Dominicus Savoiscliool werkt mee aan vaste naktie Zoldertheater „In de Teerstoof' m7 Landman BALLY f HADI Zondag grootse fancy fair Tempel Optiek boekt succes Nieuwstraat 12 STAP ER IN.... bij „LANDMAN" Let op „De Verzamelaar" Meisje overreden schoenen een lust om op te lopen van Dalen Open Huis' werd groot succes Goedkeuringen van G.S. Bescherming bomen Nieuwe Damlaan HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - WOENSDAG 28 MAART 1973 t t.»r I HAAM s - AG. t V.»Vv v ,.c i'b CV v< 1 Het Dekenaat Schiedam (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis), wil net als vorig jaar voor de aktie „Geef Lomblem vakmensen" nu iets doen voor het tot stand komen van een sociaal centrum in Nyébo in Opper-Volta, West-Afrika. Stimulator van dit alles is de Schiedamse pater Rein Geerdes van de congregatie van de Witte Paters. Rein Geerdes was vorig jaar met verlof in Schiedam en heeft dit plan geheel toegelicht, zodat de Vastenaktie 1973 geheel in dit teken staat. Voor dit project is een bedrag van f 29.000.— nodig. Het bedoelde centrum in Nyébo, bisdom Diébougou is een blikvanger. Men vertrouwt erop dat met het verzamelde geld ook aan andere aanvragen kan worden voldaan. Maar eerst het werk voor dit sociaal centrum gedaan. Wat doet de „Dominicus Savio" in samenwerking met het hoofd der school mej. L. de Jong, de leerkrachten en het ouder comité, bestaande uit voorzitter M. L. Geerders, secretaresse mevrouw M. Heuer-Krowinkel en de leden de dames J. Wesenaar, M. Noordijk, Ten Berghe en de heren C. F. J. van der Valk, C. Vlasblom en J. Heesbeen daarvoor..? Zaterdagmiddag wordt een fancy- fair opgebouwd, waaraan de kin deren op die school ook hun medewerking aan hebben verleend. De kleintjes van de eerste klas maakten bloemen die elke bezoeker bij de ingang krijgt aangereikt. Een witte bloem van een eerste-klasser- tje. Dan is er van alles te beleven. Zoals een grabbelton, een reuzenrad, een fijne kunstmarkt, terwijl in een apart lokaal dia's over het te steunen object worden vertoond. Net als op de tv. kunnen de jongens en meisjes, doch ook de familieleden „doel schoppen", blikjes gooien. Er is een „koek- en zoopie-tent" zodat u niet op een droogje behoeft te zitten. kunt kegelen, lootjes kopen voor de tombola. Een karre- vracht aan prijzen is beschikbaar. Allemaal afgestaan door de ouders van deze kinderen, want er mochten natuurlijk geen kosten gemaakt worden. UW TOEKOMST Een mens wil graag weten wat de toekomst voor hem of haar inhoudt. Dat kan ook op deze fancy-fair. Loop daarom eens bij de waarzeg ster binnen. Voor één kwartje weet u of u snel of over een paar maanden de honderdduizend wint! Nu we het toch over een kwartje hebben: alles kost een kwartje op deze fancy-fair. De toegang en alle evenementen. U kunt er dus met uw gehele gezin naar toe. Genieten van een popfestival met veel show en dans. Er is een hengelspel, muziek in de hal. Een clown om te beprikken. Er zijn speciale stickertjes verkocht. Er worden u lootjes voor de tombola aangeboden met bijna overal een prijs op. Stel het onderwijzend personeel en stel de O.C., die zich hiervoor allemaal intensief hebben ingezet, niet te leur. Doe iets voor de Vastenaktie 1973 door te komen! Wat de opbrengst is hoort u woensdagavond wel... Voorafgaand aan deze fancy-fair zal er op zondagmorgen om elf uur een misviering worden gehouden in de O.L. Vr. Visitatiekerk aan de Dr. Schaepmansingel 3, waar speciaal aandacht wordt gegeven aan het Vasten-Project voor Opper-Volta. De voorganger in deze dienst is kapelaan M. Schiebroek. Tijdens deze misviering zullen er negro-spirituals worden gezongen ,door het jongerenkoor van Poly hymnia o.l.v. René Fons. Marionettentheater Henk Walters zaterdag 31 maart 1973 aanvang 2.30 uur toegang f 2,50 Eeuwenlang werd het poppenspel beschouwd als een ruw volksvermaak (op kermissen en jaarmarkten) voor kinderen. Dankzij kunstenaars, zoals beeldhouwers, schilders, schrijvers en musici, die vele mogelijkheden zagen en experimenteerden met poppen, kwam het poppenspel op een hoger artistiek peil en ontstond er ook een repertoire voor