Formidabele 6e voorronde in RANDSTADEDITIES TALENTENJACHT Demonstraties Indisch koken op Pasar Dalam Rayonschoolraad voor het Prot. Chr. Onderwijs Nieuwe Waterweg-Noord „G.W." schudt de kaarten Maar liefst vijf deelnemers naar de kwartfinales De zesde voorronde in de Randstad Edities Talentenjacht die zondagmiddag in Party centrum Reinvoorde te Rijs wijk is gehouden was een hele beste! De tien deelnemers waren eigenlijk allemaal goed en het was voor de jury ditmaal een uiterst moeilijke taak de besten eruit te halen. Na veel praten, rekenen, wikken en wegen werd besloten om af te stappen van „drie naar de kwartfinale", omdat in deze ronde meer dan drie uitschie ters zaten (er waren er 3 met hetzelfde aantal punten). Derde voorspeelavond Muziekschool DE FINALES Feestavond kon. EHBO ZEVENDE RONDE Het misverstand is opgelost sebastiaan HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - WOENSDAG 11 APRIL 1973 Het programma was dusdanig ge varieerd en de kandidaten elk op eigen terrein zo behoorlijk, dat er van deze ronde een interessante afvaardiging naar de kwartfinales is overgebleven. Vijf winnaars dus, unaniem door de jury geselecteerd, alleen de voorkeur in deze top verschilde onderling met een enkel puntje. De namen: Sara Kolen, uit Rotter dam, een fijne jazzy stem en een plezierige presentatie. Les Cantharis uit Noordwijk, eigen liedjes ge zongen door Ria Heemskerk en Aad Schouten, die ook nog gitaar speel de. Dit succes is des te opvallender omdat dit duo op het laatste nippertje nog kwam binnenvallen. toen de jury zich al had teruggetrok ken. Zij hadden (auto)pech onder weg, waren terug naar huis gegaan om de motor te pakken en nog haasje repje naar Rijswijk gekomen. Het opvallendste was, dat dit zo uiterlijk gezien geen enkele afbreuk aan hun optreden had gedaan, hoewel Aad later vertelde, dat hij zijn gitaar veel „te koud" vond en daarom niet zo goed kon spelen. Over improvisatietalent gesproken. We gaan door met Jolie Nuy uit Voorburg, een zangeres, die eerder in Australië een TV-festival ge wonnen heeft. Nu mag dit natuurlijk de jury in geen enkel opzicht beïnvloeden, maar tijdens haar op treden bleek wel dat Jolie die TV-prijs niet voor niets heeft ge wonnen. Een krachtige stem, veel techniek en een goede voordracht. Peter de Rooze uit Leidschendam, een klassiek geschoolde tenor, apart stemgeluid met een voortreffelijke techniek. Het was dit keer een ronde met zang in allerlei genresde volgende op ons lijstje is Spartaco Magni uit Schie dam, een Italiaanse zanger, zoals wij ons een Italiaanse zanger voorstel len. Hij zong Italiaans en hij maakte onze opvatting over Italiaanse zan gers helemaal waar. Dat waren de vijf kwartfinalisten. Moeilijke keus, want de overigen waren ook goed en hadden allemaal wel iets bijzonders. Maar de punten telling heeft het laatste woord en zo moet het ook. Mevrouw Burger uit Rotterdam: winnares van een Moederfestival. En we kunnen ons dat best voorstellen. Uitstekend amusement in een apart genre. Rien lieffering uit Rijswijk, een tenor met een hele mooie stem, die echter nog te weinig geroutineerd is om op te treden. Hij studeert zang en die routine zal ook wel komen. Wel op letten! Ferrie van der Zant uit Voorscho- Om te kunnen komen tot de noodzakelijke behandeling van alle vormen van het Prot. Chr. Onderwijs in dit gebied, is de Rayonschoolraad voor het Prot. Chr. Onderwijs Nieuwe Waterweg-Noord opgericht. In deze raad zijn het kleuter-, basis- en buitengewoon onderwijs ver tegenwoordigd en ook het voort gezet onderwijs in al z'n geledingen. De .raad bestaat uit 38 gedelegeer den, welke afkomstig zijn uit de besturen van de aangesloten vereni gingen en uit het personeel van