modehuis Pasen 73: ook in Groenoord r. Goedkeuring door GS Uw gift leeft ckm,doorboor. PROVINCIALE JONGEREN DAG LINKS: MIDDEN: RECHTS: aanmerkelijk méér in opmerkelijke mode V uM BROERSVEST111 TEL. 010 - 26 74 16 Goede vlucht van „Schiedam" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 37 - WOENSDAG 11 APRIL 1973 Autosloperij „Tarzan" vraagt te koop-: loop- en sloopauto's en diverse metalen. Tel. 26 24 86. Plaatschade, ontroos ten en overspuiten van uw auto's, onder garan tie, tegen redelijke prijs. Belt u 15 92 72 en wij ko men vrijblijvend bij u -kijken. Last van onkruid, lui zen, rupsen, slakken, mie ren, wormen, ratten, mui zen, mollen, vliegen, mug gen, vlooien, motten, ke vers, enz. Gebruik toch de uitstekende goedge keurde bestrijdingsmidde len van de volledig erken de zaadhandel ,,'t West- land". J. W. Verkade, Groene- laan 81, tel. 26 99 47. Ze zijn veilig, goedkoop, gemakkelijk en doeitief- fend. Uw speciaalzaak heeft nog meer kwahteits treffers: dahlia's, gego- raia's, lelies, -gladiolen, sparaxis, zuidewindlelies, anemonen en freesia's. Te koop: kast voor tv en pick-up met draaiblad en bergmeubel. Rijnstraat 28 a. Voor paas-, pinkster en zomervakantie 4-6 pers. caravan te Renesse (Zeeland) te huur, ook nog in juli. R. Muyzers, J. W. Friso- laan 68, Vlaardingen, tel. 010-35 32 77. Tc koop: antiek spin newiel; zeer oude olie lamp; koperwerk; radio; microloon; scheerappa- raat; kinderstoel met po; prachtige hanglamp; an tiek haardstel; antieke kistjes; glaswerk; kap stok; enz. enz. J. H. Padberg, Lekstraat 28 a, tel. 26 57 46. Te koop: van Delft wandelwagen, regenhoes en boodschappenrek, 25. Tielman, Oemstraat 4, tel. 26 88 36. Wasmachines zo van de fabriek 90; centrifu ges 89; langzaamwas- sers 179; combinatie voor 295. Desgewenst gemakkelijke betaling. Hovva-ko, Edisonstr. 47 b, tol. 15 84. Aangeboden: 3-kamer- 11 atbeneden, met c.v., v. Haarenlaan, huur 275. Gevraagdgrotere wo ning. Brieven ond. nr. 3499 bur. van dit blad. Te koop van partiku- lier: DAF 55 de luxe, aug. 1970, 30.000 km, i.z.g.st Tel. 010-34 97 29. Te koop: houten keu kentafel m. formicablad; twee moderne stalen stoe len; staande schemer lamp; kopervoet; 2 pits gasstel; 1 pits gasstel. Al les in prima staat. Tel. 70 14 79. t I #f Veel mensen in ontwikkelingslanden willen zelf hun levensomstandig heden verbeteren. Hun plannen stuiten af op geldgebrek. Dat geld willen zij lenen, maar banken lenen niet aan arme mensen. HIVOS heeft geld nodig om hierin te voorzien via plaatselijke organisaties in die landen. Anders dan bij een gift blijft dit geleende geld steeds weer anderen ten goede komen. In een aantal landen werkt dit systeem al met sukses. Vul de bon in voor infor matie, of stort een bedrag op giro 716000 t.n.v. HIVOS, Den Haag. Alja brengt zomermantels en mantelkostuums die opvallen... door stijl, pasvorm, snit en kwaliteit. Zodat het kiezen voor u een plezierige bezigheid wordt. Ook al hebt u een grotere maat (tot 59) Geklede mantel van een aparte zomerse stof in een exklusief dessin. Geheel gevoerd. Met en zonder ceintuur te draqen 249,50. Sportieve mantel: bijzonder goed gesneden met een uitstekende pasvorm. Gemaakt van zuiver scheerwollen kamgaren. Glansgaren sierstiksels 269,— Modieus mantelkostuum van een zuiver wollen kamgaren. Kort jasje met 2 opgestikte borstzakjes. Rok met diepe stolpplooi. Geheel gevoerd 269, sr J--*-. H >.v -. li 'f f ..