Maar weet u nu precies hoe de vork in de steel zit? Harga-filosofietjes U bent wel goed verzekerd? Tjep Herzinger doet er zelf een boekje over open... SZC-ers (leden 't goed in Breda I I DEZE WEEK Het zeer uitgebreide verzekeringspakket van vandaag de dag kan een uitermate veilig gevoel geven, maar als puntje bij paaltje komt en het polispakje open moet, dan komen de moeilijkheden mét de moeilijke woorden! Hen verzekerings man van aanleg en professie, Tjep Herzinger uit de Lindelaan 203 te Rijswijk heeft in zijn veertigjarige loopbaan zó vaak meegemaakt, dat mensen wel tegen alles en nog wat verzekerd zijn, maar dat men, als de nood daadwerkelijk aan de man komt, men niet het juiste profijt van zijn polissen weet te trekken. Het is dan ook niet bepaald een gemakkelijke materie en vaak in ingewikkelde bewoordingen gesteld. Na zijn vroege pensionering heeft Tjep Herzinger pen en papier gepakt en zich als taak gesteld een boekje te schrijven, waarin iedereen nauwkeurig aan de weet kan komen, wat zijn rechten zijn en hoe hij moet handelen. jgJK, PRAKTISCHE LEIDRAAD DE SCHRIJVER Bingo-avond wijk vereniging Nieuwland SVV had de wind niet mee HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 18 - WOENSDAG 14 FEBRUARI 1973 In zegge en „schrijven" 300 uur heeft de heer Herzinger een zeer leesbaar en zelfs gezellig boekje samengesteld met informatie op alle mogelijke terrein en gegarneerd met duidelijke adviezen. Het boek bevat 112 pagina's en men zou het een populair studieboek kunnen noemen. Allereerst krijgt de geïnteresseerde lezer lessen in de verplichtingen van de verzekerde, een belangrijk uitgangspunt. Als die goed begrepen en in orde zijn, komen de rechten en hun omschrij vingen aan de beurt. Alle verzekeringen worden in dit handige boek behandeld en dan ziet men tot zijn verbazing hoe enorm Het moest er eens van komen, dat kon niet anders! Ik bedoel het afgelasten van het wedstrijdpro gramma van de voetbalamateurs. Zondag was het zover, dat het gehele amateurvoetbal werd afgelast. Eerst de afdeling Rotterdam van de KNVB en later alle amateurwedstrij- den. De afdeling Rotterdam van het zaterdagvoetbal is ook in zijn geheel afgelast en zowaar kwamen enkele amateurs nog binnen de lijnen. Maar daarmede hebben we het wel gehad, al ging het betaalde voetbal groten deels wel door. Ondanks deze afgelastingen ziet het er toch nog steeds naar uit dat het kompetitieprogramma over en kele weken als „rond" is. Daarom ook blijft het zaak iets te gaan doen in de naderende vrije weken, om niet te zeggen: vrije maanden. HBSS-sekretaris Rien Klink heeft inmiddels alle plaatselijke vereni gingen bericht gezonden over de kompetitie die we in Schiedam willen organiseren. Verheugend is het voor hem, dat verschillende verenigingen al hebben ingeschreven, zodat het een zaak van belang is dat de nog ontbrekende plaatselijke verenigingen zo gauw mogelijk aan Rien Klink laten weten dat zij ook willen meedoen. Er zijn nog geen negatieve berichten, zodat we er echt op rekenen dat nu eens alle plaatselijke verenigingen gaan meedoen. Heeft uw sekretaris de brief al in het bestuur gebracht? Of heeft uw bestuur nog niet vergadert sinds de ontvangst van de brief? Hoe dan ook, wacht niet te lang met inschrijven, want HBSS moet op haar beurt weer de nodige ver gunningen aanvragen bij de KNVB, wellicht ook bij de gemeente (voor de velden) en er zal samen met de verenigingsafgevaardigden desnoods een programma samengesteld moeten worden, waarbij de data niet