IN GESPREK MET 'Oranje' diamanten bruidspaar Jan en Johanna Robberegt-van Wijk Quick Lunch Cognac Lekker kort maandje Ze wonen in een gerieflijke bejaardenwoning aan de Van Hallstraat 70. Met vrolijk ge bloemde vloerbedekking. Over al kleine snuisterijtjes. Maar ook kleine kunstwerkjes. Waarom een bezoekje gebracht aan deze Jan Robberegt (83) en zijn Johanna Maria van Wijk (81)? WESTMORELAND STEAK 5.25 I)r. Meinsma Help „Ambrosius" opbouwen via uw oud papier Burgemeester geen spreekuur MAAR LIEFST 21 JUBILARISSEN Jubilarissen NCBO-Schiedam TELEP. 26.10.33 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 10 - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 Op S maart a.s. zijn deze beide mensen 60 jaar getrouwd. Zij was voor hem eens het meisje van de zangvereniging, waar hij graag naar luisterde. En naar luisteren bleef. Want muziek, zang, toneel en liefde voor de kunst maakte van hun huwelijk een harmonisch geheel. Vriendelijk en gastvrij voor een bezoeker zijn ze. Ideale ouders voor de vier zoons en drie dochters. Allemaal goed getrouwd, glundert de kleine Jan Robberegt. Al valt op hun grote feestdag de schaduw van het verlies van een der schoonzoons, een goede twee jaar geleden. Maar het leven gaat nu eenmaal verder. Het is hun 60ste bruidsdag. Ook die dochter zou niet anders willen... Zijeen van de zes thuis, hij een van de acht. Jan Robberegt, die op 15 mei 1889 het levenslicht in Schie dam aanschouwde. Net als zijn twee jaar jongere bruid. Graag wilde leren. Overdag, na de lagere school, bij kachelsmid Kamp op de Hoogstraat in de leer. Op de Burger Avondschool aan de Over- schiesestraat volgde hij een cursus om een goed draaier te worden. Na een jaar bij de firma Ingelse in het bedrijf en daarna bij de hand wagenmakerij van Jordaans. Namen vallen, zoals die van Kees Stokhof, die oud-Schiedammers iets meer te zeggen hebben. In 1912 werd de basis voor zijn verdere leven gelegd: de machine-en zuurstoffenfabriek van Hoek in Schiedam-Zuid. Waar hij in 1913 zijn toekomstige bruid bereid vond hem door het verdere leven te volgen... Luisterend naar dit verhaal denk je: deze man had toen de kans moeten hebben om verder te leren. Hij heeft een goede en ruime kijk op het leven. Hij is overal in geinteresseerd. Een rustig en evenwichtig man. Een tevreden mens, net als zijn vrouw. Een man met twee gouden handen, want alles in huis knapte hij zelf op. In zijn vrije tijd bezigheden vindend om uren mee doende te zijn, zoals het maken van een miniatuur-vogel kooitje met een piepkleine papegaai er in. Al zijn kinderen hebben er een. De kooi is geheel uitneembaar en van koper gemaakt. Wat een geduld, wat een urenlang werk. Een weegschaal met koperen scha len, een kaarsenstandaard op ranke RESTAURANT BROERSVE.ST 45 met saus, frites en appelmoes voet, een vijzelpot, een stuurrad met een vrolijke koperen bel erin, een doofpot van rood en geel koper. Kleine miniatuur kunstwerkjes stuk voor stuk en zo mooi afgewerkt. Herinneringen uit het ouderlijk huis: kleine porseleinen poppetjes. Je ziet als het ware alle blijdschap van de wereld in die opgeheven handen ten dans uitgebeeld... Eerste huisje In '1913 namen ze als kersvers bruidspaar bezit van hun woning in de Beierlandsestraat. Daar hebben ze niet lang gewoond. De stad trok meer. Van de Vlaardingerdijk naar de Aleidastraat. Vader Robberegt, geen dag zonder werk: „ook daarin hebben we