RONDGANG DOOR NIEUW GEDEELTE POLITIEBUREAU Schaaknieuws van sv ..Schiedam*" Landman Vier dagen OPEN HUIS voor iedereen HADI- mZD4 dealer Hoog geëerd Publiek! Laat niets in auto achter Ongewenst bezoek Waakzaam op weekmarkt Misselijke streek STAP ER IN.... bij „LANDMAN" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 7 MAART 1973 'Een expositie van inbrekers materiaal en foto's. Ze zeggen dat het amateur-toneel in Schiedam dóód is. Dat is een nare vergissingwant achter de schermen kookt en bruist het van levenslust. Al onze spelers zouden niets liever willen dan morgenavond opnieuw de planken op te gaan, ondanks zenuwen die hun parten spelen, ondanks moeilijkheden met de tekst, ondanks al die handen die ze „ergens" moeten laten, ondanks het zéér moelijke stille spel"... En waarom DOEN ze het niet, terwijl ze zo staan te trappelen van ongeduld? Omdat u, dierbaar publiek, liever lui en gemakkelijk voor uw beeldbuis ligt ofschoon u bijna zeker weet dat het wéér een sof t.v. zal worden, daarom! En dat is toch zó ontzettend jammer en daar zullen we later toch zo ontzettend veel spijt van krijgen. Vrijdag 16 maart gaat U.D. „een meisje om te stelen" op de planken van Irene zetten. „Een meisje om te stélen! wat wilt u liever? Dat gezeur over kabinetsformatieDie ellende in Noord-lerland? Een overzicht van de stakingen die ons land ontwrichten (al ben ik het met iedereen eens dat de ongelijkheid in inkomens hier en daar wel bijzonder schrijnend isj. Mensen, laten we eens ophouden met al het wroeten in de modder en ons weldadig ontspannen bij een goed, probleemloos toneelstuk! De heer Lutz (eigenaar van Irene) heeft een sympathiek plan: Het komend seizoen wil hij de zeven beste toneelgroepen van Schiedam een vlotte kans geven en een heleboel prijzen: Voor de beste hoofdrol, de beste bij-rol, de beste regie, het mooiste decor... een publieksprijs, een jury-prijs (de jury samengesteld uit leden van alle deelnemende clu bs). Een plan om in te bijten, een plan waardoor Schiedam weer de Toneelstad wordt die ze vroeger was, want, dat moet u toegeven, ze kunnen er hier wat van. Maar u moet mee willen doen, dames en heren burgers en burgeressen, want bij toneel hoort publiek! Laten we op 1'6 maart alvast beginnen! SEBASTIAAN Alle bewoners van Schiedam die interesse hebben in het werk van de politie in zijn totaal, worden uitge nodigd op een van die vier dagen naar dit Open Huis te komen, nl. op woensdagavond 7, donderdagavond 8 en vrijdagavond 9 maart. Telkens van half 7 tot half 10 en op zaterdagmorgen 10 maart van 10 tot 4 uur. Nu denkt u: wat een onzin om hier zoveel tijd voor uit te trekken? U zal tot de ontdekking komen, dat u die tijd best gebruiken kunt, want er is zoveel te zien, zoveel te vragen. Gast zijn van de politiemensen is meer inzicht en begrip voor hun werk hebben. Denkt u alleen maar eens aan het recherchewerk. Aan dat van Bijzondere Wetten, de Kinder politie (één jonge vrouw is hier alle mannen de baas), de foto-afdeling. En nog veel meer. Via levensgrote pijlen komt u allemaal op afdelingen die uw volle belangstelling hebben. Met de camera volgen we die volgende week tijdens het Open Huis nog wel even. Zo aan de buitenkant merk je er niet veel van dat aan de achterkant van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat fiks is gebouwd. Ingezet met fase een, de voor-fase van de vernieuwing: de garage. Na de ingebruikname van dit pand op 1 november 1920 (kosten een f 75.000,—) zijn er weieens wat kleine veranderingen aangebracht, maar sinds men in 1966 driftig aan het bouwen is gegaan, stak het nieuwe pand wel verschrikkelijk af bij het oude. Zodat men net als in de Dr. Noletstichting bij fasen vernieuwingen aanbracht. M.W.