-V 4/ -ff fv f f i M -**"4 ana Persoonlijke bediening Air - conditioned Ruime parkeergelegenheid Ds. P. Magré, hervormd predikant in Groenoord schrijft ons: „Het Paasfeest 1973 staat weer voor de deur. Een paar heerlijke vrije dagen lokken ons best aan. Laten we hopen dat het mooi weer is, want dat zou betekenen dat het feest al voor 75 procent is geslaagd. Voor de Kerk is het Paasfeest het grootste feest van het jaar; het duurt dan eigenlijk ook 50 dagen. De Paasdagen zelf, de Hemelvaarts dag en de Pinksterdagen zijn slechts de hoogtepunten van die 50-dagentijd. U weet het wel: Pasen betekent voor de christenen bevrijding van de dood, gegarandeerd door de opstanding uit de dood van de Messias Jezus van Nazareth. U moet die dood niet verstaan als alleen maar het moment waarop iemand zijn laatste adem uitblaast en de toestand daarna. De dood heerst overal waar onderlinge men selijke relaties gebroken zijn of dreigen te breken. Zo zou je zelfs kunnen zeggen, dat de dood heerst tussen twee buren, die elkaar helemaal niet kennen. De dood heerst waar de situatie chaotisch is, waar slavernij of horigheid bestaat,' waar haat en afgunst de toon aangeven. De blijde boodschap dat God Jezus van Nazareth heeft opgewekt uit de dood, betekent voor de chris tenen de grond voor de hoop, dat er iets te doen valt tegen die dood en het betekent tegelijk de moed om, ondanks duizenden misluk kingen, steeds weer ten strijde te trekken tegen die dood, die onze maatschappij doortrekt met zijn doodsgeest. Zo vieren wij met Pasen de opstanding uit de dood van onze Messias Jezus, en de hoop op onze eigen opstanding uit de versukke ling en uit de werkelijke dood straks. Wij nodigen u allen uit om dit feest van de opstanding mee te vieren met ons. Het begint al op Goede Vrijdag avond - maar nog uitermate ingetogen met het gedenken van Jezus' sterven op het kruis: een jonge man nog, vals beschuldigd en om politieke motieven ter dood gebracht. Wij vieren dan ook het Heilig Avondmaal, waarbij ieder die zich door het geloof van harte met de Heer Jezus verbonden weet, welkom is. Deze dienst vindt plaats vrijdag 20 april om 19.30 uur in de St Martinuskerk, W. Andriessenlaan. Zaterdag 21 april om 23.00 uur in de Ger. Kerk „De Ark", viert de Hervormde Gemeente een Paas- wakedienst. Dat is een dienst waarin alle grote heilsfeiten wor den gevierd: de schepping is bevrijding van de chaos, de bevrij ding uit de slavernij, het mogen leven onder de beloften van Uod, de dood van Jezus, en de doop die daarmee verband houdt, de opstan ding van Jezus en het Heilig Avondmaal, waarmee de dood, de opstanding en de verwachting van de goede toekomst, die God ons belooft, worden gevierd. Dat alles gaat gepaard met veel zang en met (kaars-)licht-ceremo- nieel. Het kerkkoor „Groenoord" verleent medewerking. Paaszondag 22 april zijn er de gewone kerkdiensten om 9.30 uur in de St. Martinuskerk, om 8.30 uur een jongerendienst, 1 2-14 jaar, in het Schephuis, naast de Dorps^ kerk en om 10 