Janneke Lucardie komt met „My Fair Lady" tfuifyroweli/kt ol/eroe/nzJnüe* TWEE DAGEN IN STADSGEHOORZAAL balans opruiming eve opruiming M Janneke Lucardie, het Vlaardingse meisje, ster in de musical „My Fair Lady" die overal in Nederland volle zalen trekt komt woensdag 17 en donderdag 18 januari met het hele gezelschap twee dagen naar Vlaardingen. Janneke Lucardie werd enkele jaren geleden uit 169 kandidaten gekozen om één van de twee hoofdrollen te spelen in deze musical naar het gelijknamige toneelstuk Pygmalion van Bernard Shaw. Men heeft voorlopig niet te klagen over belangstelling. Denk aan loten van „Bijdorp" PvdA moet nieuw bestuur kiezen Commissie voor stadsontwikkeling SCHIEDAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U MfT NIEUWI STADSBLAD - PAG 22 - VRIJDAG 12 JANUARI 1973 De twee andere klinkende namen in deze musical zijn John van Dreelen en Joop Doderer. Eerstgenoemde speelt de rol van prof. Higgins, terwijl Joop Doderer de rol speelt van Alfred P-Doolittle, een rol waarin twaalf jaar geleden Johan Kaart triomfen vierde. De rol van prof. Higgins werd toen vervuld door Wim Sonneveld. Het Vlaar dingse meisje Janneke Lucardie vervult de rol van Eliza Doolittle. Evenals twaalf jaar geleden zal het er om spannen wie de weddenschap zal winnen waarvan Eliza de inzet vormt. Zal prof. Higgins zijn theorie kunnen bewijzen dat je van een eenvoudig, afschuwelijk plat spre kend meisje middels zijn spraak- methode binnen de gestelde tijd een grande dame kan maken, öf zal zijn tegenspeler, de nuchter redenerende kolonel Pickering het gelijk aan zijn kant krijgen? Ze zijn aan elkaar gewaagd, John van Dreelen aan de ene en Harry Emmelot aan de andere kant. Tussen haakjes de naam John van Dreelen zal niemand onbekend zijn. Niet alleen omdat hij de zoon is van kindermode Wij houden Op de aanwezige kindercollec tie geven wij een korting van 33'/:,° o. Alsmede een aantal artikelen van 40°o tot 50° o. Uitverkoop vangt aan d.d. 18 januari 1973. Hoogstraat 34 Schiedam Telefoon 26 35 07 Donderdagavond koopavond de bekende toneelspeler Louis Gim- berg die in zijn tijd op het Nederlands toneel de rol van Higgins kreëerde. Pikante bijzonderheid: Gimberg is de toneelnaam, eigenlijke naam van Louis Gimberg was Louis Theodoor van Drielen. De zoon heeft het „pseudoniem" gehand haafd en veramerikaansd. Met reden, want in Amerika heeft hij naam verworven met vele filmrollen. En kele jaren geleden kreeg hij in ons land extra bekendheid met zijn belangrijke rol in De Kleine Zielen, de t.v.-serie naar het bekende boek van Louis Couperus. My Fair Lady, dat in Nederland in een vorige produktie, nu twaalf jaar geleden, 814 voorstellingen haalde, is niet zo maar de eerste de beste musical. In de eerste plaats is het natuurlijk de bedoeling het publiek een onvergetelijke avond te be zorgen, een avond dat men met plezier kan luisteren naar de lekker in het gehoor liggende muziek van Frederick Loewe. Maar u zult ook merken dat de tekst, de inhoud, van groot belang is. Die tekst, bewerkt naar het dikwijls gespeelde toneel stuk Pygmalion van (George) Ber nard Shaw, is op een enkele wijziging na, door tekstbewerker Alan Jay Lerner uitstekend vertaald door Seth Gaaikema en Alfred Pleiter - integraal gevolgd. Shaw was een schrijver met een spitse pen die met zijn grote reeks van stukken de toneel- en andere gemoederen meer dan eens in beweging heeft gebracht. Misschien een provo „avant la Lettre". De naam Pygmalion zal u in het stuk en in de musical vergeefs zoeken. Pygmalion was geen vrouw, zoals u misschien zult denken, maar de naam van een koning van Cyprus, tevens beeldhouwer. Hij schiep een vrouwebeeld van ivoor, zo schoon, dat hij op zijn eigen schepping verliefd werd, de goden smeekte haar tot leven te wekken, hetgeen geschiedde. En zij, nu Galathea geheten, schonk hem zelfs een zoon. Maar dat is een andere geschiedenis. Shaw schreef in het eerste decen nium van deze eeuw een stuk dat hii Een beeld uit de grootst opge zette musical My Fair Lady. choreograaf Erik Bidsted en natuur lijk zijn gehandhaafd de kostuums mode 1912 voor de New Yorkse oerpremière ontworpen door Cecil Beaton