Open Brief van de sekretaris van „S.V.V. t schrijvende lezers zeggen er 't hunne van Meneer de Vries kan me nog veel meer vertellen... it I Zo vloog P.V. De Vrijheid HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 30 - WOENSDAG 9 MEI 1973 „In het Nieuwe Stadsblad van Schiedam en het blad Groot Vlaar- dingen heb ik dinsdag en woensdag, 1 en 2 mei j.l. een groot artikel gelezen met als vetgedrukte kop: „S.V.V. op de tweesprong". Gezien de opmaak van dit artikel neem ik aan dat dit is geschreven door een sportmedewerker van deze bladen. De schrijver van dit artikel hult zich echter in anonimiteit en heeft het kennelijk niet aangedurfd zijn ar tikel met zijn naam te publiceren. Gezien de materie wat hij heeft willen beschrijven en de „onfatsoen lijke" uitlatingen aan het adres van S.V.V. moet ik alweer aannemen dat hij behoort tot de schrijvers met journalistieke neigingen en zeker niet tot de vakkundige journalisten, vandaar het niet vermelden van zijn naam. Normaal gaan dergelijke artikelen en anonieme roddelschrijverij recht streeks de prullenmand in waar zij thuishoren. Gezien de vele veront waardigde reakties, die ik op dit artikel heb mogen ontvangen van de S.V.V.-ers en niet-S.V.V.-ers dat men dergelijke roddelpraat en af braakschrijverij niet zo maar over zijn kant moet laten gaan en doodzwijgen, heb ik mij laten verleiden uw redaktie deze open brief te schrijven, in de verwachting dat u deze in de eerst volgende editie in zijn totaliteit wilt op nemen. Allereerst de kop „S.V.V. op de tweesprong". Een volkomen onjuis te aanhef, want wanneer deze pseudo-journalist" de normale journalistieke weg had bewandeld en zich ter bestemde plaatse georiën teerd had omtrent de achtergron den, dan had deze schrijver aan de weet kunnen komen dat S.V.V. in het geheel niet op een tweesprong staat maar bewust zijn eigen weg bewandeld en zijn koers uitzet gebaseerd op haar jarenlange erva ring in onze voetbalwereld. De kwestie Gosens is inmiddels volledig opgelost en ondanks de vele aantijgingen die men van bepaalde zijde heeft menen te moeten opsta pelen op de hoofden van de leiding van S.V.V. is men er inmiddels wel achtergekomen dat de kwestie Go sens een doodnormale procedure is geweest, die elk jaar in de voetbal wereld voorkomt. Door de emotio nele benadering van een aantal personen is de heer Gosens in een enigszins „zielige" positie gemanou- vreerd, hetgeen hij zelf allesbehalve heeft toegejuicht. De op woensdag 2 mei j.l. gehouden Buitengewone Algemene Jaarverga dering van S.V.V. heeft volledig de door de buitenwacht gesuggereerde afbraak en onrustmeldingen gede menteerd en heeft deze druk be zochte ledenvergadering zich una niem achter het gevoerde beleid van het Bestuur gesteld. Ik voel mij tegenover onze pseudo-journalist" en anonieme schrijver in het geheel niet geroepen hierop verder in te gaan aangezien dit beleidskwesties zijn die door de leden van S.V.V. volledig zijn geaccepteerd en goed gekeurd. Op zijn vele ondeskundige suggesties en waarnemingen wil ik in het geheel niet ingaan aangezien mij uit de vele reakties wel is gebleken dat de lezers dit zelf al hadden geconclu deerd. De man onderschat kennelijk de eigen opinie-gedachten van het Schiedamse publiek. Zijn suggesties dat hij de plannen van S.V.V. volkomen kent en stelt dat de jeugd van S.V.V. nu helemaal wordt verwaarloosd berust ook al bij deze vriend op onwetendheid. Juist dit onderdeel heeft bij S.V.V. altijd de volledige aandacht gehad en grootste preoriteit, vandaar de grote en goed georganiseerde jeugdorgani satie 'bij S.V.V. Door een aantal noodzakelijke bezuinigingen te gaan toepassen zal men in de toekomst nog meer in staat blijven te werken aan de opbouw van de jeugd. In het beleid van S.V.V. is dit volledig opgenomen en verantwoord. Onze „anonieme