geluk gehad", zegt hij. „Al moet je de laatste hongerwinter natuurlijk ver geten. Toen waren we allemaal uitgeblust". Na de oorlog opnieuw aan de slag bij dezelfde baas, waar hij ontzag voor heeft. Er 43 jaar bleef en toen in '54 gepensioneerd werd. Het was niet zo erg hoog dat pensioen, maar ze waren er rijk mee. Nu is dat pensioen opgetrokken en met de A.O.W. erbij hebben ze het goed, erkennen ze volmondig. Thuis altijd bezig. U las het hierboven al: een vaardig knutselaar. Kinderen die opgroeiden. Die het ouderlijk huis verlieten, dat nu te groot werd. Nu wonen ze alweer 15 jaar in een bejaarden woning aan de Van Hall straat, waar het dus op 5 maart groot feest is. Eerste spoorwegvrouwe... Een beetje trots laat Johanna Robberegt een getekende foto van haar grootmoeder zien: Johanna Maria de Roo. Waarnaar zij ver noemd is. Een vrouw die op 35-jarige leeftijd de taak van haar man overnam: de bomen sluiten bij de spoorwegovergang in Kethel destijds toen haar man door een zonnesteek werd getroffen. Vrou wenemancipatie dus al heel vroeg... Een goed getekende foto van een kleine broche af. Daar mogen we de diamanten bruidegom toch wel een complimentje voor geven. De „Robberegtjes" zijn allebei nog goed ter been. Bezoeken samen de bejaardensoos van de Opstandings- kerk. Ze zijn lid van de Algemene Bond van Bejaarden afd. Schiedam, maar het „Blauwhuis" is te ver uit hun buurt. Zij zullen a.s. maandag niet vergeten worden! „Kastje kijken" is er niet zoveel bij. Wel als het muziek of zang betreft. Ze zijn ook dol op een goed toneelstuk. Beiden verheugen ^ich oprecht op de week vakantie, die zij straks op kosten van de zaak in Beekbergen als gepensioneerden hopen door te brengen. We geven veel en we krijgen er veel voor terug. „Het leven is voor ons goed", mijmert Jan Robberegt. „Bij zovelen vergeleken hebben we 't rijk"... Hetgeen zijn vrouw slechts kan bevestigen. Op hun liefde op het eerste gezicht, toen zij als sopraantje van „Jeruel" en hij als tenor van „Zang en Vriendschap" opereerden hebben ze zich niet verkeken. Op maandag 5 maart krijgen ze een koffietafel aangeboden in zaal Beatrix". Waar zij aan zullen zitten met de kinderen, 16 kleinkinderen en 21 achterkleinkinderen. Om dan verder de avond gezellig door te brengen. Vanaf 5 uur krijgt u de gelegenheid hun te feliciteren... Nog vele góede jaren samen daar in de Van Hallstraat! M. W.-S. Een lekker kort maandje, morgen is het al weer maart en gaan we hard naar het voorjaar toe. Het voorjaar, dat bij allerlei mensen ideeën wakker maakt over schoon maken en wat daar zoal bij komt. Wanneer u gaat schoonmaken, dan doet u dat toch wél met overleg hé? U zet niet uw hele huis tegelijk op z 'n kop, maar u doet het rustig en zo, dat uw huis genoten er eigenlijk niets van merken. U kunt beginnen met de, kasten, daar is altijd veel aan op te ruimen. U zorgt ervoor, dat alle hoeken en gaten goed schoon zijn. We hebben tegenwoordig veel synthetisch goed, maar er is toch ook nog veel wol in de handel en dus in uw kast. Wanneer de kast schoon is, spuit er dan nog maar ten overvloede met een middeltje tegen de motten. Het is altijd zonde, wanneer er iets door die beesten vernield wordt. De schade die ze veroorzaken is doorgaans onherstelbaar omdat er altijd gaat jes komen op opvallende plaatsen! Na de kasten gaat u verder en dan vooral kamer voor kamer. Houdt u op tijd op met werken en zorgt