-•ü PERZISCHE TAPIJTEN ENORM GOEDKOOP Uw gift leeft r 1 Tapijten die uitblinken door vorm, kleur en formaat. amiz TEL. 26.15.08-35.56.23 A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 Schrijf es iemand BePes iemand Bezoek'es iemand Praat'es met iemand j ...u weet zelf wel wie eenzaam is in uw omgeving Impressie over Spanje ,Spel van verkennen' door Waingoenga welpen Groenoord- bijeenkomst in „De Ark" Spijkerraap- machine Bingo-avond van 'Het Singelkwartier' V astenmeditaties door drs. A. Vreeburg HUISVROUWEN OP EXCURSIE Egbert van Goor op het Hess-orgel in bet Stedelijk D.J. Judy bij de „Instuivers" Rechtsbescherming van het menselijk leven De nazorg van ontslagen ziekenhuis patiënten Naar Voorne's duin en strand HOMOFIEL HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 12 - VRIJDAG 16 MAART 1973 X ORIGINELE PERZISCHE TAPIJTEN, zo uit het land van herkomst gehaald. Alléén de mooiste namen wij mee. Komt U ze gerust eens vrijblijvend bekijken, voel en bekijk de kwaliteit. DOOR EIGEN IMPORT UIT PERZIE-.-^V-1: EN EXCLUSIEF. rechtstreekse import uit Perzid Hoogstraat 158 Schiedam Veerplein 8 (Liesveld) - Vlaardingen BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 Mevr. Van Till is -adviseur van het Hoofdbestuur van het Nederlands Rode Kruis in medisch-juridische zaken; zij promoyeerde in 1970 op „medisch-juridische aspecten van het einde van het menselijk leven", van haar hand verscheen ook: „Vrije abortus, nu reeds mogelijk"? en „Euthanasie en Recht" in Ned. Tijdschrift voor gerontologie, 1972, no. 3, p. 174/188. De lezing wordt gehouden in het Gereformeerd Jeugdhuis, Lange Haven 97, tel. 265244 en begint om 8 uur. Introduktie van niet-leden is zonder formaliteiten toegestaan. Binnenkort zal het bestuur verga deren om de agenda voor het volgend seizoen vast te stellen. Ieder die hierover mee wil praten, is van harte welkom. Met het oog op de vergaderruimte horen we wel graag zo spoedig mogelijk, wie er komt. hartigd. Ter ondersteuning van de in de periode van 19 t/m 24 maart te houden nationale Emmabloem- collecte, zal woensdagavond 21 maart op Nederland 1 in het programma van Socutera aandacht worden geschonken aan de nazorg van ziekenhuispatiënten. Cineast Hans Koekoek laat in een korte film zien hoe de wijkverpleeg kundige van de kruisvereniging wordt ingeschakeld bij de nazorg van een uit het ziekenhuis ontslagen patiënt. Hoewel het slechts korte impressies zijn, komt in het filmpje goed tot uiting dat meermalen de nazorg van een nog in het ziekenhuis verblij vende patiënt even goed bij hem (of haar) thuis kan geschieden. De „Waingoenga "-welpen van de Burgemeester Van Haaren-groep gaan van zaterdag 17 maart t/m zondag 18 maart een weekend houden op het Scout-centrum te Capelle a/d IJssel. Het Scout-centrum, eigendom van Scouting Nederland, is een gebou wencomplex met een groot terrein waar „Het spel van verkennen" gespeeld kan worden. Het welpenspel maakt daarvan deel uit en we hopen dat de weergoden ons gunstig gezind zijn, zodat er zoveel mogelijk buiten gespeeld kan worden. Mocht het weer ons tegen zitten dan is er binnen een zee van ruimte om de welpen op plezierige wijze te kunnen laten speien. Het welpenspel is er een met onbegrensde mogelijk heden, onder welke weersomstandig heden dan ook. Uiteraard spelen de welpen zoveel mogelijk buiten, want ook voor hen neemt het buitenspoor een belangrijke plaats in. Het a.s. zomerkamp, dat gehouden zal worden in Zeist vraagt de nodige voorbereidingen. Dit weekend is er één van. Zo kunnen de jongens