weekem voordee De STS houdt woensdag „OPEN-HUIS" IN MEMORIAM: Benoeming raadslid W. de Vis FofiedaPTT „Schiedam" organiseert amateur filmfestival Boetiek ABOT HIS LAND ISRAËL Stilte graag WANDMEUBELEN $3 weeree** ^ezelIfq ul-h- «ear vflly&vondbar "DeVttTB" J. G. Pel (74) SAL0NKASTEN SPECIALE KORTINGEN WERKGROEP FILMFESTIVAL Geldig t.m. zaterdag 28 april a.s. DIVERSE 5f»mvevt 13-ScJkte4a** (achter be /tw»felbron en met NU 2 DAGEN PROFITEREN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - VRIJDAG 27 APRIL 1973 Ideaal en gastvrij oord voor rustzoekers met caravan of tent: kampeercentrum K 't GELLOO - Barteweg - Ede J tel.: 01858 3674 b.g.g 08389 4627 Kijkdagen: zaterdag en zondag Uttass kleurenfilm over met Cliff Richard en Cliff Barrows. Zondagmiddag 29 april a.s., 15.00 uur, in het centrum „de Vier molens". Nieuwe Dam- laan (ingang Burg. Gijsen- straat). Hartelijk welkom. Toegang vrij. Pinkstergemeente „Morgenstond", Schiedam, telefoon 711311. Mej. Groene weg, Ton Reijgersberg en Louis Witkamp gaan een film maken, getiteld „Geluksdag". Ziehier de korte handeling: een besteller met cape om rijdt op een carry over de markt en krijgt een lekke band. Hij wordt geholpen door een paar kooplieden, moet de hol op, hetgeen maar met wil lukken. Want de carry glijdt steeds naar beneden. Een paar kinderen bieden hun hulp aan. Als hij eindelijk bovenop de hol is geeft hij de kinderen als beloning een lolly en rijdt dan de Hoogstraat op. Rond het stadhuis worden de opnamen gemaakt. Hij, de postbesteller, brengt een pakje op het stadhuis en... komt terug met een bruid aan zijn arm. De bruidsjapon is wel wat krap, maar misschien is er wel iemand die een grote maat heeft? Zo wordt de versierde bruid in de carry geplaatst en gaat men verder... De films worden geknipt en geplakt door de werkgroep „Fofidia" van de Schiedamse P.T.T. Er wordt met verschillende camera's gewerkt. Elke filmer krijgt een film uit de clubkas. Inzendingen voor het landelijk ama teur P.T.T.-filmprogramma mogen alleen ingezonden worden door personen werkzaam bij de P.T.T. en wel vóór 1 augustus a.s. aan „Fofidia", postkantoor Schiedam of bij de heren D. J. Rensman, Parkweg 28, tel. 010-708458 of A. J. Witkamp, tel. 010-703275. De scenarioschrijver is Louis Wit kamp. Inzendingen van filmpjes voor het filmfestival insturen aan bovengenoemd adres, Donker Cur- tiusstraat 88. Het inschrijfgeld be draagt f 5,-. Op zaterdag 6 oktober a.s. zal voor de filmers onder het P.T.T.-perso neel (plus hulppersoneel) een lan delijk amateur filmfestival worden gehouden in de grote zaal van het districts postkantoor Rotterdam aan het Delftseplein bij het Centraal Station. Aanvang 8 uur. Alleen 8 mm. films zijn toegestaan; per deelnemer 1 film, lengte tot ongeveer 10 minuten. Films moeten zijn voorzien van een titel. De naam van de maker(s) van de film moeten worden vermeld. Groepsfilms zijn ook toegestaan, maar de films mogen niet ouder zijn dan 3 jaar. Al met al een goede gelegenheid om uw filmkunst ten toon te stellen. Pasen is voorbij zonder dat er in de Koffiebar over gesproken is; dat komt omdat we vorige week dicht waren. Toch wil ik een blik terugwerpen, ook al zegt men dat je niet terug, maar vooruit moet kijken. Pasen... Het is heus niet alleen het paasei, hoe je het ook eet en hoe de samenstelling ook is. Volgens mij is Pasen het belangrijkste en fijnste