In de winter een stralend gezicht Deze week in SCHIEDAM Nederlaag 'De Ooievaars" Harriet Hubbard Ayer helpt u een handje HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - WOENSDAG 21 FEBRUARI 1973 vr'r i/i. i 'ijOvy p ïjfl Hebt u ook uitgekeken naar de sportrubriek in de krant van afgelopen vrijdag? Nou, ik ook. En evenals ik zult u hem ook niet gevonden hebben. Evenals ik zult u er misschien ook boos om geweest zijn. Maar ach, wat hielp dat? Ik neem aan dat er zoals dat heet technische moeilijkheden zijn geweest en dat door onvoorziene omstandigheden ons sportnieuws van vrijdag niet is gepubliceerd. Neem van mij aan, dat het niet aan mij lag, want de kopie is wel degelijk afgeleverd. En waarom zouden we er dan achtera nog kwaad om worden. Het is alleen jammer voor de diverse aankondigingen die we daarin gedaan hadden. Die van de karnavalsfeesten waren niet zo belangrijk, want die heb ik vele malen gepubliceerd. Maar de berichten over aktiviteiten van afgelopen zaterdag en zondag en over de wielrenners (met volledig programma) zijn ook niet geplaatst en dat is jammer. In ieder geval heb ik gevraagd of een deel van het niet geplaatste sportnieuws (dat deel dat nog aktueel zou zijn) alsnog vandaag meekon, zodat we maar goed moeten zoeken of dat mogelijk was. Zo niet, wel, dan hebben we gewoon pech gehad en vatten we dit alles sportief op! De grote feestzaal van Hotel Atlanta in Rotterdam stond de laatste weken bij mij wel in de belangstelling. Eerst vandaag veer tien dagen geleden een bijeenkomst van KNVB-vertegenwoordigers, waar oud-internationaal scheidsrechter Piet Roomer één en ander vertelde over de nieuwe struktuur binnen de KNVB (het samenvoegen van diverse sekties) en tevens deelde hij mee welke gedragslijnen de heren KNVB-rapporteurs hebben te volgen bij het beoordelen van de scheids rechters, wanneer zij die zaterdags en zondags gaan bekijken bij de door hen te leiden wedstrijden. En afgelopen vrijdag zat ik in dezelfde feestzaal van Atlanta, dit keer om een diner bij te wonen (en er van mee te mogen eten, wat dacht u) dat de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding van Rotterdam aldaar nield. Geweldig, dat in de eerste plaats. Om zefên uur begon dit feestmaal met een apératif, om acht uur begon de maaltijd zelf en eerst tegen het middernachtelijk uur ston den we weer op straat. Dat het zo laat werd kwam voornamelijk door de diverse toespraken die gehouden werden en wanneer ik u vertel dat burgemeester W. Thomassen zich ook onder de genodigden bevond (en ook aan de toespraken deelnam) dan zegt dat genoeg. Wat me frappeerde op die avond was vooral de hechte band tussen de genodigden van nagenoeg alle Rot terdamse sportverenigingen. En dat woord sport moet dan in de ruimste zin des woord gezien worden, want ook de hengelverenigingen, wandel verenigingen en zelfs de volkstuin verenigingen waren daar tegenwoor dig. Met andere woorden: die zijn ook aangesloten bij deze Rotter damse Stichting voor de Lichame lijke Opvoeding. U begrijpt dat ik steeds maar aan onze eigen SBLO dacht en dat het te wensen ware dat een dergelijke feestelijke bijeen komst ook binnen afzienbare tijd in onze stad zou kunnen plaatsvinden. Waarom eigenlijk niet? In Schiedam is de onderlinge band tussen de verenigingen toch ook opperbest? En waarom zou dat ook niet in SBLO-verband kunnen? En bij ons zou burgemeester H. Roel'fsema zich ook best laten nodigen en gehoor geven aan een dergelijk verzoek. Enfin, wie weet wat ons in de toekomst nog te wachten staat, al moet u van mij aannemen dat het niet om het etentje gaat, maar juist om de hechte band die daar gesmeed gaat worden. Burgemeester Thomassen be klemtoonde in zijn toespraak vooral de vriendschap, die de bron is van het ware geluk, zoals Rotterdams eerste burger het enkele malen uitdrukte. Ook de jeugd kreeg veel aandacht in alle toespraken. Overi gens is het in genoemde Stichting ook niet allemaal koek