C^uitureie ciaenclci WILT U WAT WETEN? Met de speel/parkeerstraat eerst nog ervaring opdoen Reductietarief bejaarden dit wilda u weten Stedelijk Museum Zoldertheater In de Teerstoof Vergunning Hinderwet Passagetheater Laatste kans voor T uberova-onderzoek Zft u met een vraag of probleem op gemeentelijk gebied waar u geen antwoord op weet En wilt u toch wel graag weten hoe 'tz«? De voorlichtingsambtenaar kan u op weg helpen. Vul deze bon In. Wij antwoorden u In een artikel op deze pagina's, of anders per brief. ADRES NAAM -gsi|iII UW VRAAG Opsturen aan: Voorlichtingsambtenaar, Stadskantoor Schiedam Rapport over service flats voor bejaarden in de torenflat in Woudhoek-Zuid HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - WOENSDAG 7 MAART 1973 mmsss&a Geopend dagelijks 10-17 uur; zondag 12.30-17 uur; vrijdagavond 19-22 uur. Toegang gratis. Van 12 maart tot 24 maart gesloten voor tentoonstellingen. KONFRONTATIE XI tot 12 maart. Tom Mosley, collage-multiples met geometrische figuren. Dolf van Leggelo, tekeningen, schilderijen, aquarellen. Suzuki Graphics, moderne grafiek van Japanse kunstenaars als Kimura, Higa en Yoshiharu. „MEN WHO MADE YOUR WORLD" tot 11 maart. Fotograaf Yousef Karsh portretteerde vele groten der aarde, politici, kunstenaars; tentoonstelling onder auspiciën van de Peter Stuyvesant Foundation New York. SALON VAN DE MAASSTEDEN van 24 maart tot 24 april. CONCERT door Phemios-trio op 9 maart, aanvang 20.15 uur (2e concert uit serie B). Els Krieg viool, Marja Bon piano en Herman Braune klarinet vertolken werken van Vanhal, Strawinsky, Scarlatti, Brahms en Bartok. Losse kaartverkoop aan de museum-balie: f 4,— voor leden, f 5,— voor introducé's en f 1,50 voor jeugdleden en houders C.J.P. ORGELCONCERT op zaterdagmiddag van 15 tot 16 uur op het Hess-orgel in de aula. Organist Egbert van Goor. Toegang gratis. Nieuwstraat 12. Voorstellingen op zaterdag avond om 21 uur. Entree f 4,50 p.p.; houders CJP f 3,50. Telefonische reservering via VVV-Schiedam, tel. 010-266000. SPYROGIRA op 10 maart. Met Martin Cockerham, zang en gitaar; Barbara Gaskin, zang. De teksten zijn van Martin Cockerham zelf, variërend van geëngageerd tot ver halend; de muziek kan het best omschreven met luisterfolk-rock, met de akoestische gitaar als begeleiding. Bij het gemeentebestuur zijn de volgende aanvra gen voor een vergunning volgens de Hinderwet bin nengekomen. Voor nadere bijzonderheden, ook voor wat betreft de procedure bij bezwaarschriften en beroep, wordt verwezen naar de officiële afkondi ging aan het Stadhuis. De directie van de B.V. UTOMIJ, Noordvest 93-95, vraagt een vergunning involge de Hinderwet voor het oprichten van een opslagruimte voor gedistilleerd op het perceel Noordvest 93-95 te Schiedam. De directie van ESSO Nederland N.V., Zuid-Hollandlaan 7 te Den Haag, vraagt een vergunning involge de Hinderwet yoor het uitbreiden van een petroleum-installatie op het perceel Emmastraat 12 te Schiedam. De directie van Heerebout Rotterdam C.V., Strickledeweg 55, vraagt een vergunning involge de Hinderwet voor het oprichten van een las- en constructiebedrijf met diverse elektromotoren van gezamenlijk 25 pk., op het perceel Strickledeweg 55 te Schiedam. JOOST NUISSL kamerpopensemble op 17 maart. Kamerpop (een eigen term van Nuissl) is zeer gevariëerd, een synthese van pop, folk, jazz, klassiek en chanson; de bindteksten, vertelsels en filosofietjes zijn functioneel. TRY-OUT op 17 maart om 24.00 uur van een nieuwe cabaretgroep (wijziging voor behouden). Toegang f2,50 (bezoekers van Joost Nuissl kunnen dit programma gratis bijwonen). CABAMIME op 24 maart. Dit is een