2e fase verkeersmaatregelen Lv.m. Nieuwlandplein <*ja J Wm MÊ Voor de tweede maal aanleg drinkwaterleiding Contactlenzen uw bromfiets van geloven w AD POLS Tafeltennis Wyt 2- De Ooievaars 1 werd 6-4 DEZE WEEK IN SCHIEDAM MODIEUZE POSITIEKLEDING modehuis assurantiën GRATIS PROEFRIT HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - VRIJDAG 23 MAART 1973 Bij de verkeersmaatregelen op en rond het Nieuwlandplein, nodig in verband met de aanleg van het nieuwe hoofdriool dwars door de wijk Nieuwland, zal de reeds aan gekondigde „2e fase" ingaan op maandagmorgen 26 maart omstreeks 9.30 uur, dus nadat de drukte van het ochtendspitsuur voorbij is. Deze 2e fase houdt in dat niet alleen de Burg. van Haarenlaan bij het Nieuwlandplein voor alle gemotori seerde verkeer zal zijn afgesloten (le fase) doch eveneens de Nieuwe Damlaan ten zuiden van het Nieuw landplein en wel in beide richtingen. De reden is dat de z.g. boUwtrein van zware machines, bezig met het leggen van de grote rioolbuis, op de Nieuwe Damlaan is gearriveerd en nu over het midden van deze laan trekt in de richting van het kruis punt met de Burg. Honnerlage Gretelaan. De 2e fase zal enkele maanden duren en gevolgd worden door een 3e fase, waarin de Nieuwe Damlaan nog afgesloten blijft voor het motor- verkeer, doch de Burg. van Haaren laan vrij komt voor gebruik. Nog voor het begin van de 1 e fase is op alle motorrijders een beroep gedaan om het Nieuwlandplein te mijden en om gebruik te maken van de Rijksweg 20. Ook voor het strikt plaatselijke verkeer tussen Schie- dam-Noord en Schiedam-Centrum. Tot nog toe heeft naar schatting rond 80 pet. van de autorijders gevolg gegeven aan het beroep doch niet alle! Daarom nu de waarschuwing dat in de komende paar maanden het Nieuwlandplein vrijwel geheel onbruikbaar wordt voor het doorgaande verkeer. Wie het advies èn het verzoek blijft negeren loopt een grote kans in een verkeersfuik te lopen. Er zijn wel gedurende de 2e fase enkele nood-voorzieningen ge troffen, doch deze zijn uitsluitend bedoeld voor het openbaar vervoer met R.E.T.-bussen en voor het korte afstandsverkeer tussen Kethel/- Groenoord en delen van Nieuwland. Beslist niet voor het doorgaande verkeer. Zo is voor het buurtverkeer tussen Groenoord/Kethel en Nieuwland- West (ten westen van de Nieuwe Damlaan dus) in beide richtingen op het Nieuwland enige ruimte gereser veerd, doch niet meer dan één rijstrook in elke richting. Ook is er een noodweg aangelegd tussen de spoorbaan en de hoge flat aan de Nieuwe Damlaan, waar het verkeer uit Kethel/Groenoord naar Nieuw- land-Midden gebruik van kan maken doch slechts in één richting. Alleen de bussen en de fietsers kunnen in beide richtingen over de noodweg. Op de Burg. van Haarenlaan Noord zijde (de z.g. ventweg) zal in de 2e fase éénrichtingsverkeer van kracht zijn (van west naar oost) en een parkeerverbod. Vervangende par keerruimte is te vinden op het afgesloten deel van de Burg. van Haarenlaan. In de 2e fase zullen voor de uitvoering van het werk en voor de opslag van materiaal alle rijbanen van de Nieuwe Damlaan (tussen Nieuwlandplein en Burg. Honnerlage Gretelaan) nodig zijn. Over de werksleuf zal voor voetgangers en fietsers een vrij brede noodbrug worden gelegd, die naar gelang van het werk verplaatst kan worden. Met het vorderen van het werk zal ook de Mgr. Nolenslaan bij de Nieuwe Damlaan voor het motorverkeer worden afgesloten. Het rijwiel- verkeer langs de Nieuwe Damlaan kan gebruik blijven maken van zowel de westelijke als de oostelijke ventweg. De R.E.T.