Zakeman s-plezier in rode stretch sli ipjes... V Blijft in de familie 12% jaar, textiel Heelsbergen #cico/ <BAP u '^VOeKBH m1 JUNIOR OVER SENIOR Grootste klant van eigen textielgroothandel li f4;"' -5r"~ 6.°/: Zo komt 't dat u zich gulden bespaart £Ms,d r# l 1 0-* fit qa. A MET k(-eiN€SCHoONH£lDSTOfjrjf -LM "Moefu kijkenborrelde het van zakenmans plezier in het grote bedrijfspand aan de Vijverhofstraat. Waarna de heer Van Heels- bergen met groot enthousiasme een pakje rodestretch- slipjes tevoorschijn haalde. Niet met mannelijke gevoelens, die wel eens bij het begrip damesslip te associëren valt, maar ge woon als textielman. Drie vooren toen noemde hij een prijs, waarvan ik (als vrouw) dacht: da's geen geld voor een der gelijk intiem omhulsel. Dat was nog maar één voorbeeld, 't Sterkste vond ik zelf die Ergee kousen, het merk der merken als je het over nylons hebt, ofwel panty's. Normaal kosten ze je bijna een tientje per paar. Van Heelsbergen brengt ze voor1,98, nou dat scheelt dan volgens bartjes een guldentje of acht. En dat nog in modekleu ren ook, tot bordeaux en marine toe, om van de "fume"-kleur, ofwel die rooktint, dan wel het veel gedragen bruin maar niet te spreken. Corduroy-pantalons, van gerenom- merk, tegen prijzen, waarvan je als moeder /egt: had ik eerder moeten weten indien je er pas een stel voor slijtgrage zonen hebt ge kocht. Beha's een heel ander cha piter, van vijftien gulden voor als ik het me nog goed herinner even drie. En zo heb ik daar in dat gro te magazijn met /'n zeer efficiënte indeling en werkwijze gewoon als huisvrouw en niet beroepshalve toch soms wel even de ogen uitge wreven. Merknamen. Overhemden, mijne heren, drie voor25.en als u dan denkt een ,,out" dessin te kopen of een niet meer gangbare kleur, zit u er naast. Aktuele hemden, zonder meer; en neem er dan gelijk maar 'n strop das bij voor guldens minder dan u er normaliter voor neertelt. 'k Heb bijna het gevoel alsof ik op de markt sta of zo: kom je ook wel eens merkartikelen tegen met of zonder naam er op, die ja inder daad guldens schelen. Bij Van Heelsbergen zitten de merken er vaak nog op, aan of in, soms zijn ze er uitgehaald, etiketjes moeten worden weggeknipt van de fabri kant die aan Van Heelsbergen Textiel levert. Een ander zegt: laat ze er maar in. Maar hoe 't ook in elkaar zit: met of zonder namen, je koopt merkartikelen hier tegen wat ik dan maar stuntprijzen zal noemen. Textiel mosterd. Breit u veel? Moet u die Bollv eens kopen, het eigen merk van deze zaak a raison van negen en negen tig centen per bol of drie bollen voor een riks. In zestien kleuren en 't breit een eind weg. Zo kan ik wel doorgaan, maar voor het ge val u dit jubilerende twaalf en een half jaar jong zijnde bedrijf nog niet zoudt kennen weet u nu waar u als prijsbewuste Abraham(se) uw textiel mosterd kunt halen. Of dat nu gaat over ondergoed voor 't hele gezin, de linnenkast met z'n hoeslakens, slopen, bad doeken enz. enz., confektie in de Al is men dan een textielsuper markt, het persoonlijke kontakt en het graag geven van advies staan voorop in alle acht, straks negen zaken. vorm van pantalons, rokken, jum pers, blouses, japonnen of kinder mantels, kadootjes voor de babv, schortjes, dusters, kousen, sokken, panty'su ziet zelf maar wal het assortiment u nog meer te bie den heeft als u woont in Rotter dam-West, Noord, Oost, Schie- broek, Schiedam, Vlaardingen en straks in Maassluis. Terwijl de wekelijkse advertenties u elke keer op de hoogte houden van wat er op een bepaald mo ment als extra aanbieding aan bod komt. Uitsparing. 'k Heb een beetje gehoord hoe ze het doen en hoe het allemaal kan. Dat ga ik u niet allemaal uit de doeken doen, want 't is zoiets als een Van Heelsbergen-specialiteit, ofwel, het spel dat je in de textiel- wereld kunt (en in dit geval vaak durft) spelen. Laten wij als consu ment het dan maar houden op hel uiteindelijke resultaat een flinke uitsparing op het huishou delijke budget Vijftig man (en vrouw') mede werkers teil Van Heelsbergen Textiel van direktie af tot jongste verkoopster toe. Familierelaties zijn daarbij tekenend voor de eenheid binnenboord en bet ge zicht naar buiten. Waarbij alle niet familie-leden zich zonder meer opgenomen voelen in, wat een gezellig eenheid vormt hier in dit concern. Nog steeds is de heer Van Heels bergen senioi' elke dag, zei hel alleen in de morgenuren, met name in,het bedrijfspand aan de Vijverhofstraat te vinden. Waar hij meedenkt, meepraat en met nog steeds vaardige en zeer ge routineerde hand honderden en nog eens honderden prijskaarten maakt. Broer Bernhard - sales promotor - is de man met de twee rechterhanden, handig, krea- tief, een goed etaleur en een man met feeling voor het begeleiden van de reklame-campagnes. Een oom van m'ri gastheer van die dag, de heer H. Borst is pro- Panty's van wat zonder meer een gerenommeerd merk mag worden genoemd voor... nog geen twee gulden. En dat terwijl je er normaliter bijna een tientje voor