combinatie van mime, dans, beweging, tekst, muziek en zang in één programma. POPPENTHEATER. Iedere zaterdagmiddag om 14.30 uur een kindervoorstelling door een Nederlands poppentheater. Entree f 2,50 inclusief glas ranja. OPERETTE op woensdag 7 maart, aanvang 20.15 uur. Hoofdstad Operette brengt ,,lm Weissen Röss'l" van Ralph Benatzky met groot koor, uitgebreid orkest o.l.v. John Kapper en ballet. Toegangsprijzen f 10,—, f 7,50 en f 5,—; 65-plussers en houders CJP f 4,— voor de f 7,50-rang. POPFESTIVAL op vrijdag 9 maart om 20 uur, verzorgd door Martin Green's R B Society. TêTE a TED 2 op vrijdag 23 maart, aanvang 20.15 uur. Een geinkunstprogramma van Ted de Braak en Mieke Bos. Teksten van Jelle de Vries, Alexander Pola, Jan Fillekers en Ted de Braak. Muziek: Theo Roosen, piano; Eddy de Wind, gitaar en IJf Blokker, slagwerk. Voor entreeprijzen zie 7 maart. Het bevolkingsonderzoek in Schiedam door de Stichting Tuberova loopt ten einde. Morgen, donderdag 8 maart, is de laatste onderzoekdag. In het bureau gevestigd in de z.g. Finse school aan de Dr. Zamenhofstraat 153 gaat morgenavond om 20 uur de deur dicht en dan is het voorbij. De laatste kans dus voor degenen die zich aan dit belangrijke onderzoek willen onderwerpen maar die om een of andere reden geen oproep hebben ontvangen. Zij kunnen zich zondermeer op het bureau melden. Nog een verzoek indien men geen gevolg heeft gegeven aan de oproep, om welke reden dan ook, stuur dan alsjeblieft de oproepkaart toch terug, met vermelding van de reden van het wegblijven. Gezien de opkomst kan ook nu weer gesteld worden, dat het onderzoek een succes is geweest. De gemeente Schiedam streeft, zoals bekend, naar een verbetering van het woon- en leefmilieu in de oudere stadswijken. Zo is er voor Schiedam-Zuid een z.g. „verkeerscircu latieplan" in voorbereiding, waarbij in een aantal straten éénrichtingsverkeer zal worden ingesteld. Daardoor kan o.m. het parkeren beter in de hand worden gehouden en zo komt er meer ruimte en gelegenheid voor de kinderen om op straat te spelen. In de Ridderkerksestraat is daar een proef mee genomen, door bij een herbestrating het straatprofiel te wijzigen. In de rijrichting zijn parkeerkommen aangebracht, doch aan de overkant is aan het (versmalde) voetpad een z.g. „speelstrook" van 1.70 meter toege voegd. De bedoeling is dat op die strook de kinderen overdag kunnen spelen (er zijn dan ook eenvoudige speelwerktuigen geplaatst tussen een boombeplanting) en dat er 's avonds en gedurende het weekeind gepar keerd kan worden. Een herstel dus van de speelfunctie van de straat, in wisselwerking met het ^parkeren. Op deze proef zijn reacties binnengekomen, ook kritiek. Op zich zelf was dit juist de bedoeling van de proef. Doch het is zacht gezegd voorbarig om nü al te stellen, zoals gebeurd is, dat de proef is mislukt. Het is van meet af aan de bedoeling van de gemeente geweest om de bewoners van de Ridderkerk sestraat (en eventueel ook buurtbewoners) gedurende enkele maanden te laten wennen aan de nieuwe situatie en om dan de meningen te vragen, bijvoorbeeld met een enquête in een of andere vorm. De gemeentebesturen van Schiedam en Rotterdam zijn na uitvoerig overleg in principe overeengekomen om ook de bejaarden in Schiedam een reductie te verlenen op de R.E.T.