Zoldertheatpr In de Teerstoof CO-OP Nieuwe Waterweg voelt zich allerminst uit 't veld geslagen Busreis voor „Bijdorp- kinderen O.V. Wilhelmina niet kermis en paardensport Bijeenkomst Vogel werk- DE FUIK Show van Sporthuis Ritman Geen inkrimping van het winkelapparaat integendeel PERSONEEL Zig-Zag machines vanaf 249,— tot 1149,— Reparaties aan alle merken Hoogstraat 10 Tel. 26.97.37 Schiedam GRATIS PROEFRIT Autorijschool Aad van Leeuwen ff Nieuwstraat 12 Hengelsporters W i J - HE HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 11 APRIL 1973 De CO-OP Nederland mag dan volop in het nieuws staan en dat voorlopig nog blijven doen, zolang het verlossende woord over overname nog niet gesproken is: de CO-OP Nieuwe Waterweg wenst zich geenszins van de wijs te laten brengen. Sterker nog, men stelt er prijs op den volké te Vlaardingen, Schiedam en Maassluis te laten weten dat men als zelfstandige B-coöperatie allerminst „op de tocht" staat en een zelfstandige koers denkt te kunnen blijven varen, ondanks de tegenwind voor CO-OP Nederland van CO-OE U.A. Tijdens de vorige week in Schiedam gehouden bijeenkomst kon direk- teur H. v.d. Lee van het distrikt Nieuwe Waterweg zowel verwijzen naar de goede resultaten uit het jaarverslag '71/'72 als op de goede gang van zaken op het thans lopende boekjaar. Zowel de omzet als het rendement ontwikkelen zich bij zonder gunstig. „Geen imkrimping van ons winkel apparaat, maar een gestadige uit breiding die nog vóór Pasen zijn voorlopig hoogtepunt zal vinden in de opening van een supermarkt in het nieuwe koopcentrum Konings hoek in Maassluis. De CO-OP Nieuwe Waterweg blijft z'n eerder ingenomen standpunt, dat men het jaar 1973 met het volste vertrouwen verder volgt. Schaalvergroting schuwt direkteur Van der Lee daarbij geenszins. Stelt hij: „Dit manifesteert zich ook in een vergroting van de verkoopruimte van onze supermarkten. De volgende week te openen zaak is nl. 2 1/2 maal zo groot als de in 1971 geopende supermarkt aan de Reiger laan te Vlaardingen". Als zelfstandige B-coöperatie doet men wellicht straks z'n inkopen via de Edah, als de onderhandelingen op hoger niveau hun beslag hebben gekregen, zo zou men uit recente publicaties mogen afleiden, een aangelegenheid welke overigens ook nog volop in beweging is. Uit het zojuist aan de leden overhandigde samenvatting van het jaarverslag benadrukken bestuur en direktie van CO-OP Nieuwe Water weg dat de eerder uitgesproken verwachting dat in 1972 de uitbrei ding en modernisering van haar verkoopapparaat goede resultaten zou geven is bewaarheid. Hetgeen wordt onderschreven met de volgende volzin van de jaarver slaggever: „Naast de reeds ver meldde omzetstijging van anderhalf miljoen verbeterde het netto rendement eveneens en wel met honderdduizend gulden". Allerminst pessimistisch klinkt dan de volgende passage uit het jaar verslag: „De cijfers die van het nieuwe boekjaar 1972/'73 bekend zijn wijzen in dezelfde richting, zelfs in versterkte mate. Het is dan ook niet denkbeeldig, dat de omzet stijging in het thans lopende jaar zal uitlopen tot vier miljoen hetgeen neerkomt op ruim 20 procent". Onder het hoofdstuk personeel wordt in de jaarverslaggeving van, nogmaals de CO-OP Nieuwe Water weg, opgemerkt dat er in het algemeen geen al te grote problemen zijn. De inschakeling van part-timers voor de zaterdag levert weinig moeilijkheden op, zo lezen