Die lange weg minder moeilijk maken... wx v V -s Jongeren E.W.S. lanceren speelgoedactie in eigen stad: stenn ze daarbij! STEUN DAAROM COLLECTE VOOR DE GEESTELIJK GEHANDICAPTEN DENKT U AAN DE COLLECTEBUSSEN? GEHOORD OP DE CLUB INTERNATEN MET UW GELD Weth. Boliners ziet 't goedkoper reizen voor bejaarden wel zitten... WAARSCHUWING: Hervormingsavond in de Grote Kerk Er „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" Loop eens bij ons langs... De bijtlust bij „De Alfer" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - WOENSDAG 25 OKTOBER 1977 In Nederland zijn ongeveer 300.000 van onze mede-mensen in minder of meerdere mate geestelijk gehan dicapt. Daarvan is 15 pet. ernstig, 5 pet. diep geestelijk gehandicapt. Als je gezonde kinderen hebt, sta je daar niet bij stil. Het is de gewoonste zaak van de wereld dat je als moeder voor hen klaar staat. Dat je moppert als ze weer door die broek heen zijn of de zolen van hun schoenen erbij klepperen. Jong voet baltalent? Ze eten als wolven, ze kosten veel geld. Ook later als ze gelukkig verder gaan leren. Zorgen om gezonde kinderen... Maar als na een paar maanden na de geboorte van een klein mensenkind blijkt, dat het niet „goed" is. Niet iedere huisdokter durft dit direct te bevestigen. Als de ouders weten, dat hun kind een zorgenkind is. Zij houden er meer van. Soms ten koste van de anderen, die ook recht op hun liefde hebben. Samen staan ze er borg voor dat het dit kind aan niets zal ontbreken voor zover het hun mogelijk is. Samen helpen die lange weg minder moeilijk te maken. Als de vader weg valt, wat dan? In die donkerste uren van verdriet en eenzaamheid de angst: wat komt er nu van het kind, ons zorgenkind terecht? Op iedere beklemmende vraag in het leven komt altijd een antwoord. In een gezin was de oplossing er al voordat de vader aan het gezin onttrokken werd. Een lege plaats achterlatend, maar het meisje heeft de moeder, de oudere zusjes nog. Het komt geregeld naar huis. Het is het liefste bezit van deze moeder. Dat begrijpen de oudere zusjes nu beter dan enkele jaren geleden. Er zijn zoveel kinderen als deze Christel. Zij moeten geholpen wor den. Als u de collecte, de nationale collecte geestelijk gehandicapten in de week van 23 tot 28 oktober stéunt. Als u zich een ogenblikje indenkt wat een rijkdom het is als u gezonde gave kinderen heeft... U wilt graag weten wat of er met „uw geld" gebeurt? In de allereerste plaats het oprichten van nieuwe inrichtingen, het oprichten en uit breiden van diensten voor gespeciali seerd maatschappelijk werk t.b.v. de zwakzinnigenzorg, het geven van goede voorlichting aan ouders van geestelijk gehandicapten en aan hen die in de zwakzinnigenzorg werk zaam zijn. Recreatie en vrijetijds besteding voor geestelijk gehandi capten. Ook zij hebben er recht op. Om dit allemaal te kunnen verwe zenlijken, doet de plaatselijke af- Volgens wethouder C. J. M. Bolmers (Soc.) van Schiedam zit er schot in de onderhandelingen over een gere duceerd tarief voor bejaarden op het openbaar vervoer. De heer Bolmers deed deze uitspraak maandagavond tijdens een zitting van de Schie- damse gemeenteraad. Zoals bekend zitten de onderhandelingen over een bejaardenpas van 65-plussers in de regie tussen de gemeenten rond Rotterdam en het Rotterdamse gemeentebestuur volledig vast. Nu heeft wethouder Bolmers zijn Rotterdamse collega Polak een voor stel gedaan om een regeling voor gereduceerd bejaardentarief te ont werpen dat geheel los staat van het bejaardenpas. Dit omdat aan het bejaardenpas zoals dat door het Rotterdamse gemeentebestuur wordt verstrekt meer faciliteiten zitten als alleen goedkoper reizen met het lijnennet van de RET. De heer Bolmers noemde zijn voorstel reëel maar wilde ondanks aandrin gen van diverse raadsleden niet zeggen wat het voorstel nu precies inhield. Er moet namelijk nog antwoord komen uit Rotterdam. R. M. van H. deling van de Stichting Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnigen en de Stichting