Wijkverenigingen wisselen vruchtbaar van gedachten PEKWG* gemeente informatie Onderlinge samen werking is 't parool PRINSES I BEATRIX 1 BEZOEKT I SCHIEDAM Bomen verhuizen PASFOTO'S RADIO ACTIEF KEN U„DE WIJN BOETIEK »e. KOSTER 70.77.77 gTUvandèrwaal Op die van „Nieuwland" na waren maandagavond de wijkverenigingen van Schiedam als gast van „Het Singelkwartier' in zaal „Marijke" bijeen. In bijzijn van de verschillende rayonagenten teneinde met elkaar over de problemen te praten in de wijkvereniging. Met de bedoeling in de toekomst meer samen te werken. „Het Singelkwartier" heeft daarmede reeds het goede voorbeeld gegeven door nieuwe leden, niet woonachtig in het Oosten, te verwijzen naar de eigen wijkverenigingen. „Het Singelkwartier" voelt zich overigens nog steeds „stiefkind" van de gemeente, omdat de hartewens een speelplaats op de goede plaats in het Oosten niet in vervulling is gegaan. Ook de St. Nicolaas-intocht gaat hun straten i.e. neus voorbij en ten derde moeten ze het in deze wijk zonder spreekuur van de Sociale Raadsman doen. Marcus Bakker en kabinetsformatie i'L y\ NIEUWLANDPLEIN 19 ZIE PAGINA 14 EN 15 Kleuren TV en Hi-Fi-specialist 's avonds demonstraties alleen na afspraak 23e JAARGANG WOENSDAG 7 FEBRUARI 1973 Het Nieuwe Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: T. J. Kovingh, postbus 167. Delft, telefoon 015124646 Centrale ad ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 015123627*. OPLAGE 36.000 Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) tn een totale oplage van 320 900 ex Afgevaardigden van de wijk- verenigingen en alle rayon agenten bijeen in zaal „Ma rijke". Waar men maandag avond van gedachten wisselde. Men neemt nu zélf maatregelen. Wethouder mevrouw G. D. Verwey- de Graaff heeft een brief ontvangen namens dit bestuur om te bemid delen dat een lokaal in de leeg staande school aan de Fahrenheit- straat, de leraarskamer van de Pr. Beatrix school of de leraarskamer aan de Edisonstraat zal worden toegewezen. Teneinde dan „wijkavonden" te organiseren op een woensdag van 7-9 uur. Waarmede men met alle mogelijke vragen op de proppen kan komen. Men heeft reeds contact opgenomen met deskundigen, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Of zou de heer Bijl hiertoe bereid zijn? Het bestuur wacht op antwoord. waar uitsluitend wijn verkocht wordt. ,6ök uit 't vat.^X7 HOOGSTRAAT 137. SUCCES Al eens eerder was „Het Singel kwartier" gast bij „Bijdorp". Toen sprak men over een intensiever samenwerken. Waartoe dan jl. maan dag de eerste stap gezet is. Een ieder kreeg de gelegenheid over de problemen van zijn vereniging te praten. Problemen die men niet kende. Want het draait overal naar wens! Hetgeen tot uitdrukking kwam in het betoog van de heer J. van Gisteren en bevestigd werd door de heer J. Levens van „Groenoord". Beiden kunnen altijd bij de Gemeen telijke instanties aankloppen. „Het enige probleem waar we mee zitten is het bouwkundig probleem", aldus de heer Levens. „Maar daar zullen we mee moeten leven". Naast Schiedam-Noord is men meer gericht op de toekomst van -de „Woudhoek". Dat de bus „om de Noord" in mei al zal gaan rijden, ziet spr. nog niet zo zitten. Hij wees op de primeur van de container voor wegwerp glas en gaf de raad dit goede voorbeeld te volgen. Gewoon een vergunning aanvragen bij de politie. Niet proberen in de ambte lijke molen te verzanden, stelde hij. „We hebben een proeftijd voorlopig van 3 maanden. Ziet de firma Maltha er geen heil in, dan gaan we er toch mee door. We laten er geen leemte in vallen", kondigde spr. aan. De heer Fredriks vond de idee dat hierdoor de mensen van de Reini gingsdienst geen gevaar meer op liepen al een succes. „WILHELMINA" In de jaren van het 70-jarig bestaan van de oranjevereniging „Wilhel- mina" hebben we al heel wat Oranjefeesten in kethel georgani seerd, lichtte de heer v.d. Water van bovengenoemde vereniging toe. „We hebben nog wel veel leden, maar ze zitten allemaal zo veraf. De bedoe ling is de nieuwe mensen uit bijv. de Vogelbuurt in Kethel erbij te trek- Interesse RENAULT ken. Er heeft al contact bestaan met „Groenoord". Maar toch zouden we liever ons eigen gezicht willen behouden in het oude Kethel". De jonge bewonersvereniging „Zuid" tipte bij monde van de heer R. Krikke verkeersproblemen aan bij de Wilhelminabrug (parkeren van auto's) en de gele streep bij het Rozenburgerplein. Uit nood (reno vatie oude woningen-red.) is deze vereniging tot stand gekomen. Met het doel samen met de mensen van de „Dukdalf" de vereniging gestalte te geven. Er moet iets gaan gebeuren in Zuid. De