Naast de commerciële inbreng: voorlichting op velerlei terrein Hand in hand over de INHABE Schiedamse consumentenbeurs blijft tot en met zondag een attractieve trekpleister DE 1000-ste... ARTIESTEN INH ABE GOED WONEN... DIERENKAARTEN... HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - WOENSDAG 11 APRIL 1973 Na de openingstoespraak van de voorzitter der Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad de heer J. H. B. Vredebregt, nam burgemeester H. Roelfsema het woord. Die de ,,Inhabé'73" als een beurs meteen tweeledig doel schetste. Om met elkaar zoveel mogelijk de nieuwe produkten te laten zien. De voor raden grondstoffen zijn niet on uitputtelijk. Vandaar dat we er rekening mee moeten houden dat er elders altijd nog mensen zijn die gebrek lijden, aldus Schiedams eerste burger. Stilstaande bij de Vastenbrief 1973 uitgegaan door de bisschoppen van Nederland, geeft deze brief reden tot nadenken, aldus spr. Waardoor de Protestantse kerken hier ook aandacht aan hebben geschonken. Verheugend vond de heer Roelf sema het dat de Inhabé'73 niet alleen aandacht schenkt aan handel en industrie, doch ook aan de vrijetijdsbesteding en alle hulp die geboden kan worden. Vorig jaar bleef de belangstelling voor deze consumentenbeurs wat achter. Nu ligt hij beter in de markt. Het culturele werk treedt er ook duidelijker naar voren, zoals via De Teers toof, de S.G., het Passage Theater. Er is een stand van de Huishoudelijk- en Gezins voorlichting en ook de Neder landse Hartstichting komt aan zijn trekken. Over de Rijksweg is het plezierig met de auto naar deze beurs met voldoende parkeerruim te te rijden, aldus burgemeester Roelfsema, die deze consumenten beurs in de Schiedamse Margriethal een goede start en veel bezoek toewenste. De heer Vredebregt bracht allen die tot het instandkomen van deze beurs hebben bijgedragen, in het bijzonder mevrouw H. Konings-van Dijke, hiervoor dank. Reeds zaterdagavond kon de 1000ste bezoeker geregistreerd worden. Het was de 16-jarige Fred Steijaert, die een waardebon met een boeket bloemen ontving. Nu gaat men reeds op de 10.000ste af. Het ziet er een beetje naar uit dat het bezoek van twee jaar geleden ingehaald kan worden (1 7.000). Voor de Naald- en Draad-wedstrijd kunnen nog deelneemsters inge schreven worden. Op het laatste nippertje durfden men blijkbaar niet, maar men krijgt nog een kans. Wat de anderen zaterdagmiddag lieten zien was de moeite waard. Maar wie wint die prachtige naaimachine van de Singer a.s. zaterdag Volop belangstelling vanzelfspre kend voor Marty zaterdagavond, met zijn gouden trompet. Voor de Twee Pinten op maandagavond, Saskia en Serge dinsdagavond en vanavond Mini Maxi. Plus de grandioze bruidsshow van Lady Bentley. Woensdag was het de middag voor de kinderen met de clowns Cardo en zijn meester Cardiny, waarvan het jonge volkje volop genoten heeft. Morgenavond Gonnie Baars en Gert en Hermien als gasten bij het Passage Theater op de Inhabé. Waarna ze vrijdagavond in het echte theater met hun show optreden. Vrijdagavond Barbra Bas Moer man met gezellige liedjes en zaterdag, 14 april Los Allegres met Zuidamerikaans temperament. Denkt u zondagmiddag om 2 uur aan de show van de firma Perquin „de a.s. moeder van het jaar"? Prijs: een complete kinderwagen in welke kleur u die ook maar wenst... Denkt u aan de lekkere hapjes bij bistro Hosman? Weet dat de Inhabé'73 oergezellig is. tot de allerlaatste minuut. CONSUMENTENBEURS 7 tm 15 april 1973 Margriethal - Schiedam Een speciale klokjeskraam. Te kust en te keur. Keukencentrum „Modern". Houten moderne keukens met die grappige luikjes. Aanrechten met krasvrije oppervlakten. Een geweldig assorti ment met fraaie betegelde wanden. Plannen om uw keuken te moder niseren? Stap dan hier eens binnen. Janse