r Gemeenteraad springt met halve ton bij qlja J 'Oranje' hij DRZ Quick Lunch Kombibeurs bekroond Sherry Kat ja en Bambi voorlopig uit de brand... Socialistische ruzie in de raad bezworen? Fancy l air SOCIAAL RAADSMAN Salon van de Maassteden Autorijschool Aad van Leeuwen Tweede openbare uitvoering van de Muziekschool Jaarvergadering iXpo in De Rank BRUIDS- EN GELEGENHEIDS KLEDING modehuis BALKAN STEAK met pikante saus en brood 4,75 TELEF. 26.10.33 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 32 - WOENSDAG 28 MAART 1973 Als er ooit sprake is van een gemeentelijke top tien dan zal de maandelijkse zitting van de Schiedamse gemeenteraad, die maandag avond werd gehouden, daarop zeker een plaatsje krijgen. Nu heeft de Schiedamse gemeenteraad door zijn vele onderlinge ruzies en persoonlijke gehakketak nooit aan belangstelling te klagen, maar de maandagavondzitting in de kantine van het gloednieuwe stadskantoor aan de Emmastraat brak alle records. Volgens een telling waren er maar liefst 93 bezoekers en dat betekende dat de waarlijk niet kleine kantine van hel Stadskantoor was afgeladen. Men kwam allemaal om te luisteren naar een initiatiefvoorstel van de D'66 fractievoorzitter Vincent Broeke. Hij wilde namelijk dat de beide Schiedamse kinderdagver blijven Kat ja" aan de Lange Haven en „Bambi" aan de Swammerdam- singel door een financiële inspuiting van een dreigend bankroet zouden worden gered en hij kreeg zijn zin. Er komt een bedrag van f 50.000,— teneinde de ouders bij te springen die de dagprijs voor een verblijf in één van de twee dagverblijven niet kunnen betalen. Totaal mag dat voor f 50.000,— per jaar geschieden, maar burgemeester en wethouders komen dit jaar met een definitief subsidie-voorstel. Alleen de SGP'er L. Knipscheer was tegen. Hij merkte op dat kinderen bij de ouders horen en dat een verblijf in één van beide genoemde instellingen uit den boze is. Na de verdediging van het initiatief voorstel door de D'66-er Broeke klapte de tribune vol enthousiasme, hetgeen burgemeester Roelfsema de opmerking ontlokte: „Wij discus siëren hier onder elkaar en niet met de publieke tribune". Het was toch een opmerkelijk avondje, want nadat de CPN-afge- vaardigde T. Op 't Ende een voorstel had ingediend om de huurharmoni- satie bij hogere instanties, namelijk in Den Haag, af te wijzen, moest er uiteraard een stemming worden gehouden. De stemmen staakten (17-17) en dat betekende dat er bij de volgende zitting weer over het voorstel zal moeten worden ge stemd. Verder komt er in Schiedam een sociaal raadsman die alleen voor Schiedamse ingezetenen zitting gaat houden. Momenteel heeft men reeds de beschikking over één tijdelijke so ciaal raadsman, maar deze is geleend van de Raad voor Maatschappelijk Welzijn in Rotterdam. Nu Rot terdam deze kracht dringend terug moet hebben, heeft men besloten zelf een sociaal raadsman aan te stellen. Wel zal deze man of vrouw worden ingepast bij de Rotterdamse instelling, maar Schiedam blijft baas van eigen personeel. „Wij hebben de samenwerking met Rotterdam gekozen omdat men daar al jaren met deze krachten werkt en dus een veel grotere ervaring heeft", zei de wethouder voor sociale zaken de heer B. Kapteyn (D'66). De raad was overigens bij het aanstellen van een sociale raadsman volledig eensgezind. „We hebben al sollicitanten voor deze baan ont vangen", merkte wethouder Kap teyn tenslotte nog op. R. M. v. H. Van 24 maart tot 24 april is er in ons stedelijk museum weer iets te zien. Iets bijzonders, iets moois, iets onbegrijpelijks, iets waardeloos... dat mag u helemaal zélf beoordelen. Eén „verslaggever" is bij de opening van de tentoonstelling na een kwartier teleurgesteld weggelopen: hij had op een rèl gehoopt! Van de 667 ingezonden werken (aquarellen, olieverf-schilderijen, gouaches, etsen, dingen van hout, van leer, van kurk, van steen, van perspex en gewoon maar tekeningen) zijn er door de jury „na rijp beraad"zoals dat heet 219 