we. Het personeelsverloop bleef nagenoeg gelijk op bijna 8 procent per periode. De in 1971 heropgerichtte ondernemingsraad kwam in het afgelopen verslagjaar regelmatig bij een: „De betrokkenheid met het bedrijf werd er door verstevigd". Voor wie uitsluitend afgaat op de nogal opzienbarende berichten over de CO-OP Nederland en CO-OP U.A. voorwaar een positief geluid, dat in onze eigen contreien dan ook best eens gehoord mag worden. Inklusief de part-timers waren ge middeld 223 personeelsleden in dienst van het district Nieuwe Waterweg. Gehoord deze jaarverslag geving lijkt er dan ook geen vuiltje aan de doorgaans boven de Nieuwe Waterweg toch wel bezwangerde lucht. Dit zo zijnde en afgemeten aan de laatste ontwikkelingen rond CO-OP Nederland, die ons op het moment waarop we dit schrijven maandagavond - overigens nog gedeeltelijk aan onze waarneming onttrekken (en waarbij we de mogelijkheid van CO-operatieve in breng van buiten de eigen grenzen graag openhouden) mogen we toch stellen dat, als de zaken zo staan, er althans genoeg wenkende winkel perspectieven zijn in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wat het zelfstandige winkelapparaat van deze zgn. B-coöperatie betreft. Voor wie door het dichte CO-OP-bos de bomen van het zelfstandige winkel apparaat moeilijk vermag te zien (het zij hem bij voorbaat vergeven) voorwaar een licht in de duisternis of, zo men wil, een wenkend perspectief en zeker niet in de laatste plaats voor de factor van de werkgelegenheid. VOOGD'S NAAIMACHINEHUIS alle bekende merken DEALER VOOR GEHEEL SCHIEDAM NIEUW MATHENESSERSTRAAT 45 TELEFOON 26 06 63 SCHIEDAM 99 Zoals gebruikelijk organiseert ook dit jaar de Oranje Vereniging „Wil helmina" uit Kethel een kermis. Deze wordt gehouden vanaf don derdag 12 tot en met zondag 15 april op een open zandvlakte aan de Zwaluwlaan. In verband hiermede houdt het Harmonie Gezelschap Sint Radboud uit Kethel op don derdag 1 2 april van 18.00 uur tot 20.00 uur een mars door oud- Kethel, de Vogelwijk en Tuindorp. Zaterdag 14 april is er paardensport te genieten, te verzorgen door de Spalandruiters uit Kethel. Zij geven een demonstratie. De paardjes staan opgesteld op het doodlopend gedeelte van de Schie- damseweg, worden afgehaald door Sint Radboud, en onder klanken van een pittige mars naar het open terrein aan de Zwaluwlaan gebracht. Aanvang twee uur, sluiting en prijsuitreiking vijf uur. De paarden sport is in, als u deze mening deelt, dan zaterdag op naar de open zandvlakte aan de Zwaluwlaan. Op zaterdag S mei wordt voor de kinderen van de wijkvereniging „Bij dorp" een busreis georganiseerd. En wel voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. De reis gaat naar de Flevohof bij Harderwijk. Het formulier hiervoor bestemd graag vóór 15 april a.s. inleveren bij de reisleiding. Op Koninginnedag 30 april zijn er weer kinderspelen. Aan deze spelen kunnen alle kinderen van 4 t/m 12 jaar meedoen die lid zijn van de wijkvereniging. Het programma voorziet o.m. in ballonprikken, was ophangen, autostep-race (verkleed) en verkleed aan een kelnerrace deelnemen. Formulieren vóór 15 april a.s. inzenden aan de heer T. Kemmer, Schietbaanstraat 19 te Bijdorp (Kethel). Van 7 t/m 13 april: iedere avond festiviteiten voor de leden van de OCIJ onderafdelingen in het gebouw „Het Trefpunt". De ouderen maken op 26 mei een busreis naar Austerlitz. Kosten f 30, Formuüer zo spoedig moge lijk inzenden aan de heer Th. Schaap, Van der Duyn van Maas damstraat 75, Schiedam, tel. 704492. LEST IN VOLKSWAGEN 14,50 per heel uur. Steeds dezelfde instructeur met VAMOR-diploma. 