u dat u niet te moe wordt. Dan wordt u kribbig en het gevolg daarvan is weer huilende kinderen (door de standjes) en allerlei geruzie om niets. En om u even helemaal te ontspannen komt u dan bij ons op een cursus! Fijn er uit en iets héél anders doen en niet aan de schoonmaak denken. U kunt bij ons terecht voor: Creatief handwerken op dinsdag morgen en eventueel donderdag morgen. Wandkleden op dinsdagavond en woen sdagm or gen Bloemschikken op maandagavond en dinsdagmiddag. Uiterlijke verzorging op dinsdag middag en woensdagavond. Klusjes in huis op woensdagavond. Gast en gastvrouw/heer op donder dagavond. Fijne keuken op dinsdagavond. Indisch koken op donderdagavond. U ziet, keus te over en behalve dit nog onze naailessen. Op de Korte Dam 5 op maandagmiddag, maan dagavond, dinsdagmiddag, dinsdag avond, woensdagmorgen, woens dagavond, donderdagmiddag en donderdagavond. In Groenoord op maandagmiddag, dinsdagavond en woensdagavond en bij voldoende deelname zullen we een cursus gaan geven op woensdagmorgen. Hebt u er idee in, geeft u zich dan s.v.p. wél vlug hiervoor op. We kunnen een cursus alleen beginnen wanneer we 12 dames bij elkaar hebben, dus het hangt grotendeels van uzelf af, of een cursus er komt of niet. Wij hebben de leerkrachten, maar u moet de cursisten leveren! U kunt bij ons terecht voor inlichtingen op alle huishoudelijk- en budgettair gebied op Korte Dam 5, tel. 264 781. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur. Hebt u iets dringends (of wilt u zich plotseling opgeven voor een cursus! dan kunt u ook 263633 bellen. Ons gironr. is 716115. Tot ziens op Korte Dam 5. P.S. Maandag 5 en dinsdag 6 maart zijn wij gesloten, omdat de scholen dan vakantie hebben. Alleen wan neer u een andere afspraak met uw lerares hebt, houdt u zich aan die afspraak! Anders: 1 week géén les! P.S. Welke Na. in Schiedam of in de buurt wil eens contact opnemen met ons kantoor? Graag tot spoedig ziens! Hennessy, Mariell te duur Dan Franse brandy RANCOURT, nu 9.40 3 flessen voor 27.- SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 26.59.97 26.41.40 Or. Meinsma. de man die het als zijn roeping ziet om Nederland Van de sigaret af" te krijgen is als „een roepende in de woestijn In 1971 werden een miljard sigaretten méér gerookt dan het jaar daarvoor, in 1972 steeg het verbruik met twéé miljard' „Hoe komt dat"? vraag ik mij af. Is die dokter Meinsma dan een fantast? Nee, hij is juist het tegendeel: hij heeft het grootste gelijk van de wereld, want ik lees dat „veertien procent van het totale sterftecijfer een gevolg is van teveel sigaretten roken Hij vraagt zich af „of we dat nog langer mogen toestaan JA, dat mogen wij, want we leven in een vrij land. Het ontzettende is, volgens mij, dat er aan het gelijk van dr. Meinsma niet te tornen valt. Hij heeft niet „een beetje gelijk", maar absoluut Dat irriteert verschrikkelijk, daarom kunnen wij die man niet uitstaan. Geef toe, het IS zo, er is al een spotliedje op hem gemaakt. Een tragische figuur, ik wilde dat ik hem helpen kon. Hij is niet te troosten met „kom, kom, weet u zeker dat u het niet te zwart ziet"? Hij ziet het niet te zwart. Ik geloof dat zijn aanpak van het probleem niet juist is. Hij komt op ons af als een boete-profeet, dreigend met hel en verdoemenis, verwacht van de overheid de strengste maatregelen. Kortom, hij heeft geen tact. Wat hier allemaal ik ben zelf een