Wat u over Schaakver. Schiedam weten moet MAZDA Landman Schiedam op de bres voor Vietnam 'Oranje' s.o.s .-Kinderdorpen HADI- Vi ie wil er mooi worden of blijven GOUDEN JUBILEUM AL IN ZICHT STAP ER IN bij „LANDMAN" LANDWIJN Namens Myosotis bedankt Goedkeuringen, Ged. Staten, HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 10 - WOENSDAG 24 JANUARI 1973, Een spannend moment uit deze thriller... Yoka Berretty, Wim van de Brink en op de achter grond Ton Lensink. (Foto: Tony van Muyden). Deze boeiende thriller handelt over de reconstructie van een poging tot moord, waarbij alles anders uitloopt dan zo zorgvuldig gepland werd. Het publiek, bekend met de situatie, leeft mee met het schaakspel tussen dader en politie. Toen in een bioscoop een thriller draaide waarbij het publiek tot het laatste moment in spanning werd gehouden met de vraag wie de moord gepleegd had, maakte één van de ouvreuses er een gewoonte van om een bezoeker die geen fooi had gegeven af te straffen met de gefluisterde mededeling „de butler heeft het gedaan". Zo'n bezoeker had een verloren avond want hij ontbeerde de spanning die de ware thriller kenmerkt. Bij „U spreekt met uw moordenaar" weet u binnen de drie kwartier wie de dader is. Maar de spanning blijft de hele avond, wat de ouvreuse ook beweert. Aan de Nederlandse produktie wer ken mee: Ton Lensink, Yoka Berretty, Wim van de Brink, Bob Goedhart, Tom van Beek. Auteur: Frederick Knott Vertaling: Gerard Rekers Decor: Ralph van der Eist Regie: Guus Oster Een presentatie van René Sleeswijk in uw theater. Op dinsdag 30 januari a.s. U komt toch ook? U leest geregeld de verslagen van schaakwedstrijden gespeeld door de schaakvereniging „Schiedam". Mis schien heeft u weieens gedacht: daar zou ik wel eens iets meer van willen weten? De Schiedam-Gazette ver schijnt onregelmatig, maar de redak- tie wordt gevormd door de heer F. G. Maas, Nassaulaan 21a, tel. 263387 en de heer H. J. J. Nefkens, Swammerdamsingel 47, tel. 265468. De rest leest u allemaal hieronder. Keurig uit dit blad geknipt. Weet u meteen alles! O ja, de vereniging gaat op 25 februari het gouden bestaan vieren. Daar hoort u binnenkort beslist nog meer over. De KNSB bestaat zelfs 100 jaar. Of er ook geschaakt wordt! Nu maar afwachten op de berichten van de jubileumcommis sie. Bestuur: Voorzitter: J. Marbus, Spechtstraat 88, Maassluis, tel.: 01899-7201. Secretaris: F. Groeneweg, Bachplein 13, Schiedam, tel.: kant. 353000, tst. 2698. 2e secretaris: C. Troost, School straat 23, Vlaardingen, tel.: kant. 269200. Penningmeester: T. van Zessen, Dr. Boslaan 40, Schiedam. Wedstrijdleider intern: J. W. van Oyen, Idenburg-straat 86, Schiedam. Wedstrijdleider extern: G. H. Rade maker, Bart Verhallenplein 88, Schiedam, tel. 702701. Jeugdleider en materiaalbeheer: J. Huyzer, Vlaardingerdijk 285b, Schiedam. Clublokaal: Clubgebouw Wilton- Fijenoord, ingang Rubenslaan te Schiedam, tel.: 269200, tst. 3480. Clubavond: Maandagavond te 20.00 uur. Schaakles: Maandagavond te 19.00 uur. Contributie: F 24,— per 6 maanden, bij vooruitbetaling te voldoen. Le den tot en met de leeftijd van 18 jaar betalen f 12,— per 6 maanden. Betaling kan plaatsvinden: - bij de penningmeester; op postgiro 6400 van Bank Mees Hope N.V. te Rotterdam onder vermelding van rekeningnum mer 25.46.81.050 t.n.v. schaak vereniging Schiedam. Mazda 1000, vanai 7299,— Mazda 1300 S, vanaf ƒ7799,- voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 Koude en natte sneeuw trot serend heeft het „Werkcomité Vietnam" bestaande uit ver tegenwoordigers van de poli tieke partijen PvdA, PPR, PSP, CPN, D'66 en de KVP, alsmede afgevaardigden van de R.K. kerk, scholieren en docenten van de middelbare scholen zaterdagmiddag zes kraampjes in de stad bevolkt. Uit de verkoop van affiches ten bedrage van f 3.600,— t.b.v. het landelijk Medisch Comité Viet nam en het plaatsen van 3901 handtekeningen, die in een petitie aan de Amerikaanse ambassade zullen worden aan geboden, blijkt dus dat ook Schiedam op de bres staat voor de nood in Vietnam. Daartoe aangemoedigd nam het Werkcomité tijdens een vergadering in zaal „Irene" maandagavond het besluit