Voor wie de bel voor de le selectieronde luidde Zoldertheater „In de Teerstoof" Moet Schiedamseweg worden afgesloten? Randstad-Edities Talentenjacht Vrijdagavond volgende ronde in Rijswijk Marionetten-theater Paljas „De betoverde prinses" St. Martinusschool schaakte tegen jeugd team „Schiedam' De jacht op het Randstadse talent is begonnen! Zondagmiddag hebben de eerste deelnemers aan dit regionaal evenement laten horen en zien wat ze presteren. De gezellige zaal van Partycentrum Reinvoorde te Rijswijk was geheel gevuld met deelnemers en belangstellende toehoorders en -kijkers en er heerste een duidelijke spanning, bij de jury, bij de deelnemers en bij het publiek. Geen wonder, als er een kans is, dat je straks misschien een platencontract mee naar huis mag nemen of, voor het publiek een landelijke sensatie hebt meegemaakt! NAAR KWARTFINALE TWEEDE SELECTIERONDE „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE; EN. GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" Maak uw garderobe zelf Nieuwstraat 12 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 12 - WOENSDAG 21 FEBRUARI 1973 Ol De jury bestond uit Wouter van Roon vin het blad,Muziek Expres, een man die uitstekend in staat is tot beoordeling van het gebodene; Gonnie Ninaber, van het Organisa tiebureau Jacques Senf, Martin Hak kaart, van de nieuwe groep Rocking Martin and his Delta's (hij heeft een langdurige ervaring als discjockey) en twee representanten van de Randstad-Edities, die ook hun weet je weten. De presentatie was in handen van John Duimel, van het Senf-bureau, die de artisten op een prettige manier aan het publiek voorstelde en wat informatie gaf over het hoe en wat van groep of solist. Het was (dat is het nooit) geen gemakkelijke opgave de deelnemers te jureren, de meesten hadden zich uitstekend voorbereid en zetten hun beste beentje voor. Maar na het eerlijk toekennen der cijfers voor muzikaliteit, presentatie, originali teit en algemene indruk kwamen de juryleden met 4 winnaars naar voren. De beatgroep Lotus uit Den Haag en de parodisten De Cliftons uit Delft kwamen beiden aan een punten totaal van 43, zij delen dus de eerste plaats. Lotus maakt een uitstekende indruk, zeer muzikaal en het fluit- spelende meisje geeft een extra melodieus accent aan deze uitste kende beatgroep. De Cliftons hebben een parodie op teksten en muziek die op een bandrecorder zijn opgenomen, zoals André van Duin dat deed. Maar doordat ze met z'n tweeën zijn, hebben ze veel meer mogelijkheden en daar maken de Cliftons een uitgekiend gebruik van. Er werd enorm gelachen, ook door de jury. De tweede plaats was met 39 punten voor de Jazzcombo Jan Prinsen, een drietal Haagse jongens die pas twee maanden samen spelen, maar toch al de jazzprijs van het Edith Stein- college hebben gewonnen. Goede swingende jazz met Jan Prinsen als de knappe pianist. Evert Haccou uit Rijswijk, zang en gitaar, kreeg 37 1/2 punt en werd derde. Een heel aparte zanger, die waagde een song zonder begeleiding te zingen, hetgeen door de toehoor ders zeer gewaardeerd werd. Deze vier zien we dus in ieder geval nog een keer terug, bij de kwart finales. De juryleden John Duimel en Jacques Senf waren verbaasd, dat er direct al zulke goede candidaten uitsprongen. Dat belooft wat, als dat zo door gaat! De volgende selectieronde is aan staande vrijdag om 8 uur 's avonds in het Partycentrum Reinvoorde. Om organisatorische redenen is deze ronde dus verplaatst van zondag naar vrijdag. De jury zal ongeveer dezelfde zijn, met als publiekvertegenwoordiger Cor Bezemer uit Rotterdam, een student aan de sociale academie, die wat ervaring heeft in de cabaret- en koorwereld. De deelnemers aan de tweede ronde zijn: 1. De Testifiers, zang, uit Delft. 2. Dick Mizée, zang/gitaar, uit Voorburg. 3. Mevrouw J. Zoon, protest-decla matie, Den Haag. 4. Brotherhood Limited, Leidschen- dam. 5. Aphrodite, dansgroep, Den Haag. 6. Hélène Arkesteijn, zang/gitaar, Delft. 7. Peter Willemse, gitaar/zang, Rijs wijk. 8. Popgroep Targus, Rijswijk. 9. Kitty Magnin, pantomime, Am sterdam. 10. R. van Etten, gitaar/zang, Voorburg. 