Het Nieuwe „Elke dag is in ons vak weer anders, dus nieuw" Trouwen in het (oude) stadhuis PEKWGÏ gemeente informatie PASFOTO'S RADIO ACTIEF ^Cstaó' J. J. Dubber, adj.-directeur Scholengemeenschap „Nieuwelant" 40 jaar bij het onderwijs: Vrijdag 2 febr. moet hij er aan geloven.... Slechte imitatie van overval Vandaag de 25.000-ste bij de Tuberova I^TQ vanderwaal - KOSTER - 70.77.77 KENT U„DE WIJN BOETIEK Eigenlijk overvallen we de heer J. J. Dubber middenin de les, waarin hij zijn lievelingsvak doceert: geschiedenis... Maar hij neemt het allemaal sportief op en poseert voor de fotograaf bij de leerlingen in de klas. Erg „happy" voelt hij zich kennelijk niet tijdens het ge sprekje, dat ik even later met hem voer. Dit naar aanleiding van het feit, dat hij op vrijdag 2 februari a.s. (tegen wil en dank) in het zonnetje gezet zal worden. Ter geruststelling voor hem zelf: in zijn scholen complex. rob Tie enes juwelier meent 69, rotterdam, tel. 123204 noordmolenstraat 2, r'dam, tel.283711 rubensplein 3, schiedam, tel.266798 NIEUWLANDPLEIN 19 OPROEP! SPOED Kleuren TV en Hi-Fi-specialist ZIE PAGINA 20 EN 21 23e JAARGANG WOENSDAG 24 JANUARI 1973 Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, te'. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: T. J. Kovingh, postbus 167. Delft, telefoon 015124646 Centrale ad ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 015123627*. OPLAGE 36.000 Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320 900 ex Als je 40 jaar bij het onderwijs bent, waarvan ruim 25 jaar op deze moderne Scholengemeenschap „Nieuwelant" aan de Burg. Honner- lage Gretelaan, dan bepaalt de directeur van deze school een moment je dag-indeling buiten het lesrooster om. Dan heb je helemaal niets te vertellen en ben je straks, op die avond van de 2e februari om klokke half 9 „slachtoffer" van allerlei feesttoestanden. Naast je vrouw en de kinderen. Hoogtepunt op die avond zal onge twijfeld de ontmoeting met óud- leerlingen zijn, waarvan velen hun plaats van bestemming in de maat schappij hebben gevonden. Plezierig tussendoortjeop 't ogenblik „hospiteren er een paar jongelui op deze Scholengemeenschapdie eens bij de heer Dubber in de klas hebben gezeten! Het begon allemaal in Hillegersberg, Rotterdam. Er komt een benoe mingsbrief te voorschijn, die luidt: „Het bestuur Bijzonder Lager On derwijs, gevestigd te Hillegersberg aan de Burg. Le Fèvre de Montigny- laan besluit met ingang van 1 februari 1933 voor het tijdvak van telkens een maand te benoemen tot kwekeling aan bovengenoemde school JAQOBUS JOHANNES DUBBER, geboren 11 september 1913 te Rotterdam tegen een salaris van f 466,- per jaar.. 15 JAAR U heeft het allemaal heel góed gelezen: f 466,— per jaar. Maar het was toen een bar slechte tijd, in die crisisjaren. De kwekeling Jacobus Johannes Dubber was er toch blij mee en dat die aanstelling luidde: „telkens voor een maand" is voor hem ongetwijfeld een stimulans geweest zich waar te maken, waar toe het behalen van de hoofdakte behoorde. Hij bleef 15 jaar aan deze school verbonden, maar sloeg in 1947 zijn vleugels uit naar de toenmalige R.K. Uloschool „St. Antonius" die in januari 1969 opging in de Scholen gemeenschap „Nieuwelant". De man in het correcte grijze tweedpak met groene stropdas wijst naar een oude foto, waar inderdaad die school toen op een eiland gebouwd leek. Dat eiland heet nü Nieuwland! „Voor ruim 1100 leerlingen hebben we maar één gymlokaal", verzucht de heer Dubber. We hebben