over te gaan tot het organi seren van een collecte, waarvoor contacten zullen worden opge nomen met het landelijk Comité. Tevens wordt er morgenavond 25 januari in Groenoord een colportage gehouden met de landelijke affiche Schiedammers die hieraan hun me dewerking willen verlenen worden verzocht om 18.45 uur zich bij het winkelcentrum „De Ketel" te ver voegen of deze affiche aan te vragen bij de volgende adressen: A. Steffens, Van Ruysdaellaan 50a, tel. 266136 A. Verlinde, Da Costastraat 1 2b, tel. 267455. E. Blaauw, Schietbaanstraat 2a, tel. 706648. G. Hogenberk, Joh. Straussplein 192, tel. 707813. V. Broeke, Laurens Costerstraat 2 kl. 13, tel. 262471. W. Poels, Damlaan 214, tel. 705681. A. Gonlag, Vlaardingerdijk 225b. J. Detmeyer, Lekstraat 18. A. Kapteijn, Ridderkerksestraat 30, tel. 263421. A. de Wolf, Leibnitzstraat 10b, tel. 376556. E. van Schijndel, Bart Verhallen plein 48 en tevens bij mevrouw Collé, Strickledeflat. PRé FONTAINES, in rood, wit en rose pei literfles «J,25 Bij 12 flessen, pei fles 2,95 U belt, wij bezorgen SLIJTERIJ en WT.INHANDEI Oranjestraat 10-12, Telefoon 26.59.97 26.41.40 Men schrijft ons: „De leiding van Myosotis was bijzonder blij met de vele reacties die zij op hun stukje van vorige week ontving. Graag willen we u iets vertellen van wat Myosotis-Schie- dam nu precies is en doet. Myoso- tis-Schiedam werd 10 jaar geleden opgericht als een soort oppasdienst, om de ouders in de gelegenheid te stellen even de stad in te gaan en boodschappen te gaan doen. In de loop der jaren is Myosotis meer een club geworden, waar geprobeerd wordt met de kinderen bezig te zijn met kleien, plakken, tekenen enz., of iets waar zij nu eens zin in hebben. Omdat de kinderen nogal verspreid over de stad wonen, is het vervoer van en naar de club altijd het grootste probleem geweest. Dit probleem is nu dahkzij de hulp van een aantal Schiedammers opgelost. Deze mensen hebben het nu moge lijk gemaakt, dat wij op onze club nog meer geestelijk gehandicapte kinderen kunnen ontvangen. Er blijken nog een aantal ouders van deze kinderen te zijn, die nog niet van deze mogelijkheid, op zaterdag middag om de 14 dagen, op de hoogte zijn of die de bedoeling van de club niet begrijpen Wij hopen met dit stukje echter weer iets duidelijk gemaakt te hebben van wat er op de club gebeurt. Oh, ja, de volgende clubmiddag begint zater dag 27 januari a.s. om half drie in de Bethelkerk. Tot ziens". Secretariaat Myosotis, H. I.ems jr., Rotterdamsedijk 237-d, Schiedam, tel 010-261512 Over het algemeen ben ik géén voorstander van handtekeningen verzamelen. Je weet nooit helemaal zeker of iemand het doet uit haat of uit medemenselijkheid Haat tegen het kapitalistische Amerika of medelijden met de slachtoffers van afgrijselijke bombardementen. Bovendien vind ik het zetten van een handtekening te goedkoop. Het heeft al wat méér waarde als daar een waardige protestmars aan verbonden is omdat de demonstranten dan ook een stukje van hun vrije tijd offeren. Het krijgt pas helemaal betekenis als wij ook HULP bieden. Daarom is het zo 'n bijzonder sympathiek gebaar van de Koninklijke Orkestvereniging Symphonia om op maandag 29 januari een concert te geven, waarvan de opbrengst geheel bestemd is voor de S.O.S. Kinderdorpen. erspreid over Europa, Afrika, Azié en Latijns Amerika zijn er in totaal 81 van die dorpen (waarvan nog 8 in aanbouw). Zij zijn bedoeld voor kinderen, die hun ouders verloren door natuur-rampen (philipijnen), armoede (Zuid Italiè en Portugal)kinderverlating (Zuid en Midden Amerika) en OORLOG (Korea, Vietnam, India en Nigeria). Een S.O.S. Kinderdorp is géén weeshuis. Het is een uitvinding van de Oostenrijker dr. Hermann Gmeiner, die na de tweede wereldoorlog het eerste S.O.S. Kinderdorp stichtte 'in Imst en berust op de volgende principes: De kinderen krijgen een eigen, echte moeder, hiervoor zijn vrouwen nodig die van het beroep van kinderdorpmoeder een levenstaak willen maken, dus: stabiliteit voor de kinderen die niet worden blootgesteld aan de psychologische schokken van steeds nieuwe bindingen. Zij wonen met haar samen met een aantal broertjes en zusjes; kinderen