volwassenen. Het onderwijs bedient zich eveneens van dit medium als voortreffelijk middel tot zelfexpressie. De marionet is één van de vormen van poppenspel. Op 31 maart bestaat het programma uit 3 delen: 1. De tovenaarsleerling 2. Karnaval der dieren 3. Circusshow Bij het eerste werk, een oorspronkelijk sprookje geschreven door de duitse- auteur Goethe, componeerde Paul Ducas zijn beroemd geworden ,,La prentie Sorsier" ofwel ,,De tovenaarsleerling". Henk Walters bewerkte dit sprookje tot een poppenspel. Het tweede stuk, Carnaval des animaux "ofwelKarnaval der dieren werd door de componist Camille Saint Saens in 1887 geschreven om slechts één keer te worden uitgevoerd tijdens een huisconcert bij het afscheid van de bejaarde cellist Lebouc. De componist kon echter niet vermoeden, dat het zangerige thema van zijn zwaan een van 's werelds beroemdste melodieën zou worden. Het werk wordt nog regelmatig uitgevoerd in concertzalen en conservatoria. Henk Walters bracht dit programma op zijn tournee door de USA in 1971-1972 310 keer met veel sukses. Het laatste is een circusshow waarin akrobaten en clowns elkaar afwisselen. Cabaret Turn Turn zaterdag 31 maart 1973 aanvang 8.30 uur toegang f 4,50, CJP-houders f 3,50 Begin oktober startte ,,Kabaret Turn Turn" met haar derde programma: ,,Dubbelzichtig", waarin de heren Jeroen Hendriksen en Jos van Beem in hun avondvullend optreden als bouwvakkers te keer gaan om de zaal fatsoenlijk, doch stevig op z 'n kop te zetten. n.b. Hierdoor zal 't programma voor sommigen wel moeilijker te verteren zijn dan voorheen. Enkele onderwerpen die ze dan behandelen zijn o.a. onderwerpen van gesprek. Toch zal het publiek niet loodzwaar van de problemen de zaal verlaten omdat Jeroen en Jos ook nog eens een keer hun best doen om u te amuseren. Maar dat zal iedereen hun wel vergeven. Tja, en dan het programmaf Als u nu eens ging kijken... VOOGD'S NAAIMACHINEHUIS alle bekende merken Zig-Zag machines vanaf 249,tot 1149, Reparaties aan alle merken Hoogstraat 10 Tel. 26.97.37 Schiedam Mazda 1000, vanaf 7299,— Mazda 1300 S, vanaf 7799- voor gratis proefrit OFFICIAL DEALER GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 De Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" afdeling Rotterdam, waarvan Schiedam een onderafde ling is, organiseert op 31 maart een grote ruilbeurs in Schiedam. In tegenstelling tot andere beurzen is hier het accent gelegd op ruilen, waarvoor dan ook voldoende ruimte aanwezig is. Het houden van deze beurs heeft tot doel om grotere bekendheid te geven aan het feit dat er iedere maand een ruilbeurs wordt ge houden. Velen weten niet dat er een vereniging bestaat die ruilbeurzen organiseert. Ook in Schiedam wordt iedere 3e donderdag van de maand een ruil- avond gehouden in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Dat het niet alleen bij postzegels en suikerzakjes blijft, zoals zovelen menen, blijkt wel als men de ruilavonden bezoekt. Voor velen die nog geen vaste plannen voor een bepaalde hobby hebben loont het ruimschoots de moeite om eens poolshoogte te nemen. Men kan dan zelf zien wat ér zoal verzamelt wordt en ook hoe. Geen onderwerp is te gek, van rijwielbeiastingplaatjes tot doodbid- prentjes, pijpenkoppen, knopen, oude gloeilampen, etc. Als er meer mensen met een bepaalde methode iets zouden verza melen zou er een heel stuk minder milieuvervuiling zijn. Mocht u op zaterdag 31 maart toch in Schiedam gaan winkelen ga dan eens langs en bezoekt dan de ruilbeurs. Toen een 62-jarige automobilist in de Vriendschapstraat achteruit reed om te parkeren merkte hij dat er iets niet in orde was. Het bleek dat hij een klein meisje, de 2-jarige Saniye Durak had aangereden. Waardoor het kind met voet- en rugklachten naar het Gemeente Ziekenhuis werd vervoerd en aldaar behandeld. W NAALDWIJK: Molenstraat 5. DELFT: Wijnhaven 18. SCHIEDAM: Broersvest 33b Een gezellig hoekje van het Open Huis dat door de Huishoudelijke Stichting jl. vrijdag gehouden werd. „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJK.E- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 26 47 81 