBER 1972 «ps ii tè- De heer A. G. Uyttenbogaard, wonende aan de Lekstraat 106b, moest even gebruik ma ken van de telefooncel op de Oude Maasstraat. Hij kan alleen maar lopen met „Ahoy complex", zegt de juffrouw aan de andere kant van de telefoon. Ik vraag naar meneer Hoffman van de Femina om hem een dag voor de beurs sluit eens te peilen of hij tevreden is. Dit eerder tf doen zou geen zin hebben gehad en dit na de beurs te doen zou wellicht nog zinvoller geweest zijn, ware het niet, dat de eerste Randstad Edities het dan niet meer mee zouden kunnen nemen in hun bladen. Vandaar deze poging op maandagmiddag ondernomen. Antwoordt het meisje: ,,Nee, me neer Hoffman is er niet. Hij is even de beurs op met de honderddui zendste bezoeker. Kunt u met een uurtje nog eens bellen"? Ik beloof het en stel vast, dat het goed gaat op de Femina. Trou wens, dat heb ik herhaalde malen zelf kunnen constateren op de avonden, dat ik in onze stand het publiek vriendelijk te woord stond. En anders waren er altijd nog de vier charmante Randstadmeisjes, die deel uitmaakten van de vaste „standbemanning", om te vertel len, dat het weer erg druk was geweest. Overdag wat minder dan 's avonds. In het weekend wat drukker dan overdag. Ze hebben er hard voor gewerkt. De droom is uit. Definitief uit. Donderdagavond heeft het eerste tiental van Damclub „SCHIEDAM" haar tweede nederlaag moeten incas seren. Het werd in de uitwedstrijd tegen „Constant 2" een toch wel fors 13-7 verlies. Dit betekent, na het verlies van de vorige week tegen „Het Oosten 3", dat alle kansen op het kampioenschap in de hoofd klasse der R.D.B. nu geheel van de baan zijn. Weer tasten de Schiedammers in het duister wat de reden van dit verlies moet zijn. De vorm is weg, of men is met te veel verwachting begonnen, of men speelt te weinig tactisch. Het kan allemaal waar zijn, maar zeker weten doet niemand het. Het enige wat de dammers van „SCHIEDAM" nu nog kunnen doen, is tegen koploper Charlois E een zo goed mogelijk resultaat proberen te be halen. Maar ook dat zal een schrale troost zijn. Er werden slechts twee winstpartijen in het Schiedamse kamp genoteerd en wel door Tiny Mous, aan bord 3, en door invaller F. Pauw. De middengroep, bestaande-uit M. van De vier „Randstad-Stand-Ins" die er de hele Femina lang voor zorgden dat de Randstad-Edities op onze beursstand in Rotterdam nader tot de meer dan honderd duizend bezoekers kwamen. Dit charmante kwartet als stand bemanning was niets te veel. En al kwamen ze misschien wat tech nische kennis tekort om iedereen „van alles" te vertellen over die machtige blikvangende Rolls, ze wisten met de speciale Randstad- bruidsparendagbeurskrant in de hand (waarvan ze er duizenden de passanten aanboden) bladen als de onze als de besten „te verkopen". En dit allemaal „gratis voor niks", maar wel met die bekende stand houdende glimlach, die ze hier voor de laatste maal op Femina nog even uitstralen. Bedankt, dames! geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Erkel, J. C. Onink en R. Boersma, speelde remise, terwijl M. J. Vrij land, H. M. Willemse, P. Lansbergen, T. A. Tilman en B. Quist een nul ontvingen voor al hun moeite. Uit de winstpartij van Tiny Mous willen we de liefhebbers twee standen laten zien. Stand 1: zwart 12 schijven op 3, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 18, 20, 24, 25, 26 (Ch. Mous); wit 12 schijven op 27, 29, 32, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 44, 45 (J. H. Frehe). Zwart mag nu niet 26-31 gaan spelen, omdat wit dan een toch wel verrassende dam neemt via 39-34 31x22; 35-30 24x35; 29-24 20x29; 34x1 met winst voor wit. Stand 2: zwart 12 schijven op 6, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26; wit 12 schijven op 27, 28, 29 31, 32, 33, 34, 35, 37, 39, 40, 45. Zwart speelde hier 17-21. Er rest wit nu niets beters dan met 35-30 een stuk te offeren, wat in de partij gebeurd is en ook niets opleverde. Wit heeft nog drie mogelijkheden: 1. 