Herenmodes met twee voor aanstaande wereldmerken zoals McGregor corduroy pantalons en Arrow shirts nieuwe stijl. Op deze beurs een McGregor pantalon van f 49,50 voor f 25,— en twee paar sokken in 18 verschillende modische kleuren voor slechts f 5,—... Met Intrekor B.V. en zijn Spaanse meubelen heeft u via ons blad al kennis gemaakt. Het echtpaar Baas in Spaanse kledij met dochter was erg in hun schik met het bezoek van de Spaanse ambassadeur. Hier vindt u een speciale sherry-bar... Burda-knippatronen en modebladen. Een goed assortiment. Een blad van klasse, al jaren... U denkt nu vast dat we de gebroeders Hosman zijn vergeten? Hoe kan dat nou? De lekkerste geurtjes komen van achterin de Sporthal „Margriet" vandaan. Een vreselijk leuk opgezette stand waar aan men moeite noch kosten be spaard heeft. Hij komt hier eigenlijk veel mooier uit dan in de kantine. Men kan hier meer uit de voeten, al mist men wel de keuken. Maar die kleine hapjes en vooral de befaamde uiensoep smaakt nog steeds voor treffelijk. Zaterdag moesten zij er' eerst even inkomen, hetgeen te begrijpen is. Hier kom je helemaal „bij" na al dat gesjouw, hoewel de beurs toch heus niet zo groot is, maar wel oergezellig. De jongens van de W.F. Bedrijfs- school hebben hun handen vol. Ze vinden het wat fijn om zo in het openbaar te laten zien wat er allemaal op school geleerd wordt. Hoe ze kamperen in Hilvarenbeek. Dat het niet alleen leren is wat ze doen, maar ook kunstzinnig bezig zijn. Had uw toegangsbewijs een van deze nummers: 000124, 000326, 000779 of 001234? Had u recht op een zelfgemaakt geschenk... Leuk vooral van hun die zelfgemaakte sieraden... De gezamenlijke aannemers, die het weer „versierd" hebben. Al hopen zij meer in eigen stad te kunnen bouwen. Want daar ontbreekt nog wel wat aan. De schoonheidssalon van Lex Ben de... Verschillende dames die een masker namen en op deze manier even relaxten. Om aan te bevelen, zo'n bezoek hieraan. Onthoudt u dus die naam. Ga er ontspannen zitten..! Muzikale omlijsting van het Apollo Trio. Presentator Henk Bukman, die de namen van de standhouders nu wel in zijn zak heeft. Er van alles van maakt en de nodige aandacht aan besteedt. Al met al een beurs waarop Schiedam trots kan zijn. Gelukkig schijnt het weer ook om te draaien. Want daar hangt toch alles van af. Met regen en stormkracht 1 2 blijft men liever thuis. Maar wat mis je dan veel gezelligheid! M.W.-S. De aandacht speciaal gevestigd op de zonnebrillen afkomstig van de heer D. Dijkshoorn. U vindt hier alles wat in een moderne optische zaak behoort aanwezig te zijn. U kunt hier ook uw ogen laten testen, waarvan druk gebruik gemaakt wordt. Informeer hier naar contact lenzen en gehoorapparaten. Bij aan koop van een bedrag boven f 25,- ontvangt u een kado. Boetiek Passage 4-12, Schiedam. Een heel bijzondere stand. Fijn ingericht. Exclusieve kleding uit India. Niet te vergeten de sieraden, de verschillende andere snuisterijen. Houten beeldjes enz. Teveel om op te noemen. Het mooiste van het mooiste is hier vertegenwoordigd... En wat zou u zeggen van foto-film Van der Waal. Hasselblad, Kodak, Minolta, Niza-filmapparatuur, Braun-apparatuur. Demonstraties met o.a. Zip-polaroid landcamera. Loop ook daar eens naar binnen... Van Egmond watersport. Alles voor uw boot met een fraaie aanbieding. Leuke koperen scheepsbellen, kleine lampjes. Lopen echter op batterijen. Jachtgeslag en accessoires... Verras uw kinderen eens met een bezoek aan een modern poppenthea ter in het Zoldertheater in de Teerstoo-f te Schiedam, ranja toe. Uitstekende programma's ook voor volwassenen... Centrale Marmerhandel met ovale, vierkante en ronde tafels van ruwe roestkleurige Noorse leisteen met smeedijzeren onderstal. Planten bakken om erbij te hebben. Bijzet tafels al vanaf