-tarieven voor bus en tram. Het zal echter nog wel enkele maanden duren voordat de bejaarden tegen een lager tarief kunnen reizen, daar nog veel zaken geregeld moeten worden. Dat is jammer, maar het gaat niet anders. Voor Rotterdam zelf liggen de zaken makkelijker, omdat de R.E.T. een eigen gemeentelijk bedrijf is. Maar de gemeente Schiedam moet de aan de bejaarden verleende reductie bijpassen en dan is het zaak om een goede regeling te ontwerpen. Daar is men nu mee bezig. Ook moet de gemeenteraad nog de goedkeuring geven aan de plannen en de provincie aan het verstrekken van geld. De regeling voor de Schiedamse bejaarden wordt anders dan voor de bejaarden in Rotterdam. De opzet is dat de Schiedamse bejaarden op bepaalde adressen (gedacht is aan de bejaarden-bonden en instellingen, de tehuizen, enzovoort) kinderkaarten met een speciale opdruk kunnen kopen. Die zijn er dan alleen voor de bejaarden uit Schiedam en zij krijgen alleen reductie op deze speciale kaarten. En zij moeten een legitimatiebewijs bij zich hebben. Dat is wat allemaal nog geregeld moet worden. Het is dus niet de bedoeling dat het Rotterdamse „bejaarden-paspoort" zonder meer in Schiedam wordt ingevoerd. Dat kan ook niet, want op dat paspoort wordt in Rotterdam ook reductie voor andere instel lingen gegeven. De Schiedamse bejaarden echter krijgen alleen reductie op de R.E.T.- tarieven. Wanneer alles in kannen en kruiken is, zult u er meer van horen. Beeld van de Ridderkerksestraat over dag: links staan geen auto's gepar keerd, zodat de kinderen op de speelstrookhun gang kunnen gaan met de speelwerktuigen. Let op de tekst van het bord. A.an de hand van dit onderzoek kan uitgemaakt worden welke onderdelen van de nieuwe opzet een verbetering zijn en positief worden gewaardeerd en welke punten niet. Zo verkrijgt Gemeentewerken ook gegevens die verwerkt kunnen worden in de plannen voor een tweede proefstraat, die in de uitvoering best mag verschillen van de eerste. Experimenteren dus in de praktijk tot een beste vorm is gevonden. Daarvoor heeft Gemeentewerken de mede werking van de straatbewoners hard nodig. Maar mag alsjeblieft de zaak nu nog even bezinken? Teveel spoed is in dit geval niet goed. Een speciaal daarvoor door het gemeente bestuur ingesteld projectgroep heeft de mogelijkheden onderzocht om de torenflat met 20 lagen aan het Heijermansplein in Woudhoek-Zuid de bestemming te geven van „service-flat voor bejaarden". Na een aantal besprekingen en ook een oriëntatiebezoek in Ommoord is de project-groep in een rapport aan B. en W. tot de conclusie gekomen dat de opzet van een service-flat met een beperkt basis-dienstenpakket voor Schiedam wense lijk en realiseerbaar is. Dit rapport zal eerst nog behandeld worden in een aantal raadscommissies en kan eventueel uit monden in een voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad. Wat het beperkte service-pakket betreft heeft de projectgroep gedacht aan het aanstellen van een beheerder en een assistent, bij voorkeur wonend in het gebouw; aan een alarm- en oproepinstallatie; aan een openbare telefooncel in het gebouw; aan ruimten voor gemeenschappelijk gebruik o.a. voor recreatie, maar ook voor spreek uren voor maatschappelijke en medische dienstverlening; aan een wasserette; een z.g. moedersleutelsysteem en aan speciale nood verlichting. Dit pakket zou dan naar behoefte uitgebreid kunnen worden met bijv. verstrekking van warme maaltijden, het geven van bejaardenhulp en het organiseren van activiteiten in de recreatieve sfeer. De project-groep meent dat concretisering van het plan op betrekkelijk korte termijn mogelijk is en dat de extra-kosten, naast de huurprijs, zo laag mogelijk gehouden dienen te worden; uitbreiding naar een „zwaarder" pakket van dienstverleningen zou mogelijk zijn. In het rapport worden suggesties gedaan voor wat betreft de financiering, het beheer en de organisatie van de dienstverlening.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16