Fede ratie van Ouderverenigingen een beroep op u om zich als collectant op te geven. Het gebeurt bijna elk jaar dat er in die week mensen zich geroepen voelen om telefonisch, schriftelijk of huis-aan-huis artikelen aan te bie den, waarbij men ten onrechte Zoals u weet staat deze week in het teken van de collecte voor geestelijk gehandicapten. In het Dienstencentrum kunnen op vrijdag 27 oktober van half 4 tot 6 uur de collectebussen afgehaald worden. Of op zater dagmorgen vanaf 8 uur. De leiding hiervan is dit jaar in handen van mevrouw C. Heet- kamp, Damlaan 46, tel. 703496. Men schrijft ons: „De E.W.S. (Educatieve Workshop Schiedam), een jongeren-groepering binnen Schiedam, die zich bezig houdt met sociale projekten, zal zich in de komende maanden bezig houden met een speelgoedaktie. Deze zal in gaan houden, dat er oud speelgoed opgeknapt wordt voor kindertehuizen en andere belang stellenden in het Rijnmondgebied. Hiervoor hebben wij uiteraard ook uw hulp nodig. Hoe zouden wij anders aan al dat oude speelgoed moeten komen. Misschien hebt u nog wel wat liggen in een kist of kast of op zolder. Met een nieuw verfje en wat andere reparaties kunnen wij er weer een kind mee blij maken. HOE KUNT U HELPEN Dat is allemaal voor u geregeld. Op de koopavond (donderdagavond) kunt u als u toch aan het winkelen bent op de Hoogstraat even bij ons binnen wippen om het af te geven. Kunt u dan niet, dan zaterdag middag. Donderdagavond 26 oktober van 7.00-9.00 uur. Zaterdagmiddag 28 oktober van 3.00-5.00 uur. Hoogstraat 167b, Bij het stadhuis. Als u eventueel verhinderd bent is er bovendien de mogelijkheid ons te bellen zodat wij het kunnen komen halen (alleen als het niet anders kan a.u.b.). Vrijdagavond 27 oktober tussen 7.00-9.00 uur. Tel. 010-701396 öf tel. 010-269586. We hopen, dat u inderdaad even in die kist of kast of op zolder kijkt, want we hebben uw hulp echt hard nodig om onze aktie van de grond te krijgen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Tot slot: We zijn een vereniging, die zich ten doel stelt projekten op te zetten op sociaal gebied. Zo hebben wij bijvoorbeeld meegewerkt aan de Aktie Graag Gedaan, gewerkt in het Zonnehuis te Vlaardingen en nog vele andere dingen. In de zomervakantie hebben we over het algemeen projekten in het buitenland (vorig jaar in Antwerpen en Londen). Daarnaast hebben we een eigen pand ter beschikking in Schiedam (Hoogstraat 167b), waar we programma's verzorgen (op krea- tief, rekreatief en kultureel gebied). Dit laatste zouden we echter liever nog niet afgedrukt zien, omdat we dan misschien een te grote toeloop zouden krijgen, wat we in dit stadium nog niet op kunnen vangen. We zijn namelijk sinds de vakantie pas weer twee weken open in onze nieuwe vorm". Kees Gordijn was een klein dapper baasje, dat door spataderen geteisterd niet langer als chauffeur op een melkwagen mocht zitten vanwege het sjouwen van zware bussen, dat bij die funktie hoort. Via een taxi-bedrijf, de P. T. T. en een comestibles-winkel kwam hij tenslotte terecht bij een autobus onderneming. De eerste ochtend de beste stapte bij halte drie een enorme neger zijn bus binnen, grijnsde breed en baste: ,,Oboeto, grote sterke neger, Oboeto niet betalen". Nu was Kees Gordijn weliswaar dapper, hij was niet roekeloos. Hij besloot dus te zwijgen. De volgende dag stapte bij halte drie wederom die geweldige neger binnen en meldde wederom: Oboeto, grote sterke neger, Oboeto niet betalen Dit verhaal zou ik lang kunnen maken door die grote sterke neger enige weken achtereen zijn vertoning te laten opvoeren. Zo ver is het echter niet gekomen, want Kees Gordijn was niet alleen dapper, hij was ook slim. En wat deed die slimme Kees Gordijn? Hij besprak het geval met de grootste en sterkste man onder zijn kollega 's. Dat was toevallig een ongelooflijk grote en sterke man en die sprak: „Ik zal dat zaakje even voor je regelen, ik neem morgen jouw dienst over". En dat dééd hij. Bij halte drie stapte Oboeto, zoals te