Wat de tweede voorronde van de Randstad-Edities-Talentenjacht allemaal aan het licht bracht RONDGANG DOOR NIEUW Nederlaag voor GEDEELTE POLITIEBUREAU Installatie commissie 700 jaar Schiedam Vier dagen OPEN HUIS voor iedereen Vrijdagavond in Partycentrum Reinvoorde te Rijswijk: zelfde drukke bedoenerigheid van voorbereidingen als de eerste voorronde in onze grote Talen tenjacht. Weer zouden een tiental amateurs proberen er uit te springen en een plaatsje te krijgen in de kwart-finale. Een heel gevarieerd programma schotelden ze hun aandachtige publiek voor en er viel heel wat te zien en te luisteren. De Ooievaars KANTINE VIER DAGEN... Kraamcentrum van het Groene Kruis kent nieuwe spreekuren HET.NIEUWf.STADSBLAD PAG 12 WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 De jury bestond deze keer uit Frans Senf, Martin Hakkaart, Arnold Beijer van Muziekexpres, Simon Rosman van het orkest Olympic Four, Aat Zandstra van de Rand- stad-Edities-Rotterdam en uw ver slaggeefster. Een jury, die het niet gemakkelijk had en die de nodige tijd vroeg om tot -een beslissing te komen. Het gaat nu eenmaal om de juiste volgorde van de winnaars en daar kan en moet men wel eens over discussiëren! WINNAARS 2e VOORRONDE De eerste plaats met 40 pnt.: Ron Ron van Etten uit Voorburg, die z'n bloedeigen songs zelf op de piano en gitaar begeleidde. Hij kwam met 49 punten als eerste uit de tweede voorronde van de Randstad-Talentenjacht. En gaat over naar de kwart-finale. van Etten uit Voorburg, die eigen songs begeleidde op piano en gitaar. Zonder meer een veelbelovende zanger, deze Ron, daar was iedereen het over eens. Muzikaal veel talent en een goede stem. Tweede werd de popgroep Targus uit Rijswijk met 42 pnt.: jongens van 16 jaar, die het best deden. Vooral het tweede nummer was erg goed en gaf de doorslag. Nummer drie was de Beatgroep Brotherhood Limited uit Leidschen- dam met 39 pnt. die een goede bijna professionele indruk maakten. Dat waren de winnaars uit deze 2e voorronde: zo is dat nu eenmaal met een wedstrijd. Dat houdt niet in, dat de andere deelnemers geen verdien sten hadden, er was vaak maar een gering puntenverschil. Maar toch moeten die punten het doen! OVERIGE DEELNEMERS Een woordje over de mensen die het niet haalden, mag hier nog wel even vallen. De vierde plaats met 38 punten was voor Dick Mizee uit Voorburg. Hier is nu zo'n geval over wie de derde of vierde plaats zal krijgen. Uiteindelijk gaf het punten totaal de doorslag. Dick is een zgn. folksinger, een genre, dat we hierin Nederland niet zo goed kennen; alleen van de Amerikaanse platen dringt er nog wel eens iets tot ons door. Dick heeft het wel, hij zingt goed en ook zijn gitaarspel is behoorlijk. Maar het is het nét niet helemaal. Gewoon hard doorgaan en straks terugkomen. Een gedeelde vijfde plaats was er voor The Testifiers uit Delft en voor mevrouw Zoon en dansgroep Aphrodite, beiden uit Den Haag. The Testifiers is een, men zou kunnen zeggen, gospelgroep van drie meisjes, waarvan 2 uit West-Indië komen. Vanzelfsprekend brengen deze „getuigsters" behoorlijke zang De „Randstadeditietalentenjachtjury" is hier kennelijk al buiten adem en dat terwijl ze nog maar aan de voorrondes bezig zijn. Jureren, moeilijk hoor, maar we werken er ons dapper doorheen, met behulp van de publiekjury. en muziek, maar ook hier geldt weer, het mist iets en dat iets is hier overtuiging. In echte gospel ga je méé, of je wilt of niet. Mevrouw Zoon droeg voor, alleen maar, om zoals ze zei, een stem van protest te laten horen tegen de wereld van vandaag. Het meest overtuigde ze, toen ze na haar optreden, een explicatie gaf van een collage van kranteberichten, die ze bij haar optreden gebruikte. Plaatsje zes voor een band met een lange naam: de Bubble Bommel Boogie Woogie Blues Band. Het was eigenlijk best leuk wat ze deden en de pianist was werkelijk geweldig, jammer dat de drums hem totaal overstemden. Reden voor heroriën tering voor deze leuke band, die zich prima presenteert. Een Voorburgse jongen, Peter Wil- lemse, op de volgende plaats. Peter zingt en begeleidt zichzelf op de gitaar. Dat laatste heeft hem zo laag op de lijst doen belanden, want hij zingt erg goed, te zacht misschien, maar daar kan hij wel wat aan doen. Hij wéét wat hij zingt, dat is erg belangrijk. Dat gitaarspelen kan bijgeleerd worden. Hij moet er beslist mee