n Ons ,,Open Huis" hebben we weer gevierdMisschien een beetje een vreemde uitdrukking voor zo'n manifestatie, maar voor óns was het een feest om aan de Schie dammers te kunnen laten zien, wat er bij ons gedaan wordt en wat er door. de dames gepresteerd is! Zegt u eens eerlijk: vond u het óók niet geweldig? Wat een prachtig naaiwerkHoe is het mogelijk dat dat allemaal door de dames zélf gedaan is! Confectie valt er gewoon bij in het niet! En denkt u ook eens aan uw portemonnee! De dingen die op kreatief hand werken gemaakt zijn, waren hele maal het einde! Hoe vond u de poppen"? Machtig hé? Trou wens, alles was geweldig. U hebt mooie wandkleden gezien, ook dat kunt u weer bij ons komen maken vanaf september. Maar geeft u zich nu wel vast even op en gireert u het kursusgeld, dan bent u zeker van een plaatsje. Indisch koken, fijne keuken, gast en gastvrouw/heer, karweitjes in huis, uiterlijke verzorging, allemaal kursussen om naar toe te gaan. U hebt nu weer eens even een indruk van ons werken gekregen en we denken dat het bij de meesten van u toch wel een idee heeft gegeven van: ,,Dat zou ik nu óók wel eens willen gaan doenNu, héél eenvoudig: Doet u het dan! Misschien hebt u bij ons al het foldertje ingevuld met uw naam, adres, tel.no. en welke kursus u wilt gaan volgen, dan weten wij het dus al. Anders kunt u ons bellen. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. De Paasvakantie is van 16 t/m 24 april, dan staan de kursussen stil. We beginnen weer op 25 april. Ons kantoor is echter gesloten tot 1 mei. Wilt u hier goede nota van nemen? U kunt bij ons terecht voor al uw huishoudelijke problemen en ook op financieel gebied. Wilt u iets weten over: zakgeld, kostgeld enz. enz., komt u gerust. We hopen u ook weer te zien op de Inhabé van 7 t/m 15 april. Tot ziens op Korte Dam 51- U houdt het op de top van uw vinger... Een zaal huren en dan de toekom stige klanten laten zien, eerst via kleuren-dia's, hoe eenvoudig het gebruik van «oflens is, vraagt durf. Die durf heeft Tempel Optiek gehad maandagavond en de grote opkomst in het Dienstencentrum bewees wel dat er belangstelling voor de nieuwe en zachte contactlens bestaat. Joop van Dalen demonstreerde hoe verbluffend eenvoudig het aan brengen van die soflens is, hetgeen insloeg. Waarna men met vragen kwam. Of men bewaarde deze tot een bezoek aan de zaak, waar dit filmpje op de Parkwee met mede- Ze zijn bevestigd maar u ziet er helemaal niets van... werking van mevrouw Tempel en de heer P. Reenders altijd te zien is. Waar u antwoord krijgt op al uw vragen, als u die nog niet heeft durven stellen. Het kopen van een stel contact lenzen is ook geen eenvoudige zaak. Dat vraagt overleg en toelichting. Die u volop bij dit energieke echtpaar krijgt. Schroom dus niet de zaak op de Parkweg 361 binnen te stappen. Het is een produkt van wereldvermaard heid nl. die van Bausch Lomb M.V. (Soflens Division). Een lens met een bekende klank. Op de Parkweg 361 verkrijgbaar. Wie op de demonstratieavond ge weest is, weet hoe alles werkt. Hoe minuscuul dit alles is, maar hoe voortreffelijk in het gebruik... Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben de goedkeu ring gehecht aan de volgende be sluiten van de gemeenteraad van Schiedam voor het verlenen van een krediet: -f 1.175,- voor de aanschaf van groot bouwmateriaal t.b.v. de open bare kleuterschool „De Tierelier"; - f 6.700, voor voorzieningen en meubilair ten behoeve van de G.G. G.D. Een wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1972 betreffende de vaststelling van de exploitatievergoeding voor het g.l.o. over 1972. Bij de werkzaamheden voor de aanleg van het hoofdriool in de Nieuwe Damlaan dreigen de in die laan aanwezige bomen in de ver drukking te komen. Letterlijk: tus sen de vele zware machines die bij het werk betrokken zijn. Daarom is besloten om deze bomen een af doende bescherming te geven. Om elke boom wordt een stalen bouw- steiger opgetrokken, van 3 bij 3 meter aan de basis en reikend tot 8 meter hoogte. Met deze steigerbouw is vanmorgen begonnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8