schrijver" heeft echter blijkbaar in het geheel geen inzicht in de organisatorische mogelijk heden, vindt het niet nodig zich daarin te verdiepen maar houdt zich liever bezig met „vuilspuiterij". Al deze onzorgvuldigheden van onze „schrijver" kan men nog met een baal zout nemen en voor gezien houden. Maar dat deze man in zijn roddel-schrijverij zich te buiten gaat aan bijzonder „onfatsoenlijke" aan tijgingen en uitlatingen, hebben heel wat mensen die beter weten hem kwalijk genomen, zoals: „S.V.V. te vergelijken met een „rotte" betaalde vereniging; dat er voor S.V.V. in Schiedam niets meer te zoeken is in het betaalde voetbal en men op sterven na dood is; in S.V.V. een volkomen „verpeste" sfeer binnen de vereniging is en zal gaan heersen onder dit beleid; omtrent fusies: dat het reeds jaren niet tussen S.V.V. en Hermes D.V.S. heeft geboterd. Uit dit alles blijkt dat de man zo weinig op de hoogte is van de werkelijke feiten en achtergronden, dat het in feite „belachelijk" is om er op in te gaan. Onze „schrijver" suggereert echter wel dermate laster lijke en gemene uitlatingen dat ik hem toch gaarne enkele hoofd punten onder de aandacht wil brengen om zijn „gezwam" aan de kaak te stellen. Tussen het bestuur van S.V.V. en Hermes DVS is de verstandhouding in de lengte van jaren altijd bijzon der goed geweest, omdat men over en weer te doen heeft met vereni gingsleiders die jarenlang hun sporen m onze voetbalwereld hebben ver diend en wisten wat er te koop was. Als hij schrijft over een „rotte" vereniging wil ik hem onder de aandacht, brengen dat S.V.V. in de afgelopen 6 jaren op haar Sportpark voor ruim f 500.000, heeft besteed aan de bouw van opstallen e.d., hetgeen volledig het eigendom is van „S.V.V." en waaraan nog generaties sportbeoefenaren plezier kunnen be leven. Dit alles is gedaan in een periode dat S.V.V. betaald voetbal speelde, het ene jaar beter dan het andere jaar, maar het in deze periode ook nog presteerde een jaar te promoveren naar de ere-divisie in het betaalde voetbal. Dit alles is gebeurd door self-supporting zonder dat er sub sidie van wie dan ook aan te pas is gekomen. Dat de leiding van S.V.V. zich nimmer gek heeft laten maken om te gaan meedoen aan krankzin nige transferbedragen en hoge lonen, schulden te gaan maken en va- banque politiek te gaan spelen in dit betaalde voetbal, blijkt in de afge lopen jaren alleen maar een wijs beleid te zijn geweest. Men moet nu eenmaal roeien met de riemen die men heeft en dan getuigt het alleen maar van realiteitszin hoe men dit doet. In de voetballerij kan men nimmer voorspellen dat men volgend seizoen in de kop zit en/of kampioen wordt. Zowel in het amateurvoetbal als in de betaald voetbalsector zal er in elke afdeling elk jaar weer kam pioenskandidaten zijn, midden moters en degradanten, een dood gewone zaak. Vandaar dat de conclusie van onze anonieme „schrijver" dat betaald voetbal voor Schiedam en S.V.V. geen haalbare kaart meer is in feite op niets slaat. Wanneer onze „schrijver" eens op het S.V.V.-sportpark gaat rondkij ken en de zelfwerkzaamheid in deze vereniging in ogenschouw neemt, dan gaat hij zich misschien schamen wanneer hij durft te schrijven over een „rotte" vereniging in het be taalde voetbal en een „verpeste" sfeer. Roddel en afbraak schrijverij van de hoogste orde en waarvoor elke fatsoenlijke journalist zich wel zal waken dit te schrijven, behalve natuurlijk onze „anonieme schrij ver". Zijn alternatief plan omtrent een fusie tussen Fortuna VI. Excelsior en S.V.V. als zijnde een vereniging in het betaalde voetbal uit de Rijnmondstreek als tegenhanger van Sparta en Feyenoord is niets nieuws onder de zon. Tien jaar geleden werd hierover reeds geschreven en gepraat. Fusies terwille van een Fusie zonder bedrijfskapitaal en andere mogelijkheden hadden toen geen enkele