die nog nooit een welpenkamp mee gemaakt hebben, in dit weekend ervaren hoe het in een kamp toegaat. Het zal een voorproefje zijn van het a.s. zomerkamp, een kamp dat voor iedere welp een hoogtepunt in het padvindersjaar is! Zaterdagmorgen begint de pret wan neer we in de auto's van de ouders stappen, die altijd weer bereid zijn om medewerking te verlenen, waar door onze welpen in staat zijn een fijn weekend te beleven. KIM R1EMERS Nadat men in het wijkblad „Groen- oord-Akkoorden" twee artikeltjes gewijd heeft aan „Wonen maar ook leven, dus samenwerken", belegt men op maandag 19 maart a.s. een openbare bijeenkomst. En wel in „De Ark". Aanvang: 8 uur. Een avond die geen Groenoorder zal willen missen. Op donderdag 22 maart krijgt men nog de gelegenheid orr glasafval in de grote container te mikken. En het winkelcentrum „De Ketel" be staat alweer 3 jaar. Sinds kort heeft de gemeentelijke Reinigingsdienst een speciale „spijkerraapmachine" in gebruik, bedoeld voor het verwijderen van metalen voorwerpen (en in het bijzonder spijkers) van het wegdek. Vooral op de plaatsen waar markt is gehouden kan de machine goed werk doen. Eerder werd voor dat doel een magneet gebruikt, doch nu heeft men een sterke magneet op wielen gemonteerd. Dit speurende wagentjes wordt ook wel aangeduid met „mijn-detector", doch is intern bekend als ,,J(ames) B(ond) 007". Op dinsdag 20 maart a.s. organiseert de wffkvereniging „Het Singelkwar tier" in zaal „Marijke" een bingo- avond. Waarbij de leden en nfet- leden van harte welkom zijn. Er zijn hiervoor verschillende prijzen beschikbaar gesteld en de koffie is om 8 uur al drinkklaar. w* 1 Veel mensen in ontwikkelingslanden willen zelf hun levensomstandig heden verbeteren. Hun plannen stuiten af op geldgebrek. Dat geld willen zij lenen, maar banken lenen niet aan arme mensen. EllVOS heeft geld nodig om hierin te voorzien via plaatselijke organisaties in die landen. Anders dan bij een gift blijft dit geleende geld steeds weer anderen ten goede komen. In een aantal landen werkt dit systeem al met sukses. Vul de bon irf voor infor matie, of stort een bedrag op giro 716000 t.n.v. HIVOS, Den Haag. Men schrijft ons: „Op 8 maart j.l. begon de zeereerw. heer drs. A. Vreeburg uit Leiden aan de Vastenmeditaties.- Deze meditaties worden iedere don derdagavond om 19.15 uur in de kapel van de eerw. Broeders in de Warande gehouden. Dit is een unieke gelegenheid voor katholieken om deze aloude traditie weer te beleven, om zodoende het hoogfeest van Pasen met de Kerk mee te vieren. Voor jongeren is dit zeer zeker interessant omdat deze meditaties aan onze bewogen tijd zijn aan gepast. Door teveel kopie kon dit bericht j.l. woensdag niet geplaatst worden". HET COMITÉ Op dinsdag 20 maart a.s. houdt Simon de Waart een film- en dia-avond met impressies over Spanje in de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155, Deze avond wordt georganiseerd door het NIVON afd. Schiedam, waarvoor kaarten aan de zaal ver krijgbaar zijn. Belangstellenden van harte welkom. Aanvang: 8 uur. De leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen maken dinsdag 20 maart a.s. een excursie naar Aals meer. Vertrek vanaf het .Emmaplein om 8.30 uur. In de serie orgelbespeling op elke derde zaterdagmiddag van de maand bespeelt op zaterdag 17 maart, dus morgen, Egbert van Goor het kleine fraaie Hess-orgel. En wel in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 11 2. Museumbezoekers gratis toegang. Dit alles wordt georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam. Zingen