28-23 verliest op 11-17; 23x12 17x8 en er is geen goede zet meer voor wit.- Immers, de uit 1934 daterende Rolls Royce was stellig een blik vanger en het publiek kijkt nu eenmaal graag met de handen. Of even naar binnen, waarvoor ze dan op de stand moesten klimmen. Geen probleem. Het is me ook wel een wagentje, die Rolls Royce van Hein den Hollander en Han de Vaal, de twee Rijswijkse autolief hebbers, die in het dagelijks leven een volkomen ander beroep heb ben en die voor hun hobby de wagen opknapten. Een hobby overigens, die thans uitgegroeid is tot een regelmatig uit trouwen gaan met paartjes die het eens anders dan anders willen doen. Het zit er op. Voor Tieneke, Els, Louise en Lia. Voor alle collega standhouders, voor de mannen van Securicor, de bewakingsdienst, enz. enz. En ook voor Femina-direkteur John Hoffman, die naderhand door de telefoon vertelde zeer tevreden te zijn. „Het bezoekersaantal"? „Nog niets van te zeggen. Er kan nog van alles gebeuren. Zonet kwam de honderdduizendste bin nen, maar het is erg druk momen teel. En we hebben morgen ook nog". Hoogtepunten? „Ja, natuurlijk die bruidsparendag bij jullie. Ik geloof niet, dat dat ooit in Nederland vertoond is Volgend jaar weer? „Natuurlijk. Van 5 tot 16 oktober 1973". De Femina '73 dan. A.Z. 2. 28-22 verliest zowel op 24-30; 35x24 11-17; 22x1 I 16x7! 27x16 18-23; 29x9 20x36; 9x20 15x24; als ook op 24-30; 35x24 18-23; 29x9 20x38; 32x43 21x41; 9x20 25x14. 3. 29-23 18x38; 32x43 21x41; 28-23 26x37; 34-30 25x34; 39x8 41-46, wat moet gaan winnen voor zwart. Damclub „SCHIEDAM" speelt aan staande vrijdagavond haar vijfde wedstrijd tegen Charlois 2 uit Rotterdam. Natuurlijk hoopt men op een revanche voor de twee geleden nederlagen. Er wordt weer gespeeld in een der zalen van de Geref. Kerk „De Ark", Hargplein 101, Groenoord. Aanvang is om 19.30 uur. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Gedetailleerde uitslag Constant 2—SCHIEDAM 1: G. v.d. Waals W. J. Vrijland 2-0, J. A. Lynch-H. M. Willemse 2-0; J. H. Frehe-Ch. Mous 0-2; J. van Welsenis M. van Erkel 1-1 G. Rijnhoek-J. C. Onink 1-1 L. Wolthuis R. Boersma 1-1 J. Akkerman P. Lansbergen 2-0; S. de Bel T. A. Tilman 2-0; A. A. Leijnse B. Quist 2-0; J. de Jong- F. Pauw 0-2. die stok, die altijd op zijn invalidenwagen ligt. Een gloed nieuwe ditmaal, want het was een vervroegd verjaarscadeau. Weet thuiskomend bemerkte hij dat zijn stok in de telefooncel was blijven staan. Zijn vrouw ging meteen kijken, maar omstanders wisten te vertellen dat een ongeveer 12-jarige jongen hem had mee genomen. Moeders, let u er eens op, als uw zoon buiten speelt met die stok. Je kan er allerlei leuke spelletjes mee doen. Vooral nu in de herfstvakantie. Maar met die stok kan de heer Uyttenbogaard zich béter be wegen. Een veijaarscadeau, hoe wel hij pas op 31 oktober jarig is. Zou hij dan al terug zijn? Vrijdagmorgen is dit gebeurd, maar ergens in de buurt van de Lekstraat 106 zal die jongen, als hij dit leest, zo snel mogelijk die stok terugbrengen. Een standje krijgt hij beslist niet. Wél een stevige hand... ALLEEN MAAR SCHADE In het clubgebouw van voetbalvere niging „Ursus" vond men het nodig aan de achterkant een draadglas ruit te verwijderen en binnen alles overhoop te halen. Ogenschijnlijk wordt er niets ver mist. Wel een schade aangericht voor een kleine f 100, - VIER TE SNELLE BROMMERS Op de Nieuwe Damlaan werden vier bromfietsen in beslag genomen. Hun snelheid was te hoog opgevoerd. Een waarschuwing voor anderen... NEGENJARIG JONGETJE AAN GEREDEN Ter hoogte van het Sportfondsenbad is de negenjarige Peter van Dijk uit de Geervlietsestraat aangereden door een brommer. Bestuurd door de 24-jarige B.K., die met de 16-jarige