'telefoon 264.174—265.578. NCVB-CENTRUM De Ned. Chr. Vrouwenbond (NCVB) Schiedam-Centrum houdt dinsdagavond 17 april een gecom bineerde vergadering met Nieuwland en Kethel in de zaal van de Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan (bus 57). Aanvang acht uur. Mevrouw V. G. H. A. Hamm-Rijs- dijk spreekt dan over de „Verenigde Naties". Ook echtgenoten en gasten hartelijk welkom bij deze NCVB-avond, die om acht uur begint. zaterdag 14 april, 14.30 uur. Poppentheater Henk Abbing. „Het Zuidamerikaans avontuur" toegang f 2,50 zaterdag 14 april, 21.00 uur. New Uruguayan Theatre. „Genocide Magnus Circus" toegang f 4,50 Telefonische reserveringen maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur 010-266000. Binnenkort... allemaal naar voor hengelsport- en dierenbenodigdheden. Belerlandsestraat 43 B, OPENING 1 MEI AS. Een show in vrijetijdskleding. Bad pakken en bikini's. Een lust voor het oog door de komplete accessoires met het oog op de zonnebrillen van Dijkshoorn. Met zorg hierbij ge kozen. Heel belangrijk als het weer ineens omdraait, want natuurlijk gaat volgende week de zon schijnen. Dan is het goed je spulletjes klaar te hebben. Vrijetijdskleding bij de hand. Er was genoeg te zien: een heel mooi broekpak in battledress. Een gestreepte, gebloemde of ge ruite bikini met bijpassende hand doeken. Nee, badlakens, want daar zit verschil in. Corientje en Jantje Perquin stalen in hun pakjes, zwem broekjes en judopakken de show. Geen centje drempelvrees. Maar die twee hebben we al meer in een show gezien! Een leuk zeiljack met een fraai wit broekpak bracht de handen op elkaar. Vooral door die grappige blauwe lakpet. Een moeder in bikini en Corientje in badpak er vrolijk naast huppelend. Broer en zus in judo-of regenpakken. Leuke ge streepte badjas over een bikini of een zonnejurkje met geborduurde losse panden. Een frisse strandjurk met gespgarnering aan hals. Heel mooie kamgaren pantalon met leuke bloeses. Een amazone helemaal kompleet in het pak met cap, zweep en laarzen. Een show die de moeite waard was en die dan ook in het punt van de belangstelling stond... Vooral ook door de tenniskledii Op vrijdagavond 13 april komt de Vogel werkgroep van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen/Schiedam bijeen in de Van Hogendorpschool in Vlaar dingen. Verschillende problemen komen aan de orde, zoals vogel-olieslachtoffers. Aanvang: 8 uur. Op zaterdag 14 april maakt de Plantenwerkgroep een excursie naar het Staelduinsebos. Vertrek van Vlaardingen-Oost om 8 uur. Voge laars natuurlijk ook welkom. Terug komst ca. één uur. Op zondag 15 april maakt de Strandwerkcommissie een excursie naar Veere/Domburg. Aanmelden en informatie bij de heren Otten (tel. 344788) en De Ruiter (tel. 35081 3). Eveneens maakt men een excursie naar Kijfhoek en Bierlap. Duinge bied bij Meijendel. Aantal deel nemers is beperkt. Aanmelden bij de heer van Kampen, excursieleider, tel. 350896. Vertrek vanaf Vlaar dingen-Oost om 8 uur. Zuidamerikaans Avontuur: Lama en Conchita. zaterdag 14 april 1973. 