en ei, ook dat bleek uit de diverse toespraken, waarbij het vooral gaat om het feit of sport en rekreatie samengaan, of dat sport en rekreatie van elkaar gescheiden dienen te worden. Er was zelfs sprake van dat dit diner de laatste officiële bijeenkomst was van deze Stichting, maar wethouder V.d. Pols beklemtoonde tegen het einde dat hij wat graag nog een jaar een beroep op alle medewerkers wil doen, want zo stelde hij het ik heb nog geen kans gezien de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding de nek om te draaien! Dan nu eerst het programma van a.s. zaterdag en zondag en- de totovoorspelling. Zaterdag a.s.: HBSS—Geinoord, JAC—PPSC, DOS-GSS, DVO GTB, GSV Sero-VVK en SVV-b-De Volewijckers-b. Zondag: Roda JC-SVV (scheids rechter J. C. Vervoort), Xerxes— Hermes DVS, DHS-Slikkerveer, Groeneweg-Excelsior'20, Schie- dam-Full Speed, Crooswijk-Ursus, Martinit—Gelukvogels, DZB Demos, NRC SVDPW, Varken oord DRZ, WF-VVOH, Schie- damse Boys-DESV, SFC-Activitas en AVO/ZVC-FC Nieuwland'66. in 'thart van schiedam TELEFOON 26.39.31 De totovoorspellingen: 2-2-3-2-2-1-2-3-2-2-1-2-2. Geen. dank, redaktie van DHS, want met genoegen nemen we iedere keer uw stand over van de Klub van Honderd. F 6620.10 gaven de cijfers in de weekbrief aan, maar dat bedrag zal intussen wel weer enkele tientjes hoger liggen. Goed werk, DHS'ers en ga maar door zo. Nog twee nachtjes slapen en dan is DHS ook aan het karnavalsfeest toe. Acht uur 's avonds in het klubhuis! Zet 'm op! SFC heeft nu al bekendgemaakt dat op zaterdag 14 april een ouderavond in de kantine gehouden zal worden. Alle ouders van de junioren en pupillen zijn daarbij welkom en het is voor die ouders zaak om te komen en dus om de datum alvast te noteren. Martinit gaat op zaterdag 2 juni het jaarlijkse pupillenreisje houden naar Eindhoven. Er wordt die dag gevoetbald tegen Tivoli en er is een grote beker te winnen. Maar het gaat natuurlijk om het altijd even gezel lige uitstapje. De doelpuntenaktie van Martinit heeft nu al f 701,20 opgebracht. Het bouwfonds is daar weer goed mee, al mag het bedrag gerust duizend gulden worden! „Bingo" wordt a.s. zaterdag bij Schiedamse Boys gespeeld en de opbrengst is voor het 40-jarig bestaan op 8 april van dit jaar. DRZ's karnaval vindt op 2 maart om 20.30 uur plaats. Vrijdag a.s. is er 's avonds om acht uur voor alle senior-honkballers een bespreking in de kantine. Ja, ja, het honkbalsei zoen staat voor de deur, dus aandacht daarvoor. Rien Klink schrijft in de HBSS- weekbrief dat het organiseren van de nakompetitie van alle Schiedamse elftallen alleen nog maar wacht op de aanmeldingen van die vereni gingen, die dat tot nog toe niet deden. Er zijn nog geen afwijzende berichten binnengekomen, zodat het er naar uitziet dat we straks een gezellige nakompetitie kunnen krij gen. Ook wanneer uw vereniging soms niet mee kan doen, dan toch graag even bericht aan de HBSS- sekretaris, zodat hij weet waar hij aan toe is. Maar u doet toch allemaal mee? Kon ik u vorige week het programma meedelen van diverse interlandwedstrijden, nu zijn ook de terreinen bekend waarop die ont moetingen gespeeld zullen worden. Jammer genoeg zit er weinig in onze buurt bij, want het Feijenoordsta- dion is alleen ingeschakeld voor de wedstrijd Nederland—Polen op woensdag 10 oktober. Nederland - Spanje wordt op 2 mei in Amster dam gespeeld, Nederland-IJsland op 22 augustus eveneens in Amster dam (dit keer bij Ajax), IJsland Nederland wordt bij Go Ahead gespeeld op 29 augustus en op 18 november de grote strijd tussen Nederland en België in het Olym pisch Stadion. Het Betaalde Voetbal zal op zondag 1 2 augustus a.s. een aanvang nemen met de kompetitie 1973/1974, terwijl wederom op de eerste twee woensdagen daarna gespeeld zal worden, dus op 1 5 en 22 augustus. De kompetitie voor de B-elftallen begint op zijn vroegst op 25 augustus. Het zaterdagvoetbal start inderdaad met de nieuwe kompetitie op zaterdag 1 september, 