KOMENDE VIAAND spreekuren adressen KOOR EN ZANG PREEKBEURTEN BIJZONDERE DAGEN ST. LIDUINA DE WILGENBURG GEDOOPT IN MEMORIAM JAARVERGADERING VIERING VAN HET LIDUINAFEEST KINDERCRÈCHE ALGEMENE KERKBIJDRAGE MEIMAAND HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 7 ■fr binnenstadsblad 27 APRIL 1973, Nr. 28 Maandelijkse uitgave voor de Roomskatholieke binnenstads parochie: Sint Liduina - O.L.Vr. Rozenkrans, Schiedam. Redactie-adres: Singel 104, Schiedam. Er leeft in de geest van deze tijd geen bewondering voor de autoriteit. Men legt de nadruk op de erkenning van de gelijke rechten van iedereen. Voetstukken en tronen moeten verdwijnen. Zou deze leuze van gelijkheid ook zijn invloed gehad hebben op onze heiligen verering? Het lijkt er wel op. Het zou jammer zijn. We zien tegen onze heiligen op. Ze hebben nu eenmaal de evangeliese boodschap op een bijzondere manier beantwoord. Een ieder deed dat op eigen wijze. Moet dat onze bewondering niet blijven wekken? Er is bij hen geen misbruik gemaakt van aanzien of macht. Integendeel, heiligheid kan er nooit zijn zonder nederigheid en dienstbaarheid. Als ons geloof zware eisen stelt, dan is het goed, dat wij onze heiligen bezitten als voorbeelden. Zij kunnen de geloofsgemeen schap de inspiratie blijven geven, die zo gemakkelijk verflauwt. Onze patrones St. Liduina zal in onze gedachten altijd verbonden blijven met het mysterie van ziekte en lijden. Onze heilige heeft ziekte en pijn trachten te verwerken in het licht van de hoop. Dit blijft een opgave voor elke christen, in welke tijd men ook leeft. Historiese omstandigheden en een aan de tijd gebonden gedrag zijn niet zo belangrijk. Het wezenlijke is er altijd. Lijden en hoop moeten ook vandaag nog tot elkaar gebracht worden. Misschien hebben we daar op het moment wel grote behoefte aan. Pastorie: Singel 104 (hoek Laurens Coster- straat), tel. 26.82.28. Wij doen ons best dat u een priester kunt spreken op weekdagen 's morgens tussen 9.30 en 10.30 uur en 's avonds tussen 19.30 en 20.00 uur. U mag natuurlijk ook even een afspraak maken, zowel persoonlijk als via de telefoon. De spreekuren van de maatschappelijk werkster mej. G. Hensen zijn: dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, Watt straat 74b, tel. 26.89.49. Bejaarden die op hun leeftijd opzien tegen een klusje, dat ze vroeger misschien zelf zouden hebben verricht: schrijf of bel gerust eens naar de heer A. Kloos, Westmolenstraat 25, tel. 26.27.13. Hij komt eens kijken of het door gevorderde doe-het-zelvers gedaan kan worden, welke materialèn nodig zijn, en hij spreekt met u de tijd af, waarop een groepje jonge vrijwilligers het karweitje kan klaren. Aan de Kommissie Kommunikatie kunt u schrijven p/a St. Liduinastraat 55a, Schie dam. PAROCHIECENTRUM die ligt achter pastorie Singel 104, en u komt daar via het hek naast de pastorie. Er zijn al vele aktiviteiten, van bejaardensoos tot kindercrèche, van parochie-vergadering tot kaartavonden. Maar er is nog tijd vrij, voor cursus of familiefeest, en wat u prakkizeert. Inlichtingen en reserveringen via: Mevr. J. A. Foncke, tel. 26.94.99; Mevr. J. L. van Lingen, tel. 26.10.80; De heer H. C. J. Kempes, tel. 26.68.88. Op 10 maart