toegelaten. Wat ik - en misschien ook u nu zo vreselijk graag wil weten is: welke normen worden door zo'n jury aangelegd Vroeger was daar een gemakkelijk regeltje voor: „Kunst is de allerindividueelste expressie van de allerindividueelste emotie". Dat had de dichter Willem Kloos uitgedokterd en daar hadden we een duidelijk hou-vast aan. Daar zijn we al jaren vanaf. De B.B.K. Beroepsvereniging voor Beeldende Kunstenaars) stelde: Iedereen die iets maakt is een kunstenaar". Voor een museum-directeur bijzonder prettig: „Kom derin en smijt maar neer! en ze kwamen erin en ze smeten maar neer! Totdat in 1969 een groep B.B.K. 'ers het toch dl te dol vond en zich afscheidde in de vereniging B.B.K. 69. Niet dat er toen duidelijk omschreven regeltjes kwamen, maar er moest in elk geval „kwaliteit" en artisticiteituit een kunstwerk te zien zijn. „Vorm en Inhoud" moesten elkaar toch wel dekken, er moest ook ontlading van een emotie" te proeven zijn. Wal voor de leek ook een hanteerbare vorm is: „zoudt u dat ding graag in uw kamer hebben? Natuurlijk blijven smaken verschillen, maar het stenen „gordeldier" van P. M. Roelfzema uit Schiedam (geen familie van onze burgemeester, die zijn naam met een „s" schrijft) vond ik zelf erg mooi. In totaal heb ik twaalf Schiedammers in de Catalogus geteld (als ik niks verstandigers weet, ga ik meestal maar iets tellen! De toegang tot het museum is gratis, ga voor de aardigheid eens kijken. Het is in élk geval de moeite volop waard. Kijkje in de raadszaal, waar maandagavond weer druk werd vergaderd. Katja-directrice mevrouw Goe- derong leefde met haar vele aan hangers vanaf de publieke tribune sterk mee met wat de Schiedamse raad over de subsidie voor de kinderdagverblijven Katja en Bambi zou beslissen. Het viel allemaal toch nog mee. Het gonst van de geruchten in de Schiedamse politiek. Oorzaak hier van is een vermeende ruzie in de fraktie van de Partij van de Arbeid. Maandagavond ging iedereen er op 1e tribune eens breeduit voor zitten, maar het lek kwam nog niet boven. Het was echter wel opmerkelijk dat de socialistische fraktievoor- zitter P. Boschman wegens per soonlijke reden afwezig was en het nieuwe fraktielid de heer H. M. Wierda wegens zeer dringende persoonlijke reden deze vergade ring niet kon bijwonen, zoals raadsvoorzitter burgemeester Roelfsema zeer neutraal meedeel de. Naar verluidt gaat het namelijk om een interne socialistische ruzie over de terugkomst van de heer Wierda. Laatstgenoemde was tot vorig jaar al lid van de gemeenteraad, maar bedankte toen omdat hij zich niet langer kon verenigen met de polarisatiegedachte die de Schie damse gemeenteraad hoog in haar vaandel heeft geschreven. Zoals bekend heeft de stad Schie dam een zgn. programma-college, hetgeen zoveel wil zeggen dat bij de formering ervan, zo'n drie jaar geleden, de AR-CHU-combinatie en de KVP buiten het college werden gehouden. Dit leidde in het verleden al tot de vreemdste situaties en de heer Wierda vond dit verleden zo erg dat hij bedankte. Nu komt hij terug en hoewel de PvdA-fraktie bij hoog en bij laag beweert dat alles is bijgelegd en dat de heer Wierda braaf in het fraktiegareel gaat lopen gaf de afwezigheid zowel van laatstgenoemde als van de socialistische fraktievoorzitter P. Boschman maandagavond som migen wel te denken. R. M. van H SEBAST1AAN LEST IN VOLKSWAGEN 14,50 per heel uur. Steeds dezelfde instructeur met VAMOR-diploma. Telefoon 264.174265.578. In een gevarieerd programma zullen wederom een aantal leerlingen van de Muziekschool zich presenteren tijdens een uitvoering in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, en wel op vrijdag 30 maart a.s. Aanvang half acht! In het programma zijn opgenomen grotere en kleinere werken voor pianosolo, pianoduo, viool en piano, 2 violen, cello en piano, harpsolo, dwarsfluit, klarinet, koperkwartet en orgel, gitaarensemble. De toegang is vrij. De eerstvolgende uitvoering - even eens in de Aula van het Museum is