TALENTENJACHT BALLY Voor goede amateurs schitterende kans om er eens uit te springen... E.V.A.S. Maak van Schiedam een veiliger loopstad Oude Mathennesse/Witte Dorp vormen samen comité Bejaarden kunnen nu beschermd wachten.... Groot nieuw;, voor de amateur-beoefenaars van de muzen! Randstad-edities gaat in samenwerking met Partycentrum Reinvoorde in Rijswijk en Jaques Senf een talentenjacht organiseren, helemaal zoals het hoort, met een jury van vakmensen. Frans Senf, een broer en medewerker van de befaamde organisator van festivals en talentenjachten zegt, dat radio en televisie bijvoorbeeld zitten te springen om nieuw talent en dat uit dergelijke jachten heel dikwijls een nieuwe ster geboren wordt. Voorbeelden: Lenny Kuhr, Jaques Herb en André van Duin. OPEN VOOR IEDEREEN WAT TE DOEN DOE 'T ZO Verander atelier schoenen een lust om op te lopen van Dalen Herstel Torenuurwerk Bethelkerk Commissie 1VI aatscli appeli j k Werk „Wilde ganzen" bij de K.N.N.V. jgaaagcalJ HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 18 - WOENSDAG 24 JANUARI 1973 Deze talentenjacht staat open voor iedereen, jong en oud en voor alle categorieën kunst en kleinkunst. Opera en operette, chansons, volks liedjes, muziek in alle soorten en voordracht: 't geeft niet wat men doet, er is een v kans om op te vallen! De zo dichtbevolkte Rand stad moet toch wemelen van goede toegewijde amateurs en laten die nu maar eens voor het voetlicht komen. Een dergelijke gelegenheid heeft zich in deze contreien nog niet eerder voorgedaan. En reken er op, dat Jaques Senf weet hoe het moet. Deelnemers aan deze sterrenjacht beginnen met het bellen van het telefoonnummer van Partycentrum Reinvoorde: 070-903400 en delen mee, dat ze aan het festijn mee willen doen. Partycentrum stuurt hen dan een formulier toe met de gegevens en de voorwaarden, maar ook belangrijk de datum waarop de voorselectie plaatsvindt. Deze „keuring" zal worden begeleid door een bekende figuur uit toneel- of cabaretwereld, om de adspirant wat adviezen voor het toneeloptre den mee te geven. Immers, wat hebben amateurs nu nog voor podiumervaring en iedereen weet, dat bij de beoordeling van de jury de presentatie een woordje meespreekt. Vervolgens komen de voorronden, waarna de winnaars zich gaan meten in halve en hele finales. Dit wordt een gebeurtenis van niveau, op professionele basis en een serieuze kleinkunstmanifestatie, waarvan de organisatoren hopen, dat de nieuwe Nederlandse ster alleen nog maar tijd nodig heeft om geboren te worden! Iedereen in de Randstad (noem de plaatsen maar op, Voorburg, Rijs wijk, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Rotterdam, Den Haag, Scheve- ningen en alle plaatsen die hier niet genoemd worden), ongeacht leeftijd en talent, moet voor 5 februari a.s. bellen naar Partycentrum 070-903400, waarna de deelnemers op een bekend te maken datum in februari geselecteerd worden. Voor rondes zullen plaats vinden op 11, 18 en 25 maart. De halve finale komt in april en de finale wordt een vooijaarsfeest in mei. Het initiatief-comité Oud Mathe- nesse/Witte Dorp gaat zich binnen kort in een openbare bijeenkomst aan de wijkbewoners presenteren. Het comité heeft tot nu toe ongeveer elf maanden op kleine schaal gewerkt en men wil nu de kontakten met de buurtbewoners gaan verbreden. Het allereerste initiatief tot oprich ting ging uit van de heer L. G. Ch. v.d. Nol, lid van het voorlopige wijkopbouworgaan Spangen. Hij ver zamelde