Ook de tas is opgenomen in jeugdige lijn CATTYTIP Nieuw: de kleuren grijs en groen Het tuniek- en broekpak is niet meer wég te denken! Mocht'de oudere vrouw er eerst wat aarzelend tegenover hebben gestaan, zij weet nu wel béter. Dus behoort bij die sportieve kleding ook een sportieve tas. Een schoudertas, wel te verstaan. Waarmede u deze winter alle kanten uit kunt. Want er is variatie genoeg. De Stichting Lederwarenmode te Tilburg gaf daarvan deze maand een kleine expositie in het Carltonhotel in Amsterdam. Slechts een kléine greep uit de collectie tassen, reiskoffers, beauty-cases, handschoenen, kleine lederwaren- en geschenk-artikelen. Zelfs de paraplu. Niet meer met stalen baleinen en stok, doch van hout! CHANEL CEINTUUR KAT IN BAD VEEL VARIATIES GONDELMODEL ONKREUKBAAR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - WOENSDAG 18 OKTOBER 1972 Hier heeft u 'm dan die leuke schooltas met dubbel voorvak. Een zgn. „pukkelmodel" in donkerblauw met oranje. 'Drie ceintuurs, welke zal het worden? Bij een lange trui hoort een ceintuur. Bij die ceintuur is een bijpassende tas, uiteraard bungelend aan een jonge schouder. Heel erg leuk die ceintuur in drie kleurtjes met een heel aparte gesp, kleuren rood, zwart en groen. Of effen kleuren en breder. U kunt alle kanten uit... Graag een grote ronde gesp erop..? Plezierige bijkomstigheid: die gesp is tevens spiegel! Liever een stoere herenriem? Alles kan op die heup broek. Schooltassen een beetje in het „pukkelmodel". Maar veel jo liger. Oranje en donkerblauw getint, met veel vakwerk. Clippertassen met losse souflets met meer ruimte doordat de vouwen nu niet meer naar binnen vallen. Het geijkte geruite Jasje" van het boodschappenwagentje is nu ver vangen door een grappige bood schappentas erop. Grotere wielen waardoor het wagentje ook de trappen op kan worden gedragen. Kléine geschenken van leer, ze zijn er. Ideale surprises straks. Een origineel geschenk de rode spaarpot in de vorm van een oude groene zeeppot. Onderzetters met Old timers, een heel nieuwe wandther- mometer, bureausets. Portefeuilles, portemonnees, waaronder met ron de hoeken. Handschoenen, uiteraard van leer. Doch ook van wol gebreid of gevoerde vinyl-handschoenen. Onthoudt u de naam „Texellam- mies". Heerlijk warm, de natuurlijke wolkrul naar binnen gekeerd. De speciale autohandschoenen... Het is ondoenlijk alles te beschrijden Ja, deze schoudertas is het helemaal. Voor jong en wat ouder. Twee vakken intern, aan de achterzijde een extra buiten vak met ritssluiting. Aan de voorzijde ruimte voor tijdschrif ten. Prijs f 57,—. wat daar in het Carltonhotel te zien was. U hoeft die verre reis niet te maken. Want hoewel Amsterdam een oer gezellige stad is vol lawaai en allerlei leuke terrasjes en zaken, uw éigen tassenzaak staat te popelen om al dat moois aan de vrouw of man te brengen. Juist met de december maand op til. Wees verstandig, maak nu reeds keus. Bij het baden van een kat moet u er rekening mee houden dat kat ten een hekel hebben aan diep water en aan water waarvan de temperatuur sterk afwijkt van hun eigen lichaamstemperatuur. Als wasmiddel kunt u het beste een goede, voor menselijk ge bruik bestemde eishampoo ne- men en die volgens de bijgevoeg de gebruiksaanwijzing toepas sen. Na door naspoelen alle res ten shampoo volledig verwijdërd te hebben knijpt u met de hand zoveel mogelijk water uit de vacht en wrijft vervolgens het dier door en door droog met een zachte handdoek. Ofschoon er katten zijn die geen bezwaar hebben tegen het gebruik van een elektrische haardroger, is het merendeel er doodsbang voor. Om alle risico van kou vat ten te voorkomen, wordt de kat in een mandje in de buurt van een warmtebron geplaatst op zodanige afstand dat de warmte niet onaangenaam wordt. Ik ben daar in Amsterdam voor u een kijkje ga<p nemen. Half oktober is al dat moois in uw éigen goede tassenzakeh te zien en te bemach tigen. Voor elke beurs is er wat. Een vrouw zonder tas vindt u praktisch nergens! „Blikvangers"' de twee aparte mo dellen met koperen beslag, zou je bijna zeggen. Heel exclusief, heel erg mooi. Duurzaam van kwaliteit, om dat het echt leer is. De droom van iedere vrouw. Zij mag