mogen ontbreken. Dus nogmaals, verenigingssekre- tarissen of wedstrijdsekretarissen: laat Rien Klink met spoed weten of uw vereniging mee gaat doen, dan kunnen de nodige voorbereidingen zo spoedig mogelijk getroffen wor den en kan deze extra kompetitie misschien in april al van start gaan. Want dat ligt in de bedoeling! uitgebreid dit pakket is. De meesten van ons denken voornamelijk aan hun auto-, WAP- en brandverzeke ring, maar er is nog ve%l meer. Levensverzekering bijvoorbeeld: wie is er op de hoogte van het bestaan van een huisvrouwenpolis? Meneer kan het leven van zijn vrouw verzekeren, om zodoende niet in grote financiële moeilijkheden te komen, mocht de vrouw overlijden. Het is al vaak uitgerekend, dat de arbeid die de huisvrouw verricht, onbetaalbaar is, dus waar blijf je, als zij wegvalt? Eigenlijk voor jonge gezinnen dus een moeten Ook zijn er nog de talloze sociale verzekeringen, waar men veel meer over zou moeten weten, dan men in het algemeen doet. Vooral voor oudere mensen kan dit boek een brok nodige informatie geven. Tjep Herzinger is een beëdigd assurantiemakelaar, dus hij weet overal alles van, op het verzekerings- vlak dan. Maar hij is ook een man met een sterk sociaal gevoel, die het niet kan uitstaan, als men niet op de juiste wijze gebruik maakt van zijn rechten, door onwetendheid voor namelijk. Mocht iemand een idee hebben om deze kompetitie een bijzonder tintje te geven of wat dan ook: Rien Klink houdt zich aanbevolen voor tips en is ook bereid informaties te geven. Zijn adres is: Lepelaarplant soen 139 in Maassluis en als u dat te ver weg vindt, dan is hier zijn telefoonnummer: 01899-18313. Dan nu de „anderhalve" wed strijd vermelden van het voorbije weekeinde. Zaterdag kwam alleen HBSS in het veld en wel bij CSVD in Delft, waar de Schiedammers met 2-0 klop kregen. Zondag was het alleen SVV dat speelde en met 0-0 werden de punten tegen Heracles gedeeld. Dan heb ik ook nog het bericht voor u dat de voetbalkompetitie 1973/1974 voor de amateurs van het zondagvoetbal op 9 september zal beginnen. Zijn we goed ingelicht maar dat is nog niet officieel dan beginnen de zaterdagvoetballers een week eerder, dus zaterdag 1 september. Zondag a.s. hebben we een inhaalprogramma met voor SVV de op 7 januari afgelaste uitwedstrijd tegen Veendam en verder: Demos- Nado/V, SVDPW-Germinal, DRZ-WF, Abbenbroek-Schiedamse Boys, SFC-RVVB en FC Nieuw- land'66—USC. Zaterdag a.s.: PPSC JAC (beker wedstrijd), GSS-Rockanje, GTB—Puttershoek en WK VVHR. Zondagmorgen spelen de dames van Demos om half tien tegen Voor waarts en ik heb Mieke gepolst of zij idee had daar naartoe te gaan. Mieke heeft er wel zin in en daarom hoop ik maar dat het weer van dien aard is, dat een verblijf op het Demosveld een genoegen zal worden voor onze Mieke! Veel plezier allemaal! De voorspellingen voor toto 30 luiden: 3-1-3-2-1-2-3-1-3-1-3-3-1. „De cententellers" van DHS hebben in de weekbrief onder de titel „Klub van honderd" laten weten dat men spoedig toestemming hoopt te krijgen voor de bouw van de overdekte tribune. Er is al bijna f 7.000,- binnen en wanneer Burge meester en Wethouders toestemming geven voor de bouw dan wacht DHS geen dag langer dan nodig is. Tjep Herzinger, de auteur van het „verzekeringsboekje". Veertig jaar heeft hij zijn werk gedaan, dan wordt er een punt achter gezet. Regel in de assurantie wereld, of je dat nu leuk vindt of niet. Voor jezelf doorgaan heeft geen zin, de concurrentiepositie is onprettig en de bedrijfskosten