nog genoeg ruimte hier, het zou allemaal benut kunnen worden. Al jaren staat dit op de urgentielijst". Hij wendt mistroostig zijn blik van die ruimte af. Eens zal die wens weieens in vervulling gaan. Zórg maakt deze leraar zich elke dag De jubilerende „adjunct" van de Scholengemeenschap „Nieu welant" tijdens de geschiedenis les. opnieuw over de Mgr. Nolenslaan in verband met het versmalde gedeelte juist bij hun scholencomplex. Tot nu toe is alles nog meegevallen wat ongelukken betreft, maar je houdt elke dag je hart vast. SLECHTS TWEE „BAZEN" In de 40 jaar dat de heer Dubber voor de klas staat, heeft hij dus slechts twee bazen bij het Rijk gehad. En zo zal het wel blijven. Geen spijt dat hij voor het onderwijs gekozen heeft? Een verwónderde oogopslag... „Als je in dit werk geen plezier hebt, moet je het niet doen. Als je niet van kinderen houdt, moet je daar niet aan beginnen, antwoordt hij bedachtzaam. Waaraan de directeur de heer J. G. Etman het volgende toevoegt: „Ik bewonder in de heer Dubber het meest, dat hij bij al die vernieu wingen in het onderwijs vooral de laatste jaren geheel zichzelve bleef. De meesten tussen de 50 en 60 jaar laten het afweten, vinden dit een onoverkomelijke opgaaf. We hebben de heer Dubber in deze school hierover nooit benaderd, maar het feit dat hij er nu nog is, spreekt voor zichzelf. Hij is met al die vernieu wingen gewoon meegegroeid. Blijft de aardige spotvogel met droge Engelse humor, altijd slagvaardig. De man die met zijn oude hoofdakte „ieder gat" in het lesrooster op kan vullen. De man die o.a. in Neder lands, Handel en Frans les geeft, naast geschiedenis. Een druk bezet leven. Mede door de vergaderingen minstens tweemaal per week. De ouderavonden volgens een bepaald systeem, waarbij de ouders de gelegenheid krijgen met de leraar te praten, waardoor het gesprek zinvol is voor de jongen of het meisje. De Scholengemeenschap heeft niet veel onder „vergrijzing" geleden in de loop der jaren. De goede sfeer is behouden gebleven, hetgeen speciaal elk jaar rondom kerst tot uiting komt. Met als resultaat het uit brengen van twee éigen Kerstplaten. Volgezongen door de leerlingen. Kunt u zich een leuk voorval uit al die jaren herinneren? De heer Dubber wijst deze vraag resoluut van de hand. „Elke dag is er wat bijzonders. Elke dag gebeurt er wel wat". HOBBIES Uw hobbies vraag ik tot besluit. Daar hoeft hij niet lang over na te denken. Lezen, toneel. „U moet het toneelstuk gaan zien „Met blote voeten in het park". Het speelt in het Hofpleintheater", raadt deze adjunct directeur aan. Verder gaat hij graag naar concerten, leest uiteraard geschiedenisboeken. Het mag dan soms erg druk zijn met vergaderingen etc., de zaterdagavond is en blijft voor zijn gezin gereser veerd. Voor zijn vrouw, de dochters Clara (studente Nederlands Leiden), Annemarie (4de klas gymnasium) en zoon Paul (wiskunde Leiden). Hij zegt het vanzelfsprekend niet, maar natuurlijk is deze leraar blij, dat zijn kinderen studeren. Dat heb je immers niet voor het zeggen, ver goelijkt hij. Ik hoop dat heel veel oud-leerlingen hem niet zullen vergeten op vrijdag avond 2 februari a.s. Al zij eraan toegevoegd, dat ook hun ouders van harte welkom zijn! M. W.