misschien hiervan dromen, want de feestdagen naderen snel... Mannen, lézen jullie dit asjeblieft. Ik zag voor jullie een handig smal tasje dat je nonchalant aan je pols bevestigt, als je de auto verlaat voor je zoveelste conferentie! Rijbewijs, je geld, alles bij je. Bijpassende portemonnee. Coco Chanel herkent u in de zwarte laktas afgewerkt met tresband. Een juweeltje. Heel leuk die rode bies- garnering op een andere laktas. De „enveloptassen" zijn weer terug. Onderarm tassen hebben een afneem bare schouderriem, zoals diezelfde tas als „gekleed" of „sportief" kan dienen. Mogen we allemaal verrukt zijn over de kleurige mode, hetzelfde geldt ook voor de tas. Wie er veel waarde aan hecht, heeft er veel geld voor over. Een tas completeert het geheel. Een goede lederen tas koop je daarom bewust in een goede zaak, die elke stad kent. Daar krijgt u voor- of toelichting. Maakt u rustig uw keus. Maar... neem wel manlief mee. Het moet ook helemaal zijn keus zijn. Een geruststelling dat ook tassen van kunstleer hun charme hebben. Van nappa of bijv. van suède en kunst stof. van de wereld vinden. Maar jullie komen ook wel. Kijk nog maar even voorzichtig „de hei" over... Dat is ie dan, de moderne zgn. „buidel-schoudertas" voor de jongeren. Twee afzonderlijke ritssluitingen aan de bovenzijde. Prijs slechts f 45,—. Je valt eigenlijk van de ene verruk king in de andere. Want wat is er veel keus. Wat zijn de echte lederen tassen vol variatie en prima afge werkt. Met meer vakken. Heel aparte verwerkingen, waardoor de tas helemaal „uitspringt". Heel erg mooi deze collectie. Prach tige leersoorten, tweekleurig als u dit wenst, zoals beige met bruin, prachtige sluiting met metaal decor. Metaal is helemaal „in" als decoratie op de lederen tas. Een exclusieve groene tas, een plaatje, van groen krokodillenleer. U zal hem niet direct krijgen, maar och, je kan nooit weten, hoe een Bij een feestelijke strapples japon behoren toch echt lange handschoenen. Door de grote verscheidenheid en het feit dat een meisje niet zonder een tas kan, blijft ze in die mode hevig geïnteresseerd. Voor haar geldt speciaal de handige tas in gondel model. De zgn. „buidelschoudertas" vervaardigd van „Polfin". Twee afzonderlijke ritssluitingen aan de bovenzijde. Prijs? Slechts f45,—. Vraag er eens naar! Grijs en groen zijn de nieuwe modekleuren. Ook bij de koffers, zodat u een set kunt vormen. Je kijkt ook hier je ogen uit. Koffers die steeds lichter worden, zodat u niet zuchtend de vliegtuigtrap af loopt. Er is een lichtgewicht documenten koffer in de handel, die ondanks zijn royale afmetingen slechts 1200 gram weegt. Onthoudt u dit. De man en zijn handige schou dertas. Gecompleteerd met de onmisbare autohandschoenen. balletje rolt en uw man de voetbal pool wint. Prijs van die tas nl. 2000 gulden. Maar dan heeft u ook een tas. Er zijn vanzelfsprekend goedkopere, wat dacht u. Ik hoor de mannen verlicht adem halen. Heel grappig de ronde tas van gevlochten handwerk. De kleine avondtasjes. Of die van lakleer... Pe traveller is ideaal voor uw weekendje of een zakenreis. Pape rassen bij elkaar, een vak voor een pyama, een stukje zeep, een tanden borstel. Misschien knippert u met uw ogen als ik u vertel dat door een geraffineerd vouwsysteem het moge lijk is dat vier kostuums in één speciale koffer kreukvrij blijven en op de hotelkamer zorgeloos uit gehangen kunnen worde.1. U heeft niet altijd vier kostuums nodig? Eén is al meer dan genoeg? Ook daar is een goede oplossing voor gevonden: een speciale reistas. Met zelfs nog plaats voor een paar schoenen! Bij deze tas behoef je maar heel weinig te zeggen. Hij is van soepel leder met dubbele hand greep en breed voorvak. Fabri kaat Wobi, prijs f 120,—. Misschien klinkt het je ongelooflijk in je oren. Je ziét je al lopen. Ik heb inderdaad verschillende mannen ge zien in het door zon overgoten Amsterdam. Ja, mét een schouder tas. Goed, het waren Amerikanen, die dit allemaal de gewoonste zaak Als vroeger een vrouw een slapende man aantrof en hem zó voorzichtig kuste, dal hij niet ontwaakte, dan had ze het recht hem om een paar hand schoenen te vragen...

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 24