zijn te hoog; dus ging de heer Herzinger schriftelijke hulp bieden. Hij laat het niet bij technische adviezen, maar begeeft zich hier en daar uitgebreid op het vlak van het sociale welzijn, vooral als hij het over het ziekenfondspakket heeft. Moderne zaken als pil en abortus worden door hem op een plezierige, meevoelende wijze doorgepraat en ook de problemen van het samen leven van oudere mensen krijgen de aandacht. Een goed handig boek, deze Prac- tische Leidraad voor Verzekerden, dat de schrijver in eigen oplaag heeft laten drukken, om de kosten binnen de perken te houden. Wie zich wat wil verdiepen in de verzekerings problemen om zodoende te weten waar hij aan toe is, kan het boek bestellen door f 14,60 (incl.) te storten op postrekening 302436. HBSS komt in de weekbrief weer terug op ingezonden stukjes die geen naam als afzender dragen. Afspraak is nu, dat stukjes met kritiek (zo mogelijk opbouwend, want zo hoort het) met de werkelijke naam ge plaatst zullen worden en dat alleen grappige stukjes met een schuilnaam geplaatst zullen worden. Een op lossing die wellicht de beste is en door andere redakties ook toegepast zou kunnen worden. Dan weet men tenminste wie wie is! Vrijdagavond houdt HBSS de zo langzamerhand traditioneel ge worden klaverjasavond tegen „On der ons". Op zaterdag 10 maart volgt een gezellige feestavond in de kantine op Harga. Aanvangstijd zal wel acht uur zijn, ook van de klaverjas wedstrijd van vrijdag. De eerste spelregeltestwedstrijden voor junioren is achter de rug. Vorige week donderdag gingen deze wedstrijden van start en wel met de B-junioren. Iedere deelnemer kreeg drie vragen en het totaal aantal te behalen punten was 90. De beste junior werd Wim Zonnemans van Excelsior'20 en wel met 87 punten. Een komplimentje aan Wim is hier wel op zijn plaats, want neem van mij aan dat dergelijke testvragen moeilijk zijn. Niet zozeer 'de vragen zelf, maar je zit toch maar in een zaal vol mensen en de spanning is dan te snijden. Ik weet er alles van, want ik heb dergelijke wedstrijden in het verleden ook „aan den lijve" ondervonden en ik beloof u dat er wat door je heen gaat wanneer de vragen gesteld worden en jij daar als eenling zit om het juiste antwoord te geven. Goed, hier volgt de uitslag van de eerste avond: 1 Schiedam 226 punten, 2 Excelsior'20 208, 3 PPSC 148, 4 DHS J38, 5 HBSS 137, 6 SFC 135, 7 Hermes DVS 133, 8 Demos 129, 9 SVV 122, 10 DRZ 121 punten. Volgende week donderdag, 22 fe bruari dus, komen de C-junioren aan de beurt, ook in de kantine van Schiedam. Op 8 maart zijn het de pupillen die „onder het mes" moeten en dan volgt tevens de uitreiking van de prijzen. Die zal geschieden door niemand minder dan Frans Derks, die u vorige week in de Vuist van Willem Duys hebt kunnen zien en horen. Ja, horen ook, want Derks heeft gezongen. Hij kon er niet veel van, maar het ging om het goede doel: platen kopen om gehandicapte kinderen een vro lijke avond te bezorgen. Die prijs uitreiking vindt op 8 maart in de kantine van Hermes DVS plaats. De agenda voor de leden van Succes laat zien, dat zaterdag een dansavond voor de A- en B-adspi- ranten om half acht gaat beginnen, dat op zaterdag 24 februari het saté-dansant om acht uur van start gaat en dat op 10 maart het karnaval in De Rank wordt gehouden. Een fraaie bijlage (of moet ik het een inlegvel noemen? heeft de weekbrief van Spirit ons laten zien. Het gaat over een karnavalsfeest op zaterdag 24 februari in Sociëteit Hermes aan de Willem Ruyslaan in