kwam Thea Warnawa met haar ouders van de Boerhaavelaan 114b om zich te laten dopen. Op 11 maart Eric eri Richard, zoontjes van Cornelis en Martha Van 't Zelfde-Lourens, van Oosterstraat 11. Op 17 maart weer een tweeling: Marcus en Alexander, van Franciscus en Johanna Swagemakers-Willigers, van de Oosterstraat 70. Op 18 maart Mariska, dochter van Fran ciscus en Johanna Driessen-van der Linden, van Broersvest 60b. Op 23 maart is in de kapel van het Nolet-Ziekenhuis gedoopt Sacha Olga van de familie Jacobus en Sacha Olga de Bruin-Frenay, Marconistraat 4b. Op 1 april ontving het Heilig Doopsel Ilonka, dochtertje van Coenraad en Martha Winkel- man-Heinsbroek, van Marconistraat 41b. Op 8 april Diana, dochtertje van Johannes en Anna Maria Dries-Vlek, Laurens Costerstraat 27. Op 8 april ook Jacqueline van de familie Simon en Anthonia Penders-Plaum, Ooster straat 39. En de familie Leonardus en Jóhanna van Eijk-Steens, die vanwege het werk al in verscheidene landen hebben gewoond, hebben in de hun vertrouwde Singelkerk in de Paaswake op 21 april laten dopen hun zoon Julien Bernard. De familie woont (voorlopig? in Poortugaal, Bongweg 72. Aan allen veel hartelijke gelukwensen. Tracht iets uit te dragen van de vreugde om de Verrijzenis. Op de eerste zondag in juli 1970 vierde pater Henk Geerdes zijn zilveren priesterfeest met een concelebratie in de Liduina-Rozenkrans parochiekerk aan de Singel. Henk Geerdes werd te Schiedam geboren op 13 januari 1916. Hij is Priester gewijd te 's Heerenberg op 2 juli 1 945. In Zambia is hij als Witte Pater werkzaam geweest. Daar riep God hem tot zich bij een auto-ongeluk met dodelijke afloop, op 2 april 1973. Als mens zeg je: Pater Henk is té jong van ons heengegaan. Naar menselijke verwach tingen en maatstaven zou hij nog veel voor de jonge Kerk in dit deel van Afrika hebben kunnen betekenen. Ook hier blijken Gods wegen niet de onze te zijn. Wij buigen ons hoofd voor Gods Heilige Wil. Een missionaris naar de Geest van Christus. Zijn grootste vreugde was te leven te midden van „zijn Afrikanen", en volop betrokken te zijn bij de gebeurtenissen van hun dagelijkse leven. Daarin wist hij te beluisteren en te peilen, wat er in hen omging aan vreugde en blijdschap, maar ook aan zorgen, leed en verdriet. Overal waar het menselijk geluk ontbrak, had hij de moed zich volledig voor de mensen in te zetten om hen te helpen, vanuit de Geest van Jezus Christus. Hij werd door zijn medebroeders en zijn Afrikanen gewaardeerd om zijn fijngevoelig heid, zijn warme belangstelling en zijn liefdevolle toewijding. Op zondag 29 april a.s. willen wij hem bijzonder gedenken: in de Liduina-kapel in de Eucharistie-viering om 10.30 uur danken wij God voor dit leven, en bevelen wij hem vol vertrouwen aan in de eeuwige Verbonds- trouw van God, onze Vader. Zoals reeds aangekondigd werd in het Binnenstadsblad van 30 maart 1973, houdt de parochie de jaarvergadering op dinsdag 29 mei a.s. te 20.00 uur in „de Wilgenburg". Alle parochianen vanaf 18 jaar zijn welkom. Voor de vacature in het Parochiebestuur kunnen nog tot en met dinsdag 1 mei kandidaten worden gesteld: een parochiaan van 1 8 tot 56 jaar. Dan kan hij of zij nog een volledige periode van 