Zonnige „Ouverture Prima Vera" bij V D „GRMNIDR" Stralend© mode vol vr olijke kleuren AUTOBEDRIJF „UNIQUE" b.V. Het salaris van een huisvrouw: een ingewikkelde zaak De flinke maten 44 en 46 behoeven niet ontmoedigd het hoofd te schudden, want zij komen volop aan hun trekken bij Vroom Dreesmann. Ik zag aan het Veerplein te Vlaardingen voor u de show, die als titel meekreeg „Ouver ture Prima Vera". Een voorspel op het modebeeld dat het voorjaar en de zomer van 1973 aangeeft. Door en door vrou welijk. Eri daardoor jong en zwierig. Ook voor de iets oudere en de iets zwaardere vrouw... Het was met recht een serenade op al wat kleurrijk is. En dat is de mode van nü. 3? Klassementsrijder 1500 cc f 7950,inclusief B.T.W. 9222,— Autorijschool Aad van Leeuwen DISCO DANCING BAR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 22 - VRIJDAG 23 MAART 1973 Lady-speaker Ton Eenhoorn had dan ook niet veel woorden nodig om deze show in te leiden. In het eigen huis met een „volle bak". Iets wat voor de mannequins Femmie Wowor, Mentha ten Kate, Gerlofke Kroonder, Ada Fuldauer, Liz Pie- ters, Louise Stevens, Astrid v.d. Wal en niet te vergeten de dress-man Ron Boereboom alleen maar prettig paraderen was...s. Ton Eenhoorn vroeg wel alle aan dacht voor de hoeden, sjaaltjes, accessoires, panty's en schoenen uit het warenhuis Vroom il Dreesmann. Zelfs de kapsels waren door dit huis verzorgd. Jonge jeugd in ribcord. In denim met geborduurde jasjes, stroken dito aan de pijpen, heel wijd vallende kleppen aan de mouw. Zodat een fleurige bloese of dunne trui eronder het geheel tot een sportief ensemble maakt. Dress-man Ron in battle-dress. Och, hij schiet er eigenlijk altijd een beetje bij in, want alle aandacht is vanzelfsprekend voor al het schoons dat zijn collega's tonen. Hij heeft geleerd er vrede mee te hebben, omdat tenslotte hun verloofdes of echtgenoten nu wel weten dat er voor de modebewuste man van top tot teen alles bij V. D. te krijgen is. Met een smalle of iets dikkere beurs! Leuke rode nappa-jasjes met ceintuur of sportief als jack met gekleurde tricotboorden in taille en manchetten. Een van de pittige lakjasjes met het witte hoedje. De hoedenbollen zijn nogal hoog, maar het hoedje is extra pikant dooi de opgeslagen rand. In allerlei kleuren geheel passend bij het complet of het japonnetje of de mantel. Nog altijd geeft de hoed er het geklede aan. Bent u helemaal anti-hoed, dan neemt u bij een receptie toch uw toevlucht tot een luchtige vrolijk gebloemde toque? Staat leuk en accentueert toch ook het geheel... MANTELKOSTUUM TERUG Hij is weer terug van een paar seizoenen helemaal weggeweest: het klassieke mantelkostuum met twee uitspringende plooien of gladde rok. De plooien zijn zo gestikt dat ze beslist afslanken. Daar dus geen zorg over en u kan hiermede zo heerlijk flat Sa- Liever gezegd klassementswinnaar. Want de Fiat 125 P is in z'n prijsklasse nauwelijks te kloppen 140 km luxe interieur en één en al temperament I3SP 1300 cc 7-^70, inclusief B.T.W. 8549,— Schiedam: Stationsplein 2 Telefoon 010-156277 Vlaardingen: Ged. Biersloot 37 Telefoon 010-351377 4*** «MHVUI Bijzonder fraai van lijn en af werking deze beide japonnetjes in marine-blauw met wit. neerd met grappige wijd vallen geruite jasjes, bijzonder leuk ver werkt een uitdaging voor deze zonnige dagen. Vraagt u bijv. eens naar dat lichtblauwe jasje, 3/4 nonchalant over elkaar geslagen en gesloten door een ceintuur om het middel geknoopt. Eenvoudige zak ken erop. De mantels van jersey of zuiver wollen kamgaren vallen op door de coupe en de versieringen. Vaak met zadelsteekgarnering. Beeldige suède jasjes, kort, iets langer of lang. LAKJASJES Ze zijn er ook weer de bijv. groen geruite lakjasjes. Met bijpassende witte lakhoedjes voor slechts t 13,95. Daar, nu hoort u ook eens een prijs! Vind ik persoonlijk altijd overbodig in een verslag. Moet u zelf maar naar gaan kijken. Nieuw de korte regenjasjes. Geheel afgestemd op de sportieve pantalon. mnnnnnAi LEST IN VOLKSWAGEN 14,50 per heel uur. Steeds dezelfde instructeur met VAMOR-diploma. Telefoon 264.174—265.578. Twee mantels van klasse. Geheel in het sportieve genre de geruite. combineren. Met enkel een speld op de revers, een dun truitje of een leuke bloese eronder. U bekijkt het wel. Donker, zoals bijv. het hyper moderne marine-blauw