winkeliersver. „Schie- dam-Zuid" is een middenstands vereniging. Doet veel. Maar deze bewonersvereniging wil meer voor zijn wijk doen. Op landelijk niveau heeft men straks in maart een vergadering over de renovatie van de woningen. Die door hun toedoen in het leven is geroepen. Tevoren had de heer Krikke er zich over beklaagd dat „Schiedam-Zuid" altijd in de verkeerde hoek zit (is nu over-red.). HAMVRAAG Een commissie benoemen waarin uit iedere wijk een bestuurslid zitting heeft. Punten op papier zetten die het gesprek waard zijn Wie gaat dat doen, zo luidde de hamvraag van de heer Fredriks. Ieder bestuur van een wijkvereniging heeft genoeg om handen. Daarom is het goed alles zo zakelijk mogelijk te benaderen. Niet téveel tijd versnip peren aan vergaderingen, aldus kwam duidelijk naar voren. Meer voor de jeugd doen. Een gezamen lijke voetbal-competitie organiseren in de week van 8 april. Hard nodig was het oordeel van Chris Gosens, de wijkagent van het Westen. Waar de jeugd helemaal niets heeft om achter een balletje aan te hollen. Nee, dan wij in onze jeugd met dat straatvoetbal, haalde Maarten Slavenburg op... llll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllliniinilllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|l,lllll|lllllll,ll,llll Donderdag 8 maart zal prinses Beatrix een werkbezoek aan Schiedam brengen. Het ligt in de bedoeling dat zij alleen die ochtend in de stad zal door brengen. Zij is dan die ochtend de gast van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren, die haar over de jeugdproblemen in deze stad zal voorlichten. Het ligt niet in de bedoeling dat andere instanties als de SRJJ bij dit bezoek worden betrokken. Prinses Beatrix wil namelijk zo objectief mogelijk kennis ne men van het reilen en zeilen van de Schiedamse jeugd. Het be zoek van prinses Beatrix zal daarom een zuiver privé-karak- ter dragen. Zoals bekend maakt zij een bijzondere studie van het jeugd- en jongerenwerk en zo was zij onlangs nog op werkbezoek bij een bekende jeugdsociëteit in „Rijswijk en bij enkele Haagse jeugdtehuizen. pllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNIIIIHU'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII'IIIIIIIIIIIHI'liïr Al met al een vergadering die zijn vruchten af zal werpen. Waarin vooral bleek hoe goed de keus van commissaris C. van der Haagen geweest is om speciale rayonagenten aan te stellen. Vertrouwd geworden mensen in de wijken met een sociale taak. Een afgevaardigde van de S.R.J.J. deelde op de valreep mede dat men van plan is iets speciaal voor de jeugd in de oude wijken te organi seren. Vandaar dat de vergadering op donderdagavond 8 februari in het centrum „De Kreek" aan de Lange Haven 92 zo belangrijk is. Dan wil men komen tot een sectie aktie Jongerenwerk. Begin maart is het „Open Huis" in het nieuwe politiebureau, deelde tenslotte de heer Slavenburg mee. Waarna men opgewekt huiswaarts keerde. Met plannen o.a. voor de voetbalcompetitie en de viering van de Koninginnedag. Nel Bootsman zal op me schieten vanuit „De Jeugdhaven". Maar op déze plaats mag toch wel even gezegd worden hoe blij we allemaal zijn dat het de goede kant uitgaat na dat auto-ongeluk. Al is zij nog niet officieel in funktie... De afdeling Schiedam van de C.P.N. belegt op maandag 12 februari a.s. een openbare vergadering in de grote zaal van gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedan. Marcus Bakker lid van het partij bestuur en voorzitter van de Tweede Kamer- fraktie van de C.P.N. spreekt dan over het onderwerp: „Het standpunt van de C.P.N. over de kabinets formatie". Volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang acht uur. v-HIN. INL* RESTAURANT X» met afzonderlijke gelegenheid voor afhalen van diners. Volop parkerruimte aan voor- en achter zijde. TELEFOON 70 75 42 In verband met de aanleg van het hoofdriool langs de Nieuwe Dam- laan zullen 27 daar aanwezige, vrij grote bomen naar elders worden overgebracht. Het gaat om twee essen met een stam omvang van 40 a 50 cm. die bij de Burg. Stulemeijer- laan worden overgeplant en drie platanen en 12 iepen, met een stamomvang van 30 a 40 cm., die naar de Schimmelpenninckstraat verhuizen. Het overplanten zal ge schieden door het Brabantse Bureau voor Tuin- en Landschaparchitec tuur; met een speciale machine worden de bomen uit de bodem „geschept" en zo naar elders over gebracht. Met de verhuizing is donderdag 1 februari een begin gemaakt. direct klaar foto optiek rembranatia*.. 83 telefoon (010) 264374 Rotterdamsedijk 2 (hoek Hogenbanweg)

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 1