ARIËNS Schiedam heeft zijn „Dieren-verliespost" HARGA-filosofietjes Met een gedééld hart Bluesgroep Jellybread in 'Arcade' Op heterdaad in Hema betrapt OUD PAPIER VOOR SINGELKWARTIER De eerste vangst van „Alfer" Groenelaan 81 Vestiging van „Amivedi" aan HIT NtïUWt STADSBLAD - PAG 26 - WOENSDAG 17 JANUARI 1973 I NL' PROFITEREN f i Broersvest 54 i Modeschoenen legen betaalbare prijzen A Onze voorjaars-collectie is reeds gedeeltelijk binnen Om kwart over 2 maandagmorgen ontdekte een surveillancewagen van de politie dat een zijraam van het warenhuis de HEMA ingang Broers- vest was ingedrukt. Men riep de assistentie van Rotterdam in, omdat men niet over voldoende personeel beschikte. En betrapte in het pand de 19-jarige en 22-jarige Schiedam mers J.K. en H.S. Geheel in het nieuw gekleed en in het bezit van enkele goederen, eveneens uit dit warenhuis afkomstig. Zij zijn inge sloten op het hoofdbureau van politie en voorgeleid voor de Offi cier van Justitie. t Als S. V. V. én Hermes D. V.S. thuis spelen, waar blijf je dan? De knopen van je jas tellen Naar die of naar die? Niet eerlijk zou Calimero zeggen. Veel eenvoudiger is immers de wedstrijden in tweeën te delen. Dus de ene helft naar S. V. V. en de andere naar Hermes D. V.S. Een gedeeld hart dus: de helft rood groen, de andere helft blauw-wit. Een góede combinatie, al lijkt dit nooit verwezenlijkt te kunnen worden S. V. V. Willem II. Vroeger de wedstrijden om je vingers bij af te likken. De slagroom is er nu afgehaald. Ik kan me echt wel voorstellen hoe of de S. V. V.-ers zich voelen. Happen door een rijstebrijberg zonder krenten. Want doelpunten maken is een kunst geworden. Ik blijf volhouden dat die jongens de aanmoedigingen van het thuis frontmissen. Waar blijft de zang van het koor? Dropjes regent het op de tribune, maar geen klan ken... Blijft dat zo. Heel lang heeft Willem II overigens op het eerste en enige doelpunt in deze strijd moeten wachten. Toen Het eerste Paaseierconcours werd deze week door de leden van SHV „de Alfer" vervist. De zestien deelnemers brachten in totaal 225 inaatvissen op het droge, met een totale lengte van 4542 cm. nog die ongelukkige botsing waar bij Jan Blauw op een brancard met een diepe vleeswond het veld verliet. En toen was het rennen geblazen naar het Blauw-Witte front. Net op tijd voor de koffie. Hier ook een 1-0 achterstand. En een imponerende Dirk Nijs die zijn oude Mussen blij hoorde tjilpen Bij het laatste koffieslokje hoorde ik een enorm gejuich. Dat móest een Hermes-doelpunt zijn. Terug- gerénd naar het veld. Maker van dit doelpunt Henny Muylaert. Piet Roozen die zijn kunnen bewees en de gehele aanhang deed sidderen van vreugde. De spelers raakten gewoon niet uitgekustIk keek even heel even naar het gezicht van Dirk. In een strakke plooi. Arme Dirk. De Musschen waren gewoon uitgetjilpt. Ze kwetterden een beetje venijnig. Nóg venijniger toen Aadje v.d. Voort zelfs voor het derde doelpunt zorgde. Het kon allemaal niet op ineens. De Hermes D.V.S.-koek werd royaal gesneden. De aanvang hief een vreugdekreet aan. Maar het bleef toch bij die 3-1 Henk Könemann was er weer! Naar wie zou hij lonken? Ik neem aan dat hij niet dat gemengde bloed van mij heeft. Of tóch wel? Ik zal het wel horen. Maar het was een fijne zondag! MIEKE Uitslag: 1. J. Koedoot 44 st. 888 cm. 2. R. Muilwijk 37 st. 736 cm. 3. D. Muilwijk 31 st. 634 cm. 4. I. v.d. Kley 26 st. 524 cm. 5. K. Muilwijk 25 st. 505 cm. 6. K. Schramade 22 st. 449 cm. 7. F. de Jong 19 st. 376 cm. 8. K. den Hartog 9 st. 175 cm. 9. W. van Dijk 7 st. 149 cm. 10. W. de Jong 2 st. 45 cm. 11A. Burggraaf 2 st. 40 cm. 12. Q. Bonefaas 1 st. 21 cm. IHC Holland de groep waartoe o.a. de Schiedamse werf Gusto behoort heeft van Van Splunder, Aannemingsmaatschappij B.V. te Ridderkerk opdracht gekregen voor de bouw van een hefeiland. Van Splunder B.V. dat weer een onderdeel is van de Stevin groep heeft voor deze opdracht vijf miljoen gulden uitgetrokken. Het eiland zal in eerste instantie worden gebruikt voor het heien