met „Zingend Leven" in het Dienstencentrum „De 4 Molens". Teksten waren keurig gestencild en het zingen ging van harte. Op zondag 18 maart is D. J. Judy gast bij de „Instuivers" in zaal „Arcade". Aanvang: 8 uur. Je komt toch ook.' Op maandag 19 maart a.s. spreekt voor de Wetenschappelijke Kring te Schiedam en Vlaardingen mevrouw mr. dr. H. A.M. Baronesse van Till-D'Aulnis de Bourouill over „De bescherming van het menselijk leven", waarbij aan de orde komt dat de rechtsbescherming van het menselijk leven behoort te worden geregeld door de wetgever, maar dat dit in feite bij geboorte en dood geschiedt door de arts, terwijl hij hiervoor geen maatstaven heeft ontvangen. De laatste tijd is van verschillende zijden beweerd dat er in ons land door een inefficiënt gebruik eigen lijk te veel ziekenhuisbedden zijn en ook dat de gemiddelde verpleegduur in net ziekenhuis bekort zou kunnen worden. De nazorg van ziekenhuispatiënten, zo wordt gezegd, kan in vele gevallen even goed thuis door de huisarts en de wijkverpleegkundige van de kruisvereniging worden be- Enthousiaste leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen/Schiedam maken zaterdag a.s. ^en excursie naar Voorne's duin en strand. De leiding hiervan berust bij Bertus de Vette. Vertrek van Vlaardingen-Oost om ca. 8 uur. Men doet er verstandig aan om een lunchpakket mee te nemen. Denken de leden van de Planten- werkgroep aan de bijeenkomst op woensdag 21 maart in de Van Hogendorpschool? De heer D. van Rooden houdt daar een interessant fotopraatje, waar u nog heel veel van kunt leren. Aanvang: 8 uur. Ik ken een al wat oudere man, die het heel erg vindt dat hij homofiel is. Hij weet dat het niet zijn eigen schuld is dat hij die afwijking heeft en gaat er onder gebukt dat de Maatschappij het hem kwalijk neemt. Want het IS een afwijking, zoals blindheid, doofheid of welke andere ongeneeslijke kwaal ook. Je moet er mee leren leven. Dat is héél gemakkelijk gezegd, maar in de praktijk niet of nauwelijks waar te maken. Het zou nl. betekenen dat hij zijn sexuele neigingen voortdurend in bedwang moet houden. Dat is iets wat normale" mensen niet eens altijd voor elkaar kunnen krijgen, zelfs gehuwde mensen niet. Of waarom staat er anders iedere dag een hele kolom in de krant van adressen, waar je zo heerlijk kunt „relaxen", waarom zijn films als „Turks Fruit" van die geweldige kas-su ksessen Ten opzichte van de homofielen zou ik willen zeggen: „Wie zonder zonde is werpe de éérste steen! Ik wil hiermee niet beweren dat zij dan maar ongebreideld hun gang moeten gaan en zeker waar het minderjarigen betreft, dienen homofielen zich evenals iedereen trouwens zich met alle geweld te beheersen! Het is voor ons, die „anders" zijn, heel moeilijk om ons vóór te stellen wat het betekent om homofiel te zijn. In zijn boek „Another Country" heeft de bekende Amerikaanse neger-schrijver James Baldwin getracht het duidelijk te maken. De liefde tussen twee homofielen kan even groot en sterk (ik schreef bijna „even móói") zijn als tussen een normale man en een normale vrouw. Degenen die daar met de Bijbel in de hand - tussen durven gaan staan moeten wel heel erg overtuigd zijn van eigen volmaaktheid. Hebt u ooit gelezen dat Christus de overspelige vrouw bestraffend heeft toegesproken? NEE. Het enige wat Hij tot haar zei is: „Ga heen en zondig niet méér! Ik dacht dat onze houding ten opzichte van homofielen moest zijn: een beetje begrip en een heleboel medelijden. SEBASTIAAN

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12