feest wat er is. Met Kerstmis herdenken we dat Jezus geboren werd, op Goede Vrijdag stierf Jezus voor al onze zonden aan het kruis. Pasen, Jezus staat op uit het graf en verschijnt aan zijn discipelen en aan vele anderen. De één vindt het moeilijk om te geloven in die opstanding uit de dood, de andere niet. Maar zelfs Thomas, een discipel van Jezus, kon het niet geloven, totdat Jezus ook aan hém verscheen. Jezus zei toen tegen hem: „Geloof je het nu pas, nu je me gezien hebt"? „Zalig zij die niet gezien hebben en toch geloven". Je moet het willen aanvaarden. Op Hemelvaartsdag is Jezus opgevaren naar de hemel, naar zijn Vader. Daar zullen we het over een paar weken over hebben. Zaterdagavond willen we het met jullie graag nog over Pasen hebben, ook Frank v.d. Velde - een spreker die we uitgenodigd hebben zal het één en ander vertellen en waarschijnlijk is er ook nog een gitariste. Kom echter niet alleen daarvoor, maar weet dat we het over 't geloof hebben. We beginnen om 8 uur en de entree is altijd gratis. TRUUS SF BA S TI A A N Woensdag 2 mei a.s. houdt de „Technische School voor Schiedam en Omstreken" van 's middags 2-4 uur en 's avonds van 7-9 uur een „Open-dag", onder de motto's „De school is open" en „Nu elk zijn zin". Bezoekers kunnen op een onge dwongen wijze kennismaken met school- en buitenschoolse aktivi- teiten. De schoolaktiviteiten: Volgend jaar gaan er op Lagere Technische Scholen veranderingen plaatsvinden. Zes stands maken d.m.v. dia's, tapes, borden, de verschillende (nieuwe) vakrichtingen en beroepsmogelijkheden duidelijk. Verschillende folders, die informatie geven over beroepsmogelijkheden, kunnen worden meegenomen. In de praktijkruimten kunnen bezoekers kennismaken met metaal- bewerken, schilderen, timmeren, elektrotechniek, motorvoertuigen techniek, technisch tekenen. In een „Workshop" kan men zelf metaal drijven, boetseren, sieraden maken, emailleren, solderen, schet sen, maskers maken e.d. Deskundige leiding zal adviezen geven. In het natuurkunde-lokaal worden proeven gehouden. Er wordt met taal gewerkt en gespeeld. Een leermiddelen-tentoonstelling, met een deskundige gids. Buitenschoolse aktiviteiten in de school. Wereldwinkel Schiedam, die zal inhaken op de film: „De moed van het volk". Het Centraal Aktiekomité Rijn mond. Het N.V.V. De Gemeentelijke Bibliotheek. De Schiedamse Gemeenschap, die informatie zal geven over het uit gaansleven in Schiedam etc. De Raad Voor Jeugd en Jongeren. De Politie. Het Arbeidsburo. Het Leger. En mogelijk ook het Vormings centrum: „Nieuwe Waterweg" en „Stripje", een blad (strips) voor de (toekomstige) werkende jeugd. Verder informatie over drugs, zuivel- produkten zoals melk, kaas enz., d.m.v. folders, brochures. Informatie over het Leger d.m.v. materiaal van de Vereniging van Dienstplichtige Militairen en de Bond van Dienstplichtigen. Via een geluidsinstallatie en platte gronden hopen wij de bezoekers wegwijs te kunnen maken. Hooggeëerd Publiek! Thans zal Bernardo Vincentini, 's werelds beroemdste trapezewerker, vanuit de nok van het circus, GEBLIND DOEKT een driedubbele salto maken. Ik vraag hiervoor de grootst mogelijke stilte... en dan gaan de trommels uit de orkestbak naargeestig roffelen. Nu is het zo dat Bernardo Vincentini IEDERE A VOND (en bij de matinee-voorstellingen ook in de middag) die stunt uithaalt. Het is geert gemakkelijke