betaalt, omdat ze met hun 40 denier en uitstekende pasvorm het neusje van de zalm zijn voor benen, die er perfekt willen uitzien. De heer Van Heelsbergen gaat dan ook in het bedrijfspand aan de Vijverhofstraat graag door de knieën om u deze stunt te kunnen laten zien. curatiehouder. Als direktie-secre- taris verbonden aan een grote notenfabriek in Amsterdam vond' ie het ineens niet leuk meer elke dag heen en weer te reizen. Wat voor de Van Heelsbergens een goede kans was 'n zeer bekwaam administrateur aan te trekken, die naast zijn dagelijkse arbeid ook nog de bulletins schrijft, die iedereen van het personeel ont vangt. Vellen vol informaties, nieuwtjes, pluimen van de week, mutaties, prijzen en wat iedereen maar weten wil of moet. De tweelingbroer van 's heer Van Heelsbergens echtgenote zorgt er voor dat alles in het magazijn reilt en zeilt, twee nichten en twee schoonzusters zijn ook in het team opgenomen en, last but not at least, de twee zusters van meneer Hans staan resp. full time of part time nog in een zaak. 't Blijft in de familie dus, "maar in feite zijn we één grote familie", onderstreept de baas van dit al les, die overigens in drukke tijden net zo vlot mee weet in te pak ken of elders weet in te springen dan wie ook van het team. "Ik ben gewoon een té sociaal levend mens geloof ik om me er gens boven verheven te voelen. Natuurlijk: je draagt de verant woording, maar je bent ook ver antwoordelijk vooi l' wel en wee van de anderen. Juist dat per soonlijk kontakt is belangrijk, niet als een heilig moeten of zo, maar omdat je dat zelf in je hart vindt en meent. Over kontakt gesproken tussen haakjes: al hebben we dan het zeil keuzesysteem, in al onze zaken krijgt iedereen, dit dat wenst, persoonlijk advies. Juist in onze branche kan dat op ver schillende terreinen heel belang rijk zijn: die band met je klant, dat geven van goede informatie, dat stukje gezelligheid, al zijn we supermarkt, we voelen ons ook nog wel die ouwe manulacturiers van vroeger. Dat vak met die ge zellige kanten". Je moet J. M. van Heelsbergen heten om in een enkele minuut zo'n verband te leggen. De heer Van Heelsbergen sr. zal het beslist niet hebben be treurd een stap te hebben moeten terugdoen wegens ge zondheidsredenen. U ant hij is een lezer. Niet zo maar een detective of ochtendblad ver- slinde-lecltnir-tol-zich-néiner. Integendeel. Z'n kamer is ge vuld met vele werken op filo sofisch terrein. "Eigenlijk is liii veel rijker dan ik als je het over geestelijke bagage hebt", dacht junior even hard op toen hij hel over z'n vader had. Met wie hij dan zakelijk wel eens in de clinch heeft ge legen, maar die hij als mens zeer respecteert. "Hij heeft z'n Itcle leven zich al verdiept in de wijsbegeerte: wat hij daarover niet aan boekwerken heeft staan Ook heeft hij heel wat bijzondere uitgaven, heel aparte exem plaren, vraag me niet hoe ze allemaal heten, maar kom je in m'n vaders kamer, dan denk je soms wel eens in een flits: ik mis wat. Ik voetbal maar wat aan enzo, en zit maar wat te rekenen. Ja mijn vader is een denker, soms een beetje een dromer, maar dan de goeie kant uit. Een wonderlijke kombinatie eigenlijk: manufacturen en wijsbegeerte. Ik gun Item nu van harte helemaal het laat ste. Voor hem hoeft het niet meer zo hevig allemaal als het om zaken gaat. 't Klinkt gek misschien, maar hoe veel ik ook van m'n werk houd, ik kan m'n vader soms benijden om één ding. Zijn levenswijs heid en z'n kennis. O ja, en we zijn ook nog met z'n allen naar de ijsrevtte geweest, moet ik ook nog even kwijt", maak ten we ineens een sprong. Met andere woorden: als juni or even filosofeert komt toch die zaak van hem én de zijnen - dit laatste moet nadrukkelijk worden gesteld - a Ia de secon de weer om de hoek kijken. Wat die ijsrevtte er mee te maken heeft 't Is een van de voorbeelden van de teamgeest, zoals die kenmerkend is voor Van Heelsbergen-iextiel mede werkers en niet te vergeten -sters. En dan mag pa met 'n gerust hard met z'n boeken in z'n eigen filosofische hoek gaan zitten, een hoek, die er zijn mag. Dat wel! Op de grote expeditie-deuren van het bedrijfspand aan de Vijver- hofstfaat in Rotterdam vindt men naast de eigen naam ook nog een andere. Namelijk Vehatex en dat staat dan voor textielgroot handel. De grootste klant van deze grossier Van Heelsbergen zelf, die deze groothandel heeft opgericht ten einde ook op groothandelsmanier, dus voor de klant zo voordelig mogelijk, te kunnen inkopen. Je zou dus kunnen zeggen, dat wal Vehatex inkoopt in eigen be drijf weer bij Van Heelsbergen terecht komt Wat uiteraard alleen mogelijk is indien men als grossier nog andere klanten heeft. Wel, die heeft Vehatex dan ook en vandaar mede die twee namen op dat ene pand. ROTTERDAM NOORDMOLENSTRAAT '2 SPANJAARDSTRAAT 1Qi TELDERSWEG 'J* FRITS RUYSSTRAAT 32 GROTE VISSERIJSTRAAT SCHIEDAMSEWEG 122 SCHIEDAM KOEMARKT 1 VLAARDINGEN DR WIARDI BECKMANSINGEL 67

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 15