van ondersteuningspalen van de kabelbaan die zal dienen voor het storten van materiaal voor de afdichting van de Oosterschelde. De ponton van het hefeiland is 38,5 m lang en 23,5 m breed. De vier poten van het hefeiland zijn elk ruim 50 meter lang, waardoor het mogelijk is in een waterdiepte tot 40 meter te werken. De ponton kan langs de poten die op de zeebodem worden neergelaten boven het wateroppervlakte worden gevijzeld. De opdrachtgeefster zal het eiland uitrusten met een kraan met een hijsvermogen van 350 ton Het voordeel van het hefeiland is het kunnen uitvoeren van werkzaam heden op het water zonder hinder te ondervinden van golven en sterke stromen. Toen ik de brief van mej. J. W. Verkade van de Groenelaan 81 las, dacht ik direct aan poes Willemien. Waarvoor destijds zoveel adverten ties zijn geplaatst. Maar Willemien bleef onvindbaar. Elke week raken er dieren zoek. Daarom is het verheugend u mede te kunnen delen dat mej. Verkade zich belast heeft met de post Schiedam voor de bekende stichting „AMI- VEDI" uit Den Haag. Opgericht 14 september 1933. Met een dikke 50 posten in het land. Het houdt in dat een kosteloze registratie voor vermiste en ge vonden dieren plaats heeft. We laten hieronder mej. Verkade zélf aan het woord: Hulpdienst voor Schiedam en om streken: mej. J. W. Verkade, Groe nelaan 81, tel. 269947. Doet u het volgende indien u een dier vermist: Waarschuw de AMIVEDI-post. Meld het bij de Politie. Stel de afdeling van de Dierenbe scherming in kennis. Plaats een advertentie in een veel gelezen krant. Vrijdagavond 19 januari en zaterdag morgen 20 januari wordt er weer oud papier opgehaald ten bate van de bejaarden van „Het Singelkwar tier". Die op zaterdag 21 april een kaartavond aangeboden krijgen met gratis toegang en traktatie. Plus prijzen. Bellen voor het papier: 151818 of 376459. Zoek in de wijk waarin het dier is weggelopen. Bij de hulpdienst worden geen dieren opgenomen. voor deze toernee. De groep legt zich voornamelijk toe op het spelen van „blanke blues". De bezetting is momenteel als volgt: Paul Butler: gitaar/zang. Hij was samen met John Best de oprichter van de groep. Hoewel zijn gitaarspel een duidelijk bluesy inslag heeft, vindt hij zichzelf een roek-gitarist. Rick Hay ward: gitaar. Hij legt zich voornamelijk toe op de akoestische gitaar. Nadat Christine Perfect Chic ken Shack verlaten had, heeft hij enige tijd met haar een duo gevormd. Rick was een van de oprichters van de thans zeer be kende Engelse groep Argent, die in mei vorig jaar opgetreden heeft in Arcade. John Best: basgitaar/zang. Ook hij is een der oprichters van de groep. Zonder twijfel is hij een van Engelands snelste basgitaristen. Hij wordt veel gevraagd voor sessie- werk: op een van de elpees van B. B. King is hij ook te beluisteren. Kenny Lamb: drums. Ook hij is een veelgevraagd sessie-musicus. Kenny startte zijn beroepswerk als drum mer in de begeleidingsgroep van Tom Jones! Behalve slagwerker is hij tevens de technicus van de groep. Het concert begint a.s. vrijdag om acht uur. De groep heeft een avondvullend programma, zodat er geen voorprogramma zal zijn. Vrijdagavond 19 januari organiseert Martin Green's Society een optreden van de Engelse bluesgroep Jelly bread in gebouw Arcade, Lange Haven 71, Schiedam. Jellybread is voor de leden van de sociëteit geen onbekende: in april vorig jaar is de groep al voor een promotieconcert in Schiedam ge weest. Hoewel de publieke belangstelling toen zeer veel te wensen overliet, is het optreden van een dermate goed gehalte geweest, dat het bestuur van Green's Society besloten heeft het nog een keer te proberen, aangezien de toen aanwezige leden het een van de beste concerten vonden, die ooit in Arcade georganiseerd zijn. Jellybread is momenteel voor een 8-daagse toernee in Nederland. Schiedam vormt de „hekkesluiter" Dit zijn ze dan de jongens van de blues-groep „Jellybread". Vrijdagavond bij Martin Green in gebouw „Arcade" te beluis teren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 26