doorgaan! Ja, en toen kwam Kitty Magnin uit Rotterdam met iets heel bijzonders op een talentenjacht: pantomime. Kittie weet heus wel waar ze aan begonnen is, ze weet wat panto mime is, alleen ze doet het nog niet goed genoeg. Pantomime is een samenspel van arm-, been- en ge zichtsbewegingen, die soepel en geraffineerd in elkaar moeten over gaan. Kitty deed leuke dingen met haar gezicht, maar dan wordt het mime, en dan moet je wel van goeden huize komen. Ze deed een eterijtje-in-een-café waarbij ze bleef zitten op een stoel, uiteraard. Net geen pantomime. DAT WAS HET Wat het de volgende keer gaat worden, is nog niet bekend. Deze week géén voorronde, maar een repetitie-avond voor die deelnemers, die door een pianist of orkest begeleid moeten worden. Donder dagavond in Reinvoorde's Party centrum Rijswijk zal Wim van de Meeberg, de pianist van Frans Poptie, zangers en zangeressen hel pen hun optreden goed voor te bereiden, zodat we straks weer van een plezierige voorronde verzekerd kunnen zijn. Zo aan de buitenkant merk je er niet veel van dat aan de achterkant van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat fiks is gebouwd. Ingezet met fase een, de voor-fase van de vernieuwing: de garage. Na de ingebruikname van dit pand op 1 november 1920 (kosten een f 75.000,—) zijn er weieens wat kleine veranderingen aangebracht, maar sinds men in 1966 driftig aan het bouwen is gegaan, stak het nieuwe pand wel verschrikkelijk af bij het oude. Zodat men net als in de Dr. Noletstichting bij fasen vernieuwingen aanbracht. Op dinsdag 6 maart a.s. mogen de echtgenoten, verloofden, grote I kinderen en gepensioneerden deze vernieuwingen aanschouwen. We hebben er gisteren een vluchtige blik in kunnen werpen. Wil je alles goed in je opnemen dan is hier wel een dag voor nodig. En zoveel tijd is er (nog) niet. Wel ligt het in de bedoeling, en dat is verschrikkelijk belangrijk, om geregeld voorlich tingsavonden te houden. Men heejt er nu de ruimte en de gelegenheid voor... Hoewel de verbouwwing nog lang niet klaar is. Maar men heeft geduld. Men kan nog even wachten. Dat heeft men intussen in al die jaren wel geleerd... De adjudanten J. P. van Biezen, C. P. M. Gunnewegh en A. Karei, die de Commissie van Ontvangst vor men, zijn zeer verheugd over deze aanwinst. Het werken is veel gerieflijker. Niet alleen voor hen, doch ook voor diegenen die een beroep op hen doen. Denkt u alleen maar eens aan de afdeling Vreemdelingendienst. Buitenlanders die zich toch al verloren voelen door de taalmoeilijk heden en dan zo weinig comfortabel in het oude gebouw worden ont vangen. Amper hun vragen durven stellen op die ongemakkelijke hou ten bank op de overloop. Nu een aparte wachtkamer. Een spreekkamertje... Wie weieens een huldiging van een der mannen van Hermandad mee gemaakt heeft in de oude kantine met de mensen van het Schiedams Politie Muziek Gezelschap op volle toeren draaiend, weet dat het altijd wat behelpen was. Dat is nu allemaal voorbij. Een geweldige ruimte als men de beide vouwdeuren openzet. In drie ruimten verdeeld heeft men ,de beschikking ten eerste over de kantine met een ruime bar. Alles even proper en gerieflijk met een fris betegelde achtergrond. Er kunnen kleine hapjes voor hongerige magen worden besteld. Versgezette koffie in een paar tellen, zoals we bij de terugtocht met veel dank en erken telijkheid ervoeren. Een instructie- en vergaderlokaal en een commissiekamer voor Veilig Verkeer. Het bijzondere hiervan is dat er maar liefst 26 luidsprekers vernuftig weggemoffeld over deze drie ruimten zijn verdeeld, doch groepsgewijs in- en uitgeschakeld kunnen worden. De overgordijnen van deze vertrekken zijn nog niet klaar, maar dat komt allemaal nog. Vandaar dat men net als inde oorlog verduistering heeft aange bracht in het middelste lokaal. Kan men rustiger vergaderen. Het verrolbare archief is brandvrij door de stalen ramen en ergens anders vind u bijna een voorwereld lijk meubelstuk: de eerste atelier camera van 7 februari 1933... Alle bewoners van Schiedam die interesse hebben in het werk van de politie in zijn totaal, worden uitge nodigd op een van die vier dagen naar dit Open Huis te komen, nl. op woensdagavond 7, donderdagavond 8 en vrijdagavond 9 maart. Telkens van half 7 tot half 10 en op zaterdagmorgen 10 maart van 10 tot 4 uur. Nu denkt u: wat een onzin om hier zoveel tijd voor uit te trekken? U zal tot de ontdekking komen, dat u die tijd best gebruiken kunt, want er is zoveel te'zien, zoveel te vragen. Gast zijn van de politiemensen is meer inzicht en begrip voor hun werk hebben. DenKt u alleen maar eens aan het recherchewerk. Aan dat van Bijzondere Wetten, de Kinder politie (één jonge vrouw is hier alle mannen de baas), de foto-afdeling. En nog veel meer. Via levensgrote pijlen komt u allemaal op afdelingen die uw volle belangstelling hebben. Met de camera volgen we die volgende week tijdens het Open Huis nog wel even. M.W.