Super Sister in Arcade (zaterdag) Crintpletie Hoofdwinkelcentrum Kethel bij de tijd Waai bomen en plantenmarkt Schiedam N ZOLDERTHEATER Tijdschema blijft van kracht HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - WOENSDAG 9 MEI 1973 elpee ,,lo the highest bidder" op de markt. Waren de kritieken op hun vorige album al zeer goed, de lofuitingen op deze nieuwe tangspe ler sloegen alles. Het was dan ook geen wonder dat de kontrakten van alle kanten binnenstroomden. De groep trad veelvuldig op in heel Nederland en ook in Duitsland, België en Frankrijk oogstte de groep een geweldig succes. Dat de bewonderaars van de groep zich niet alleen in de gelederen van de pure popliefhebbers bevinden, blijkt wel uit het verzoek dat SUPER SISTER ontving van het Nederlands Dans Theater om de muziek te schrijven voor een 30 minuten durend ballet. Dit ballet is definitief in het repertoire van Nederlands beste ballet-gezelschap opgenomen. De muziek voor dit ballet vult de tweede kant van de derde Super Sister elpee: „Pudding en Gisteren". Het is duidelijk dat de muziek van SUPER SISTER hogelijk gewaar deerd wordt door mensen met de meest uiteenlopende muzikale sma ken, m.a.w. deze muziek is zo veelomvattend, dat iedereen er iets van zijn eigen specifieke smaak in kan terugvinden. Deze omstandig heid toont echter tevens aan, dat het bijzonder moeilijk is om de muziek van de groep te omschrijven. Ze is onmogelijk in een bepaald vakje onder te brengen. Zelf zegt de groep ervan: ,„We spelen Europese muziek, muziek die niet is beihvloed door de (Amerikaanse) blues". Het concert begint om acht,uur. Er is geen voorprogramma, kom dus op tijd! Het nationale bomenbestand heeft het toch al zwaar te verduren gehad en kijk, nu waaide die bomen- en plantenmarkt van zater dag in Schiedam Noord bijkans ook al uit z'n jasje. Bijgaande foto, genomen bij de Mgr. Beckerschool toont hoe een complete markt kraam ie-wie-waai-weg geblazen werd. Wat overigens niet wil zeggen dat deze originele bomen- en planten markt op het Bachplein en ge noemd schoolplein, een initiatief van alle basisscholen van Groen- oord/Kethel een flop werd. In tegendeel, ondanks het ruwe weer werden er goede zaken gedaan en was er heel wat belangstelling voor het afnemen van al die tuin en bakkenplanten inclusief jonge boomaanplant. De planten mocht je meenemen en voor het bedrag dat je voor een boom moest neertellen kreeg je een certificaat. Met als opzet de bomen, die ongeveer zestig gulden kosten, in een gunstig seizoen in Schiedam Noord te plaatsen via de wijkvere- niging Groenoord e.o. De schoolkinderen die onder lei ding van de verschillende ouder kommissies achter de kramen ston den, verkochten voorts als vol leerde standwerkers kamerplanten, bloembollen en heesters. Zij toonden de belangstellenden overigens ook via eigen werkstuk jes en tekeningen dat bomen en planten niet alleen mooi zijn, maar ook nog eens eventjes nuttig. Gezellig grasduinen op de bomen- en plantenmarkt in Schiedam-Noord, zoals hier op het Bachplein. Ie-wie-waai plantenkraampje weg; wel een beetje triest zo'n stormachtig begin van de originele bomen- en plantenmarkt in Schiedam-Noord zaterdagmorgen. Denk nu overigens niet dat het overal zo ging als hier bij de Mgr. Beckerschool. Er werden door de scholieren toch nog goede zaken gedaan. Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Zaterdag 12 mei Cabaret Kienjol. Aanvang voorstelling 21.00 uur. Telefonische reserveringen mogelijk bij de V.V.V., telefoon: 266000. Prijs f 4,50; C.J.P.