verwachten, binnen met dezelfde brede grijns: „Oboeto, grote sterke neger, Oboeto niet betalen Vanachter zijn stuur richtte de makker van Kees zich in zijn volle imponerende hoogte op, keek uitdagend op zijn zwarte passagier neer en vroeg honingzoet: „En waarom dan niet"? Waarop het antwoord prompt volgde: „Oboeto heeft abonnement"! SEBASTIAAN beweert dat de opbrengst gedeel telijk of in zijn geheel bestemd is voor deze collecte. Let u dus voor alle zekerheid op het stempel van de politie op die lijst? Let u op de naam? En geef dan wat. Bedenk dat diegene die met een lijst of bus voor u staat niet voor zichzelf iets vraagt. Men vraagt iets voor de landelijke collecte geestelijk gehandicapten. Zeg niet nee, want wat u ook geeft, het wordt góed besteed... Dinsdagavond 31 oktober om 8 uur wordt er in de Grote Kerk, Lange Kerkstraat een massale Hervormings avond gehouden, waar u ook welkom bent. Sprekers zijn: ds. W. van Sorge, Chr. Geref. pred. te Schiedam; drs. A. Vergunst, pred. Ger. Gem. te Veen; ds. A. W. v.d. Plas, Ned. Herv. pred. te Ooltgensplaat. Medewerking wordt verleend door het geref, gemengd koor „Com nu met Sang" o.l.v. Dirk Jansz. Zwart. Aan het orgel Jacq. P. Bekkers. Toegang vrij Deuren half 8 open. SCHIEDAMSE NOTITIES Zaterdagavond is er in gebouw Irene een toneelavond van de „Grunneger Verainen". De Hofstad spelers uit Den Haag voeren dan het spel „Postbus Vaaier" op. Aanvang acht uur. Sc hied am Telefoon 26 47 81 De laatste week van oktober alweer. En dat wil heel wat zeggen... Begint het al te dagen bij u? Juist, ja, DAT bedoelen wij! Over 5 weken is het al Sinter klaas' En dat heugelijke feit legt u een heleboel extra werk op de schouders. U hebt nog juist de tijd om hier een fijne cursus voor mee te gaan maken. Op donderdagmorgen: 4 lessen macraméknopen, kosten f 15, - en f 1, administratiekosten, wanneer u nog niet op een les geweest bent dit jaar. Op woensdagmorgen: wandkleden maken, handenarbeid, tekenen. Van 9.00-11.30 uur. Een reuze kans voor mooie cadeaus te ma ken, waardevoller dan wat ook, omdat het eigengemaakt is. Buitenlandse keuken: dinsdag avond, we kunnen nog 4 dames of heren mee laten genieten van al deze heerlijke gerechten, die u meteen weer in een echte vakantie stemming brengen. Komt u eens bij ons langs op de Korte Dam 5 om een praatje te maften en uitgebreide inlichtingen over alle aktiviteiten, die we hier hebben. Donderdagavond 9 november ko men er 3 plaatsen vrij op de naaicursus, geeft u zich maar vlug op hiervoor. Dinsdagmiddag zijn er nog een paar plaatsen voor Uiterlijke verzorging", een fantastisch fijne cursus, die eigenlijk iedere vrouw zou moeten volgen. De duur van deze cursus is 6 lessen en vertelt u alles over uw verzorging van top tot teen. We zien u dus heel graag bij ons op kantoor. We zijn open: dinsdag- t/m vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Ons telefoonnummer is 264781. U kunt tussen 5 en 6 uur ook bellen op nummer 263633. Giro: 716115. Tot ziens... en denk aan 5 december! Ondanks het slechte weer van afgelopen zondag waren de leden van SHV „De Alfer" te vinden aan het Kanaal door Voorne. Na het eindsignaal bleek dat de bijtlust der vissen enorm was ge weest, niet minder dan 348 stuks maatvis kon gemeten worden met een lengte van 7150 cm. Uitslag: 1H. van Katwijk, 43 stuks, 885 cm. 2. J. Koedoot, 43 stuks,, 881 cm. 3. R. Muilwijk, 40 stuks, 832 cm. 4. K. Muilwijk, 30 stuks, 633 cm. 5. H. Burggraaf, 29 stuks, 593 cm. 6. F. de Jong, 26 stuks, 537 cm. 7. K. den Hartog, 24 stuks, 477 cm. 8. D. Muilwijk, 21 stuks, 431 cm. 9. P. Geul, 19 stuks, 395 cm. 10. A. Burggraaf, 19 stuks, 376 cm. 11. HBerkhout, 12 stuks, 242 cm. 12. H. Koedoot, 8 stuks, 173 cm. 13. W. van Dijk, 8 stuks, 171 cm. 14. P. de Jong, 6 stuks, 137 cm. 15. B. Swam, 6 stuks, 123 cm. 16. J. Schramade, 5 stuks, 99 cm. 17. W. van Dijk jr. 5 stuks, 90 cm. 18. Th. Mackay, 2 stuks, 39 cm. 19. Q. Bonefaas, 2 stuks, 36 cm.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8