en de dekors van Oliver Smith. De volumineuze Ascot- hoeden worden vervaardigd door Lisette van Meeteren. In de cast zal u nog tal van bekende namen tegenkomen; Georgette Rejewsky o.a. die wederom de rol van Mrs. Higgins zal spelen. Jacco van Renesse (Freddy Eynsford-Hill) zal men zich herinneren van Sweet Charity De muzikale leiding is in handen gelegd van Fons Rats; zijn staat van dienst: dertien jaar eerste violist bij het Radio Philharmonisch Orkest, assistent-dirigent bij het Concert gebouworkest, hij had de muzikale leiding van Anatevka, van de onver getelijke Man van La Mancha en van A Funny Thing Happened On The Way To The Forum. Dit alles dus in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen: woensdag 17 er don derdag 18 januari, aanvang 8.15 uur. Toegangsbewijzen f 15,—, f 12,50 en f 10,—. Kaartverkoop en plaatsbe spreken dagelijks vanaf 12 januari van 10 tot 1 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur (zondag gesloten). De wijkvereniging „Bijdorp" in Kethel is bezig met de bouw en inrichting van een trainingskamp in Voorthuizen. In het maandblad lezen we dat de financiële lasten hiervan zwaar op de vereniging drukken. Vandaar dat men hiervoor een loterij georganiseerd heeft, waar van u binnenkort de foten zullen worden aangeboden. Koop er een paar. U wéét nu waarvoor ze bedoeld zijn. Pygmalion noemde omdat hier even eens sprake was van het scheppen van een beeldr Waarom het gaat hebben wij hierboven reeds verteld. Pygmalion is echter My Fair Lady geworden en dat is weer een geschiedenis op zichzelf. Na de Duitse première op 1 november 1913, de Amerikaanse in april 1914 en de Engelse in dezelfde maand was Pygmalion hartveroverend door de wereld gegaan. De Hongaarse emi grant Gaby Pascal zag er brood in voor de film, die enig sukses had. Meer brood zag hij in de bewerking van de stof tot een operette. De onderhandelingen doe door Shaws dood in 1950 werden onderbroken, werden door diens erfgenamen voortgezet. Met resultaat, maar Shaw en operette volgens het oude stramien bleek een onverenigbare kombinatie. Pascal was echter be zeten van zijn idee. Een toevallig kontakt met de uit Wenen afkomsti ge musicus en komponist Frederick Loewe en de tekstschrijver Alan Jay Lerner zou de oplossing brengen. Het pad ging niet over rozen. Pascal overleed in 1954 en de zaak zou zijn blijven liggen en wij zouden nimmer My Fair Lady aanschouwd hebben, indien Lerner zich niet opnieuw over de tekst had gebogen. Met sukses. In 1955 volgde de wereldpremière in New York. Het was, alsof iedereen er op had zitten wachten. Een golf van sukses sloeg over de wereld. Tot in Moskou vierde My Fair Lady haar triomfen en bracht iedereen aan haar voeten. Ook in Nederland, waar in 1960 de Nederlandse versie tot stand kwam. Aan de wieg stonden Willy Hofman en Piet Meerburg die zich nu weer, maar samen met Opera Forum, over de wieg hebben gebogen. Aan een sukses-formule moet men zo weinig mogelijk tornen: gebleven is de Deense regisseur van toen: Sven Age Larsen; gebleven is ook de BINGO Dinsdagmiddag 16 januari zetten de dames van de V.N.K.V. afd. Stad het nieuwe jaar in met een spelletje bingo. Iedereen van harte welkom. Om 2 uur in het wijkcent rum ,,De Kreek" aan de Lange Haven 92. U komt toch ook? Op papier ziet het er voor de afd. Schiedam van de PvdA een beetje triest uit! Want maar liefst het gehele bestuur treedt af: voorzitter de heer A. Verlinde, secretaresse mevrouw G. Reuderink, penning meester de heer H. Posthoorn, mevrouw A. Huisman (ledenadmi nistratie) en de heer P. Tijsen. Stuk voor stuk niet meer herkiesbaar. Maaaarrrr... er zijn natuurlijk kandi daten op die avond, zoals de heren A. de Jong, P. van Horik en A. Verlinde, die zich voor een bestuurs- funktie op de lijst hebben geplaatst. Of misschien? De voor maandag 15 januari vast gestelde openbare vergadering van de Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding is uitgesteld tot een nog nader vast te stellen datum. Wegens de verhuizing van de ge meente-secretarie naar het nieuwe Stadskantoor (Emmastraat 1, tel. 010-260500) zijn de voor de verga dering noodzakelijke stukken niet vervaardigd kunnen worden. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Huwelijk. Wij zouden graag in contact komen met een lieve, aantrekke lijke Dame, tot ca. 35 jaar voor onze goede re'at ie een prettige, goed uit ziende, sportieve Heer, 40 jaar, eigen bedrijf, zeer goed inkomen. Kleine middenstand. In bezit van auto en vele leuke hobby's, doch al leen zijn moe. Brieven, lielsl met foto gaarne aan A.P.A.B. nr. 612, Postbus nr. 1830, Den Haag. Laat nu uw bontman tel repareren of moderni seren. Vlugge aflevering. Billijke prijzen. Wordt ge haald en gebracht. Bontwerker C. Singels, Mathenesserlaan 419 a, Rotterdam. Telefoon 25 21 95. Bij aMe, bij ons bestel de geboorte- en verlo- vings-, huwelijks- en visite kaarten een aardige atten tie om uw hele Teven te bewaren. ,,De Magneet Drukkers - Uitgevers, Rotterdamsedijk 279, Telefoon 26 86 66. DEZE KLEINE LETTERS WORDEN WLt« DUIDELIJK LEESBAAR DOOR EEN BRIL van LIPS BRILLEN Mgr. Nolenslaan 418, naast Postkantoor Woningruil3-kamer- woning, 4e étage, omgev. Dr. Wibautplein, huur 125,p. mnd. Gevraagd 4-kamerwoning in Nieuw- land of Groenoord. Hoge huur geen bezwaar. Brieven ond. nr. 3228 aan het bureau van dit blad. Kanaries te koop: Dominant-wit en mozaiek, mannen en poppen. Prima broedvoge'.s en zangers; eigen kweek '72. J. Valk, Goeman Borge- siuslaan 50 (bij Wibaut plein, Nieuwland), Schie dam. Electr. Olivetti Tel- en Rekenmachine met pa- pierrol; Olivetti Optel-ma chine (handbediening); electr. Adler kantoor-type machne. Alle zo goed als nieuw en voordelig aan geboden. Inlichtingen: Tel. 15.41.97. Maar dat hoort u wel op de vergadering. Daarom alleen al is het zo verschrikkelijk belangrijk dat u allemaal als leden van uw belang stelling blijk geeft. Er komt verder een benoeming leden kascontrole commissie op de uitgebreide agenda voor, een benoeming van afgevaar digden voor het Gewest, het Distrikt en Rijnmond. En dan natuurlijk het allerbelang rijkste: de samenstelling van het nieuwe bestuur. Kandidaten voor genoemde funkties kunnen tot voor de aanvang van de vergadering opgegeven worden bij mevrouw Reuderink U bekijkt het allemaal maar. Op de vergadering natuurlijk! Aanvang: 8 uur in het wijkcentrum „Nieuwland" aan het Dr Wibaut plein op dinsdag 16 januari Donderdag 18 januari is het weer zover, mannen! Dan gooien we al onze voornemens wat de oprui ming tenminste betreft, meters van ons af. Misschien hebben we in een overmoedige bui bij een heerlijk glas wijn klokslag 12 beloofd nooit meer de opruimingen af te stropen. En jullie vonden ons zó... Ergens belandt mijn duim tegen het plafond. Moet net als de keuken zo nodig gewit worden. Niet naar kijken maar. Al die troep om je heen. Ik heb aan mijn bureau al genoeg. Op-rui-ming1 Het is gewoon een magisch woord dat aan alle kanten aan je trekt. Winkeliers die de mooiste jurken, broekpakken, mantels etc. afprijzen. Je probeert verschrikkelijk stérk te zijn en blijven. Maar natuurlijk sneuvel je. Net als elk jaar. Ik hoor al sissen: tweemaal per jaar. Dat zijn die oerdegelijke mannen, die de opruiming haten. Een groot woord, omdat die engelen totaal niet begrijpen wat de opruiming voor een vrouw betekent. Heerlijk overal rondstruinen. Eens hier en eens daar aan trekken. Het begeerde op een afstand van je houden. Snel rekenen, wat of je staat te verdienen. Guldens en nogeens guldens. Op-rui-mingEr zou een heerlijk liedje op geschreven kunnen wor den. Waar blijven de tekstdich ters? Intussen kijk je hier en kijk je daar. Weet je eigenlijk al wat je prooi wordt. Maar je slaat niet direct toe. Hoewel... Eigenlijk dom, want een ander kan je nét voor zijn. Geen gezeur. Gewoon naar binnenge stapt. Meteen knotsgrote tas. Iets voor hem, iets voor de kinderen. Het allerlaatst iets voor jezelf. Ik hoor wéér ge gnuif... Och, mannen, jullie leren ons nooit kennen. Tenminste niet van déze kant. Ik ga de straat op. Donderdag morgen om 9 uur. Gaat u mee? In eigen stad de koopjes wegrissen? Een sport apart Succes allemaal. Laat die mannen maar koeren. Maar neem voor hem een leuke coltrui of een „stroppie" mee. Koert hij niet meer. MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 22