-ers en bejaarden f 1,— reduktie. Poppentheater 12 mei; aanvang 14.30 uur; prijs f 2,50. Poppentheater Otto van der Mieden: „De Rinkelkwast". Na het weinig succesvolle concert van Golden Earring een week geleden (er was eigenlijk helemaal geen concert: de groep trad niet op, omdat naar hun mening de elektri citeitsvoorziening van het Passage Theater niet in orde was), organi seert Martin Green's Society voor haar leden weer een volgend con cert, dat hopelijk (en naar we verwachten ook inderdaad) als van ouds goed verloopt. Op zaterdag 1 2 mei a.s. treedt in gebouw Arcade, Lange Haven 71, Schiedam de formatie SUPER SISTER op. Voor het publiek van Green is Super Sister zeer zeker geen onbekende groep: toen zij nog in gans Neder land onbekend waren, was Super Sister in Schiedam en omstreken reeds een der populairste groepen. Dit alweer zo'n drie jaar geleden. Super Sister verwierf vooral bekend heid door het optreden tijdens het Holland Popfestival in juni 1970, dezelfde maand dat hun eerste single „She was Naked" een top-10 no tering behaalde in de Nederlandse hitparade. SUPER SISTER werd in 1968 opgericht als huisorkest van het Haagse Grotius lyceum. In een zesmans formatie traden ze op in Provadya-clubs en tijdens 2 Flights to Lowland's Paradise. In januari 1970 kwam de huidige bezetting tot stand. In oktober 1970 verscheen de eerste langspeler „Present from Nancy". De elpee werd bijzonder goed ontvangen, kreeg uitstekende kritieken en werd in de populari teitspolls van „Muziek Expres" en „Aloha" gekozen tot respektievelijk derde en beste elpee van dat jaar. Na nog twee succesvolle singles kwam in augustus 1971 de tweede ROTTERDAMSEI SPECIA voor Bijgaand modal zeer afkledanda In jersey tricot, U HEEFT BIJ ROYALE bouw van fase 1 (totaal 7000 M2) aan te vangen. Het eerste gedeelte van fase 1 twee supermarkten van resp. 950 en 1400 M2 alsmede 850 M2 voor andere winkels zal omstreeks november 1974 geopend kunnen worden. Inmiddels is dan de bouw van het resterende gedeelte van die fase begonnen en dit gedeelte zal geleidelijk worden opgeleverd vanaf voorjaar 1975 tot najaar 1975. Fase 1 zal dus omstreeks oktober/- november 1975 geheel voltooid zijn. Er is dan ook parkeerakkommodatie voor ruim 350 auto's. Fase 2 (710 M2 winkels, 160 M2 horecavestigingen en een vestiging van Vroom Dreesmann met een oppervlakte van 2500 M2 parterre en 870 M2 etage) zal, er van uitgaande dat de prognose omtrent de voortgang van de woningbouw gehaald wordt, omstreeks 1980 gereed zijn. Het besluit van de Hema zich niet in Kethel" te vestigen (de vestigings beslissing is steeds afhankelijk ge steld van de definitieve grootte van het verzorgingsgebied) heeft niet vertragend gewerkt op de voor bereidingen van het winkelcentrum, zo wordt gesteld. De Stichting stelt zich voor om streeks medio augustus een voorlich tingsavond te beleggen voor onder nemers, die geïnteresseerd zijn in de vestigingsmogelijkheden, welke in het winkelcentrum worden geboden. „Perspubhkaties hebben de indruk gewekt dat de „Stichting Winkel centrum Kethel" zich niet zou houden aan het tijdschema dat met betrekking tot de realisatie van het hoofd-winkelcentrum in Kethel is opgesteld. In het overleg, dat inmiddels tussen het gemeentebestuur en de „Stich ting Winkelcentrum Kethel" heeft plaatsgevonden, is echter komen vast te staan, dat aan dit tijdschema wel degelijk de hand wordt ge houden". Aldus brengt de genoemde Stichting in het midden, om ver volgens de volgende toelichting te geven. Als basisafspraak tussen gemeente en Stichting geldt, dat de fasering in de bouw van het winkelcentrum wordt gekoppeld aan het tempo van het tot stand komen van de woningen in het verzorgingsgebied Kethel. Een eerste fase van circa 6000 M2 moet opgeleverd worden op het tijdstip dat 6500 woningen gereed en bewoond zijn. Verwacht mag worden dat per 1-januari 1975 deze 6500 woningen gereed zijn. Deze prognose maakt het verantwoord om in de herfst van dit jaar met de

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 20