zin en levensvatbaarheid en in de huidige tijdsomstandig heden gelden deze faktoren nog meer. Voor onze slecht geinformeerde en weinig terzake kundige „anonieme schrijver" zou het wellicht beter zijn als hij voorlopig zijn adviezen maar voor zich hield. Eén advies kan ik hem nog wel geven: Wanneer u in de toekomst verder wil komen in de journalistiek, ga eens een cursus volgen in dit vak om de grondbegin selen te pakken te krijgen. Probeer ondertussen in uw eigen stad en rayon mee te helpen iets op te bouwen. Roddelpraat en afbraak pogingen kunnen wij in deze tijd missen als kiespijn. Ter uwer geruststelling: S.V.V. staat niet op een tweesprong maar blijft bewust zijn eigen weg gaan en weet zijn eigen beleid te kiezen, daarvoor hebben wij beslist niet de adviezen nodig van anonieme schrijvers". Cor de Vries, sekretaris ,,S. V. V. Beste Cor de Vries, U, en met u blijkens uw „open brief" vele SVV'ers, is boos. Dat is natuurlijk uw goed recht, al vraag ik me wel af waarom u eigenlijk boos bent. Ik ben namelijk bang dat u wat al te gehaast door het artikel gewalst is, waardoor de strekking van het verhaal niet helemaal (mis schien zelfs wel helemaal niet) tot u is doorgedrongen. Een aantal weinig gecontroleerde opmerkingen aan mijn adres zijn er het gevolg van. Opmerkingen waar ik hier verder niet op in zal gaan, omdat het volstrekt zinloos is over te gaan tot een wederzijdse scheld kanonnade. Verstandiger is het wellicht om puntsgewijs te reageren op de door u aangesneden zaken. Centraal in uw open brief staat mijn anonimiteit. Iets wat u kennelijk nogal dwars zit, want bijna tot vervelens toe laat u weten dat u aan het einde van het artikel niet heeft kunnen lezen welke snoodaard het heeft gewaagd in het openbaar kritiek uit te oefenen op het beleid van uw SVV. Wel, beste mijnheer De Vries, dat raadsel is snel opgelost. In tegenstel ling tot de bij u levende gedachte is het in de journalistiek namelijk bepaald geen axioma dat een artikel gesigneerd moet worden. Dat noch tans in dag- en weekbladen verschil lende artikelen voorzien worden van de naam van de desbetreffende scribent is dan ook beslist niet in de eerste plaats een extra-voorlichting aan het lezerspubliek, maar eerder het strelen van eigen ijdelheid. Uw verdere boosheid wordt ge vormd door mijn zienswijze op de „affaire Gosens", de behandeling van de jeugd en door mijn negatieve antwoord op de vraag of betaald voetbal in Schiedam nog wel veel zin heeft. Rest tenslotte de fusie-ma terie. Wat het geval Gosens betreft, ben ik met u blij dat de problemen opgelost zijn en dat Rinus volgend seizoen bij Eindhoven zijn boter- Good Old SVV gaf tegen HVC toch nog even z'n visitekaartje af: 3-2 stond er op... ham-met-tevredenheid kan consu meren. Dat neemt echter niet weg dat het me allemaal een beetje te ver gaat om in te stemmen met uw woorden „doodnormale procedure, die ook elders in het betaalde voetbal gevolgd wordt". U moet het me niet kwalijk nemen, maar het gaat me toch te ver om Rinus Gosens als een simpele werk nemer te zien. Natuurlijk, de relatie Gosens-SVV was op papier niet anders dan die van werknemer-werk gever, maar ik dacht dat Gosens in het verleden toch een te duidelijke binding gehad heeft met SVV om, zoals u gedaan heeft, via de papierenweg te handelen. Daarvoor was „Gosens-SVV" te veel een twee-eenheid, waardoor de behan deling rond het ontslag van Gosens zakelijk wellicht wel, maar menselijk niet verantwoord was. De jeugd. Betaald voetbal in Schie dam. Twee op het oog wellicht totaal verschillende zaken maar in werkelijkheid nauw aan elkaar ver want. Het eerste zal namelijk uit maken of straks de naam van SVV nog wat meer naar beneden op de ranglijst gezocht moet worden. En die kant gaat het uit, omdat het, ondanks al uw tegenargumenten, volstrekt ondenkbaar is