-S. Nu het nieuwe stadskantoor betrok ken is en ook Burgemeester en Wethouders daarheen zijn verhuisd, krijgt de afdeling Bevolking, Burger lijke Stand en Militaire Zaken van de gemeentesecretarie (zelf gevestigd in het gebouw van de voorm. rijks hbs aan de Overschiesestraat 2, tel. 260500) op het oude stadhuis meer ruimte voor het sluiten van huwe lijken. Dit oude, sfeervolle stadhuisje op de Grote Markt is altijd al populair geweest bij huwelijken. Doch dat betreft meest het uiterlijk, de schilderachtige gevel met het hoge bordes, een geliefde romantische achtergrond voor huwelijksplechtig heden. Doch inwendig had het stadhuis het bezwaar van een gebrek aan ruimte. Daar zal nu met ingang van 1 februari a.s. een verbetering in komen. Zo is nu een tweede kleine trouwkamer mogelijk, bedoeld voor huwelijken met klein gevolg. Daar voor zal het vertrek van de burge meester, in stijl ingericht, worden aangewend. In de grote behoefte aan een wachtkamer voor trouw-gezel- schappen, die tevens gebruikt kan worden als felicitatiekamer, kan worden voorzien door het gebruik van de vergaderkamer van B. en W. Het door de gemeentesecretaris verlaten vertrek kan worden ge bruikt als aantekenkamer. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om de datum voor het aantekenen te verschuiven van de donderdag naar de dinsdag. Dit wordt gedaan omdat de belangstelling om op donderdag te trouwen groot is en het dan in het stadhuis druk is. Deze wijzigingen kunnen zonder veel moeite aangebracht worden, aan gezien het aanwezige meubilair gro tendeels gehandhaafd kan blijven. De stijlvolle raadszaal, met de zoldering van zware eikenhouten balken blijft de grote trouwzaal. Aan de inrichting zal voorshands geen wijziging worden aangebracht. Indien echter de gemeenteraad zou besluiten de vergaderingen voortaan in de recreatiezaal van het nieuwe stadskantpor te houden (waarmee eventueel op maandag 5 februari a.s. een proef wordt genomen) dan kan later de inrichting alsnog worden gewijzigd en aangepast aan de behoeften van de huwelijksslui tingen. De heer W. R. A. van der Kaaij, technisch leider van het Tuberova röntgenonderzoek in Schiedam, meldt dat de 25.000ste bezoeker/- ster aan het onderzoek vandaag verwacht werd in het onderzoek bureau gevestigd in het wijklokaal van de Bethelkerk, ingang Nieuwe Maasstraat. Aan het bereiken van dit ronde getal zal enige aandacht worden gegeven. direct klaar foto optiek rembrandtlaan 83 telefoon (010) 264374 Bij de supermarkt „Combi" gaf de 49-jarige H. C. uit Middel burg, zonder beroep, onder invloed van sterke drank, die hij bij zich had, een slechte imita tie van een overval. Bij de kassa sommeerde hij „Geld of ik schiet je overhoop". Maar toen een bedrijfsleider zich ermede bemoeide koos hij het hazepad. Om in de namiddag weer op te duiken in een schoenenzaak aan de Mgr. Nolenslaan. Waar hij schoenen kocht, die niet wilde betalen en al drinkend Uit een fles dreigend riep „Niemand mag de zaak verlaten anders ga ik schieten..." Hetgeen niet gebeurde. Wel belandde hij op het hoofdbureau van politie, waar procesverbaal werd op gemaakt wegens bedreiging. En hij de gelegenheid kreeg zijn roes uit te slapen... Interesse RENAULT CHIN IND RESTAURANT I met afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van diners. Volop parkerruimte aan voor- en achter zijde. TELEFOON 70 75 42 Welke huiseigenaar heeft voor mij een grote vrije bovenwo ning te huur, minstens 5 ka mers met uitzicht, liefst op Rembrandtlaan. Brieven onder nr. 3271, aan bureau van dit blad. 's avonds demonstraties alleen na afspraak Rotterdamsedijk 2 (hoek Hogenbanweg) waar uitsluitend wijn verkocht wordt; óók uit 't vat.^y \_S HOOGSTRAAT 137.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 1