Rotterdam-Kralingen. Het wordt ge organiseerd door Toegh Hillegers- berg, Rotterdam-12, Aeolus-oledo, De Kring, Asvion, Leonidas en SHCC Spirit. Dat zijn althans de namen die op bedoeld inlegvel prijken en er staat nog veel meer op. „Rotteschutters - 1973" zo lees ik ook en verder: kostumering ge wenst, masker en boerenkiel ver plicht. Prijzen voor de beste kostumering per groep, per tweetal, per persoon en grootste gek om voor een prijs in aanmerking te komen dient men voor 21.00 uur binnen te zijn. Entree Prins Loekie XVII 21.15 uur. Muziek: boêrenblaaskapel op volle sterkte uit Breda en daarbij de animators. Zaal open 20.00 uur, demasqué 12.00 uur (zal wel 24.00 uur moeten wezen! einde 03.00 uur. Welnu, als dat geen goed karnaval wordt, dan slaagt er geen enkel karnavalsfeest dit jaar! Het bestuur van de rennersclub Schiedam heeft een uitnodiging ontvangen van de Wethouder van Sportzaken om morgenavond te komen praten over een stukje grond in de 's-Gravenlandse polder voor een klubgebouw. Of u wil duimen dat het zal doorgaan, zodat het klubgebouw daar gebouwd kan worden. Ik duim nu al, doet u mee? Wedstrijdsekretaris G. Dalduysen gaat onze stad verlaten en de r.c. Schiedam heeft nu de heer Winters wijk bereid gevonden die werkzaam heden over te nemen. De heer Mak kan het klubblad niet In het bomvolle, als „langzaam" geboekt staande Sportfondsenbad te Breda heeft een kleine SZC-afvaar- diging, bestaande uit een dames- en herenploeg, zondagmiddag deelge nomen aan de jaarlijkse tienkamp van de zwemvereniging Sureau. Het vlot afgewerkte programma was nu niet direct aantrekkelijk voor de Schiedammers, die op bepaalde nummers geen zwemmer of zwem ster in konden zetten. Ondanks deze ietwat sombere woorden kan echter wel gesteld worden dat het uitein delijke eindresultaat, een achtste plaats, redelijk goed mag worden genoemd. Het zijn vooral de incidentele successen van enige SZC-ers geweest, die tot het eindresultaat hebben geleid. Vooral de laatste tijd zeer sterk zwemmende Frank Ruseier, die met z'n 15 jaar een uitstekende 100 meter vlinderslag zwom en finishte in 1.08.6; tweede achter Frank van Haaien van ZIAN. René v.d. Kuil leverde eveneens een goede prestatie door de 200 meter school slag, een zeer ongewoon nummer voor deze vrije slag specialist, af te meer verzorgen en dat is probleem nummer twee voor de r.c. Schiedam. Intussen hebben de heren Voorsluys en De Bruin beloofd dat redaktio- nele werk te willen doen en ook deze moeilijkheid is voor de renners club overwonnen. Het wedstrijdrooster voor 1973 is vastgesteld, al heeft dat heel wat hoofdbrekens gekost. Alle tien vere nigingen willen uiteraard liefst zo veel mogelijk „thuiswedstrijden" hebben en na veel gevijf en gezes ziet dat programma er voorlopig als volgt uit: 1 april: Coureur, 8 april: Schiedam, 15 april: Pedaalridders, 22 april: alle verenigingen rijden hun eigen parcours van de klubkam- pioenschappen (Pasen), 29 april: De Mol, 29 april: Nationale wedstrijden op de wielerbaan te Schiedam, 30 april: invitatiewedstrijden r.c. Schie dam aan de Vlaardingerdijk voor nieuwelingen, adspiranten, jeugd en dames (onder voorbehoud), 6 mei: De Mol, 13 mei: Coureur, 20 mei: Schiedam, 27 mei: Coureur, 3 juni: Barendrecht en Nationale wedstrij den op de wielerbaan te Schiedam, 10 juni: individueel kampioenschap van Rotterdam en 17 juni: Schie dam. Verder komt Schiedam nog voor de organisatie aan bod op 15 juli, 5 augustus en 9 september. Wat Karnavals is weten de wielrenners maar al