11. The Bubble Bee Bommel Boogie Woogie Blues Band, Delft. Publiek heeft toegang tot deze ronde tegen 2 gulden entree. Ttkkoo 16 47 81 Hebt u de modeshows al gezien en bent u al geschrokken van de prijzen, die u moet gaan betalen voor zelfs maar de allereenvoudig ste jurkjes? Wanneer u de schrik dan te pakken hebt, neemt u meteen de telefoon en belt u ons op 264781. Dan komt u bij ons op een naaicursus en u leert echt héél goed en fijn uw eigen kleding en die van uw huisgenoten zélf maken. Mét de grote voordelen: le. U bespaart héél véél geld. 2e. U kunt uw kleding maken, zoals u het zélf graag wilt. 3e. U hebt een kledingstuk, dat niemand anders heeft! Is dat geen goede reden om te komen? De lessen duren 2 1/2 uur en kosten f27,50 per 8 lessen. U kunt zich telefonisch opgeven en het geld dan meteen gireren op no. 716115 of u kunt op de Korte Dam 5 binnenlopen en het geld daar betalen. Heel graag zien we u bij ons verschijnen. De cursussen zijn op: maandagmiddag, maandag avond, dinsdagmiddag, dinsdag avond, woensdagmorgen, woens dagavond, donderdagmiddag en donderdagavond. Morgenlessen van 9.30-12.00 uur, middaglessen van 1.45-4.15 uur en avondlessen van 7.30-10.00 uur. Creatief Handwerken op dinsdag morgen, we zouden graag heel gauw willen beginnen, doet u meeVolgende maand houden we weer „Open Huis", zorgt u, dat u vóór die tijd al een plaatsje hebt veroverd, anders moet u misschien lang wachten. Ook op Wandkleden maken" is nog een enkele plaats vrij. U staat versteld, wanneer u ziet, wat hier onder de handen van de dames uit lapjes, draadjes, spijkers, ringetjes enz. enz. groeit, ongelooflijk Maar enig om te hebben én om zélf te maken. Op dinsdagavond en woensdagm orgen. Bloemschikken op maandagavond en dinsdagmiddag. Waar blijft u toch? Kunt u allemaal al met Uiterlijke verzorging op dinsdag middag en woensdagavond. Eigen lijk hoeven we hier niets meer over te zeggen! Deze cursus is in één woord fantastisch! Iedereen die er op geweest is, is er vol lof over, vertelt het door aan vriendinnen en kennissen en de opgave voor deze cursus loopt dan ook erg vlot. Op de avond zijn nog 4 plaatsen vrij en op de middag kunt u zich opgeven voor 3 april. U hebt dus nog de tijd ervoor. Maar nogmaals de goede raad: „Bent u er vlug bij! U kunt zich ook weer opgeven voor de „Fijne keukenDeze cursus begint op 27 februari, dinsdagavond. Kosten f30,- voor 8 lessen en de ingrediënten worden per keer afgerekend met de cur sisten. U kunt er nog bij! Indisch koken op donderdagavond, 4 lessen f 15,-. Wilt u nog meer weten, loopt u dan bij ons binnen, we willen u graag helpen, waar we maar kun nen. Ons kantoor is open van dinsdag tjm vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781 en zo nodig tussen 5 en 6 uur, tel. 263633. Girono. is 716115. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5! De reeds 18 jaar gepensioneerde Herman Hoebe is poppenspeler sinds 1935. Hij maakt al zijn poppen, decors e.a. attributen zelf. Als seinwachter zat hij tussen de treinen door koppen te snijden uit het keiharde perenhout. De voorstelling van 24 februari bestaat uit 5 bedrijven en duurt tot ongeveer 4 uur. Het verhaal gaat over een mooie prinses die door een heks meegenomen is. Een politieagent kondigt aan, dat diegene die de prinses terugvindt door de koning beloond zal worden. Op dat ogenblik is in het dorpje een kermis, waar o.a. vele dieren kunstjes doen. Eén van die dieren, een muis, gaat nu samen met Jan Klaassen op zoek naar de prinses. De heks woont in het bos, in een heel klein huisje. Daar gaan Jan en de muis naar toe. Als ze echter in 't bos komen worden ze tegengehouden door een grote spin en een krokodil. De heks was nl. te weten gekomen, dat Jan en de muis naar haar huisje kwamen om de prinses op te sporen. Jan en de muis slagen er tenslotte toch in de prinses te vinden. Maar de heks heeft de prinses heel lelijk gemaakt. Hoe wordt zij weer mooi? Gelukkig is de heks zo dom geweest om de toverspreuk, die de prinses weer mooi kan maken, aan de kinderen te vertellen. Die vertellen die spreuk natuurlijk aan Jan Klaassen en zo wordt de prinses weer mooi. Jan wordt beloond met een zak geld en de muis met een draaiorgel. Foto's kon Herman Hoebe helaas niet opsturen. ZOLDERTHEATER Zaterdag 24 februari, 14.30 uur: Marionettentheater Paljas: „De betoverde prinses", toegang f 2,50. Zaterdag 24 februari, 21.00 uur: Cabaret Honoloeloe „Gieren op een eiland", toegang f 4,50. Telefonische reserveringen ma. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur: 010-266000. Men schrijft ons: „De werkzaamheden aan het Marconiplein zijn er de oorzaak van dat de Schiedamseweg benedendijks langs het Witte Dorp is afgesloten. Er gaan stemmen op om dit zo te laten en het aldus vrijgekomen gebied te bestemmen voor een groenstrook met daarin eventueel opgenomen een kinderspeelplaats. Maandag 26 februari om 8 uur vergadert het wijkcomité Oud Mathenesse en Witte Dorp in de St. Martinusschool aan de Boeierstraat 9. Men wil dan ondermeer de meningen uit de wijk horen over een eventuele definitieve afsluiting van de Schiedamseweg. Indien de wijkbewoners met het plan akkoord gaan. dan is de verkeersdienst bereid dit uit te voeren". Talentenjacht: één van de winnende Cliftons uit de eerste selectieronde in een mal pak. bloemen „toveren"? 't Is toch zó fijn, om dat te kunnen, want u maakt de mooiste stukjes voor weinig geld. De bloemen kunt u per stuk kopen en wanneer u een tuin hebt, kunt u daar van alles uit gebruiken. De cursus is 4 lessen en kost maar f 15,-. Onlangs heeft een team van de St. Martinusschool twee wedstrijden ge speeld tegen een jeugdteam van de schaakvereniging „Schiedam". Beide teams, met een gemiddelde leeftijd van 10-11 jaar, hebben een wedstrijd gewonnen. De jongelui van de St. Martinus school waren gewend dat hun schaakleraar, de heer Van Seters, een verplichte bedenktijd van één minuut had ingesteld, wat met een stopwatch gecontroleerd werd. Dit was nu niet zo. Bovendien werd er nu met een echte schaakklok ge speeld. De jongelui gooiden dus alle remmen los. Dit was ook precies wat „Schiedam" van plan was. Aanma ningen van de begeleiders (mevrouw Bruynickx en de heren Van Seters en V.d. Steen) en van bestuursleden van „Schiedam" om toch vooral langzaam te spelen werden dan ook volledig genegeerd. Hierdoor was na drie minuten de eerste partij al afgelopen en na zeven minuten al vier partijen. Na een half uur was ook de laatste partij afgelopen. De St. Martinusschool bleek toch te veel stukken te hebben weggegeven want het was 8-1 voor „Schiedam". Hierbij moeten de overwinningen vermeld worden van Rudi en Arno Keizer en van De Ruiter, die alle drie nog vrijwel geen wedstrijdervaring hebben maar toch hun partij knap wonnen. Oorspronkelijk was het de bedoeling alleen deze wedstrijd te spelen maar omdat het zo snel was afgelopen, werd direct de revanche gespeeld. Ditmaal zonder klokken, om het wat langzamer te laten verlopen. Bovendien werd voor de langste partij limonade uitgeloofd. Nu werd veel serieuzer gespeeld. Na 15 minuten was er nog geen partij uit en waren de kansen voor beide teams nog gelijk. Even nadenken kan kennelijk veel aan het spel- verloop veranderen. Aan bord 1 haalde Aat v.d. Ham een dame, waarna Gerrie Droge opgaf (1-0 voor St. Martinus). Aan bord 2 stond Robert Jan de Bree voor tegen Peter van Toorn, maar hij werd midden op het bord mat gezet (1-1). Bij het derde bord hielden Joost Sturkenboom en Frans v.d. Toorn elkaar goed in evenwicht, maar Frans won langzaam (1-2). Ook Jose van Leeuwen kon het net niet volhouden tegen Peter Droge (1-3). Paul Mellema won van Sylvan de Boer en Ineke Baartmans verloor van Arno Keizer (2-4). Na 1 uur spelen waren de partijen tussen Ronald Kuiters en Rudi Keizer en tussen Christien Wijnen en De Ruiter nog steeds bezig. Deze partijen werden om half negen gearbitreerd en verloren verklaard voor „Schiedam" (4-4). Peter Heres en Edwin Verheul, beiden van St. Martinus, hadden deze ronde geen Schiedamse tegen stander en speelden daarom tegen elkaar. Door het niet opkomen van een speler van „Schiedam" won St. Martinus uiteindelijk met 5-4. Uit het scoreverloop blijkt wel dat bij serieus spel het team van St. Martinus en van Schiedam aardig aan elkaar gewaagd zijn. De door „Schiedambeschikbaar gestelde wisselbeker voor het winnende team kon nog niet worden uitgereikt, omdat beide teams een wedstrijd gewonnen hebben. Om deze beker zal dus tot algemeen genoegen nogmaals geschaakt moeten worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12