uit één gezin blijven bijeen, en meerdere kinderen - jongens en meisjes van verschillende leeftijd - gaan gezamenlijk met hun nieuwe moeder een nieuw gezin vormen. Zij wonen in hun eigen huis en leven hun eigen gezinsleven; elk gezin doet zijn eigen inkopen, kookt in eigen keuken, slaapt in slaapkamers en niet op zalen. Zij gaan naar de dichtstbijzijnde scholen waar ze in kontakt komen met gewone" kinderen uit normale gezinnen; doorlopend kontakt met de normale maatschappij maakt dat zij zich niet als buitenstaanders gaan voelen. Zij blijven in hun eigen land. Het concert van Symphonia wordt gegeven in de grote zaal van De Doelen in Rotterdam en begint om precies 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Mej. M. Janse, Vlaardingerdijk 514. Mej. R. Melchers, Dr. de Visserlaan 14. Mevr. Th. Moolhuijsen, Nwe. Haven 127. De heer G. Pieterse, Dr. Schaepmansingel 3. Mevr. Th. van Velzen, Warande 167. Mevr. P. Verwey-Scheepmaker, Anna van Burenstraat 17. Mevr. Th. de vet-Drenth, Warande 1 71. Het muziekprogramma zal bestaan uit: concert voor piano en orkest van Hugo Godron, een concert-aria voor sopraan, piano en orkest van W. A. Mozart, de orkest-suite opus 39 van A. Dvorak en de Symfonie in d groot van Voricek. Als u dat allemaal te machtig is, maar u toch vindt dat er voor die kinderen iets GEDAAN moet worden laat dan uw bijdrage overschrijven op postgiro 2280 t.n.v. S.O.S. Kinderdorpen te Amsterdam. SE BAS TI AAN „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN. GEZ1NSVOORUCHTING SCHIEDAM" Schledui Telefoon 26 47 81 Hebt u zich al opgegeven om ,,mooi te worden"? Doen hoor, u zult er toch zoveel plezier van hebben en aan beleven, trouwens uw man en kinderen ook! Ieder een kijkt graag tegen een goed verzorgde vrouw aan, waar of niet? En hoe staat het met de bloemschikkursus, die u wilt gaan volgen? U kunt terecht: maandag avond 5 februari of dinsdagmiddag 6 februari. De kursus bestaat uit 4 lessen en de kosten zijn f 15, en fl, administratie-kosten. Het is een erg fijne kursus, waarop u allerlei mooie bloemstukjes leert maken. Dan weet u hoe u met een paar bloemen iets moois kunt maken. En die bloemen kunt u altijd per stuk kopen, dat is ook een prettig idee. Wie wil er zich wagen aan wand kleden Een kursus, die door een echte kunstenares wordt gegeven. Wat is mooier dan trots aan al uw bezoek te kunnen vertellen: „Dat is mijn eigen kreatie, die daar hangt". U moet beslist niet den ken: „Dat kan ik toch niet", want in ieder mens zit meer kreativiteit dan u zelf denkt. U zult merken, dat wanneer u er aan begint, dan komt al uw kreativiteit naar boven borrelen en maakt u de mooiste dingen. Het is werkelijk verbazing wekkend, wat er al uit de handen van kursisten is gekomen. Deze kursus is op woensdagmorgen van 9.00-11.30 uur, speciaal zo vroeg mogelijk voor moeders met school gaande kinderen Toe, raap al uw moed eens bij elkaar en geeft u zich spoedig op. De beloning zal spoedig een wandkleed zijn, dat een ereplaatsje in uw huis of kamer krijgt. De kursus duurt 8 lessen en kost f 30, -. Er zijn nog enkele plaatsen. Kreatief handwerken is ook een heel fijne kursus, daarover vol gende week weer een uitgebreid verhaal. Ons kantoor is open: dinsdag- t/m vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Telefoon: 264 781, giro: 716115. Komt u gerust bij ons binnenlopen met uw proble men op huishoudelijk en financieel gebied (zakgeld, kleding, voeding e.d.). Wij zijn u graag van dienst. Tot ziens op Korte Dam 5. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben de goedkeu ring gehecht aan de volgende beslui ten van de gemeenteraad van Schie dam, waarbij kredieten zijn gevo teerd. -f2.100,- ten behoeve van een extra-krediet voor de aanschaffing van de onderwijsmethode „Nou jij". f 12.040,- ten behoeve van spel-, leer- en ontwikkelingsmateriaal voor tien openbare kleuterscho len. f 5.000,— ten behoeve van een aanvullend krediet voor het boe kenfonds van het Stedelijk Gym nasium. f 2.052, ten behoeve van het verbeteren van de verlichting van de glo-school aan de Laurens Costerstraat 50.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 10