C.A.K. uit Vlaardingen achter elkaar reden op het moment dat plotseling een groepje kinderen naar de bus rende. Peter van Dijk werd door een jongeman geraakt, maar de ander kon hem nog net ontwijken. Met een gebrokep linkeronderbeen is de jongen door de G.G. G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis ver voerd en aldaar opgenomen. De brommers werden licht be schadigd. VERBLIND DOOR ZONLICHT Op de hoek Burg. van Haarenlaan/- Troelstralaan werd de 16-jarige bromfietser A.K. aangereden door de 24-jarige automobilist J.C.v.d.K. Die door het zonlicht verblind door het rode licht reed. De bromfietser werd met kneu zingen aan zijn rechtervoet door de G.G. G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd, waarna hij na behandeling naar huis kon terug keren. TWEE RINGEN VERMIST In de woning van de heer B.v.d.B. aan de Pr. Bernhardlaan 88 bleek te zijn ingebroken. Aan de achterkant van de woning werd met een steen een ruit vernield. Verschillende kamers van het pand werden door zocht. Uit de lade van een kast werden een tweetal ringen mee genomen. POGING TOT DIEFSTAL Als verdacht van een poging tot diefstal werden een tweetal jongelui R.C. en A.B. gesommeerd van het dak op een pand aan de Boterstraat af te komen. Waarna zij op het hoofdbureau van politie belandden. GOEDE VANGST Op heterdaad werden de 24-jarige J.S. en de 25-jarige B.L. vorige week betrapt tijdens een inbraak bij apotheek Jansen aan de Van Swin densingel. Nu hebben zij bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan een reeks van diefstallen in onze stad. Drie in Rotterdam, vier in Vlaardingen, een in Maassluis, twee in Berkel en Rodenrijs. In totaal goed voor 33 inbraken. Schiedam Telefoon 26 47 81 Midden in de herfstvakantie, maar u hebt er vast wel even tijd voor om uw „eigen "stukje vol aandacht te lezen. Wanneer het mooi weer is geweest, bent u misschien lekker met de kinderen naar het Beatrixpark geweest. Het is zo gezond nu buiten, voor de kinderen en voor uzelf. Ook al is het dan vakantie, we hebben toch nog verschillende kursussen voor u in petto. Buitenlandse keuken; 4 lessen voor 15 gulden. We moeten nog 4 dames of hereji erbij hebben, dan kan de kursus dinsdag 24 oktober beginnen. Toe, laat u ons niet wachten en geeft u zich op. Dat moet toch kunnen. Wandkleden, Handenarbeid, Teke nen; op woensdagmorgen, komt u vlug, u kunt er de mooiste Sint-cadeaus maken, met weinig kosten en dat is reusachtig belang rijk in deze dure tijd. Macraméknopen; op speciaal ver zoek 4 lessen op donderdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Geeft u zich s.v.p. wel spoedig op. Dit is ook een unieke gelegenheid om mooie dingen voor 5 december te maKen. Op dinsdagmiddag is er nog plaats op de Naaikursus. En waar is de belangstelling voor uw uiterlijk? U moet er toch voor zorgen om echt goed verzorgd voor de dag te komen. De gezellige avondjes komen weer aan, het gaan naar schouwburg of kabaret. En daar moet u toch klaar voor zijn. Trouwens, het is nóg belangrijker om er goed uit te zien voor uw man en kinderen. Die kijken per slot iedere dag naar u. We zien u dus p.o. bij ons? Met nog 4 dames kunnen we van start. Elke vrouw heeft het nodig om er goed verzorgd uit te zien, dat geeft u zelfvertrouwen. U voelt zich jonger en meer fit. Ons kantoor is open dinsdag- en vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Staat de deur open loopt u dan gerust door en kijkt u of er iemand op het kantoor aanwezig is. Even tueel kunt u tussen 5 en 6 uur bellen op no. 263633. Op dit nummer geeft u zich in de vakantie natuurlijk op... Tot ziens op Korte Dam 5 of tot horens onder no. 264781, giro 716115. P.S. Op donderdagavond naaien komen 3 plaatsen vrij per 9 november. Een goede gelegenheid om uw wintergarderobe aan te vullen

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20