te goed, want ook dat feest willen zij vieren. Op zaterdag 24 februari zal er in de kantine op de wielerbaan om acht uur een gekostumeerd karnavalsfeest beginnen en geloof maar dat de ondertekenaars een leuk programma versierd hebben. Wie die onderteke naars zijn? Hier komen ze: Suzan de eerste, Gratie van de fiets, Prinses der feestfietsers, Gravin van Weg en Wielerbaan, Barones van Harga. Zo, gooi maar in m'n pet... Vanavond om half negen speelt Feijenoord in De Kuip tegen het nationale elftal van Tsjecho-slowa- kije. Een landelijk jeugdteam speelt een voorwedstrijd tegen de Feije- noordjeugd. JAN SPORTIEF leggen in de goede tijd van 2.43.0. Ruud Pijper eindigde in zijn race op de 200 meter wisselslag als tweede in 2.25.6. Tot slot mag de naam van Helga v.d. Spek niet ontbreken vanwege haar goede tijd op de 200 meter schoolslag: 3.05.1. De uiteindeüjke winnaar van deze tiende tienkamp werd het Haagse ZIAN, na een fel gevecht met Het Y, dat tweede werd. Vrijdag 16 februari verwachten wij u weer allemaal op onze maandelijkse Bingo-avond. Iedereen is welkom op deze avond waar leuke prijzen zijn weg te slepen. De gezellige sfeer en de spanning van het spel dragen bij om de slagzin te verwezenlijken van „Een avondje uit, goed voor u". En dat alles vindt u op vrijdagavond om 8 uur in het Wijkcentrum Nieuwland als gasten van de Wijk- vereniging Nieuwland. Dus vrijdag in het Wijkcentrum. HET BESTUUR |SP@RT|?«... Jan v.d. Velden had de pét van de week op! Een lelieblanke pet, waarschijnlijk in Dreft, All of vloeibare dit en dat gewassen. Maar hij voelde er zich heer en meester mee Rapporteur" Cor v.d. Gijp, blij met zijn afgekeurde Veendam op deze middag maakte de verre reis naar Harga". Om te kijken hoe zijn club S. V. V. zou moeten pakken. Hij schreef naarstig. Dus S. V. V., wéét wat je te wachten staat volgende week. Ik hoop dat het dan allemaal soepeler draait. Dat de mensen dan niet voortijdig weg gaan lopen. Dat iedereen dik tevreden naar huis gaat. Al spatten de regendruppels ons om de oren. S. V. V. -Heracles... Het leek wel of ze een carnavalsnacht achter de rug hadden met vele pinten bier en een eindeloos gehos. Dat carnavalsfeest met Prins Subsidie komt overigens op 24 februari. Onthoudt u maar en vergeet de narigheid van jl. zondag. Zowel Heracles en S. V. V.: Uithuilen en opnieuw beginnen. Een zegen bij wind en regen was, dat men er allebei een punt aan over hield. Maar dat is dan ook alles... Het koor achter me, je bloedeigen vrouwen of verloofdes, ik ben niet zo op de hoogte, geloofden er ook niet meer in. Vandaar dat ik maar besluit op deze trieste nare regen achtige maandag met een: kop op. Laat de moed niet helemaal zakken. Mogelijk doen jullie inspi ratie op met gezegden achter me als: „Ze zijn gewoon bang". Het kan nog net voor de rust, joh. Hé, Jan pet, ophouden hoor. Hé, moet je mijn handen ook hebben? Paarse en oranje trainingspakken renden langs de lijn. Alleen Rijk- uiter werd vervangen door Kros. Wat kleine blessures af en toe. Achter me: „Lekker dat water. Eerst de spons hier en dan daar. Maar het zal wel milieu-zuiverend zijn Mensen, mensen, blijf zitten, daar komen de doelpunten aan gestroomd! Niet zo venijnig joh. Jan! Proberen jullie groot te worden? Willen jullie al je fouten goed maken? Jullie staan toch niet „het suffertje" te lezen hé? Einde samenspraak. Einde S.V.V.-Heracles. S.V.V. had de doelpuntenwind niet mee! en... het mist het koor! MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 18