14.30 uur. Poppentheater Henk Abbing „Het Zuidamerikaans avontuur" Poppentheater Abbing uit Amsterdam is begonnen in 1959 met een ambulant theater. Poppen, decors en teksten worden zelf vervaardigd. Het theater heeft zich ten doel gesteld zoveel mogelijk met eenvoudige middelen te werken, maar toch in staat te zijn om vrijwel onder alle omstandigheden te werken. De inhoud van de programma's verschilt van een avonturenverhaal met schipbreukelingen en schurken tot het laten ontdekken van komische elementen, die achter alledaagse gebeurtenissen verscholen gaan. Het poppenspel van Abbing is niet boeiend om de poppen, maar om de wijze waarop, met dode dingen, zeer levende taferelen worden uitgebeeld. Henk Abbing heeft altijd circusclown willen worden. Twee jaar heeft hij dit beroep ook uitgeoefend. „Het Zuidamerikaans avontuur" Het is een verhaal, waar het publiek aktief bij betrokken wordt (zoals bij al zijn verhalen). Hoofdfiguur Nib de Clown wil aanplakbiljetten van het circus op gaan plakken, juist op het moment dat een zogenaamde steenrijke Zuidamerikaan bij het circus arriveert. Hij wil de baas van Nib, de circusdirekteur, overhalen met hem mee te gaan naar zijn land, om daar lama's af te leren mensen in het gezicht te spuwen. De direkteur moet een proef afleggen met een witte lama. Nib, die alles gehoord heeft, is stiekem meegegaan en ziet dat het de gestolen lama van Concha Sancho, een lief Zuidamerikaans meisje is. Als tenslotte de dief ontmaskert is klinken de guitaren en viert iedereen feest. Dit programma duurt 120 minuten, met een pauze van 10 minuten. zaterdag 14 april 1973. 21.00 uur. The New Uruguayan Theatre The New Uruguayan Theatre is een groep die al enige tijd vanuit Dordrecht opereert maar nog door bijna niemand wordt gekend. In een Rotterdams jongerencentrum speelde de groep eens een stuk „genesis", en tijdens Poetry International werd een pauze met muziek opgeluisterd. Wie definitief kennis wil maken, kan dat op 14 april in Zoldertheater in de Teerstoof doen, waar „Genocide Magnus Circus" wordt gespeeld. In de regie van Juan C. Tajes wordt gespeeld door Mabel Gonzalez, Ana Camacho, Juan C. Tajes zelf en een nog onbekende musicus. Over het stuk schrijft de regisseur: „Dit is een circusvoorstelling, een show, een festival aan het eind van een schooljaar. De musicus is, misschien, de enige voor wie de aanwezigheid van het publiek onmisbaar is. Alles verloopt als in verschillende dromen, soms vrolijk, maar altijd zijn het Freudiaanse dromen (onderdrukte verlangens, door het onderbewuste weggeduwd). Iedere scene staat los van de andere scenes. Niet altijd zijn de oorzaken van oorlog, genocide tot gevolg hebbend direkt. Er zijn vele manieren om aan een oorlog mee te werken. Een daarvan, waarschijnlijk de meest gebruikelijke en gevaarlijke, is er juist geen deel aan te hebben. In geen enkele scene zullen we zien wat we behoren te doen of wat we behoren te laten. We gaan zien wat we doen. En dat is wat we moeten bereiken: dat het publiek erkent dat dit het is wat zij doen, bijdragen tot oorlog door op een moment dat er oorlog is een spektakel bij te wonen dat niet over oorlog gaat of althans dat onderwerp probeert niet te behandelen. De informatie is onvermijdelijk, maar blijft wat het is: informatie. Het circus gaat door met liederen van Boris Vian over de oorlog, met liederen van Brecht en Dessau. De allegorie zet zich voort en de muziek ontwikkelt zich ononderbroken als een enkel idee tussen de scenes".

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 6