kleedt ont zettend af. U weet natuurlijk ook dat de overgooier helemaal „in" is. En daardoor ook de bloeses. Met een overslag in de taille, lang vallend. Van allerlei" stoffen en bloesende mouwen. Teveel om op te noemen. Een ideale en ook jeugdige dracht. U kunt er bovendien uw korte bloesjes of truitjes onder dragen. Ik zag voor u beeldige modellen waarvoor terecht een gul applaus gegeven werd. Er was trouwens geregeld applaus. Vaak voor de prijzen. Moet u ook onthouden. SLOW MOTION? Het enige bezwaar wat ik tegen een modeshow heb is, dat alles zo vlug aan je voorbij gaat. Er is bijna nooit een „slow motion". En er zijn toch goede aanvallen op uw beurs. Nog verantwoord ook, heren der schep ping! Het is eigenlijk onnodig te zeggen dat de pantalon in zachte kleuren niet weg te denken is. Gecombi- Leuke vrijetijdskleding van denim in bijv. twee kleuren. In alle zachte pasteltinten of wit Combineren met leuke bloeses of truitjes. Heel grappig het idee van smock- werk door het ingerimpelde elastiek cle taille en bij de manchetten. Met of zonder capuchon. Piepkorte rokjes van suède voor de meisjes met slanke taille en ranke benen. Leuke sportieve bloeses erbij. Een suède pantalon. Leuke rode nappa jasjes. Met een ceintuur en sportieve zakken of met een gekleurd tricotboord in taille en manchet. Een aubergine-kleurig pak van Ron, perfect van snit, leuk overhemd erbij. Arme Ron, hij zat helemaal in de verdrukking... MARINE MET GROEN WIT GE STREEPT Juweeltjes van jurken. In tabaks bruin met beeldige contrasten. Marine-blauw met horizontaal of diagonaal groen-wit gestreept voor pand. Of voor de grote maat afgewerkt met een brekende witte bies op het voorpand. Klein wit pied-de-poule ruitje als afwerking langs kraag, en die witte bies. Zelfde garnering op de jurk met dat witte lijfje. Een strik onder de kin van een klein pied-de-poule- ruitje, terug te vinden in de Openingstijden: Vrijdags van 20.00—05.00 uur Zaterdags van 20.00—04.00 uur. Alle andere avonden van 20 00 tot 04.00 uur. Brocrsvest 119 Een voorbeeld van de Salopette. uitspringende plooien op het voor pand. Een plaatje de genopte mouwloze japon in grote noppen uitlopend. Of de kleurige chemissiers, afgestemd op het overhemd, zonnig dessin met smal lakcemtuurtje in de taille. Ja, wat was er eigenlijk niet? Ogen kwam je tekort om dit snel in je op te nemen én vingers om het op te schrijven. Overtuigt u zich hier zelf maar van. Een complete verrassing was voor de mannequins op winkelbezoek in leuke vrijetijdskleding dat.zij ook bezoek kregen van Vlaardingse huis- vrouwen anno 1873. Vlaardingen E,en 8ebloemde blouse met over slagsluiting. Als vroeger! staat nu eenmaal in het teken van ,.700 jaar Vlaardingen" en daar horen oude kostuums bij. O je, voor ik het vergeet: als u tégen een overgooier bent, vraagt u dan naar variatie Salopette! Ron was in zijn eentje uit winkelen gegaan en kwam terug met een grote mand boordevol voorjaarsboeketjes voor de lady-speaker, haar team van mannequins en natuurlijk ook voor die vrouwen uit 1873. Een gul applaus voor het gebodene en voor het Trio Vu ik, dat deze show sfeervol en met toepasselijke muziek omlijstte. 't Was allemaal oké V. D.l Hoewel veel huisvrouwen niet het gevoel hebben een beroep uit te oefenen, vallen onder het begrip huisvrouw een aantal bezigheden die als beroep op zich een behoorlijk betaalde baan zouden opleveren. We noemen: kokkin, werkster, kleuterleidster, onderwij zeres, ekonome, wasvrouw, voedseldeskundige, klusjes man, tuinier, chauffeur, serveerster en binnenhuisar- chitecte. Iemand met tien jaar huisvrouwelijke ervaring fin een gezin met twee kinderen) is in de meeste van deze beroepen aardig bedreven. Bovendien is de werkdag van een huisvrouw gemiddeld anderhalf maal zo lang als een normale werkdag in een betaalde baan. Zou de huisvrouw per uur worden betaald naar gelang het werk dat zij verricht en de uren die zij daaraan besteedt, dan zou zij tegen de f2.000, per maand moeten verdienen. Waarmee maar even gezegd wil zijn dat ook een „simpele" huisvrouw naar waarde geschat dient te worden. O zo, mijne heren... kokkin werkster kleuter leidster onderwijzeres ekonome wasvrouw voedseldeskundige klusjesman tuinier binnenhuis architekte serveerster chauffeur

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 22