'zoals ik" vorig'e w'eëk al als verfrioë- delijk te kennen gaf. Nu is het zeker! Bovendien zullen de op 10 en 11 februari afgelaste wedstrijden op 10 en 11 maart a.s. gespeeld worden, dus: Papendrecht -Hermes DVS, Spartaan'2CE-DHS, Paraat Excelsior'20, Moordrecht Schie dam, Ursus-Hardinxveld, DJS Martinit en PPSC Die Haghe. SVV heeft het niet gered in Veendam, althans de rood-groenen kwamen niet tot winst. Met 2-0 wonnen de Noorderlingen dit duel. Zaterdag 3 maart viert Hermes DVS het karnaval 1973. Het feest wordt gehouden in het klubhuis op Harga. De Boerenkapel verzorgt de muziek en iedereen mag gekostu meerd verschijnen. Als marsmanne tje, als titatovenaar, als venusvrouw- tje of hoe dan ook. DWS-agenda: Karnaval in zaal Irene op zaterdag 24 februari a.s., morgen is er een disko-avond en in maart staat een sportdag op het programma van de handballers- asters). Bij de korfbalklub Succes loopt alles kennelijk niet zoals het bestuur dat zo graag zou willen. Ik kan tenminste geen andere konklusie trekken uit de rubriek „Wist u..." die in het klubblad van deze week staat. Leest u even mee? „Wist u... dat er een trainer zich dood zit te vervelen op vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur? Dat er in de sporthallen douches staan te po pelen om gebruikt te worden? Dat er tijdig afgeschreven dient te worden bij verhindering? Dat er in het trainingsgebouw niet gerookt mag worden? Dat het een unikum zou zijn als er een twaalftal kompleet op de training ver schijnt? Gelukkig staat er ook een prettig bericht te lezen en wel dat A-l als nummer één is geëindigd in hun afdeling. Zaterdag 10 maart viert UVG karnaval. Zaterdag 24 febr. volgt het saté-dansant... NIET, want wegens omstandigheden kan dit reeds en kele malen aangekondigde feest niet doorgaan. De SV V-junioren hebben in de weekbrief voortaan heel wat te lezen. De redaktie is begonnen met de behandeling van de spelregels en nu is het te hopen dat de jongens die rubriek goed lezen. Of eigenlijk niet alleen lezen, maar zelfs bestuderen. Alleen dan hebben de jongelui er iets aan en terecht wordt gesteld, dat de spelregels het allerbelangrijk ste zijn van het voetbalspel. Jongens, leest dus regelmatig aandachtig die rubriek over de spelregels en pro beert het te begrijpen en in je te prenten. Dat kan alleen maar in jullie eigen voordeel zijn. En ouders, wijst uw jongens op de weekbrief en houdt een wakend oogje in het zeil dat uw zoon de spelregels op die manier goed onder de knie krijgt. Enfin, mogelijk leert u er zelf ook nog van, wie weet! En nu heb ik al veel te veel ruimte aan ons sportgebeuren be steed en dat terwijl er nog een verhaal van „De Ooievaars" voor me ligt. Ik zal proberen dat ergens elders in onze krant kwijt te raken. Dan nu maar gauw stoppen en gegroet tot over twee dagen! JAN SPORTIEF Dezer dagen startte het eerste team van „De Ooievaars" bij een uit wedstrijd tegen GAKARO 4 met een 7-3 nederlaag. Door plankenkoorts en veel ner vositeit was dit geen hoopvol begin, ondanks het feit dat halverwege de stand nog 3-3 was. Ook bleek dit uit het verlies van enige wedstrijden in drie games, zoals het dubbelspel van V. Balveren en J. v. Dongen en in het enkelspel van V. Dongen. Voor de winstpartijen zorgden J. v. Dongen 2x en Van Balveren lx. Gedetailleerde uitslagen GAKARO 4—De Ooievaars 1 1. Rundberg-v. Balveren, 0-1. 2. Marlisa-Kroone, 1-0. 3. Samson-v. Dongen, 0-1. 4. Rundberg—v. Balveren, Marlisa v. Dongen, 1-0. 5. Ma lisa—v. Balveren, 1-0. 6. Rundberg—v. Dongen, 0-1. 7. Samson- Kroone, 1-0. 8. Marlisa v. Dongen, 1-0. 9. Samson-v. Balveren, 1-0. 