kunst, maar als het mislukt is er nog niets aan de hand, hij komt gewoon in het net terecht en probeert het terstond opnieuw. Ja... maar dezer dagen zijn misschien wel honderd jonge artisten de arena binnengegaan, voor de éérste keer in hun leven, voor het grootste deel „geblinddoekt", om de zéér moeilijke STUNT uit te halen, die we „EINDEXAMEN" noemen. Natuurlijk, ze hebben zich er zes (of meer) jaar op vóórbereid, maar „één dwaas kan meer vragen dan tien wijzen kunnen antwoorden"... en als het niet lukt mogen ze het pas het volgend jaar overdoen. In ruim honderd Schiedamse huisgezinnen houdt men de adem in. Zou het lukken of ploft ons kind in het net? Van alle examens die u of ik ooit van ons leven hebben gedaan is het eindexamen van een middelbare school het allermoeilijkste omdat het niet gaat over één vak, één enkel onderwerp, één driedubbele salto, maar over een hele reeks. Ik vraag u voor deze voorstelling Absolute Stilte" en wens onze kandidaten héél veel succes! Al eens eerder maakten de mannen van de P.T.T. in Schiedam een filmpje. Het ging toen om een pet die in het water dreef; nu om heel wat anders... Het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Schiedam heeft de heer W. de Vis er benoemd tot lid van de gemeenteraad in de open gevallen plaats van de heer P. Boschman. SCHIEDAM: Lange Kerkstraat 34. DELFT: Vrouw Jutter.Iand 17. Koffiebar „De Goede Haven Albardastraat 69 (zijstraat Nolenslaan), Schiedam. SCHIEDAMSE NOTITIES De Bewonersvereniging Schiedam West houdt woensdagavond 2 mei in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 de oprichtingsvergadering. Een ant woord op de vraag „Wat kan een Bewonersvereniging doen" zal een vertegenwoordiger van de Bewoners- vereniging Zuid proberen te geven. Het vaststellen van de statuten, ter verkrijging van rechtspersoonlijk heid, is een ander agendapunt, evenals het punt bestuursverkie zingen. - In de gymnastiekzalen kan men o.a. zijn/haar hart laten testen m.b.v. een home-trainer. - Een schoolfilm wordt gedraaid. Deze 20 min. durende film geeft een beeld van de dagelijkse gang van zaken op de „Technische School Schiedam". Intussen kan men ge nieten van een kop koffie. - Een 90 min. durende kleurenfilm: „De moed van het volk" geeft een juist beeld van de menselijke situatie in Zuid-Amerika. Een uitstekende film, die nog in vele bioskopen te zien zal zijn. - Het maken van pasfoto's door leerlingen, die dit geleerd hebben tijdens fakultatieve lessen: foto grafie. - De jeugdbrandweer van onze school zal 's middags en 's avonds enkele malen wegens brandalarm uitrukken. Op de leeftijd van 74 jaar is gistermiddag na slechts een kort stondig ziekbed overleden de heer J. G. Pel. Oprichter van de manufactu renzaak in de Boterstraat destijds. Een man die heel hard gewerkt heeft om vooruit te komen in de wereld, wat hem dan ook gelukt is. Sinds 7 jaar bezat hij een geheel gemoderniseerde zaak op de Singel, waarop hij met zijn vrouw en zoon erg trots was. Klanten gingen bij hem van moeder op dochter over, vandaar dat die kring zo uitgebreid is. Al die jaren stond hij voor die mensen klaar. Een taak die zijn enige zoon nu van hem overneemt. Op 1 mei wordt zijn stoffelijk overschot in Rotterdam-Zuid gecre meerd. MEUIEIEN COMPLET! WONINGINRICHTING 00STNAVINNAM SI Til. 145*3 VI AAtOINOIN

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 12