uur in de Dorpskerk van Kethel, met mede werking van koperblazers. Verder 's middags om 17.00 uur in de Ger. Kerk „De Ark", een zangdienst met medewerking van het kerkkoor van Kethel-dorp. Elders in Schiedam en in Neder land zijn er nog velerlei andere diensten. Kiest u maar uit waar u heen zoudt willen gaan, maar viert in elk geval Pasen! Omdat het er niet alleen om gaat het feest te vieren, maar ook om op te staan uit de versukkeling, waarin zovelen hun geloof laten verkommeren, organiseert de herv. wijkgemeente van Groenoord op dinsdag 24 april om 20.00 uur in „De Rank", Schiedamseweg, een gemeentevergadering, waar we met elkaar zullen praten over het wel en wee in de gemeente nu en over de planning voor het volgende seizoen. Allen die de Paasdagen zelf uit zijn, zijn dan zeker weer thuis en zullen zeker door naar die gemeen tevergadering te komen, uitdruk king willen geven aan hun hoop, dat we ook met z'n allen uit ónze dood. de versukkeling, zullen od- staan". Geopend maandag 13.00 - 18.00 uur dinsdag t/m zaterdag 9.00 - 18.00 uur donderdagavond tot 21.00 uur. Op tweede Paasdag wordt dit jaar de 1 J.D. gehouden in het C.J.V. gebouw Triangel, Fransenstraat 11 te Vlaardingen. Jongeren boven de 16 jaar kunnen de hele dag aan deze manifestatie deelnemen. Jaarlijks komen 500 a 600 jongelui, die kunnen doen aan sport, kreatief werk, kegelen, gansgolven enz. Dit jaar is er tevens non-stop füm en s middags een optreden van het combo van de Y.M.C.A. Pendrecht. s Avonds is er een groot slotbal met medewerking van Oscar Benton Blues Band, tevens een grote Disco en boven in het gebouw een gezellig mgerichte Weinstube. Aanvang 10.00 uur a.m. einde 22.30 uur p.m. Kosten hele dag f 10,—. Kaarten verkrijgbaar bij C.J.V. Boemerang Vondelweg 26, Rotterdam. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben de goedkeu ring gehecht aan de volgende beslui ten van de gemeenteraad van Schie dam, waarbij een krediet is verleend. f 15.700,— voor de aanschaf van persluchttoestellen en stralingsappa- ratuur t.b.v. de Brandweer; f 1 856, voor het aanbrengen van een tochtdeur met twee deuren en het maken en aanbrengen van stoelplanken in het Sted. Gymna sium; f 798,- voor muziekinstrumenten voor de Prof. Gunningschool; f 24.500,- voor diverse aanschaf fingen t.b.v. de politie; -f 14.500,— voor de aanschaf van materiaal voor de afd. Bestrating en Riolering van de dienst van Gemeen tewerken; f 8.500, voor het verbeteren van een dienstwoning van de dienst van Gemeentewerken aan de Westvest 106; f 25.500,— voor voorzieningen aan de onderkomens buitenobjekten in het Volkspark; f 17.650,- voor de aanschaf van een opbergsysteem t.b.v. de afd. Bevolking c.a. De P.V. Schiedam vloog met deel name van 200 duiven een wedvlucht vanuit Roosendaal. Gelost om 8.30.00, meldde de eerste duiven zich om 9.13.00, dus na een vlucht van 60 kilometer per uur wat met dit weer met N.W.W. een goede tijd is. Uitslag: 1,4, 12, 1 5 E. de Potter; 2, 5, 20, 21, 25 Jan Doejaaren;3, 8,9, 16 Jack Doejaaren; 6, 10, II 13 19, 22 Theo Stieber; 7, 14, 17 a' Suttorp; 18 Jo Westerholt; 23 E Holleman; 24 A. Westerholt Laatste duif 9.22.00.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 37