10. Rundberg Kroone, 1-0. Bij een modern kapsel 1973 behoort een stralend gezicht, bijpassende eye-shadow en gelakte nagels... In deze sombere dagen die ons nog van de lente scheiden zien we er een beetje duf uit. We missen de zon en daarom heeft het Huis van Harriet Hubbard Ayer een nieuwe make-up de wereld ingezonden. Die als naam de Flor Ayer make-up meekreeg. Naast de bestaande verzorgingspro- dukten die de gevolgen van de luchtvervuiling bestrijden zijn er nu vier totaal nieuwe artikelen. Door dit Huis uitgebracht en bestemd voor een natuurlijke en individuele jeugdig-frisse make-up. Elke vrouw kan uit dit FLOR AYER-gamma datgene kiezen dat bij haar type en persoonlijkheid past. Voor de basis-make-up is de vloei bare gekleurde crème voor een stralend gezicht bestemd. Deze half vloeibare basis heeft een geweldig effekt. Het is doodgewoon een charmant bedriegertje dat de huid een metamorforse doet ondergaan. Wordt in drie kleuren uitgebracht, nl. perzik, een natuurlijk zacht perzikrose voor wie bleek of blank is, paprika, een wat intenser rose, gezonde buitenkleur voor wie een matre teint heeft en die wil verlevendigen en pistache, een licht groene kleur, die camouflerend werkt voor wie een te rode of te vlekkerige huid hebben. Deze zachtglanzende basis-make-up beschermt en verzacht tevens de huid en werkt kleine onvolkomen heden weg. Dan is er wonder-rouge voor een blosje op de wangen, een glanzende crème rouge, die er zo in het doosje bleek-roze uitziet, maar op de wangen aangebracht een kameleon-effekt veroorzaakt. De blos blijft tot laat in de dag en dat op een sombere winterdag! Verder voor de ogen parelmoer- crème. Een zijdezacht eye-shadow- crême, die de oogleden voedt en tegen uitdroging beschermt. Vooral voor ouderen onder ons een uit komst. Verkrijgbaar in zes pastel tinten. Laat u voorlichten. Automatische lippenstift Helemaal nieuw de automatische lippenstift. De huls gemaakt van gelakt metaal in Shocking Pink, waarin het ingebouwde penseeltje. Na een draaibeweging van de huls komt de juiste hoeveelheid crème tevoorschijn. De eerste automatische lipstick die men zelf steeds kan bijvullen uit de speciale tube met crème. Waardoor deze lipstick op de lange duur dus zeer voordelig is. Verkrijgbaar in drie kleuren: Capa- cine oranjeroze, Azalea - roze en Anemoon - helder roze rood. Voor de nagels zes nieuwe kleuren, waarvan er drie Gentiaan (diep blauw), Mimosa (geel) en Avocado (lichtgroen) passen bij de nieuwe kleuren eye-shadow en drie zijn afgestemd op de lipstick: Capucine, Azalea en Anemoon. Medio maart is dit allemaal in de handel. Produkten van het bekende Huis Harriet Hubbard Ayer. Overal in den lande verkrijgbaar... Tot slot: dit zijn de prijzen: de vloeibare, gekleurde crème voor een stralend gezicht f 19,95; wonder rouge voor rozen op de wangen f 13,95; parelmoercrême voor een kleurenspel om de ogen f 13,95; automatische lippenstift voor lippen vol gloed f 19,50; automatische lippenstift voor lippen vol gloed vulling f 5,95; nagellak f 6,60. M. Een handleiding op papier voor het aanbrengen van de eye-shadow. Oorlog, haat nijd! Overal... Men zegt dat er vrede is in Vietnam, maar het bestand wordt steeds geschonden. Ierland Rooms-katholieken en protestanten staan tegen elkaar op. Israël, ja overal in de wereld vindt je haat en nijd. Misschien kan het je allemaal niets schelen en vraag je: „Wat heb ik daarmee te maken? Kunnen we tegenwoordig dan niet eens meer rustig naar de kerk gaan en rustig leven? In Nederland kan dat nog wel; maar voor hoelang? In hoeveel landen kan men niét meer naar de kerk? Wat zeggen jullie... is dat helemaal geen gek idee. Maar ook thuis kunnen jullie in de Bijbel lezen en bidden. Je moet niet op oorlog wachten maar Jezus nu in je leven laten komen en ernaar beginnen te levenHij zal je nooit meer loslaten. De koffiebarkrabbels en ook de koffiebar duiden allemaal op het geloof. We willen dat iedereen de goede weg inslaat; kom daarom eens langs om te praten. We hebben allemaal wensen, waaronder (denk ik) ook deze: „Een rustig leven zonder haat en nijd". Hoe zouden wij daaraan kunnen meewerken? Koffiebar „De Goede Haven Jeugdhaven, Albardastraat 67 (zijstraat Nolenslaan), Schiedam. Truus

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8