Johannes Passie van Schütz op 8 april in H. Hartkerk Wijziging routes buslijnen R.E.T. Mavo-schaakteam overtroefde jeugdteam DE FUIK DAF SHOW Dr. E. Stolz, dermatoloog MUZIKAAL GEZIIM VERVOER Te hoge snelheid Hengelsporters De Wiekslag van De Vrijheid' In vormings centrum een puinhoop LET OP Overwinning van de Ooievaars VANAF 1 APRIL 1973 Het Gemeente Ziekenhuis Schiedam RECLAME 1 WEEK BOTIA SIDTHEMUNKI'S Zeeman door herdershond gebeten Geen voorrang verleend HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 28 MAART 1973 Het zijn amateur-zangers die op Passie-zondag op 8 april in de H. Hartkerk in Oud-Mathenesse de muzikale meditatie van Heinrich Schütz (1585-1672) ten uitvoer zullen brengen. Het dateert vanaf het Oude Testament tot en met heden. Het uitnodigingslied klinkt uit de monden van 40 kinderen en is gebaseerd op de tijd van Mozes. De oproep van de Bergrede (zang), door de mensen niet in de praktijk gebracht, herinnert aan donkere lijdensdagen. De Passie van en door Christus gebracht in het grote verlossende lijden, waar doorheen het licht van Pasen gloort. Veertien dagen later na de Hof van Olijven tot het Kruis van Golgotha. Bezinnend luisteren naar de uitbeelding hiervan in voordracht en muziek en zang. Medewerking aan deze nog weinig bekende doch bezielende Johannes Passie van Heinrich Schütz zijn het Gemengd koor van deze H. Hartkerk en het kinderkoor. De evangelist in de persoon van Paul Bruinsma, de Christusfiguur wordt uitgebeeld door Michel Bruinsma. Terwijl de beide partijen worden vertolkt door Wim Ham. Organist is de heer Nico Lodders, trompettist de bekende Koos Rebers. Dit alles onder algehele leiding van de heer M. Odijk. Ook al geen onbekende klank in de kerk muziek. We spraken hierover thuis bij de heer Gerard Bruinsma. De man van de Lokale Raad van de H. Hartkerk. Een zeer muzikaal gezin is dat van de Bruinsma's. Liefhebbers van klassieke muziek, piano en orgelspel. De instrumenten zijn ruimschoots in deze huiskamer te vinden. Beide zoons zijn het, die de hoofdrollen in dit uit te voeren Passiespel bezetten en dit ook graag doen. Het is niet de eerste keer dat zij zich in deze kerk laten horen. Het wordt overigens geen besloten bijeen komst. Integendeel. Om 7 uur zwaaien op die zondagavond de deuren voor een ieder open die maar komen wil. In acht verschillende kerken zijn affiches opgehangen. Ook in het naburige bejaardentehuis „De Boogert". Er zullen ongetwijfeld bewoners- (sters) hiervan zijn, doch ook particulieren, die slecht ter been zijn of zieken, die graag deze avond zouden willen bijwonen en die dus met het vervoersprobleem zitten. Daar is op gerekend. U kunt u hiervoor opgeven bij mevrouw A. Dobbeling, Boeierstraat 6, tel. 376329. Dan komt alles in orde en wordt u op die avond gehaald en weer thuisgebracht. Echter wel bij tijds opgeven en niet op het laatste nippertje, want het is nog maar kort dag. Zorgt u met z'n allen vooreen volle kerk. Laat het Passiespel op u inwerken. Juist in deze tijd. Met het Hoogfeest van Pasen in uitzicht. Muziek, declamatie en zang. Uit de donkere lijdenstijd komt het licht van de vreugde. Beleef die intens mee. Op zondag 8 april des avonds om 7 uur. In de H. Hartkerk wordt weieens meer iets goeds op kerkelijk gebied gebracht met zang en muziek. Je moet het alleen maar weten. Verzuim daarom niet de avond van 8 april bij te wonen als de Johannes Passie er tot klinken wordt gebracht. Binnenkort. allemaal naar voor hengelsport- en dierenbenodigdheden. Beierlandsestraat 43 B, OPENING 1 MEI A.S. Bij snelheidscontroles op de Hor- 1 vathweg en Rotterdamsedijk bleek dat 15 automobilisten een te hoge snelheid voerden. Hoogste: 78 km. per uur. Op het kruispunt Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven en Vlaardingerdijk verleende de 25-jarige automobüist J. van R. geen voorrang aan een auto bestuurd door de 40-jarige O.C.F. de P. De heer van R. moest met een hersenschudding in het Gemeente Ziekenhuis worden opgenomen. Inbrekers verschaften zich toegang tot het Vormingscentrum aan de Louis de Raemaekersstraat en zetten de brandkraan open toen zij blijk baar niets van hun gading vonden. Een paar zakken bloem werden over de grond gegooid alsmede de inhoud van een plantenbak. Zaterdag a.s. 31 maart gaan de duiven voor het eerst weer vliegen. P.V. de Vrijheid en S.C.V. de Postduif gaan gezamenlijk een vrachtvlucht vliegen vanuit Baren- drecht. Inkorven zaterdagmorgen van 7.30 tot 8.30 uur in beide inkorflokalen, gevestigd: S.C.V. de Postduif, Nieuwstraat, P.V. de Vrijheid, Nieuwe Haven 29. A.s. weekend 30-31 maart en 2 april met diverse speciale aanbiedingen NIEUW MATHENESSERSTRAAT 45 TELEFOON 26 06 63 SCHIEDAM Voor de 2e fase van de verkeers