4 jaar lid van het Parochiebestuur zijn, want het lidmaatschap eindigt reglementair op 1 juni na de 60e verjaardag. Wie iemand voordraagt dient parochiaan te zijn van 1 8 jaar of ouder. Voor de vier kommissies kunnen nog vóór dinsdag 15 mei kandidaten gesteld worden, bij voordracht gesteund door 10 parochianen van 18 jaar en ouder. Hiervoor kunnen kandidaat zijn parochianen van 18 jaar en ouder. En u krijgt geen 10 handtekeningen bij elkaar? Geef dan toch de naam tijdig door als tip aan de betrokken kommissie(s). Deze hebben de bevoegdheid om als kommissie uw tip over te nemen. Voordrachten of tips, vergezeld van een schriftelijke bereidverklaring van de kandi daat, vóór de sluitingsdata naar: brievenbus pastorie Singel 104; of naar brievenbus Kommunikatie, St. Liduinastraat 55a. Hebt u in uw agenda dinsdag 29 mei al gereserveerd voor deze jaarvergadering? Zondag 29 april, Singelkerk 9.45 uur: Eerste Communie-viering, zang door kinderen van de St. Catharina-school; 11.15 uur: VALE- RIUS-KOOR zingt zijn Paasprogramma: de Mis „Het Blijde Bericht" van Maurice Pirenne. Liduina-kapel 10.30 uur: Herenkoor l.H.D. en Tienerkoor Z.I.B. zingen hun Latijnse Paasprogramma: 3-st. „Missa In Honorem S. Theresiae a Jesu Infante" van Jan Nieland. Zaterdag 5 mei, Singelkerk 19.00 uur: THE CREED SINGERS. Zondag 6 mei, Singelkerk 9.45 uur: Eerste Communie-viering, zang door kinderen van de scholen St. Aloysius en St. Jan; 11.15 uur: Viering van onze Heilige Liduina van Schiedam. Herenkoor, versterkt door een gastkoor uit de Visitatie-parochie, zingt de 3-st. „Messe zu Ehren des Hl. Leodegar" van J. B. Hiller; 18.30 uur: Plechtig Lof t.e.v. de Heilige Liduina, met preek door pater Hein Schaeffer o.p., ommegang met het Liduina- beeld. Zang door de koren l.H.D. en Z.I.B. Zaterdag 1 2 mei, Singelkerk 19.00 uur: THE CREED SINGERS. Zondag 13 mei, Singelkerk 9.45 uur: Herenkoor I.H.D., Latijnse Hoogmis, met enige Maria-liederen b.g.v. Moederdag. Liduina-kapel 10.30 uur: VALERIUS- KOOR. Zondag 20 mei, Singelkerk 9.45 uur: Eerste Communie-viering, zang door kinderen van de Sint Jozef school. Liduina-kapel 10.30 uur (onder enig voor behoud): Latijnse Hoogmis door Herenkoor l.H.D. Zondag 27 mei, Singelkerk 8.30 uur: Heilige Mis bij het 40-jarig jubileum van het jeugdwerk voor jongens in de parochie; 9.45 uur: Herenkoor l.H.D.11.15 uur: VALE- RIUS-KOOR. Liduina-kapel 10.30 uur: THE CREED SINGERS. Donderdag 31 mei, Hemelvaartsdag, Singel kerk 9.45 uur: Versterkt Herenkoor l.H.D. Liduina-kapel 10.30 uur: VALERIUS- KOOR. •28/29 april, Singelkerk: kapelaan F. Kem pen; Liduina-kapel: pastoor J. Laurent. 5/6 mei, Singelkerk: kapelaan S. de Vette; Liduina-kapel: pastoor J. Laurent. 12/13 mei, Singelkerk: pastoor J. Laurent; Liduina-kapel: kapelaan F. Kempen. 19/20 mei, Singelkerk: kapelaan F. Kempen; Liduina-kapel: kapelaan S. de Vette. 