-buslijnen 53 (naar Kethel) en 50 (naar Spijkenisse) gaan gebruik maken van de nood weg, wat een wijziging van de route betekent, terwijl ook buslijn 54 (naar Nieuwland) een minder ingrij pende routewijziging krijgt. De vol ledige gegevens daarover zullen nog bekend gemaakt worden. Van de verkeersmaatregelen kunnen slechts de hoofdlijnen worden ge geven, omdat in de details telkens wijzigingen zullen komen, naar ge lang van de voortgang van het werk en de wijziging van de omstandig heden. Het wordt zaak goed op de aanwijzingen te letten. Voor de autorijders blijft echter het belang rijkste punt: mijd het Nieuwland plein en gebruik de Rijksweg 20. Door de Dienst Drinkwaterleiding van de gemeente Rotterdam ic vorig jaar op Schiedams grondgebied een drinkwatertransportleiding aan gelegd naar Vlaardingen. Het waren buizen van een roomwitte PVC- kunststof met een doorsnede van 600 mm. en de leiding liep van de hoofdtransportleiding in de Burg. Honnerlage Gretelaan langs de ge hele Parkweg, over de Burg. van Haarenlaan en dwars door de spoor dijk en de dijk van de Rijksweg 20, langs de noordzijde daarvan, door de Poldervaart, aan twee kanten langs het terrein van Bad Groenoord (waar toen wat beplanting sneu velde), over de Churchillweg, langs de Sweelincksingel en de Laan van Bol'Es naar het Vlaardingse pomp station aan de Zwanensingel. De gemeente Schiedam was bij dit werk niet betrokken, maar moest uiteraard de aanleg toestaan, onder een aantal voorwaarden. Voor de bewoners van vooral de Parkweg en de Sweelincksingel, die de aanleg voor hun deur hebben zien gebeuren, nu de waarschuwing dat binnenkort hun hetzelfde nog eens te wachten staat: de leiding moet in zijn geheel vervangen worden! Bij beproeving van de leiding op een druk van 10 atmosferen zijn een dergelijk groot aantal lekkages ge constateerd dat ingebruikstelling van de leiding door de Dienst Drink waterleiding Rotterdam niet verant woord werd geacht. Bij een nader onderzoek door het T.N.O. en het KIWA bleken de door de leverancier geleverde verbindingen niet te vol doen aan de eisen die door de Drinkwaterleiding zijn gesteld. Waar op besloten moest worden de gehele leiding te vervangen door een nieuwe. Ook ditmaal kan de ge meente Schiedam de vergunning niet weigeren. Wel is de eis gesteld dat met het werk begonnen zou worden bij Bad Groenoord, zulks in verband met de opening van het zwemseizoen en het aanbrengen van (weer) nieuwe be planting. Deze eis is ingewilligd en medio maart is begonnen met de aanleg van de buizen, welk werk nu vrijwel voltooid is. En de bewoners van de Parkweg en Sweelincksingel en omgeving weten nu wat zij nog kunnen verwachten. Smetanalaan 6, Schiedam, Telefoon 70.13.03 (bij winkelcentrum „De Ketel") INKOMENS Terwijl mijn jongste zoon vloekend en scheldend bij mij op de kamer sommetjes zit te maken, wil ik proberen de brief te beantwoorden van een arbeidersvrouw op het Dirk Schaferplein. Zij schrijft: ,,Alle mensen zijn gelijk. Alle mensen hoeven niet evenveel te verdienen. Maar alle mensen hebben wel gelijke rechten. Dus als een ondernemer voor zijn zaak vecht, mag de arbeider dat ook. Iedereen op zijn eigen manier". Tot zo ver ben ik het helemaal met haar ééns. .Draait het dan op een staking uit, krijgt de arbeider de schuld, hij maakt de zaak kapot". Hier wil ik graag het een en ander bij aantekenen: Het gaat er n.l. om waarvoor men staakt. Destijds werd er bij Gusto gestaakt „tegen luchtvervuiling", terwijl dat bedrijf helemaal niet luchtvervuilend IS. Ook de staking bij Hoogovens was volgens de rechter niet redelijk. Als de vakbonden méér loon eisen moeten zij daarbij goed bedenken dat dit onafwendbaar leidt tot hogere prijzen en hogere sociale lasten en hogere pensioen premies. Het is dan ook vrij duidelijk, dacht ik, dat voor de werknemers méér loon helemaal geen lotsverbeteringinhoudt en dat het daarom geen zin heeft ervoor te staken. „Er wordt niet naar de ondernemers gekeken hoe die met hun geld, dus macht, de boel kapot maken WA T, vraag ik me af, maken die werkgevers dan eigenlijk kapot Ze betalen heel erg veel belasting, nodig voor allerlei voorzieningen waarvan ook hun werknemers profiteren. Ze laten we nu maar eens banaal zijn eten en drinken er goed van (waar het Horeca-bedrijf en de middenstand van kan profiteren). Ze beleggenhun geld, waardoor industrie en handel op de been blijven. Ja, ook een tweede huis en een tweede auto... maar dat geeft toch ook weer aan velen werk? „Nu moet er maar