een aantal belangstellenden uit Oud Mathenesse en het Witte Dorp. Op 21 februari 1972 volgde een nogal woelige oprichtingsverga dering. Sindsdien zijn er nogal wat mensen gekomen en gegaan, maar de laatste maanden vergadert men met een vaste groep in de St. Martinus- school aan de Boeierstraat. De groep bestaat uit de dames Van Nieuwkoop en Van Herp en de heren Amsterdam (voorzitter), de Men schrijft ons: „Deze week heb ik met ongenoegen gelezen dat Schiedam's inwoners aantal aan het dalen is. Waarom? Omdat Schiedam een ongezellige stad is? Neen, dat is het niet. Schiedam kan namelijk heel goed een plezierige winkel- en woonstad zijn. Maar hoe kan Schie dam dit worden, als er de gehele dag door grote vrachtauto's, zware zand- auto's etc. door de stadskern rij den? Het blijkt maar al te vaak dat al dit zware en drukke doorgaande verkeer niet de weg door de stad via de B.K.-laan, Oranjestraat en Koemarkt behoeft te nemen. Aan de B.K.-laan grenzen twee ziekenhuizen, twee bejaardentehuizen en indirekt meer dere scholen. Herhaaldelijk doen zich hier botsingen voor, vaak met letsel, soms met dodelijke afloop: Het is toch niet verantwoord dat dwars door deze woonwijken vanaf de Koemarkt tot de Burg. Knappert- laan zware auto's en ander verkeer, het plaatselijk verkeer en inwoners dagelijks in gevaar brengen. Kunnen de stadsbestuurders en inwoners van Schiedam niet met een plan komen om de sluipwegen door de stadskern en woonwijk af te sluiten, zodat uitsluitend openbaar vervoer en plaatselijk verkeer de Koemarkt, Oranjestraat en de Burg. Knappertlaan zullen gebruiken? Daardoor kan worden bereikt, dat de stad gebruikt wordt voor plezie rig winkelen en rustig wonen, waardoor ook niet-Schiedammers worden aangetrokken. Het is nodig, dat de Burg. Knappert laan aan de Westzijde wordt afgeslo ten voor doorgaand verkeer, zodat het zware verkeer niet meer door de stadskern rijden kan. Het zware drukke en gevaarlijke verkeer hoort niet in een woonwijk. Dit verkeer is nutteloos voor de winkelstand en hindert de winke lende mensen. De rondwegen buiten de stadskern om hebben meer dan voldoende kapaciteit om het door gaand verkeer te verwerken. Laat dit verkeer dan ook daarlangs geleid worden"! (Naam en adres bij red. bekend). Noot van de redaktie: Juist morgen middag vergadert de Verkeers- kommissie. wie weet... Ook zij in dit geval Cornelis Vreeswijk zijn klein begonnen. Talentenjachten kunnen vaak opmerkelijke mensen aan het licht brengen... Vanzelfsprekend zal Randstad-edi ties regelmatig nieuws en informa ties over deze grote en grootse talentenjacht verstrekken. Dit was het dan voorlopig en er geldt nu nog maar één advies: laat zien en horen wat u kunt in de Randstad's Talentenjacht 1973. Legé (sekretaris), Remis, Le Noble, Van Kessel (Martinusschool), Smol, Van Nieuwkoop (buurthuis De Put), Ridderhof, Bergem en Stuurman (The Lakers). Ten einde een inzicht te krijgen in de gedachten die er bij de wijkbe woners over hun wijk heersen, heeft men steekproefsgewijs een serie interviews afgenomen. Aan de hand daarvan kwam onder meer naar voren dat het bedroevend gesteld is met de akkommodatie voor de jeugd. Als eerste taken ziet men een verdere oriëntatie over de behoeften in de wijk, het zoeken naar een vast onderkomen en de initiatieven om tot wat meer speelruimte voor de jeugd te komen. In de eerste bijeenkomst met de wijkbewoners zaLonder meer met de verkeersdienst van de gemeente over de werkzaamheden