-S. De Ooievaars 1 heeft tegen R.W.R. 3 een krappe nederlaag geleden van 4-6. Dit blijkt ook uit het feit, dat van de 10 partijen er 6 in drie games, drie partijen werden verloren. De held van de avond was Jan van Dongen, die drie winstpartijen, alle na drie games, op zijn naam bracht. Van Balveren boekte 1 winstpartij. Hij had in de laatste partij pech, om met 19-21 in de 3e game, van F. de Rave te verliezen. Het dubbel, tussen Van Balveren, J. van Dongen tegen Ritskes en De Rave, werd ook al met een derde game van 18-21 verloren. C. Kroone had geen geluk om maar 1 partij te winnen. Op 22 februari j.l. heeft de burge meester de installatie verricht van de Commissie ter voorbereiding van de viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam. Van deze commissie is de burge meester zelf voorzitter, terwijl de heer P. J. Drenth chef van het bureau algemene zaken der gemeen te-secretarie (telefoon 260500, toe stel 192) ambtshalve als secretaris optreedt. Als 2e secretaresse zal fungeren mevrouw H. van Geloven- v.d. Keemel, Jacq. Urlusplein 96. Leden van de commissie zijn: mevrouw A. Schuring-Ike, Nassau- laan 40, representante voor de Hervormde en Gereformeerde groe pen. de heer J. J. Bieze, Ruys de Beerenbroucklaan 6, representant voor de buitenkerkelijke groep, de heer J. Brussé, representant voor de Schiedantse sportwereld. Broers- vest 107. mevrouw E. de Vos-van Harmeien, Vlaardingerdijk 452, representante voor de Schiedamse Gemeenschap (culturele sector). de heer Th. de Bruin, Dr. Boslaan Gedetailleerde uitslagen: 1. Van Balveren—Ritskes 11-21 14-21 0-1. 2. Van Dongen-De Rave 21-19 19-21 21-16 1-0. 3. Kroone-Riedijk 13-21 18-21 0-1. 4. Van Balveren Ritskes 19-21 21-19 18-21 0-1. Van Dongen -De Rave 5. Van Dongen-Ritskes 21-16 14-21 21-17 1-0. 6. Van Balveren—Riedijk 21-19 21-19 1-0. 7. Kroone-De Rave 11-21 8-21 (KI. 8. Van Dongen-Riedijk 21-19 16-21 21-17 1-0. 9. Kroone Ritskes 21-18 8-21 5-21 0-1. 10. Van Balveren-De Rave 8-21 21-13 19-21 0-1. Totaal 4-6. De eerstvolgende wedstrijd wordt vrijdag 2 maart tegen het zeer sterke T.T.V.W. 4 gespeeld. 33, representant voor de Schied. Raad v. Jeugd en Jongeren, de heer J. H. Blomsteel, Schubert- plein 90, representant voor de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenk dagen. de heer H. W. G. Hoek, Julianalaan 44, voorzitter van het Departement Schiedam van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heer drs. G. v.d. Feijst, Broersvest 6c, archivaris der gemeente Schie dam. Door het plotselinge overlijden van pater Preusting, die zijn medewer king had toegezegd, moet een andere representant(e) voor het R.K. volksdeel worden gezocht De commissie is na haar officiële start onmiddellijk met de voorbe reidende werkzaamheden begonnen. Binnen korte tijd hoopt mer; een rompprogramma opgesteld te heb ben. Hiervoor zullen diverse vereni gingen, organisaties en personen worden benaderd. Getracht zal worden de gehele bevolking bij de feestviering te betrekken en haar te activeren. In verband met de komende fusie van de Kraameentra van „Het Groene Kruis' „Oranje-Groene Kruis" en „Wit-Gele Kruis te Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland zullen de spreekuren voor aanvraag van kraamhulp veranderen. A.s. moeders, die voor deze gebeur tenis thuis willen blijven, kunnen kraamhulp bespreken: Voor Schiedam elke woensdag van 2-3 uur in gebouw van het „Wit-Gele Kruis", Westerkade t.o. nr. 24. Voor Groenoord en Kethel, elke 3e donderdag van de maand van 2-3 uur, Kerkweg 8. Voor Vlaardingen elke woensdag van 2-3 uur, Schiedamseweg 99. Voor Maassluis, elke 2e en 4e dinsdag van de maand, van 2-3 uur, Wijkgebouw, Haven. Voor Maasland, elke 2e dinsdag van de maand, vart 4-5 uur, Wijkgebouw

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12