verschillende scholen. Uit deze 38 gedelegeerden is een bestuur ge kozen, dat als volgt is samengesteld: J. N. Schriel, voorzitter, Vlaar- dingen; B. Weijs, secretaris, Maas land; G. Poot, penningmeester, Schiedam; G. J. Los, 2e voorzitter, Vlaardingen; mej. J. A. Beekman, 2e secretaresse, Maassluis. Het doel van de rayonschoolraad is het bevorderen van een betere aansluiting tussen de verschillende vormen van onderwijs, de zorg voor voldoende en optimale spreiding van onderwijsvoorzieningen in het rayon, het behartigen van de be langen van het gehele Prot. Chr. Onderwijs bij o.m. overheidsinstan tie en samenwerking met andere rayonschoolraden en schoolbegelei dingsdiensten in het rayon. De administratie van de raad is gevestigd te Vlaardingen, Schiedam- seweg 100. Het rayon omvat de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Vrijdagavond 13 april heeft in de Aula van het Stedelijk Museum de 3e muzikale voordracht plaats ge vonden door leerlingen van de Muziekschool. Het programma omvat ditmaal mu ziek voor piano- en gitaarsolo, voor dwarsfluit, klarinet, saxofoon en fagot met pianobegeleiding; voor blokfluitdwarsfluit, blokfluit- ensemble en koperensemble. De avond begint om half acht. De toegang is vrij 7. Mevrouw M. A. de Vries, Voorburg, declamatie. 8. A. L. Zeeman, Rotterdam, fluit. 9. Groep Black Magie uit Rijswijk. De data voor de finales zijn nu definitief vastgesteld. De kwart finales zijn in mei, iedere zondag middag; de halve finales zijn gepland op 3 en 10 juni en de Grote Finale gaat plaatsgrijpen op vrijdag 15 juni. Op woensdagavond 18 april organi seert de klaverjasvereniging „Ge meentewerken" een groot paaseie- ren-concours in de zaal van Christe lijke Sociale Belangen, Lange Haven 73, alhier. Aanvang acht uur. Men wordt verzocht reeds om 19.45 uur aanwezig te willen zijn, in verband met indeling etc. Aan dit concours kan zowel in verenigingsverband als individueel worden deelgenomen. Er wordt gespeeld 2x2000 punten. Inleggeld f 1,50 per persoon (te voldoen bij aanmelding). In verband met de te verwachten grote toeloop voor dit concours, verzoeken wij u beleefd doch dringend uw aanmelding zo spoedig mogelijk bij onderstaande adressen op te geven: J. de Jager, Van Maanenstraat 17, tel. 700984; G. Voogt, Rozenburgerplein 6a, tel. 265390. Sara uit Rotterdam in Summertime; was een hele goeie. ten: alle juryleden waren unaniem van mening, dat hij een fraaie stem heeft, een prima liedkeus, maar dat hij niet erg zuiver zong. Hoe komt dat nou, zou je zeggen bij een jongen die al kandidaat voor Knok- ke heeft gestaan. Misschien zenu wen? Een muzikaal kwartet uit Hoek van Holland, Les Timbres, maakte voor al indruk door het saxofoonspelende meisje. Zuiver, geroutineerd musi ceren, maar net iets te statisch naar het oordeel van de jury, die bij deze muziek wat meer allure wilde zien. We zeggen tegenwoordig bij de mondelinge beoordeling, dat we een jurywaardering geven: deze was zondag voor de bejaarde mevrouw Bezemer uit Rotterdam, die de show stal met een fel realistisch lied over De Kus, Een Leven Lang. Zij onderging de fonkelende piano-bege leiding van Wim van de Meeberg of ze nooit anders had gedaan. Het publiek gaf onomwonden te kennen, dat hun waardering bij zonder uitging naar de voortreffe lijke, vaak improviserende begelei ding van de mannen van het Frans Poptie-orkest. De kandidaten voor de volgende ronde, zondag 15 april, weer in Partycentrum Reinvoorde, Rijswijk en nu weer 's middags om 3 uur zijn: 1. Nicolaas Robbert Huke, zeer 'jeugdig zangertje uit Rijswijk. 2. Adriana Borrias, Rotterdam, zang met begeleiding van Peter Snelle- mans. 3. J. J. Smeihuizen, Rotterdam, tenor. 4. Wilma Klaassen, Rijswijk. 