aan Marconi- plein en Franselaan gesproken wor den. Volgende week meer over de eerste openbare bijeenkomst. Korter maken van kleding. Ritsen inzetten en/. BROERSVELD 10, SCHIEDAM -- TEL. 267.251 W NAALDWIJK: Molenstraat 5. DELFT: Wijnhaven 18. SCHIEDAM: Broersvest 3a L Men schrijft ons: „Het verheugt ons dat de reparatie van het uurwerk is gereed gekomen, nadat de klok ca. 5 jaar de tijd niet meer had aangegeven. Onder grote belangstelling werd vrijdagavond 19 januari om 8 uur de verlichting ontstoken met de op luistering van het Muziekkorps „Harpe Davids", hetgeen het geheel een feestelijk aanzien gaf. Het verheugde ons dat onder de belangstellenden in de kerk ook pastoor Donkers van de R.K. kerk in Schiedam-Zuid aanwezig was. Voor hen die Schiedam-Zuid weinig bezoeken zal een bezoek bij avond wel de moeite waard zijn om het geheel in ogenschouw te nemen. Allen die met hun giften ons in staat stelden in betrekkelijk korte tijd van een half jaar van de aktie, deze reparatie te laten uitvoeren, zeggen wij heel hartelijk dank. Uit handen van de voorzitter der Middenstands Vereniging Schiedam- Zuid, de heer J. Crama, ontvingen wij het mooie bedrag van f 2.000,—, waarvoor wij zeer erkentelijk zijn. De galmgaten van de toren waren reeds een jaar eerder hersteld, deze reparatie had de heer D. Baron voor zijn rekening genomen, hiervoor ook onze hartelijke dank. De totale kosten van de reparatie zijn f 10.810,14 geworden. Er werd bijeen gebracht f 9.811,50; nog te verwachten gift f 500,—; totaal f 10.311,50. Deze aktie is op f 500,— bijna rond. Wij doen een vriendelijk beroep op u om het ontbrekende bedrag bijeen te brengen. Uw giften zijn hartelijk welkom. De koster woont naast de kerk. Giro 464263". A. M. Vogelij De aanvankelijk voor dinsdag 23 januari 1973 vastgestelde openbare vergadering van de Raadscommissie voor Maatschappelijk Werk zal geen doorgang vinden. Er zijn niet vol doende belangrijke onderwerpen voor behandeling beschikbaar. In de Emouskerk te Vlaardingen spreekt de heer J. Philippona, de bekende „vogelaar" over het boeien de onderwerp „Wilze ganzen". Dit allemaal voor de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen/Schie- dam. Met toelichting van kleuren dia's. in 'thart van schiedam TELEFOON 26.39.31 Een paar jaar geleden (wat leven we toch snel) deden we al een beroep op de R.E.T. om op de tochtige koude Burg. Honnerlage Gretelaan een overdekte gelegenheid te schep pen. Specifiek voor de bejaarden die in deze omgeving wonen. Toen stonden de Strickledeflat, het Dienstencentrum „De 4 Molens" en „De Blijhof" er nog niet. Vandaar dat het voorlopig afgewezen werd. Een bewoner van de Strickledeflat (ex-onderwijzer) en de heer H. P. R. Henrichs maakten de R.E.T. er opnieuw op attent hoe welkom dit wachthuisje juist NU voor de be woners van deze bejaardentehuizen zou zijn. Er zijn hiervoor diverse telefoontjes gepleegd, maar nu staat sinds kort dat huisje er. Waarmede bovengenoemde heren natuurlijk erg blij zijn, doch nog veel meer diegenen, die dagelijks koude, regen en wind moeten trotseren, voordat bus 54 aan komt zoeven. NU staat men dan dus droog! Bedankt R.E.T., namens al die bejaarden. En jeugd van Schiedam: spaar asjeblieft die ruiten... Het wachthuisje van de R.E.T., een beschermde halte voor de bejaarden uit de omgeving van Thurlede, het Dienstencentrum „De 4 Molens", de Stricklede en andere bejaardenflats.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 18