f 49,—... Hipke met een vrolijke stand met alles zo'n beetje op huishoudelijk Rivex... Heel veel mooie dingen zoals houtwerk uit de Fillipijnen, Italiaanse ingelegde tafels, Engels porcelein, gedraaid aardewerk enz. Ergens verderop een stand met ouderwetse bonneterie en daar vlak naast een stand van de stichting „Lentefeest" met een cadeautafel en loten. Let u eens op de zelfgemaakte poppen voor f 10,—. Kleine juweel tjes. Een bijzonder leuke informatiestand van het reisbureau „Duton". Tips voor een zaken- of vakantiereis? Bespreek het nog even. Gezellige Franse stoeltjes noden u hiertoe... Vreselijk blij is de Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren afdeling Schiedam. De nadruk wordt met fotomateriaal en krante-artikelen vooral gelegd op de slechte behui zing op 't ogenblik in de St. Annazusterstraat. Goed gevonden de kontrasten in foto's: ruine. Heeft u al een set dierenkaarten gekocht? W. E. Sorben, het assurantie- en financieringskantoor. Het kantoor voor hypotheken, finacieringen en verzekeringen. Gekombineerde po lissen voor man en vrouw. Een fraai gedekte tafel... Voor het eerst in het Zalencentrum „Irene" op de beurs vertegenwoordigd; Rob utz is er helemaal van in zijn nollentuin en vertoont dia's van de er zalen. Een gedekte tafel, een rabantse koffietafel. De ingang van ■aal „Irene" bezet door het bruids paar Paul Kluwen, de bekende melkboer toen in het Schiedamse Westen. Er zijn al gratis ijsemmers itgezet voor een „boeking" van een Van Woerkom is er ook weer. Met alles erop en eraan. Een Lente show van de meest befaamde huishoude lijke artikelen op uw eigen „Inhabé 73". Kleine en grote huishoudelijke dingen. Juweeltjes van gasfornuizen, gashaarden, tafel- en andere mo dellen wat koelkasten betrfet. Was automaten, centrifuges, strijkmachi- nes en wat dies meer zij. Wassen en drogen in één machine, het kan niet gemakkelijker. André Voogt heeft hier zijn speciale keukenstand bij gebouwd. Hier o.a. vaatwasmachi- nes, kookplaten, ovens, afzuig kappen. Om zomaar wat te noe men... Heel erg goed wonen bij Van Meurs! Vooral met de speciale Gelderland-collectie. Van Besouw- tapijt, Pastoe-kubussen, verlichting etc. Ploeg en Kendix gordijstoffen in de zonnigste dessins. Een ongeloof lijk fraaie eethoek met ronde tafel en „glazen stoelen". La Bannière... Alles uit grootmoe ders tijd, zoals ouderwetse strijk ijzers, poken, hangklokken. Een bijzonder aardig kastje, een ouder wets pottenstel. Kijkt u liever zelf even. Vooral de jonge mensen die hier veel belangstelling voor hebben. Spulletjes van een jaar of zeventig geleden, toen we nog over stenen sago-potten beschikten in de keu ken! De speciale „Hart-stand" ontdekt? Denkt u aan de grote bus die er de gehele week nog blijft staan en welks maag graag gevuld wordt...? Een schoonheidsmaskertje is altijd zeer gewild en je relaxt meteen even... heeft dit allemaal voor u... De Stichting Huishoudelijke Ge zinsvoorlichting is ook aanwezig. Handwerken, informaties over al wat u hier wijzer kunt worden. Op de Schiedamse Dam dan. Nog te weinig mensen weten dit zoals bijv. van de Kleine Karweitjes, koken voor mannen enz... Piet Bot, Cees Groen en Leo Veen; een exclusieve stand met wel heel apart behang. Leuk voor een wandje of bijpassende gordijnen of sprei. U moet dat eens bekijken met de schoonmaak in zicht... Bij Van Daalen en Hakkert hangt men u deze week op de beurs aan de stereo-hoofdtelefoons op. Daar is zoveel belangstelling voor, dat men voor de jeugd er een op hun hoogte gemaakt heeft met een zwart elastiek je. Want ook de jeugd is muzikaal een turf hoog! gebied. Leuke geschenken voor hem of voor haar. Ook kinderspeelgoed... Perquin die nu „De Oranje Bol" gaat heten. Henk Bukman maakte er eerst de Rode bal van. Weet hij