5. Betty en Joke Wijering uit Wassenaar, zang met groep Acces Only. 6. Chris Roest, Schiedam, tenor. Vrijdag 1 3 april geeft de Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O., afdeling Schiedam haar jaarlijkse feestavond in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 te Schiedam. Met medewerking van Harry Touw, conferencier, Jane John, een keur van accordeonklanken, The Brytons, lenigheid en gratie, Diana Darabti, in een xylofoonshow. Na de pauze José, Tonnie en Lassie, Daranti als wervelwindxylofonist, Harry Touw en Sjakie Schram met een klein beetje carnaval. Een avondje om er dus eens echt uit te zijn. Aanvang: kwart voor 8. Tijdens de Pasar Dalam welke van Goede Vrijdag (20 april) tot en met 2e Paasdag (23 april) voor de 2e maal in Sporthal Margriet te Schie dam voor bezoekers uit de Randstad (en daarbuiten) wordt georganiseerd zullen dagelijks op verschillende tijdstippen demonstraties Indisch koken met een hapje proeven worden gehouden. De bekende schrijfster van kook boeken mevr. Mary Brückel-Beiten zal tijdens deze demonstraties per soonlijk tekst en uitleg geven tijdens het bereiden van verschillende Indo nesische gerechten. De organisatoren hebben hiertoe behalve het Pasar Dalam theater waar de bezoekers naar optredens van o.a. Ben Cramer, Anneke Grönloh, Mini Maxi, Natasja Emile Co., Jazzballet Chris van Weerden, Modeshows en Indone sische muziek en dans, in het midden van de Margriethal een „kook-theatertje" ingericht. Paashaas en kinderattracties De kinderen onder de Pasar-bezoe kers worden bij het binnenkomen verwelkomd door de Paashaas en krijgen een Paas-attractie. Ook voor de kinderen is er elke dag een wisselend kinderprogramma op het Pasar Dalam toneel. Deze programma's worden gebracht door Hans Cordan's Jeugdvarieté en Al Valerie Preston. Pasar-souvenir Voor de vier dagen waarop de Pasar Dalam geopend is zullen elke dag getallen van twee cijfers bekend worden gemaakt. Eindigt het toe gangsbiljet van de bezoeker op dit getal dan kan dit kaartje ingewisseld worden tegen een Pasar Dalam lichtgewicht grammofoonplaatje of (op kinderkaartjes) tegen het gratis maken van een eigen verfcompositie. ,,De Stichting Lentefeest wil de gehandicapte medemensen niet bemoederen of bevoogden maar bijstaan en helpen", lees ik in de Open Brief. Dat is bijzonder prettig om te horen en zal ook voor onze Ooievaars een blij bericht zijn, want zij kunnen enige hulp en bijstand best gebruiken, temeer daar zij bezig zijn een basketball-team te vormen, waarvoor negen speciale rolstoelen nodig zijn a vijfhonderd gulden per stuk. Dat de Stichting Lentefeest telkens en telkens weer aan die Ooievaars „hulp bij akties" vraagt, is zegt die Stichting zelf - „op de eerste plaats om ook op deze wijze de volwaardigheid te erkennen". Dat wéten de Ooievaars nu en als ze tijd en gelegenheid hebben zullen ze uiteraard hun steentje bijdragen. Het zal nog wel een paar jaar aan lopen voor ze die tijd en die gelegenheid hebben, want, zoals ik al eerder opmerkte: ze hebben hun handen méér dan vol aan het in stand houden van hun eigen vereniging. Het zou daarom van takt en begrip getuigen als het Lentefeest de Ooievaars niet langer lastig valt met verzoeken om hulp, om van „verwijten "in die richting maar helemaal te zwijgen. Ik hoop dat na de Open Brief en mijn konklusie daaruit, alle verdrietige misverstanden zijn opgelost en wens zowel het Lentefeest als ook de Ooievaars bijzonder veel sukses met hun eerlijke pogingen om het leven voor de gehandicapte medeburgers wat meer inhoud te geven. Zoals u allen weet, het gironummer van de Ooievaars is: 2888952 t.n.v. Penningmeester Ooievaars, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 16