-S. Van een schaakklub die het 50-jarig jubileum gaat vieren, mag in de kompetitie wel wat verwacht worden. Deze verwachting wordt bij de schaakvereniging „Schiedam" niet beschaamd: De diverse teams blijven goede resultaten bereiken. Bij Schiedam-1 is de degradatiekans door de laatste overwinning ineens sterk verminderd. Schiedam-2 heeft het kampioenschap nog in eigen hand. Het derde team heeft een misstap van de koploper nodig om kampioen te worden. Het vierde is bij een gelijkspel ongeslagen kam pioen. Het vijfde team handhaaft zich in de middenmoot. Schiedam-2 behaalde een gelijk spel tegen Ashtapada-1 en een monsteroverwinning van 8 1/2-1 1/2 tegen Europoort-5. Doordat de koploper Messemaker-2 zijn wed strijd verloor, staat Schiedam-2 nu nog 1 punt achter Messemaker-2. Omdat Schiedam-2 nog een thuis wedstrijd moet spelen tegen deze club, is het kampioenschap haalbaar. Bij Schiedam-3 is het grote aantal invallers opvallend. Tegen Lekker- kerk-1 waren 3 van de 8 spelers invallers. Zij scoorden maar liefst 2 1/2 punt: Wolter en D. v. Loenen wonnen en Roggeveen speelde remise. De overwinning van de Koningh en de remises van Emor en Kinnegen voor een 4 1/2-3 1/2 over winning. Tegen IJssel-1 waren er •zelfs 5 invallers. Nu werd met 5-3 gewonnen. Het wachten is op een misstap van WSV-2 uit Waddinxveen voor het kampioenschap. Het vierde team had al kampioen kunnen zijn als het de uitwedstrijd tegen Europoort-7 had gewonnen. Het begon met een 2-0 achterstand voor Schiedam en uiteindelijk kon het nog maar net 4-4 worden. Al met al is Schiedam-1 nog steeds ongeslagen: 4 overwinningen en een gelijkspel tegen de grootste con current Europoort-7. In de laatste thuiswedstrijd is een gelijkspel al voldoende voor het kampioenschap. Maar een overwinning is natuurlijk nog mooier. Van het vijfde team mag nie mand verwachten dat het op de eerste plaats eindigt. Dit team doet dit jaar voor het eerst mee. De bedoeling was alleen maar om schakers de gelegenheid te geven wedstrijdervaring op te doen. Dit team bestaat dan ook uit jeugdleden en schakers die nog maar kort lid zijn van „Schiedam", soms maar enkele weken. Dit gebrek aan routine komt tegen meer ervaren teams natuurlijk in de stand tot uiting. Vaak wordt een partij leuk opgezet maar verhindert een foutje de overwinning. Dat dit team desondanks reeds twee teams ver slagen heeft, is dan ook een prachtig resultaat. Hierdoor is een plaats in de middenmoot verzekerd. Op het Groenweegje stond een personenauto van de heer M.A.F. geparkeerd, waarin 20 grammofoon platen waren achtergelaten. Nu draait een ander die platen, nadat hij met een scherp voorwerp het linker tochtraampje had opengesneden. Twee scholen aan de Burg. van Haarenlaan, zijnde de Prof. Casimir- school en de Dr. W. v.d. Bergschool kregen ongewenst bezoek. Binnen gekomen door een tuimelraam. Deuren werden geforceerd en ramen vernield. Trommels opengebroken en daaruit een bedrag van f 4,50 meegenomen. Er werd een grote rommel achtergelaten, doch voor zover men weet, wordt er niets vermist... De 54-jarige mevrouw A.S.-B. die de weekmarkt had bezocht en inkopen gedaan, zette haar tas even neer, waaruit een portemonnee met on geveer f 45,— verdween. De gulden was toen geen daalder waard. Mevrouw Th.A.J. van L.-S. (58) liep met haar handtas in de Dr. Nolet- straat. Er naderde haar een brom fietser met duopassagier, die haar de handtas ontrukte, waarna het twee tal ijlings wegreed. In de tas bevond zich behalve een bedrag van f 500,- aan kascheques, een portemonnee met ongeveer f 100,—, een paspoort en andere persoonlijke bezittingen. Mazda 1000, vanaf ƒ7299,- Mazda 1300 S, vanaf 7799- voor gratis proefrit OFFICIAL GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 VOOGD'S NAAIMACHINEHUIS alle bekende merken Zig-Zag machines vanaf 249,tot 1149, Reparaties aan alle merken Hoogstraat 10 Tel. 26.97.37 Schiedam Een blik in afdeling administratie

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8