dat een part-time trainer voldoende aan dacht kan besteden aan het begelei-, den van de jeugd. Een part-time funktie brengt nu eenmaal met*zich mee, zeker in een voetbalbedrijf, dat de aandacht volledig aan het topelftal wordt besteed. Dat behoeft niet te bete kenen dat ik hiermee suggereer dat de jeugd van SVV vanaf dit moment verwaarloosd wordt, maar wel dat de jeugd niet dié begeleiding kan krijgen om dadelijk uit te groeien tot stervoetballertjes. En wat betekent dat? Domweg dat de continuiteit in gevaar wordt gebracht. Terecht heeft SVV, zoals u zelf stelt, niet met de buidel gerammeld op transfermarkten. Enerzijds door gezond verstand, anderzijds omdat er weinig te rammelen viel. Dat laatste houdt echter wel in dat aanvulling van het spelersareaal via de jeugd zal moeten gebeuren. En juist die jeugd, en daarmee heel SVV is niet gebaat met een part-time trainer. Dat is bezui nigen op een post, waarop niet bezuinigd kan en mag worden. U, en uw mede-bestuurderen, be zuinigen echter toch op die voor een voetbalbedrijf meest vitale post. Dat betekent, op welke termijn dan ook, kwaliteitsverlies en daarmee meteen al een antwoord op de vraag of Schiedam nog wel gebaat is met een betaalde vereniging. Op de manier die u voor ogen staat luidt het antwoord op die vraag keihard nee. Er loopt bij SVV helaas niet voldoende kwaliteit op de velden, de jeugd wordt de dupe van het aantrekken van een part-timer en er zijn geen centen om spelers te kopen. Voorwaar drie zaken die uw ogen moeten doen openen. Op welke weg bent u immers? Wat is uw functie? Het amuseren van nog geen duizend toeschouwers zoals afgelopen zon dag in de thuiswedstrijd tegen HVC. Is dat uw functie? Dat kunt u toch niet menen. Neem een willekeurige eerste of tweede'klas-amateurvereni- ging uit de omgeving en er zitten vaak meer mensen op de tribune. Volkomen terecht. Want waarom zou je naar betaald voetbal gaan kijken dat die naam niet waar kan maken? Al deze facetten, die in feite om het magische woord „geld" draaien, maken het voor helderdenkende mensen zonneklaar dat betaald voet bal in Schiedam, bij SVV, geen haalbare kaart is. DaP SVV indien toch doorgegaan wordt met het bedrijven van betaald voetbal vol komen voorbij gaat aan de functie van een sportvereniging. Daarom een welgemeend nee tegen betaald voet bal. Daarom ook de raad: ga terug naar de amateurs of... probeer nogmaals de besprekingen met een Fortuna en een Excelsior, zoals inderdaad al eerder gepoogd, af te ronden. Het samengaan in de top zal inderdaad niet of nauwelijks met kapitaal gepaard gaan. Het zal echter wel een grotere achterban tot gevolg hebben. Met daaruit voorvloeiende hogere inkomsten, die wellicht een dusdanige omvang kunnen gaan nemen dat levensvatbaarheid op langere termijn misschien haalbaar Tenslotte nog dit meneer De Vries: alleszins begrijpelijk voelt u zich geraakt indien uw club wordt afgeschilderd als een „rotte betaalde vereniging". Begrijp goed dat daar mee niet een oordeel wordt geveld over SVV in zijn totaliteit. Slechts de sector betaald voetbal is onge neeslijk ziek. De (grote) rest zal echter best floreren. Waak er echter voor dat die ene rotte plek de rest niet aantast... ROB HAR TOG P.V. De Vrijheid, Schiedam. Wed vlucht St. Ghislain 5 mei. Los 7.10 uur Z.O.-wind. Deelname 346 dui ven, eerste duif 9.17.26 uur, laatste prijsduif 9.52.17 uur. G. Breur 1, 2. J. Wenteler 3, 7, 15, 16. H. Egberts 4, 20. H. Triel 5, 22, 24. J. A. K. Metaal 6. A. v.d. Wilt 8. P. Verlinde 9. G. Barzilaij 10, 13, 17. H. v.d. Harg 1 1 E. v.d. Lem 1 2. Adr. Pronk 14. H. Vollebregt 1 8. B. Rozema 19, 23. M. Putters 21 W. van Oort 25. Donderdag a.s. inkorven van 17.30-20.00 uur. Voor de aange wezen duif is er een prachtige koperen kandelaar weggelegd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 30