geproduceerd worden, al moet het over lijken gaan Kijk, dat is nu een ouderwets idee, overgebleven uit de vroegere klassestrijd. Dank zij, ik erken dat bijzonder graag, de vakbonden wordt er vandaag echt niet meer „over lijken "gegaan. Laten wij blij zijn met een man als Groenevelt die tegen de huidige struktuur in de maatschappij ageert en de arbeiders de ogen opent en ze wil begeleiden in hun ontwikkeling". Dat Groenevelt „tegen de huidige struktuur ageert" is wel duidelijk, maar hebt u enig idee, welke andere struktuur hij ervoor in de plaats wil hebben? Een struktuur als bijvoorbeeld in Rusland of in Joego-Slavië? (Vooral over dit laatste land gaan verhalen dat het daar zo ideaal is, maar de praktijk blijkt een grote mislukking). Een andere briefschrijver bekeek de zaak zo: Wij praten vaak over de mensen die het beter hebben en die nu maar een stukje van hun welvaart moeten afstaan. Het merkwaardige is, dat degenen die zo praten en dat zijn wij op zijn beurt allemaal de groep van „de mensen die het beter hebben bijna altijd net boven ons zelf laten beginnen. Waarbij wij gemakshalve even vergeten dat er duidelijk andere mensen zijn die óns bij die groep indelen(Hij bedoelt daarmee de ontwikkelingslanden). Die schrijver helaas kan ik hier niet zijn hele brief publiceren vraagt: „Is er ergens een groep mensen, een grote groep of een kleine, die de moed en de onzelfzuchtigheid heeft om op te staan en te zeggen dat zij bereid is konkrete offers te brengen op ekonomisch en sociaal gebied, onafhankelijk van de vraag wat anderen doen Hij hoopt op „een gezonde wedijver niet op het punt van hogere eisen en meer gelijk hebben, maar op dat van verfrissende initiatieven van onzelfzuchtigheid"... SEBASTIAAN Vlotte jurkjes en tuniekpakken, met veel bewegingsvrijheid. aanmerkelijk méér in opmerkelijke mode BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL 010 26 74 16 DONDEif AGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND Wij verzekeren óók Klaar terwijl U wacht SINGEL 92b SCHIEDAM TEL 26 05 46 bii geen gehoor 71 06 64 of 70 46 29 Ook zaterdags geopend van 10 00 - 12.00 uur 't Is wel een hele ruk, zo'n voetbalavond met twee wedstrijden achter elkaar op de televisie. En wat voor wedstrijden! Ik weet nauwe lijks of we die van de FC Twente tegen OFK Belgrado lager zouden moeten kwalificeren dan die tussen Bayern München en Ajax. Eerlijk gezegd vond ik de wedstrijd in Enschede zeker niet minder aan trekkelijk dan die van Ajax, al viel de tweede helft bij FC Twente wel wat tegen. In ieder geval knap werk van beide ploegen en we hebben daardoor in de komende weken nog wel een paar voetbalavonden tegoed. Voordat we nu de klubbladen gaan behandelen eerst een wijziging in het voetbalprogramma vermelden. PPSC zou aanvankelijk a.s. zaterdag uit tegen het Haagse JAC gespeeld hebben, maar de kompetitieleider heeft deze wedstrijd omgezet in PPSC MVV. De stand moet min of meer rechtgetrokken worden, vooral met het oog op de nog in degradatie gevaar verkerende klubs. Het Maas- landse MVV is zo'n klub en vandaar dat MVV a.s. zaterdag eerst in Schiedam tegen PPSC moet spelen. Een wedstrijd waar dus vooral voor MVV grote belangen op het spel staan. Om half drie fluit scheids rechter Hooghart het beginsignaal. In „Op de grasmat" reageert de heer J. de Groot, voorzitter van de amateurafdeling van SVV op mijn kommentaar op zijn stukje van enkele weken geleden. Kennelijk had ik eerst meer van de affaire moeten weten wilde ik in ons blad kunnen inhaken op zijn artikel. De heer De Groot vraagt nu of ik zijn kommentaar van deze week wil accepteren en hij is altijd bereid mij van dienst te zijn op een eerlijke sportieve manier. Welnu, dat is prachtig al voeg ik er wel de wens aan toe (maar nu zal ik het wel weer verkeerd lezen! dat hij niet bedoelt dat ik in mijn eerste stukje onspor tief was. Dan heeft hij mij evenmin begrepen. In ieder geval had de heer De Groot er beter aan gedaan in de weekbrief ineens de zaken duidelijker te stellen, dan zou