matige sigarenroker wel gemakkelijk wordt neergetikt, maar het PROBLEEM blijft even goed levensgroot bestaan. Een feit blijft dat we inderdaad en zo snel mogelijk van dat vele sigarettenroken af moeten Nu is het een bekende stelling dat je de mensen niets moet afnemen als je er niks anders tegenover kunt stellen. Snoepen is geen alternatief. Lopen leuren met „zelf-discipline" heeft geen enkel effect. Verbieden maakt de zaak waarschijnlijk nog erger. Als ik probeer maar wat ALS we het eens zochten in de l'IJP Pijprokers zijn gezellige mensen". En voor zondags de sigaarHoe kén dat nou? Verdori, PROBEER het eerst eens. Want we roken ons dóód hoor, daar verandert al het geklets niks aan, want, hoe vervelend we dat ook vinden: dr. Meinsma hééft gelijk! SEBASTIAAN Men schrijft ons: „Ook deze maand vindt u in de Noordmolenstraat weer een contai ner en wel op zaterdag 3 maart a.s. We gaan weer proberen deze laadkist vol te proppen met oud-papier. Om ook deze maand weer een volle bak te hebben, roepen wij wederom uw hulp in. Mocht u ons inderdaad willen helpen, dan bieden wij u gratis service aan huis, door u zaterdag tussen 10.00 en 13.00 uur te verlossen van uw papier. U kunt ons bereiken onder de volgende nummers: voor het Zuiden: dhr. G. van Rijswijk, tel. 2621 70 voor overige wijken dhr. F. de Groot, tel. 704521. Natuurlijk kunt u uw kranten ook persoonlijk brengen. Bent u niet zo bekend in Schiedam, dan vraagt u gewoon naar de MAZDA-dealer, Garage Landman, want dat is de plaats waar wij tussen 10 en 1 uur de containerdeuren open hebben staan. Help „Ambrosius" bouwen en belt u even". Drumband „Ambrosius" Burgemeester H. Roelfsema is ver hinderd om op maandag 5 maart a.s. zijn wekelijkse spreekuur in het Stadskantoor, Emmastraat 1, 6e I etage, te houden. Op zaterdag 3 maart a.s. worden verschillende leden van de Neder landse Christelijke Bond van Over heidspersoneel gehuldigd. En wel van 10.00-11.00 uur, wat het officiële gedeelte betreft in gebouw Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Daarna volgt van 11-half 1 een „Open Huis" teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen deze jubilarissen geluk te wensen. Het zijn er 1 7 met een lidmaatschap van 25 jaar, 1 van 40 en 3 van maar liefst 50 jaar. Hiernaast vindt u hun namen vermeld... 25 jaar: J. G. Sanderse, Molensingel 3. P. J. Drenth, Burg. Haarenlaan 946. D. Krabbendam, Bachplein 102. Mej. J. L. Groenewegen, Harg- plein 94. J. J. Donkers, Dr. Kuyperlaan 16. M. Osse waarde, Eendrachts- straat 32a. Mej. M. Lems, Hofje van Belois 9. M. L. de Bruin, J. v. Zutphen- straat 9. F. A. P. den Hollander, Rotter- damsedijk 94c. J. Kant, P. J. Troelstralaan 13. M. Kopmels, Burg. Knappert- laan 274b. G. van Schaik, W. Pijperstraat 71. K. C. Quartel, Ph. v. Bourgon- diëstraat 35b. Mej. M. Amoraal, Bej. Centrum Thurlede. P. Boer, v. Maanenstraat 94. C. v. Schijndel, Westfranken- landsestraat 141a. A. v. Roon, W. Pijperstraat 72. 40 jaar: G. v. Katwijk, Vlaardingerdijk 102. 50 jaar: W. A. v.d. Meiden, W. Pijper straat 29. M. v. Bommel, C. Th. Stork- straat 8. C. v. Aken, G. Reinderstraat 26c. .STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN. GEZINSVOORUCHT1NO SCHIEDAM" Schiedam Telcfbon 26 47 81 Het echtpaar Robberegt-van Wijk dat op maandag 5 maart een diamanten bruidspaar is. WIJ VERZORGEN OOK UW .LUNCHPAKKETTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 10