26/27 mei, Singelkerk: kapelaan S. de Vette; Liduina-kapel: kapelaan F. Kempen. Zondag 29 april, Singelkerk 9.45 uur: Eerste Communie van een aantal kinderen van de Sint Catharina school. Maandag 30 april: Koninginnedag. Donderdag 3 mei: de Heilige Apostelen Filippus en Jakobus. Vrijdag 4 mei: Eerste Vrijdag van de maand. Weekend 5/6 mei: de parochie viert het Feest van de patrones de Heilige Liduina van Schiedam. In de Singelkerk tevens Eerste Communie van een aantal kinderen van de scholen Sint Aloysius en Sint Jan (9.45 uur). Zondag 13 mei: Moederdag. Maandag 14 mei: de Heilige Apostel Mattias. Zondag 20 mei, Singelkerk 9.45 uur: Eerste Communie van een aantal kinderen van de Sint Jozef school. Donderdag 31 mei: Hemelvaart van de Heer Jezus Christus. ONDERHANDELING Vanouds is 14 april de datum van het Liduinafeest. Maar vanwege het karakter van de liturgische tijd, waarin deze datum dikwijls valt, Lijdenstijd of Paasweek, is het ook al lang gebruik, dat de parochie het titelfeest viert op de zondag-veertien-dagen- na-Pasen. Dit jaar dus zondag 6 mei. Hoogtepunten van deze viering zijn op zondagmorgen in de Singelkerk de Plechtige Hoogmis te 11.15 uur. En op zondagavond in de Singelkerk te 18.30 uur het Plechtig Lof met preek door pater Hein Schaeffer o.p., en Ommegang met het beeld van Sint Liduina. Na de vernieuwing van de liturgie diende ook de kalender van de feesten der heiligen gewijzigd te worden. Zo kwam er van landelijke instanties de vraag het feest te verplaatsen naar juli. Maar het Parochie bestuur heeft deze datum afgewezen als ongeschikt, in verband met de vakanties. Landelijk zal de datum nu waarschijnlijk in juni gesteld worden, maar met de uitdruk kelijke toestemming, dat Schiedam het feest kan blijven vieren veertien dagen na Pasen. Op maandagavond in de Goede Week is er een onderhoud geweest van het Parochie bestuur met de heer Johan Maasbach. Mogelijkheden en problemen voor een eventuele overname van gebouw-Lange- Haven-72, de Havenkerk, zijn van alle kanten bekeken. Een besluit is nog niet gevallen. Het Parochiebestuur zal vóór 1 mei van de heer Johan Maasbach een antwoord ont vangen, zo mogelijk in de vorm van een bepaald voorstel. Het terracotta beeld van Liduina door is een aantal jaren opgeborgen geweest. Thans heeft het een voorlopig plaatsje gekregen in de Liduina-kapel. Op zondagmorgen is er in „de Wilgenburg" kindercrèche tijdens de heilige missen van 9.45 uur en 11.15 uur. Vooral ook tijdens de vieringen van de Eerste Communie op de zondagen 29 april, 6 en 20 mei, zal dit voor heel wat gezinnen een hulpmiddel zijn om ongestoord de vieringen mee te maken, zonder probleem hoe elkaar te verbeurten. De entree naar „de Wilgenburg" ligt naast pastorie Singel 104: dóór het hek heen, dan wijst de weg zich van zelf. Het gironummer is 26.25.000 t.n.v. Alge mene Kerkbijdrage Liduina-Rozenkrans te Schiedam. Het gewone gironummer van het Kerkbe stuur Liduina-Rozenkrans is 38.48.27. Liefde en dankbaarheid jegens zijn moeder zijn bijna vanzelfsprekend. Wie zijn moeder aanklaagt, klaagt zichzelf aan. Jezus kende ook een dankbare en attente liefde voor zijn Moeder Maria. Dan is het toch ook op zijn plaats dat de leerlingen van Jezus dankbaar zijn tegenover Maria. Zoek uw eigen weg om Jezus te eren in zijn Moeder. Of sluit u aan bij het Marialof op de woensdagavonden in mei te 19.00 uur in de Singelkerk. (Alleen op woensdagavond 30 mei is er, vanwege de vooravond van Hemelvaartsdag, een Avondmis.)

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 7