daarmee voorkomen zijn dat „buitenstaanders" verkeerd zouden reageren. We gaan op spor tieve wijze verder met ons eventueel kommentaar en wanneer de redak- ties van de klubbladen dat ook blijven doen, dan dienen we daar mee met zijn allen alleen maar de voetbalsport mee. En daar is het ons toch zeker om begonnen? De leverancier van de omslagen van de weekbrief van Hermes DVS heeft de blauw-witten in de steek gelaten. De weekbrief is daarom zonder omslag de deur uitgegaan, mede dankzij de medewerking van de PTT. Maar ik had niet anders verwacht van de PTT'ers. want denk erom dat daar ook diverse sportieve mensen zitten. Ik bedoel: werken! Het karnavalsfeest van SFC heeft een nieuw klublied opgeleverd. Het refrein daarvan spreekt boekdelen hoe het bij SFC is: „Bij SFC is de vrolijkheid geboren, bij SFC gaat de stemming nooit verloren, bij SFC daar is het altijd feest, bij ons is steeds de vrolijkheid nummer één geweest". Nou, zo is het dus bij SFC en laat het zo mogen blijven! Vanavond gaat die vrolijkheid verder met een klaverjas... feest. Met ingang van a.s. woensdag gaat WF weer op het veld trainen, aanvang 19.30 uur. WF kondigt nu reeds de strijd om het kampioen schap van Schiedam aan en nodigt iedereen uit ook deze wedstrijden te komen bekijken. Vooral ook omdat een deel van het batig saldo naar de Invalide Sportvereniging „De Ooie vaars" gaat en wie wil daar nu niet aan meedoen? UVG speelt zondag met het herenteam om 14.00 uur uit tegen Vires 3. Dinsdagavond wordt er in de kantine geklaverjast. „Er is niets meer aan te doen, Dames 1 is kampioen". Aldus lees ik in de UVG-weekbrief en natuurlijk mogen onze felicitaties niet ontbre ken. Dames, gecomplimenteerd met dat kampioenschap en met de winst in de promotiewedstrijd tegen Hel las. De korfbalclub „Succes" vraagt een leider wiens werkzaamheden bestaan uit het leiden van het vierde team met als'doel het verhogen van het spelpeil en de spelvreugde en met als verdienste het kampioenschap 1973-1974. Sollicitaties kunnen schriftelijk of mondeling ingediend worden bij het vierde of in de ideeënbus in de kantine. Er staat bij „Niet lachenmaar het zou toch leuk zijn wanneer deze adverten tiewant in die vorm is dat verzoek gegoten zou leiden tot het zich aanmelden van zo'n leider! „Schiedam" korfbalt zondag om 14.00 uur op eigen veld tegen Ten Donck. Tegen TOV speelde Schie dam zondag 6-6 gelijk. Het „Draaiboek baanseizoen 1973" ligt voor me en dat is zo'n fraai en volledig uitgewerkt programma van onze wielrenners, dat ik er in de komende weken wel enkele sport- rubrieken mee kan vullen. Ik zal trachten er regelmatig wat van te publiceren in onze sportrubriek en in ieder geval dank aan de heren organisatoren, die dit stuk drukwerk het licht hebben doen zien. De eerste aktiviteiten vinden op zondag 29 april plaats, zodat er nog voldoende tijd is om daar in de komende weken op terug te komen. Wat we ook onder uw aandacht willen houden is de strijd om het voetbalkampioenschap van Schie dam, waarvan we zullen trachten het gehele programma in onze krant te publiceren. Ik zou zo zeggen: bewaart u dat, dus knipt het uit. Altijd gemakkelijk wanneer je de data bij de hand hebt. Vanavond vindt de loting al plaats van de halve finales van de Europacup, waarvan de wedstrijden op de woensdagen 11 en 25 april gespeeld zullen worden. JAN SPORTIEF Na de overwinning op dezelfde tegenstanders van de vorige week, Wyt 2, stonden De Ooievaars met de gedachte achter de tafel van „die winnen we wel even", pakten de zaken daarna toch iets anders uit. Het was jammer dat er van de 5 sets, die in drie games beslist moesten worden, er vier door de tegenstan ders werden gewonnen. Hierbij toe gevoegd, dat Van Dongen enige partijen onnodig verloor, waarschijn lijk door vormverlies, kwam deze nederlaag van 6-4 hard aan. Tot wins'tpartijen kwamen Van Balveren 2x, Van Dongen en Kroone ieder lx. DEALER VOOR GEHEEL SCHIEDAM NIEUW MATHENESSERSTRAAT 45 TELEFOON 26 06 63 SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8