veel! A.s. moeders; denkt u aan die komplete kinderwagen met alles erop en eraan voor de a.s. moeder van het jaar. Heeft u zich hiervoor al opgegeven? Aan de overkant sporthuis Ritman. Alles voor vrije tijdskleding, doch ook bad- en sportkleding in een geweldig assortiment. Leuke zonne- zitjes met paraplu's. Speciale aan bieding op deze beurs o.a. rubber boten. Let op de speciale shows... De Stam met Top-Form meubelen. Enorm wat een uitgebreide keus en wat een assortiment. Meer dan de moeite waard om hier eens binnen te stappen, heerlijk uit te rusten op een comfortabele stoel of „lig"en in een verstelbaar bed Bijzonder fraaie kunstnij verheidsartikelen... IDaar is iedereen het wel over eens: de stands zijn allemaal het aanzien waard. Een rondgang over de consumentenbeurs In habé in de Schiedamse Mar griethal is dan ook een aparte belevenis. Zodat ik die graag voor u onderging. Gaat u even mee? Al direkt bij de ingang „Zonwe ring". Een leuke driehoekstand. Met alles ter bescherming van de door dringende zonnestralen straks! Fris- getinte zonneschermen, met vaste-, windvaste en glijarmen. Aluminium jaloezieën, raamhorren en raam- deuren om de vliegen en andere insekten buiten de deur te houden... S. A. Derag Deraksshan. Een stand vol Perzische tapijten, warm getint. Zo uit de kleinste dorpjes van Perzië vandaan. Bijzonder mooi koper werk. Let u op de vazen, die koperen ketel... De Zieken Omroep Schiedam met een komplete installatie. Allerlei informatie over hun nog altijd niet gesubsidieerde werk. Direkte uit zendingen deze week hiervandaan naar de beide ziekenhuizen... Het Passage Theater met een kleu renfilm o.a. over de kleine Calimero. De heer H. Berg die er trots op is dat Hermien en Gert a.s. donderdag avond in hun stand aanwezig zullen zijn op de beurs. En vrijdagavond met hun show in het Passage Theater. U komt toch ook? De heer R. Pillard die alles over de V.V.V. en de S.G. vertelt. De kijkers attent maakt op de eigen „Schie- dam-dassen". Heeft u er al een? Hij valt wél op. Gaat u weieens uit in Schiedam, wordt gevraagd... Voor de jeugd goed nieuws. Pippi Lang kous komt in de vakantieweek straks. Hannes Visser is vanzelfspre kend hier ook te vinden... Lady Bentley met haar aparte bruidshuis en avondtoiletten. Bekijk de show op uw gemak, bijv. samen met uw dochter... Hij begint om 9 uur 's avonds. Burgemeester H. Roelfsema tijdens zijn openingstoespraak op de Inhabé. bruiloft e.d. Een glas sherry smaakt prima. Barbecue Inn, het bekende kippen- paradijs (gegrilld en wel) doet goede zaken. Was zaterdagavond helemaal „los". Poelier Sluis vindt het alle maal best zo. H. Rietkerken heeft een prachtige tuin met exotische planten. Een verrukkelijk gezicht. Geënte cactussen in diverse prijzen op paaltjes. Speciale „Inhabé aanbie dingen". Profiteer daarvan... De Singer-naaimachines... De uitge loofde Singer Starlet voor de handig ste „Naald en Draad-stér". De bekleding van de wand vindt u in deze praktische stand terug. Een inzinkbare naaimachine kan tot kaptafel omgetoverd worden. Ver der hier alles te koop voor uw Singertje thuis! Het T.V.-paleis zegt het allemaal in kleuren. Een fantastisch gezicht. Vooral met verschillende program ma's die je vanuit de verte besturen kan en tot wonderlijke situaties kan leiden! Vrolijke maar vooral klassieke orgel klanken bij G. Hoogendijk Zn. Een stand vol mooie orgels, die geregeld bespeeld worden voor een aandachtig gehoor... Het automobielbedrijf „Lange Ha ven" voor een goede occasion... Over auto's gesproken... Eddy's Autoshop bevat allerlei toestanden nodig voor uw wagen. Heel leuk ingericht met diverse koopjes... U houdt van een aparte ketting, broche, oorbellen vervaardigd van ruwe steen. De heer W. den Haring

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 20