maatregelen op het Nieuwlandplein en Nieuwe Damlaan, in verband met de aanleg van het hoofdriool dwars door Nieuwland, heeft de R.E.T. voor de buslijnen tijdelijk de vol gende wijzigingen van de routes vastgesteld. LIJN 50 In de richting Hoogvliet: bestaande route tot de Burg. van Haarenlaan, dan rechtsaf de Pierson- straat in, linksaf Johan de Witt- singel, via de noodweg linksaf de Nieuwe Damlaan, rechtsaf Burg. van Haarenlaan en verder de bestaande route. De halte Burg. van Haaren laan bij de Piersonstraat is vervallen; een tijdelijke halte komt in de Piersonstraat bij de Burg. van Haarenlaan. Richting Emmaplein: bestaande route tot op de Burg. van Haaren laan dan linksaf de Nieuwe Damlaan in, dan rechts via de noodweg naar de „ventweg" van de Burg. van Haarenlaan-Noord, rechtsaf Pierson straat en linksaf Burg. van Haaren laan (hoofdweg). De halte aan de Burg. van Haarenlaan voorbij de Nieuwe Damlaan komt te vervallen; een tijdelijke halte komt aan de noodweg bij de ventweg Burg. van Haarenlaan (noord). LIJN 53 Richting Kethel: be staande route tot op de Burg. van Haarenlaan, rechtsaf de Pierson straat, linksaf de Johan de Witt- singel, via de noodweg naar de Nieuwe Damlaan en verder de bestaande route. De halten Burg. van Haarenlaan bij Piersonstraat en op Nieuwe Damlaan bij Burg. van Haarenlaan vervallen tijdelijk; halten komen in de Piersonstraat bij Burg. van Haarenlaan en op de Johan de Wittsingel bij Nieuwe Damlaan. Richting station Schiedam: be staande route tot op de Nieuwe Damlaan, dan linksaf via de nood weg naar de ventweg Burg. van Haarenlaan (Noord), dan rechtsaf Piersonstraat en linksaf Burg. van Haarenlaan (hoofdweg) en verder de bestaande route. De halte Burg. van Haarenlaan bij Nieuwe Damlaan vervalt; een tijdelijke halte komt op de noodweg bij de ventweg Burg. van Haarenlaan. LIJN 54 - Bestaande route tot en met de Aleidastraat, dan linksaf Nieuwe Damlaan, linksaf Burg. Honnerlage Gretelaan, rechtsaf P. J. Troelstralaan, linksaf Burg. van Haarenlaan tot verkeerslichten, linksaf Burg. Knappertlaan, verder bestaande route. De halten Burg. Honnerlage Gretelaan bij Vlaar dingerdijk, Burg. van Haarenlaan vóór Ruys de Beerenbroucklaan, op Nieuwe Damlaan bij Burg. van Haarenlaan en op Vlaardingerdijk voorbij Rembrandtlaan komen tij delijk te vervallen; een halte wordt tijdelijk geplaatst op de P. J. Troelstralaan bij de Burg. Honner lage Gretelaan. Op maandag 19 maart is een wedstrijd gespeeld tussen het schaakteam van de Prins Willem Alexander Mavo o.l.v. de heer Harmanny en het jeugdteam van de schaakvereniging „Schiedam". Hier bij heeft het Mavoteam overtuigend gewonnen: het werd 7 1/2-2 1/2. Het eerste punt was al na 3 minuten binnen! Cock van Dijk veroverde een toren van Silvan de Boer en het was 1-0 voor de Mavo. Rob van Rij veroverde 5 minuten later de dame van Arno de Keizer (2-0). Kees Groenendaal had het moeilijker tegen Rudi de Keizer. Rudi stond voor, maar Kees kon een mataanval inzetten (3-0). Ook de „Schiedam"- speler Peter Dróge had voorgestaan, maar een penning door Jan van Unen leverde Jan een dame op (4-0). pionnen met een aanval. Deze aanval bleek voldoende voor de winst (7-1). Gerrie van Dróge kwam een toren voor op Wim Wiegman. Hierna verbruikte Wim te veel tijd en verloor op tijd (7-2). Van Wieringen en Bert de Ridder bereikten een patstelling. Hiermee had de Prins Willem Alexander Mavo volkomen verdiend met 7 1/2-2 1/2 gewonnen. Het Mavoteam had over het alge meen meer routine getoond. Van de „Schiedam"-spelers kan gezegd worden dat zij het dapper geprobeerd hebben tegen hun vaak oudere tegenstanders. ln een zeer enerverend duel tegen Gakaro 4, bogen De Ooievaars de achterstand van 3-4, die halverwege de wedstrijd was opgelopen om in een 6-4 overwinning. De grote man van de avond was v. Balveren met drie overwinningen. Van Dongen kwam tot twee en Kroone tot een winstpartij. Daar de Sporthal voor de sport de komende tijd taboe is, hebben De Ooievaars voor hun eerstvolgende thuiswedstrijden een goed onder komen bij Hermes-D.V.S. kunnen vinden. zal zijn praktijk voortzetten in Spreekuren: maandag van 8 tot 10.30 uur woensdag van 8 tot 12.00 uur vrijdag van 8 tot 10.30 uur Het spreekuur aan de Willem de Zwijgerlaan wordt per 1 april opgeheven. normaal 8, NU 4 STUKS Schiedam: Broersvest 19 Telef. 262.851 Donderdagavond koopavond In de stationshal ontstond tussen twee mannen een woordenwisseling nadat de een, een aangeschoten Duitse zeeman de hond van een ander sarde. De mannen raakten slaags waarbij de hond de man in armen, benen en het gelaat beet. In het Gemeentezieken huis moest de zeeman zich hiervoor laten behandelen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 3