op 13 april. Op vrijdag 30 maart heeft in „de Rank" de jaarvergadering van Ex- pogé en Voormalig Verzet afd. Schiedam plaats. Na voorlezing jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester en bestuursverkiezing, alsmede afvaardiging naar het con gres Expogé van 6-9 juni in Ensche de en de opgaven voor 10 mei in Bloemendaal, houdt het lid de heer Wim Hoogwerf een lezing toegelicht met dia's over zijn recente reis door Japan. Voor het diner van 16 maart jl. bestond veel belangstelling; er waren afgevaardigden uit Vlaardingen, Rot terdam, Delft en Den Haag. Er heerste een gezellige sfeer en de heer Ben Kedde benadrukte dat alleen een bijeenkomst met andere verzets- vrienden in Schiedam zo intens beleefd kan worden. Het Schiedamse lid mevrouw J. Spermon werd gehuldigd met bloe men en een prachtige ets van Piet Pons voor haar 25-jarig jubileum bij de Stichting 40-'45, waarin zij een belangrijk aandeel had. Apart, stijlvol, en vooral met een persoonlijk aksent. ★Aparte bruidskamer aanmerkelijk méér in opmerkelijke mode BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL 010 26 74 16 DONDERDAGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND Vrijdagavond om acht uur gaat in de kantine van D.R.Z. gelegen aan de Schiedamseweg tegenover Bad Groenoord een grootse Fancy Fair van start, die zal duren tot zondag middag zes uur, waarop meer dan 2.000 prijzen en prijsjes liggen te wachten op de gelukkige winnaars. De opbrengst van de Fancy Fair komt ten goede aan de accommo datie die nodig zal zijn op het door de gemeente Schiedam aan te leggen honkbal/trainingsveld, wat zowel door D.R.Z. als D.H.S. gebruikt zal gaan worden. De opening van de Fancy Fair op vrijdag 30 maart om acht uur, zal geschieden door wethouder me vrouw G. de Graaff-Verwey, zoals u weet nogal nauw verbonden aan de sport. De openingstijden zijn: vrijdagavond 30 maart van acht tot twaalf uur, zaterdagmiddag van twee tot zes uur, zaterdagavond van zeven tot twaalf uur en de laatste gelegenheid zal zijn op zondagmiddag 1 april van twee tot zes uur, waarna definitief de Fancy Fair gesloten zal zijn. Op deze Fancy Fair kan men meedoen aan de volgende spelletjes als voor de hele kleintjes de grabbelton, voor de grotere rad van avontuur, ballen gooien, voelstok- spel, met ballen grote koppen omgooien, enz. enz. Voor iedereen wat wils dus, en niemand hoeft er dus voor thuis te blijven. De Fancy Fair is een idee van Jan Ouweneel, die reeds enkele soort gelijke Fancy Fairs in het verleden georganiseerd heeft, o.a. bij s.v. h.v. Schiedam en H.D.S. De gehele Fancy Fair staat onder leiding van Jan Ouweneel en het honkbalbestuur van D.R.Z., in welke samenwerking dit uitgevoerd wordt. RESTAURANT BROFRSVGST 15 Wij VJüLÜTQRGEN OOK ;«V LUNCHPAKKETTEN DISCOBAL Vrijdag 30 maart Discobal. Aanvang half negen. Voor jongeren vanaf 12 jaar. Zaterdag 31 maart. Bedelaars bal met medewerking van de band „Vampier". Dit bal is voor kinderen tot 12 jaar. Ieder kind wordt verzocht zich als bedelaar te kleden. Om 1 uur is het clubhuis open. Kosten 1 gulden. Zaterdag om 3 uur disco voor jongeren vanaf 12 jaar. Op dinsdag- en vrijdagmiddag kunt u uw peuters van 2 tot 4 jaar naar ons clubhuis brengen van 2 tot 3.30 uur. uit Set Magazine, 23 maart UTRECHT Het nieuwe suc cesartikel van de Waalwijkse Lederwarenfabriek ,,Het Zui den'' de Kombibeurs die wij in de editie van 2 maart jl. hebben besproken heeft van de jury, bestaandè uit journalisten van alle persme dia, de eerste prijs gekregen in de groep luxe en huishou delijke artikelen Dit werd 8 maart jl bekendgemaakt op de persbijeenkomst en novi- teiten-show t.g.v de Voor- jaarsbeurs Gebruiksgoederen te Utrecht. De foto's tonen de handige portefeuille-knijp- beurscombinatie. Verkrijgbaar bij: LEWA, Puttershoeksestraat CABALLO, per fles, van 5,95 voor ƒ4,95 SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 26.59.97 26.41.40

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 32